Azienka w czerni i bieli: 15 niesamowitych pomysłów

Do projektu łazienki należy podchodzić z dużą ostrożnością. Atmosfera powinna sprzyjać wypoczynkowi i relaksowi. Aby to zrobić, musisz użyć odpowiednich kolorów i materiałów we wnętrzu łazienki.

Zebraliśmy wybór 15 najlepszych pomysłów na projekt łazienki.

Połączenie czarnych i białych płytek w projekcie jest idealne. Na śnieżnobiałym tle czarne wstawki tworzą kontrast, który dodatkowo podkreśla blask bieli.

Wybrane kolory są uważane za uniwersalne i pasują do niemal wszystkich stylów aranżacji wnętrz. Przykład takiej łazienki można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Kolejnym pomysłem na szykowną łazienkę jest zmiana kolorów ścian. Opcja, w której jedna ściana jest czarna, a druga biała, wydaje się bardziej przestronna. Dodaj kilka białych elementów w postaci obrazka lub ikebany na czarnym tle. Taki trik rozcieńczy i wygładzi kolory.

Łazienka w czerni i bieli fot.11

Dla miłośników czerni kolejny pomysł na aranżację łazienki. Czarne płytki na ścianach, rozcieńczone białymi wstawkami, są dokładnym przeciwieństwem rozważanego wcześniej czarno-białego wzoru.

Wesoły obraz na białej płytce z pewnością wywoła uśmiech na przychodzącej osobie i rozweseli na cały dzień.

Łazienka w czerni i bieli fot.10

W przypadku małego pokoju odpowiednia jest następująca opcja wnętrza w czarno-białej palecie. Ściany boczne są śnieżnobiałe, przód i tył pokryte czarnymi płytkami.

Obrazu dopełnia szafka podumywalkowa, czarna na dole, ale z białym blatem, na którym znajduje się biała fajansowa umywalka. Duże lustro działa jak ekspander przestrzeni.

Dzięki takiemu połączeniu kolorów i odpowiedniego wyposażenia Twoja łazienka stanie się optycznie bardziej przestronna.

Łazienka w czerni i bieli fot.2

Kolejną sztuczką do małych pomieszczeń jest czarno-biały pasek, który płynnie przechodzi od podłogi do ścian. Uczucie nieskończoności przyciąga wzrok i odwraca uwagę od niewielkich rozmiarów pomieszczenia. Białe płytki na pozostałych częściach ścian oraz czarna szafka wygładzą kontrast kolorystyczny i nada łazience przytulny charakter.

Łazienka w czerni i bieli fot.8

Następne zdjęcie to przykład zza lustra. Lustra zawieszone na przeciwległych ścianach tworzą lustrzany korytarz, w którym odbijają się czarne ściany. Na ich tle wyraźnie wyróżnia się śnieżnobiała hydraulika i marmurowy stół.

Łazienka w czerni i bieli fot.3

Nie mniej atrakcyjnie prezentuje się czarno-biała mozaika na ścianach.

Łazienka w czerni i bieli fot.4

Czarno-białe wnętrza łazienek cieszą się dużą popularnością. Możesz łączyć i zmieniać kolory, jak chcesz. Modna jest również czarna hydraulika. A szafki do mycia w połączeniu ze śnieżnobiałym zlewem wyglądają nieporównywalnie i bogato. Drogie płytki muszą być uzupełnione artykułami sanitarnymi z tej samej kategorii cenowej.

READ
Otwarcie placów zabaw: 10 funkcjonalnych rozwiązań

Podoba Ci się czarno-biały projekt łazienki? Napisz w komentarzach, jaki pomysł na projekt Ci się podoba.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: