Bąbelki na paznokciach” czyli manicure techniką „bąbelków” – zdobienie paznokci, które podbiło Internet!

Pojawił się w zeszłym roku manicure z bąbelkami pianki podbił mistrzów i płeć piękną. Manicure piankowy (paznokcie bąbelkowe) tworzy niesamowitą i niepowtarzalną konsystencję, harmonijnie połączoną z innymi rodzajami technik. Dzięki połączeniu efektowności i łatwości wykonania, projekt stał się popularnym trendem w 2020 roku.

Manicure piankowy (Bubbles nails) z pęcherzykami powietrza, mydlany, objętościowy. Zdjęcie, jak zrobić projekt paznokci

Manicure w technice bąbelkowej jest wyjątkowy w szerokiej gamie faktur zbliżonych do naturalnych.

Za pomocą tej metody można uzyskać różne efekty wizualne na paznokciach:

Do stworzenia każdego efektu potrzebny jest własny zestaw materiałów i paleta kolorów lakierów hybrydowych. Łączy je użycie zwykłej piany mydlanej.

Monochromatyczny manicure piankowy – bąbelki na paznokciach

Manicure bąbelkowy można wykonać tylko przy użyciu materiałów wymagających polimeryzacji w lampach ultrafioletowych i LED. Suszenie lakieru żelowego następuje z powodu ekspozycji na światło lampy z wytwarzaniem ciepła. Tradycyjne lakiery wysychają na wolnym powietrzu, gdy wilgoć odparowuje z materiału. Nałożenie pianki na tego typu powłokę nie pozwala na jej wyschnięcie.

Manicure piankowy (Bubbles nails) z pęcherzykami powietrza, mydlany, objętościowy. Zdjęcie, jak zrobić projekt paznokci

Jako manicure monofoniczny z reguły oznaczają pokrycie płytki paznokcia lakierem hybrydowym o tym samym odcieniu lub odcieniach o podobnym odcieniu. Pastelowe kolory są idealne do noszenia na co dzień, a jasne dodadzą indywidualności obrazowi. Takie projekty są uważane za najprostsze, dlatego nadają się nawet dla początkujących.

Manicure piankowy (Bubbles nails) z pęcherzykami powietrza, mydlany, objętościowy. Zdjęcie, jak zrobić projekt paznokci

Tworzenie tekstury bąbelkowej odbywa się w kilku etapach:

 1. Na wcześniej przygotowaną powierzchnię naturalnego lub imitowanego paznokcia (wykonanego z materiałów sztucznych) nakłada się pierwszą warstwę lakieru kolorowego i suszy w lampie.
 2. Używając blatu bez lepkiej warstwy, przykryj kolorową powłokę i piecz w lampie. Ten etap jest niezbędny do nadania powierzchni połysku. Zapewnia lekką dystrybucję piany dla wyraźnego wzoru.
 3. Aby utworzyć powierzchnię bąbelkową, konieczne jest pomalowanie paznokcia drugą warstwą kolorowej powłoki. Zaleca się wykręcić pędzelek w celu nałożenia cienkiej warstwy.
 4. Wciąż mokry paznokieć pokryty jest wstępnie ubitą pianką, a dopiero potem wysyłany jest do lampy do wyschnięcia.
 5. Za pomocą niestrzępiącej się ściereczki nasączonej środkiem do usuwania kleju usuń pozostałą piankę z powierzchni.

Mistrzowie pielęgnacji paznokci zalecają stosowanie gęstych lakierów żelowych do techniki piankowej. Nasilenie efektu zależy od tej cechy materiału. Zamiast drugiej warstwy powłoki kolorowej można zastosować warstwę nawierzchniową. Przezroczystość lakieru nawierzchniowego pozwala na stworzenie wzoru bąbelkowego bez zniekształcania odcienia lakieru.

Do tworzenia piany zaleca się stosowanie preparatów mydlanych, które nie pozostawiają tłustego lub wapiennego osadu. Najczęściej mistrzowie używają detergentu do naczyń lub szamponu. Wielkość bąbelków zależy od intensywności ubijania roztworu. Mocno ubita konsystencja pozostawia drobnoziarnisty ślad przypominający mineralną (pumeks), morską pianę. W lekkiej (półprzezroczystej) pianie dominują duże bąbelki. Pozostawiają teksturę przypominającą księżycowe kratery, skórę gada i łuski.

Manicure piankowy z wcieraniem

Zastosowanie tarcia jest najczęstszą opcją projektową w manicure piankowym. Szczególnie stylowo wygląda manicure wykonany techniką gradientową, z płynnym przejściem kolorów. Aby to zrobić, użyj dwóch lub więcej odcieni tego proszku o podobnej charakterystyce gęstości.

Manicure piankowy (Bubbles nails) z pęcherzykami powietrza, mydlany, objętościowy. Zdjęcie, jak zrobić projekt paznokci

Niezwykle szeroki wybór palety materiałów pozwala na eksperymentowanie z różnymi kombinacjami. Efekt skóry węża uzyskuje się poprzez połączenie czarnego lakieru, wcierania chromu i pianki z dużymi bąbelkami. Zastosowany jako baza z białego lakieru i drobno zmielonego pudru „Jednorożec”, efekt końcowy będzie przypominał ogon syreny (rybie łuski), morską pianę. Można go zastosować na dwa sposoby.

READ
Paznokcie są w porządku: 20 pomysłów na stylowe kurtki 2023

Instrukcje krok po kroku dotyczące pierwszej metody:

 1. Nakładanie głównej powłoki barwnej.
 2. Nakładający się top bez lepkiej warstwy.
 3. Aplikacja wcierania aplikatorem do cieni (w przypadku braku palca).
 4. Utrwalanie lakieru nawierzchniowego.
 5. Zabarwienie cienką warstwą lakieru (góra), nałożenie piany.

Manicure piankowy (Bubbles nails) z pęcherzykami powietrza, mydlany, objętościowy. Zdjęcie, jak zrobić projekt paznokci

Manicure w drugim sposobie polega na nałożeniu wcierania po utworzeniu warstwy z bąbelkami. Odbywa się to według następującego schematu:

 1. Powłoka barwiąca na sucho.
 2. Tworzenie najwyższego połysku.
 3. Aplikacja drugiej warstwy lakieru hybrydowego (top) bez suszenia.
 4. Tworzenie tekstury pianki, polimeryzacja.
 5. Nakładanie wcierania na teksturę.
 6. Utrwalenie lakierem nawierzchniowym, schnięcie.

Ostatni punkt jest niezbędny do utrwalenia ścierania na powierzchni paznokcia i zabezpieczenia go przed ścieraniem.

Te wzory najbardziej efektownie prezentują się na średnich i długich paznokciach. Krótka płytka paznokcia nie pozwala odzwierciedlić wszystkich przepełnień i piękna efektu. Podobną teksturę można uzyskać za pomocą lakieru hybrydowego kocie oko w różnych odcieniach. Nakłada się go na czarną bazę i za pomocą magnesów tworzy się rozświetlenie. Aby uzyskać wzór bąbelków, powierzchnia jest pokryta przezroczystym blatem bez lepkości.

Manicure z pianki teksturowanej

Manicure bąbelkowy tworzy szorstką powierzchnię na powierzchni paznokcia. Wgniecenia z bąbelków mogą przylgnąć do włosów, zatkać kremem lub mydłem. Większość kobiet preferuje nie tylko piękne, ale i najbardziej praktyczne projekty.

Manicure piankowy (Bubbles nails) z pęcherzykami powietrza, mydlany, objętościowy. Zdjęcie, jak zrobić projekt paznokci

Jeśli wzór jest zbyt szorstki, możesz delikatnie wygładzić powierzchnię drobnoziarnistą polerką. Następnie nałóż warstwę topu. Ilość warstw zależy od pożądanego efektu.

Odwrotny efekt można uzyskać za pomocą farby żelowej bez lepkiej warstwy. Materiał ten ma gęstszą konsystencję niż lakier hybrydowy, nie wymaga utrwalania topem i jest odporny na ścieranie. Ślady bąbelków (kratery) będą miały wyraźną i zarysowaną teksturę. Materiał ten jest produkowany w szerokiej gamie kolorystycznej.

Manicure piankowy z kryształkami

Najłatwiejszym sposobem urozmaicenia projektu pianki jest użycie bulionów, dżetów, kamieni. Ten rodzaj dekoru jest łatwo dostępny, łatwy w użyciu, posiada szeroki wybór kształtów i kolorów. Lokalizacja dżetów lub całej kompozycji zależy od ogólnej idei manicure i indywidualnych preferencji. Manicure wykonany z bąbelkami na całej powierzchni paznokcia można uzupełnić pojedynczymi cyrkoniami różnej wielkości, ułożonymi chaotycznie.

Manicure piankowy (Bubbles nails) z pęcherzykami powietrza, mydlany, objętościowy. Zdjęcie, jak zrobić projekt paznokci

Pod wpływem światła słonecznego ich załamanie spowoduje ciągły efekt migotania. Kompozycja złożona z zestawu cyrkonii, kamyczków i bulionów sprawdzi się w stylizacjach, w których tylko część paznokcia zajmuje wzór bąbelkowy lub na paznokciu całkowicie pozbawionym chropowatości. Mistrzowie często używają podobnego ruchu, pozostawiając jeden lub dwa paznokcie jednej ręki, aby stworzyć akcent.

Tabela materiałów użytych do mocowania dekoru:

Tworzywo Właściwości Stosowanie
Top bez lepkości Posiada płynną konsystencję, nadaje połysk. Niski stopień wytrzymałości. Płaskie i małe cyrkonie.
Warstwa bazowa Konsystencja jest średnio gęsta. Zapewnia silniejsze przyleganie dekoru do podłoża. Duże cyrkonie, kompozycje, buliony, kamienie ozdobne średniej wielkości.
żel konstrukcyjny Grubość zapewnia bezpieczne dopasowanie. Kompozycje dżetów, kamieni różnej wielkości.

Manicure piankowy (Bubbles nails) z pęcherzykami powietrza, mydlany, objętościowy. Zdjęcie, jak zrobić projekt paznokci

Gęsty żel możesz zastąpić mieszanką pudru akrylowego i lakieru bazowego. Wraz z żelami podobna kompozycja jest w stanie naprawić masywne struktury o wysokiej jakości. Paznokieć ma łukowatą architekturę, przez co trudniej jest utrzymać kompozycję o płynnej konsystencji. Mistrzowie obsługi paznokci zalecają przeprowadzanie procedury dekoracji etapami. Przede wszystkim materiał wybrany do mocowania jest nakładany na zamierzone miejsce wystroju.

READ
Wcieranie w krótkie paznokcie: 45 wybitnych i cudownych pomysłów

Po ukończeniu układu kilku elementów możesz uchwycić wynik w lampie poprzez pośrednie suszenie. Warto wziąć pod uwagę, że blask dżetów i kamieni blednie, gdy masy utrwalające uderzają w ich powierzchnię. Dlatego konieczna jest praca z dużą starannością i precyzją. Buliony są całkowicie impregnowane kompozycją (przezroczystą) przed aplikacją.

Jasny manicure z bąbelkami

Manicure bąbelkowy jest dość łatwy do zrobienia. Istnieje błędne przekonanie, że wszystkie proste projekty nie mogą być stylowe i jasne. Jednak duża liczba zdjęć niesamowicie kolorowych projektów bąbelków obala ten mit.

Manicure piankowy (Bubbles nails) z pęcherzykami powietrza, mydlany, objętościowy. Zdjęcie, jak zrobić projekt paznokci

Dużą popularnością cieszą się techniki oparte na kontraście lakierów żelowych. Wzór stworzony przez piankę będzie znacznie wyraźniejszy, jeśli kolor lakieru bazowego będzie diametralnie przeciwny. W domu ta metoda pozwala znacznie rozszerzyć arsenał wzorów. Pozwala na wykonanie różnych wariacji manicure piankowego, mając na stanie niewielką paletę odcieni. Wcieranie idealnie wpisuje się w opisaną technikę. Nakłada się go ruchami wcierającymi na główną warstwę lakieru i utrwala bez lepkości lakierem nawierzchniowym.

Najjaśniejsze (neonowe) kolory można uzyskać za pomocą pigmentów. Materiał ten ma podobne właściwości do wspomnianego wcześniej. To drobny proszek.

Manicure piankowy (Bubbles nails) z pęcherzykami powietrza, mydlany, objętościowy. Zdjęcie, jak zrobić projekt paznokci

Technika aplikacji jest inna i składa się z następujących kroków:

 1. Zastosuj kolor bazowy.
 2. Suszenie w lampie (Led – 20 sek., UV – 1 min.).
 3. Nakładanie pigmentu za pomocą pędzla (wentylatora).
 4. Pełny cykl polimeryzacji.
 5. Powlekanie topem o lepkiej warstwie.
 6. Usuwanie lepkości za pomocą odtłuszczacza.

Najjaśniejszy pigment pojawia się na białym lakierze hybrydowym. Warunkiem wstępnym jest, aby materiał po wyschnięciu miał lepką warstwę. Puder nie jest wcierany, lecz nakładany pędzlem i rozprowadzany po powierzchni. Pozostałości usuwa się lekkimi ruchami zamiatającymi. Wielokrotne suszenie jest konieczne do utrwalenia pigmentu na lepkiej warstwie. W przypadku braku lakieru o niezbędnych właściwościach można go pokryć lakierem nawierzchniowym o przyczepności. Zastosowanie takich kompozycji zapewnia szczelność materiału pomiędzy warstwami, zapobiega rozwarstwianiu i odpryskiwaniu.

Pomysły na projektowanie

Bubble manicure w 2020 roku stał się odrębnym kierunkiem w branży zdobienia paznokci. Jak wspomniano wcześniej, istnieje szereg opcji, w których może działać jako samodzielna, pełnoprawna konstrukcja w różnych wersjach. Na przykład wzór może być obecny na wszystkich 10 palcach dłoni lub tylko na niektórych, które tworzą akcent. Piankowa konstrukcja może pokrywać całą powierzchnię paznokcia, mieć chaotyczny lub geometryczny układ.

Do tej pory mistrzowie obsługi paznokci oferują wiele pomysłów na łączenie pianki i innych istniejących technik, a mianowicie:

Gradient można wykonać za pomocą pocierania, pigmentów lub lakierów żelowych o różnych odcieniach. W technice akwarystycznej powstaje efekt wody gazowanej z bąbelkami. Aby to zrobić, podczas modelowania paznokcia na pierwszej warstwie materiału tworzony jest wzór pianki. Następnie na podłoże nakłada się przezroczysty żel do projektowania, aby stworzyć architekturę. W tej technice często stosuje się wystrój fimo, którego kształt przypomina owoce.

Klasyczną wersję kurtki można uzupełnić kilkoma gwoździami z motywem bąbelkowym. Projekt wygląda bardziej oryginalnie, w którym wzór pianki powtarza linię uśmiechu. Łącząc takie techniki jak tłoczenie, wzory (monogramy, geometria, rysunki), rysowanie marmuru, na gwóźdź nakłada się wzór bąbelków.

READ
Nowości modowe 2023: delikatny manicure z różowego kwarcu

Lokalizacja zależy od pomysłu i indywidualnych preferencji:

Mistrzowie serwisu paznokci nadal eksperymentują z odmianami manicure piankowego, więc ta lista jest stale aktualizowana o nowe pozycje. Nie każda kobieta ma umiejętności wykonywania wymienionych wcześniej technik.

W takich przypadkach producenci towarów do zdobienia paznokci opracowali inny wystrój:

 • cyrkonie, kamienie, buliony;
 • cekiny o różnych rozmiarach;
 • marmolada do paznokci, aksamitny piasek;
 • suwaki, naklejki;
 • folia (potalowa, odrywana, transferowa);
 • pajęczyna;
 • suszony kwiat.

Stosowanie tych produktów znacznie skraca czas wykonania manicure. Ogromną zaletą korzystania z nich jest możliwość stworzenia oryginalnego projektu przy minimalnych umiejętnościach.

W ciągu ostatnich 10 lat możliwości serwisu paznokci znacznie się rozwinęły. Biorąc pod uwagę życzenia konsumentów, producenci stale ulepszali swoje produkty i opracowywali nowe materiały. A mistrzowie eksperymentowali z nowymi technikami ich stosowania. W ten sposób powstało wiele popularnych technik manicure. Wzory bąbelkowe stały się popularne ze względu na łatwość wykonania, możliwość spełnienia fantazji oraz oryginalność.

Film o manicure piankowym

Wszystkie niuanse wykonania:

Specjalista z zakresu socjologii i psychologii mody, projektowania mody, kanonów piękna we współczesnym społeczeństwie. Interesuje mnie kolor, estetyka i obraz.

Piękne bąbelkowe paznokcie wywołają burzę emocji m.in

Manicure piankowy to nowy trend w świecie zdobienia paznokci. Paznokcie zdobione w tym stylu wyglądają stylowo i oryginalnie.

Co to jest manicure bąbelkowy

Bubble design to rodzaj manicure, w którym powierzchnia jednego lub więcej paznokci jest pokryta bąbelkami. Pomimo pozornej złożoności wykonania, stworzenie takiej powłoki jest dość proste. Jeśli chcesz, możesz to zrobić sam, bez kontaktu z mistrzem manicure.

Cechą projektu z bąbelkami jest możliwość odtworzenia ciekawych i nietypowych efektów. W zależności od koloru i faktury wzór na paznokciach może imitować skórę gada, kratery księżycowe, plastry miodu, napowietrzoną czekoladę, delikatną koronkę. Manicure piankowy powstaje przy użyciu improwizowanych materiałów: baniek mydlanych, kosmetyków do golenia itp.

Pianka do manicure ozdobi każdą stylizację

Plusy i minusy bubble nails

 • Wszechstronność. Manicure wygląda dobrze na wszystkich paznokciach, niezależnie od ich długości i kształtu. Na małym talerzyku bąbelki będą wyglądać jak zgrabne kamienne koraliki, co przypadnie do gustu miłośniczkom biżuterii wykonanej z naturalnych materiałów. Jeśli chcesz, aby twoje paznokcie wyglądały bardziej efektownie, powinieneś zapuścić je do pożądanej długości lub skorzystać z zabiegu przedłużania. Jeśli własna płytka jest słaba i cienka, można ją wzmocnić bazą lub pudrem akrylowym.
 • Praktyczność. Manicure piankowy charakteryzuje się obecnością szorstkiej, prążkowanej powierzchni. Ale mimo to projekt jest wygodny w noszeniu. Nie przylega do ubrania i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Brud i kosmetyki, które dostają się do komórek, są szybko usuwane podczas mycia rąk (również przy użyciu zabrudzonego matowego topu). Dzięki temu manicure zachowuje swoje piękno wraz ze wzrostem płytki paznokcia (do kolejnej wizyty u mistrza). Aby projekt nie powodował niedogodności w procesie noszenia, należy go wykonać zgodnie z technologią.
 • Łatwość tworzenia. Do nakładania wystroju stosuje się różne narzędzia i środki, więc mistrz może wybrać to, z czym jest wygodniejszy i bardziej zaznajomiony z pracą. Dzięki temu projekt paznokcia piankowego jest gotowy tak szybko, jak to możliwe. Niektórzy eksperci nakładają bąbelki za pomocą tipsów-sztyftów, inni pędzlem wachlarzowym (do makijażu), a jeszcze inni palcami. Szczególnie wygodna jest praca rękami, jeśli pianka jest gruba.
READ
Manicure Marzec: 20 najbardziej wiosennych i modnych pomysłów 2023

Paznokcie bąbelkowe - opcja wygrana-wygrana

Istnieją również wady tej opcji wystroju. Należą do nich:

 • Zależność okresu zużycia od stanu wyjściowego paznokci. Podczas wykonywania manicure płytkę pokrywa się 4-5 warstwami materiału. To znaczne obciążenie, z którym mogą sobie poradzić tylko zdrowe paznokcie. Jeśli są początkowo uszkodzone, wymagane będzie dodatkowe wzmocnienie. W przeciwnym razie stan płytki ulegnie pogorszeniu, a paznokcie mogą ucierpieć podczas czynności domowych i roboczych.
 • Konieczność starannego przestrzegania technologii. Ostatnim etapem manicure jest „wyczesanie” faktury – usunięcie kolców za pomocą cążek drucianych lub polerki. Jeśli nie zostanie to zrobione, projekt będzie niewygodny w noszeniu. Paznokcie przyklejają się do włosów i ubrań, pozostawiając zadrapania na skórze. Kolejnym ważnym punktem jest równomierne rozprowadzenie pianki na powierzchni płytki (od naskórka do wolnego brzegu). Duże marginesy wyglądają brzydko i psują wizualną integralność projektu.
 • Potrzeba szybkości. Musisz szybko stworzyć projekt, ponieważ bąbelki szybko pękają. Mistrz przetwarza 1 gwóźdź na raz: równomiernie rozprowadza pianę i natychmiast wysyła rękę klienta do lampy.

Aby uniknąć błędów, powinieneś dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonać manicure. Musisz działać ściśle według instrukcji, nie tracąc ani jednego kroku.

Nie potrzebujesz niczego wymyślnego, aby stworzyć projekt bąbelków.

Jak wybrać odpowiednie materiały do ​​​​projektowania pianki

Aby podczas tworzenia bąbelkowych paznokci nie było żadnych trudności, musisz wcześniej przygotować niezbędne narzędzia i materiały:

 • akcesoria do manicure (nożyczki, przecinaki do drutu, szpatułka, pilnik, poler);
 • baza, jednowarstwowy żel do polerowania, top (ciecz lub średnia gęstość);
 • pianka mydlana;
 • narzędzie do nakładania pianki (pędzel, gąbka itp.);
 • serwetki papierowe
 • inne: rękawiczki, antyseptyk, oliwka do skórek, krem ​​do rąk, rękawiczki jednorazowe (w razie potrzeby).

Ze środków do tworzenia piany możesz wybrać dowolny. Efekt bąbelków daje zastosowanie chemii gospodarczej do mycia naczyń, pianki do golenia i mycia, a także mydła. Możesz wypróbować kilka opcji i zobaczyć, z którą wygodniej pracować.

Aby uzyskać wzór z małymi bąbelkami, produkt miesza się z wodą i energicznie wstrząsa przez długi czas. Duże komórki uzyskuje się przez krótkie i delikatne potrząsanie mieszaniną.

Wykonanie zdobienia paznokci pianką jest bardzo łatwe

Jak zrobić manicure piankowy: instrukcje krok po kroku

Musisz stopniowo robić bąbelki na paznokciach. Instrukcja wykonania manicure jest następująca:

 1. Przetwarzaj płytki paznokcia, przygotowując je do dalszej pracy. Wykonaj manicure sprzętowy, krawędziowy lub kombinowany. Usuń połysk za pomocą polerowania. Nałożyć odtłuszczacz, podkład bezkwasowy.
 2. Utwórz pierwszą warstwę za pomocą bazy (guma lub odcień kamuflażu). Materiał nakłada się w 1 warstwie i suszy zgodnie z wymaganiami producenta.
 3. Po wyschnięciu bazy pokryj paznokcie kolorowym lakierem żelowym. Materiał może być ciemny lub jasny (w zależności od osobistych preferencji). Jedynym wymaganiem dla szelaku jest wysoka gęstość.
 4. Kolejnym krokiem w tworzeniu gwoździ bąbelkowych jest wysuszenie powłoki i usunięcie lepkiej warstwy. Nałożyć błyszczącą lub matową warstwę nawierzchniową, dokładnie wysuszyć w lampie.
 5. Nałóż drugą warstwę topu, ale cienką warstwą (za pomocą półsuchego pędzla). Suszenie w lampie nie jest konieczne.
 6. Nałożyć piankę i rozprowadzić na całej płytce paznokcia. Zdejmij rękę z lampy.
 7. Zwilż ręcznik papierowy środkiem odtłuszczającym, usuń pozostałą piankę.
 8. Sprawdź powłokę pod kątem wystających obszarów, które mogą następnie przylgnąć do odzieży i włosów. Przetnij je przecinakami do drutu lub usuń je polerem.
READ
Manicure walentynkowy: 120 romantycznych pomysłów

Nie ma potrzeby nakładania trzeciej warstwy lakieru nawierzchniowego.

Projektowanie paznokci z pianki odbywa się krok po kroku. Pominięcie co najmniej jednego etapu doprowadzi do obniżenia jakości powłoki.

Rodzaje manicure bąbelkowego

Bąbelkowy manicure daje pole do popisu wyobraźni. Dowodem na to jest duża liczba odmian, z których każda ma swoje własne cechy.

Główne rodzaje manicure:

 • Efekt lawy (pumeksu). Paznokcie pokryte są lakierem żelowym tego samego koloru, wynik jest utrwalony matowym blatem.
 • “Kot”. Oznacza to połączenie mydlin i powłok, które tworzą odbicia objętościowe (tarcie magnetyczne itp.).
 • Folia pod piankę. Wykonywany jest przy użyciu folii szelakowej jednokolorowej, matowej lub błyszczącej.
 • Kolorowa pianka na kontrastowym tle. Paznokcie pokrywa się szelakiem i suszy w lampie. Na wierzch nakładana jest warstwa lakieru żelowego w kontrastowym kolorze, a na nią rozprowadzana jest pianka (bez wcześniejszego suszenia).
 • Tarcie. Manicure piankowy dobrze wygląda w połączeniu z dowolnymi środkami (zwłaszcza tymi, które imitują biżuterię lub metale).
 • Cyrkonie. Dekoracje mogą mieć dowolny kształt. Najważniejsze jest to, że są one połączone z wybraną teksturą i odcieniem szelaku.

Wiele opcji projektowania pianki

 • Gładka pianka. Po nałożeniu pianki paznokcie są starannie wypolerowane i pokryte błyszczącym topem. Pozwala to na tworzenie pięknych pasemek, sprawia, że ​​noszenie jest wygodniejsze i dłuższe.
 • neonowa pianka. Oznacza to użycie jasnych, „błyskotliwych” pigmentów. Dobra propozycja dla odważnych, pewnych siebie dziewczyn. Te paznokcie najlepiej wyglądają latem (szczególnie w połączeniu z opaloną skórą).
 • Francuski. Paznokieć pokryty jest pastelowym różem lub delikatnym beżowym lakierem, a na końcówkę w kształcie półksiężyca nakłada się inny kolor i bańki mydlane. W razie potrzeby tą techniką można wykonać kilka gwoździ, a resztę można pokryć zwykłym lakierem.
 • Wystrój trójwymiarowy. Elementy 3D dobrze współgrają z piankowym projektem. Mogą to być suwaki, trójwymiarowe kwiaty, wzory i kształty. W razie potrzeby można użyć ciekłego metalu. Aby taki projekt był piękny, musisz mieć dobry gust. Jeśli przesadzisz z ilością elementów dekoracyjnych, manicure będzie wyglądał zabawnie, a nawet wulgarnie.

Paznokcie z pianką na zwykłym lakierze

Nie każda kobieta ma możliwość ciągłego używania szelaku (ze względu na brak czasu lub pieniędzy). Niektóre dziewczyny są uczulone na żel, przez co decydują się na klasyczne lakiery.

Przy odrobinie wysiłku możesz wykonać manicure piankowy i zwykły lakier

Trudno odpowiedzieć na pytanie, czy manicure piankowy wytrzyma bez utrwalenia w lampie. Czas zużycia konstrukcji bąbelkowej zależy od różnych czynników (stosowanych produktów, pielęgnacji itp.).

Nie można liczyć na to, że klasyczny lakier wytrzyma tyle samo, co żel.

Ale ta metoda ma ważną zaletę – możliwość częstszej aktualizacji projektu i wypróbowania różnych obrazów.

Kolejną trudnością przy stosowaniu klasycznego lakieru jest to, że bez suszenia w lampie ultrafioletowej bańka szybko pęka. Dlatego stworzenie projektu wymaga umiejętności.

porady dotyczące projektowania paznokci bąbelków

Aby uniknąć błędów podczas projektowania bąbelków, należy przestrzegać następujących zaleceń:

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: