Azienka: 20 fajnych pomysłów na stworzenie atmosfery luksusu i bogactwa

Urządzanie SPA we własnej łazience jest całkiem możliwe, nawet jeśli mieszkasz daleko od morza i dysponujesz dość skromnym budżetem.

034_large

Przeglądając sierpniowy numer magazynu Shopping Guide „Kupuję”, znalazłam materiał na temat tego, jak bez przesady stworzyć luksusową łazienkę. Nie ma w tym nic trudnego dla tych, których wyobraźnia dorównuje możliwościom finansowym. Ale niektóre pomysły, które na zdjęciach wyglądają na bardzo drogie, są w rzeczywistości dość przystępne w użyciu.

Odbiór pierwszy. Korzystne oświetlenie. Spójrz na powyższe zdjęcie: ta łazienka (Model Bathtub Metropolis 20, Azzurra, ybath.com) wygląda niesamowicie w naturalnym świetle. Jeśli to możliwe, używaj okien! W luksusowych wnętrzach przeszklone ściany od podłogi do sufitu są na porządku dziennym. Ale w zwykłych mieszkaniach (i na naszych szerokościach geograficznych) wystarczy nawet małe okno, aby wnętrze było ciekawsze.

Brak okna? Ok, w takim razie stawiamy na rozproszone, dyskretne oświetlenie. Jasna lampa przydaje się tylko do lustra. Atmosferę relaksu, pogodnej błogości stworzą świece zapalone wokół wanny. Niby drobiazg, ale jakże skuteczny!

Na zdjęciu po prawej: świeca Rose Duet, Diptyque, diptyqueparis.com

Drugie przyjęcie. Pozbądź się „szczegółów gospodarstwa domowego”. Innymi słowy, nie staraj się być „praktyczny”. W luksusowej łazience cieszą się życiem, a nie piorą ubrań i nie suszą ręczników. Więc usuń (lub ukryj) wszystko, co może zepsuć wakacje swoim wyglądem. Zamiast kosza na pranie włóż do wanny kwiaty lub rośliny, w łazience postaw na wygodny fotel. Zamiast reflektorów użyj kinkietów. Udekoruj ściany zdjęciami. Na półkach niech nie będą szampony, ale wazony.

Meble łazienkowe, Gessi, gessi-santehnika.ru

Recepcja trzecia. Niestandardowa hydraulika wygląda na droższą niż kosztuje. Nie zawsze, ale często. Całkiem możliwe, że Twój budżet pozwoli Ci utopić wannę na podium lub zainstalować oryginalną konewkę pod prysznicem. Człowiek jest tak zaaranżowany, że wszystko „egzotyczne” wydaje mu się niedostępne. Wykorzystaj ten efekt!

Minibasen Seaside 640, Teuco, teuco.com

Recepcja czwarta. Baw się teksturą. Jeśli długo przeglądasz katalogi pięknych wnętrz lub błyszczące magazyny, zaczynasz rozumieć: nierówne powierzchnie mają szczególny urok. Faktura drewna i chropowatość naturalnego kamienia są poza konkurencją, ale powiedzmy mozaika (lub jej imitacja) wygląda nie mniej imponująco.

READ
Te 9 roślin to must have w Twoim mieszkaniu! I własnie dlatego.

Wanna Mozaika Budda, Kamień Jeden, ybath.com

Odbiór piąty. Dodaj kolory. Wszyscy są przyzwyczajeni do białej armatury łazienkowej. Ale ten sam zlew w jednym z naturalnych odcieni (od piasku po czerń) będzie wyglądał ciekawiej i drożej. Warto poświęcić czas na szukanie modeli kolorystycznych.

Bateria i umywalka, Gessi, gessi-santehnika.ru

Eksperci twierdzą, że najlepiej urządzić łazienkę relaksującymi kolorami: bielą, beżem i wszelkimi odcieniami błękitu. Stworzą atmosferę harmonii i spokoju.

Zlew Elle 3, Moab 80, moab80.it

Masz pomysł, jak bez wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy stworzyć poczucie luksusu we wnętrzu?

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: