Azienka przed i po: 7 najlepszych pomysłów, jakie widziałeś

Niektóre z łazienek w tym artykule nie były remontowane od czasu wybudowania domu. Inne są przestarzałe, zanim się zużyją. Tak czy inaczej, łazienki i toalety w tej kompilacji dosłownie krzyczały o renowację. Przyglądamy się wynikowi przeróbki w ramach naprawy z projektantem.

1. Łazienka w Chruszczowie z miejscem do przechowywania

PRZED ZWROTEM
Standardowy rozmiar połączonej łazienki „Chruszczow” to Spartan 3–3,5 mkw. Poprzedni właściciele nie mieli nawet umywalki – myli się nad łazienką. Z reguły łazienki w domach Chruszczowa są powiększane ze względu na korytarz, a wejście do kuchni odbywa się z pokoju. Jednak w tym przypadku gospodyni poprosiła o zrobienie oddzielnej sypialni na 34mXNUMX – łazienka musiała pozostać w tych samych granicach.

Na schemacie: narożne położenie mieszkania dawało ogromną przewagę – ma trzy okna. Dzięki temu okazało się, że zarówno osobna sypialnia, jak i widna kuchnia-salon. Ale łazienka nie wzrosła

PO
Toaletę przesunięto bliżej wanny, a wzdłuż opustoszałej ściany urządzono wygodną strefę do mycia z blatem i pralką pod nim. Na całą ścianę zrobiono szafkę z lustrem – choć głębokość jest niewielka to dużo się mieści.

Przyjęcie: ściany i podłogę w łazience obłożono wielkoformatową gresem porcelanowym o fakturze marmuru – dzięki temu meble w łazience wydają się wtapiać w ściany, a przestrzeń nie wygląda na przeładowaną. Wanna została zainstalowana pod jastrychem, aby wygodniej było do niej wejść. W dolnej części parawanu przewidziano wgłębienie na nóżki – dzięki czemu wygodniej jest pochylić się nad łazienką np. umyć włosy.

2. Oddzielna łazienka i toaleta, które wcale nie są do siebie podobne

PRZED PRZEBUDOWĄ (ŁAZIENKA)

W tym mieszkaniu łazienka (3,37 mkw.) i toaleta (1,78 mkw.) były oddzielone – poprzedni właściciele ich nie połączyli i nie dokonywali napraw w rzeczywistości od momentu oddania domu do użytku. Klient projektu zdecydował się również na opuszczenie łazienki osobno. Czemu? Po pierwsze okazało się, że pomiędzy łazienkami znajduje się duży szyb wentylacyjny, którego nie można było w żaden sposób ominąć ani zburzyć; a właściciel mieszkania chciał w pełni koordynować i legitymizować przebudowę.

PRZED PRZEBUDOWĄ (TOALETA)
Po drugie, osobna łazienka z toaletą jest znacznie wygodniejsza, gdy w domu są goście – a przychodzą często. Po trzecie, w przypadku sprzedaży mieszkania lub wynajmu, osobna łazienka jest lepsza niż połączona.

READ
Dywan w przedszkolu – ważny element wnętrza i przestrzeni do zabawy

Na schemacie: przebudowa objęła całe mieszkanie, ale łazienki nie połączyły – gospodyni była przeciwna decyzjom, na które nie mogła się łatwo zgodzić

PO (ŁAZIENKA)
Gospodyni chciała mieć łazienkę w ciemnych odcieniach, ale z wystarczającym oświetleniem, więc pokój urządzony jest bardzo powściągliwie.

Przyjęcie: jeśli spojrzymy na łazienki oddzielnie od ogólnego wnętrza, wydaje się, że są one zupełnie odmienne od mieszkań. Nie może nawet przyjść myśl, że dzieli je jedna wewnętrzna ściana. Ale jeśli spojrzysz na całe wnętrze, zaczną „być przyjaciółmi”. Wszędzie widać zarówno spokojne, ciemne nuty łazienki, jak i niebieskie, świeże, jasne nuty ulicznego pop-artu toalety.

PO (TOALETA)
Za toaletą zaprojektowano dość pojemną i funkcjonalną szafkę. Na elewacjach druk zdjęć z wizerunkiem słynnego płótna sitodrukowego amerykańskiego artysty Andy’ego Warhola, wykonanym w stylu pop-artu (gospodyni nie jest obojętna na twórczość brytyjskiego artysty Banksy’ego i naprawdę chciała zobaczyć coś podobnego w jej wnętrzu Dlatego wybór padł na toaletę – mały, ale bardzo odważny pokój). Ukrywają za sobą pralkę, sprzęt AGD i chemię gospodarczą, a niebieskie skrzydło chowa się, ale pozostawia wolne, komunikację domową (liczniki, piony CWU itp.).

3. Zamiast łazienki 25mXNUMX – kilka łazienek

PRZED ZWROTEM
Młoda rodzina otrzymała luksusowy prezent na wesele – penthouse o powierzchni 300 mkw. Imponujący jak na lata 25 remont był już przestarzały, a układ był niefunkcjonalny. Na przykład była ciemna łazienka o powierzchni XNUMX metrów kwadratowych, z armaturą umieszczoną „wzdłuż ściany”, bez miejsc do przechowywania – nielogiczny i niewygodny podział przestrzeni.

Na schemacie: przebudowa pozwoliła na racjonalne wykorzystanie ogromnej powierzchni penthouse’u. Teraz jest tu kilka łazienek jednocześnie

PO
Penthouse posiada trzy łazienki: rodzicielską, dziecięcą i gościnną. W rodzicielskim stworzyły wygodną narożną strefę mycia i zapewniły wystarczającą ilość miejsca do przechowywania.

Łazienka dziecięca została wykonana w jaśniejszych kolorach. Zaprojektowano tu również przestronną łazienkę z dwoma umywalkami – w rodzinie jest dwoje dzieci.

Łazienka dla gości z prysznicem znajduje się obok pokoju, w którym obecnie mieszka niania.

4. Łazienka „etniczna” w „breżniewce”

PRZED ZWROTEM

Łazienka w tym murowanym domu Breżniewa, zbudowanym w 1973 roku, była osobna – wtedy uznano to za oznakę ulepszonego układu, mimo że zarówno łazienka, jak i toaleta były strasznie ciasne. Dawni właściciele mieszkali w tym mieszkaniu, nie robiąc zasadniczo nic ani z łazienką, ani z toaletą, rozważ 40 lat. Na podłodze nadal leżały sowieckie kafelki, rury nie były wymieniane, a ściany toalety zostały oblepione „wesołą” tapetą, by nieco odświeżyć atmosferę.

READ
Jak umiejętnie dopasować lustro z Ikea STOCKHOLM do swojego wnętrza: 20 stylowych opcji

Na schemacie: łazienka została połączona, aw korytarzu znalazło się miejsce na pralkę

PO
Łazienka została połączona i choć położenie instalacji wodno-kanalizacyjnej zasadniczo się nie zmieniło, łazienka zyskała więcej przestrzeni i stała się bardziej funkcjonalna. Cała komunikacja została wszyta w pudełka, dzięki czemu po prawej stronie wejścia pojawiła się nisza na szafę. Wybrano do tego żaluzjowe drzwi w warunkowym stylu „etnicznym”, ponieważ całe mieszkanie jest wykonane w duchu etnicznej urbanistyki.

Przyjęcie: Strefę łazienkową podkreślono płytkami z efektem marmurowej mozaiki, które w połączeniu z okrągłym lustrem w drewnianej ramie i drewnianą szafką pod umywalkę potęgują „egzotyczny” wygląd. Dodatkowym akcentem jest roślina w nietypowej, jakby pogniecionej doniczce.

5. Łazienka z oknem w domu z 1917 roku

PRZED ZWROTEM
W tym mieszkaniu, znajdującym się w historycznej części Moskwy, łazienka była osobna: wąska łazienka z oknem znajdowała się obok kuchni, a toaleta po przekątnej.

Na schemacie: łazienka i kuchnia w nowym układzie zostały zamienione miejscami tak, aby było technicznie możliwe wykonanie kuchni-salonu. Nowa łazienka stała się bardziej harmonijna, prawie kwadratowa

PO
Z wanny zrezygnowano na rzecz kabiny prysznicowej, a umywalkę umieszczono przy oknie na otwartej drewnianej podstawie. Dzięki swobodnemu przejściu do okna i białym ścianom powstaje wrażenie przestronności i powietrza.

W przypadku kabiny prysznicowej zaprojektowano lekkie zwężenie w konfiguracji łazienki – więc od strony korytarza zostało jeszcze miejsce na szafę. Na ścianie prysznica zastosowano nietypowy, nieco chaotyczny układ płytek.

Toaleta urządzona jest niezwykle lapidarnie: białe ściany, ciemna podłoga, grafitowy „eyeliner” cokołu. Toaleta została zamontowana wraz z instalacją: chowa się w ścianie, a nad nią znajduje się dodatkowy schowek.

Źródło 6 Łazienka, która nie była remontowana od 15 lat

PRZED ZWROTEM
Łazienka w tej “breżniewce” była już zjednoczona – gospodyni dokonała naprawy 15 lat temu. Teraz zdecydowała się na radykalną renowację wnętrza i chciała całkowicie zrezygnować z odcieni różu i beżu w dekoracji.

Na schemacie: konfiguracja łazienki nie została zmieniona, ale radykalnie zmieniono hydraulikę i wnętrze

PO
Różowy gres porcelanowy na ścianach został zastąpiony płytkami „dzika”: ułożono go w jodełkę. Ponadto ściany nie były w całości pokryte płytkami, ale częściowo pomalowane na szaro. Szafka podumywalkowa wykonywana jest na zamówienie – idealnie wpasowuje się w przestrzeń między instalacją WC a łazienką.

READ
Szycie: 7 sztuczek i sztuczek, które musisz znać

7. Łazienka ze ścianą z pustaków szklanych

PRZED ZWROTEM
W mieszkaniu w przedrewolucyjnym domu w okolicach Nowego Arbatu trzeba było zburzyć prawie wszystko, z wyjątkiem ścian łazienki i toalety: częściowo pełniły one w tym domu funkcję nośną. Na zdjęciu “przed” po prawej – wejście do łazienki.

Na schemacie: łazienka została częściowo połączona, ale toaleta znajduje się za ścianą

PO
Ściany łazienki nie były uporządkowane, aby nie narażać zabytkowego budynku. Wkłady wykonano z pustaków szklanych, uprzednio wzmacniając konstrukcję metalowym profilem. Podobne okna z pustaków szklanych powstały we wszystkich salonach – dzięki temu w mieszkaniu jest więcej światła, a przestrzeń wygląda bardziej harmonijnie. I to pomimo niewielkich rozmiarów pomieszczeń i wysokich, poniżej 3,5 metra sufitów.

Przyjęcie: obok umywalki za szklaną przegrodą znajduje się miniwanna: wygodnie jest w niej kąpać dziecko.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: