Aqua color: 21 samowystarczalnych stylizacji

Dziś będzie długa ilustrowana opowieść o niesamowitym kolorze – kolorze morskiej fali.

Kolor fali morskiej nazywany jest również niebiesko-zielonym. Oczywiście nazwa cienia wzięła się od wrażenia głębi, wyrafinowania, mocy morskiej wody, przenikniętej słońcem, w spokoju lub „złości”. Wielu artystów namalowało ten nieokiełznany, ale niesamowicie piękny element, niepodatny na okiełznanie, ale pełen niespodzianek i hojności. W tych obrazach przeplata się sto tonów niebieskiego, zielonego, od najjaśniejszego do prawie czarnego, ale kolor samej fali morskiej jest średni i nie ma bardzo szerokiego zasięgu.

Kolor morskiej fali w ubraniach, jak niebiesko-zielony czy ciemny turkus, ma swoje modne miejsce niemal o każdej porze roku. Zwłaszcza jesienią. Ton jest uniwersalny: prezentuje się na zimnych, bladych, jasnych, ciepłych typach kolorystycznych, wysmukla sylwetkę, wzmacnia kontrast wyglądu. Jest zawsze i wszędzie odpowiedni: wystarczająco skuteczny na wieczorową garderobę, doprawiony i powściągliwy do biura, w stylu biznesowym, dyskretny do relaksu, a także doskonale połączony i reinkarnowany.
Fala morska jest tonem jesiennym i nie tylko jest nieodłącznym elementem tej pory roku, ale także „jesienny” wygląd jest dla niej jednym z najbardziej korzystnych. Podobnie jak ona, falę morską można łatwo zmienić, przekształcić za pomocą innych odcieni.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 1

Kombinacje fal morskich w ubraniach są stylowe, jasne. Każdy rodzaj koloru może wybrać kontrast dla siebie, rozcieńczyć go neutralnymi odcieniami dla rygoru lub akcentu, dodać wybuchowy kontrast lub po prostu pogłębić główny ton podobnymi tonami.

Połączenie czerni i morskiej fali w ubraniach jest zdecydowanie eleganckie. Nie wymaga dodatków, ale jeśli dodasz brokat złotem lub srebrem, wzmocnisz wrażenie.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 2

Szary jest nie mniej elegancki, ale bardziej skromny i stylowy. To dar niebios dla koloru „letniego” – spokojnie, z wdziękiem. Możesz dodać kontrast z czernią.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 3

Biel i niebiesko-zielona to jasna para, której kontrast zwiększy czerń i zmniejszy szarość, obie opcje wyglądają spektakularnie.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 4

Im jaśniejszy beż, tym bardziej soczysta para. Szaro-beżowy wygląda lekko, prawie niezauważalnie, ale jasny odcień pomarańczowo-beżowego pomaga ożywić obraz.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 5

Brąz wnosi element relaksu, naturalności. Zwróć uwagę, że bluzki z nadrukiem dodają uroku stylizacji. Denim niebieski lub czerwony będą dobrze pasować do takiej gamy.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 6

Burgundia i fala morska to figlarna, ale umiarkowanie powściągliwa para. Jest dobry, bo stoi na styku brązu i czerwieni, biorąc z obu to co najlepsze. Dopełniają go biel, brąz, pomarańcz, złoto, żółć.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 7

Czerwony i niebiesko-zielony to jasna para, tylko dla kontrastowego wyglądu, na przykład „wiosna” i „zima”. Kombinacji często towarzyszą turkus i mięta.

READ
Jak nosić i łączyć spodnie z obcisłymi jeansami

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 8

Różowy pomoże Ci spojrzeć świeżo na morską falę. Surowy niebiesko-zielony pozwala na wszelkie przejawy różu. Aby nie była zbyt kolorowa, połączenie rozcieńcza się bielą, czernią.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 9

Pomarańczowy pomoże Ci stworzyć niezwykle bogaty look, bardziej letni niż jesienny. A odcienie beżu sprawią, że będzie bardziej stylowy.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 10

Żółty zawsze będzie zdobił niebiesko-zielony. Dla „letnich” wyciszone dźwięki będą bardziej skuteczne, a dla „zimy” – jasnożółty. Odśwież połączenie bielą, beżem lub dodaj kontrast z czernią.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 11

Delikatny błękit podkreśli nasycenie morskiej fali. Ale będzie o wiele bardziej atrakcyjnie, jeśli do połączenia doda się biel, szaro-beżowo-brązowy ze złotem.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 12

Niebieski jest nudny z niebiesko-zielonym, ale w połączeniu z bielą to już inna sprawa.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 13

Ciepłe, bardziej zielone odcienie ledwo ocieniają główny ton, dlatego należy je rozcieńczyć: biały, brązowy lub złoty.

Kolor morskiej fali – ogromny potencjał kombinacji!, fot. nr 14

Fiolet to dobra para do niebiesko-zielonej – jasna, kontrastowa, atrakcyjna, może nieco ekscentryczna, ale nie dla każdego. Biel i czerń wzmocnią kontrast, żółty przyniesie nowy smak.

Kolor fali morskiej nazywany jest również niebiesko-zielonym. Oczywiście nazwa cienia wzięła się od wrażenia głębi, wyrafinowania, mocy morskiej wody, przenikniętej słońcem, w spokoju lub „złości”. Wielu artystów namalowało ten nieokiełznany, ale niesamowicie piękny element, niepodatny na okiełznanie, ale pełen niespodzianek i hojności. W tych obrazach przeplata się sto tonów niebieskiego, zielonego, od najjaśniejszego do prawie czarnego, ale kolor samej fali morskiej jest średni i nie ma bardzo szerokiego zasięgu.
Niebieski, jako kolor wysokiego, intelektualny, idealny, ale oderwany, miesza się z zielonym – kolorem wzrostu, dobrobytu, światowej mądrości, połączonych we władzę, perspektywę, celowość. Każdy, kto chce coś osiągnąć w tym życiu, uwielbia ten kolor. Charakteryzuje naukowców, różnych programistów, przedsiębiorców itp.
Kolorem morskiej fali mogą być nie tylko głębiny, wysokie fale, ale także kamienie szlachetne, klejnoty, które również wspierają grę odcieni.

Odcienie morza

Odcienie fali morskiej zajmują środkowy zakres jasności i zmieniają się z niewielką różnicą w stosunku koloru niebieskiego i żółtego w kompozycji. Mogą do nich dołączyć szarości lub czernie, ale najczęściej są to czyste odcienie.

odcienie aqua

Dźwięki można podzielić na kilka grup:
Pochodne turkusu: na przykład ciemny turkus i średnia morska zieleń. W nich domieszka żółtego jest minimalna.
Zielonkawe odcienie: niebiesko-zielone, szmaragdowe, malachitowe. Tony, które znajdują się na styku niebieskiego i zielonego, a jeśli niebiesko-zielony nadal można nazwać niebieskim (chociaż w niektórych dzielnicach już wygląda na zielony), to szmaragd i malachit są już zielone.
Szaro-niebiesko-zielony: morze czarne, ciemnoniebiesko-zielone. W pierwszym przypadku ton zawiera szare zanieczyszczenie, a w drugim czarny, co również powoduje wyciszenie koloru.

READ
10 rzeczy, które są całkowicie niemodne

Kompleksowe połączenie morskiej fali

Fala morska łączy się zarówno w proste, jak i złożone kombinacje. Na przykład:

Połączenie z kolorem morskiej fali

– z szaro-beżowym (2), oddając pełne przywództwo wysokoprofilowemu kolorowi. Kontrast tej kombinacji opiera się na różnicy jasności światła i ciemności, co jest korzystne dla fali morskiej.
– z kremowym (3) – soczysta, ale jednocześnie spokojna para z lekkim kontrastem termicznym i mocnym światłem. W takim połączeniu kształty są dobrze zdefiniowane, ponieważ widzimy wyraźne krawędzie obiektów.

Kompozycję możesz uzupełnić zimną stonowaną bielą, jesienną pomarańczą i bardzo ciemnym niebiesko-zielonym.

Połączenie morskiej fali w paletach

Połączenie morskiej fali w palecie

Garnek na łyżki
Piękne naczynia we wnętrzu kuchni to nie tylko design, ale także wygoda. Fala morska harmonijnie, jasno wpasowuje się w różne kompozycje. Szczególnie dobrze wygląda w otoczeniu ciepłych lub prawie ciepłych tonacji, takich jak w tym przypadku odcienie piasku i brązu. Paleta obejmuje delikatną biel, piasek, dąb, kakao z mlekiem, morską falę, ciemną czekoladę.

Połączenie morskiej fali w palecie

jasny kryształ
Cenny niebiesko-zielony ma wewnętrzną siłę, która objawia się za pomocą żył, pasemek, zaciemnień. Widzimy nie tylko kawałek skały, ale serce oceanu czy smoka. Surowa skała wokół nadaje również swój własny smaczek, co podkreśla centralną postać. Kompozycja składa się z bieli-beżu, piaskowo-żółtej, ciepłej jasnej szarości, turkusu, morskiej fali, ciemnoniebiesko-zielonego.

Połączenie morskiej fali w palecie

ciemne wnętrze
Królewskie wnętrze w kolorystyce niebiesko-zielonej i bakłażana stwarza poczucie prywatności, aksamitności. Brązowe i żywe zielone rośliny tropikalne zdradzają wyjątkowy szyk. Wchodząc do niego można poczuć się jak Alicja nurkująca do nory dla białego królika: wszystko jest niezwykłe, ale strasznie ciekawe, harmonijne. Kombinacja obejmuje szaro-zielono-biały, blady liliowy, bakłażan, głęboką zieleń, falę morską, czerń.

Połączenie morskiej fali w palecie

Soczyste wnętrze
To wnętrze, wręcz przeciwnie, jest pełne szyku i wdzięku nowoczesnego designu. Różowe tony są lekkie, delikatne, kruche na żywiołach morskiej fali, a jednocześnie obok blasku drogocennych kamieni prezentują się elegancko. Nasycony kontrast światła sprawia, że ​​kontury są wyraźne, a ciemna, neutralna podłoga podkreśla soczystość odcieni. Paleta składa się z herbacianego różu, jasnego nude, bylicy, morskiej zieleni, ciemnej zieleni, ciemnego taupe.

Połączenie kolorów aqua w tabeli

Zestawienia z kolorem morskiej fali są często soczyste i atrakcyjne ze względu na to, że budowane są głównie na kontrastach kolorystycznych i świetlnych, które są najbardziej wyraziste. Czyste, ciemne, nasycone odcienie w parze preferują średnio jasne i jasne odcienie, co wpływa na wyrazistość kombinacji. Odgrywa ważną rolę w połączeniu kontrastu termicznego i świetlnego.
Dla Ciebie przygotowaliśmy 10 tabel kombinacji z tym odcieniem. Przejrzyj je i zrób notatki dla siebie.

READ
Brązowy granit: w co się ubrać i stworzyć modny wygląd

Połączenie morskiej fali i różu

Połączenie morskiej fali z różem jest jasne, świeże, imponujące. Soczysty kontrast tych odcieni w swojej różnorodności: prawie każdy róż może pasować, stworzyć własną niezapomnianą atmosferę: czułość, śmiałość, lekkość. Paleta składa się z jasnego różu, biało-liliowego, koralowego różu, bordo, fioletowo-różowego.

Połączenie fali morskiej i czerwieni

Fala morska łączy się z czerwienią – śmiało, wyzywająco. Kolorem dopełniającym do czerwonego jest zielony, więc niebiesko-zielony jest pośrednio związany ze spektakularnym wrażeniem. Soczystość, z jaką zbiegają się te dwa odcienie, graniczy z wulgarnością, ale jeśli chcesz stworzyć mocne uderzenie koloru, ta para jest dla Ciebie. Odcienie bordowe są łączone bardziej powściągliwie i wdzięcznie. Kolorystyka obejmuje arbuz, koralową czerwień, rubin, czerwoną ziemię, wino.

Połączenie morskiej fali i pomarańczy

Połączenie kolorów: morskiej fali i pomarańczy to kolejna para, która stoi na dodatkowym kontraście, ale w nim nie wyraża się już pośrednio, ale szczerze. Jakakolwiek nuta pomarańczowa do niebiesko-zielonej i widzimy zamieszki kolorów, dlatego preferowane są wyciszone odcienie, takie jak jasna brzoskwinia, pomarańczowy koral, mandarynka, miedź, czerwień. W parze wyglądają bardziej szlachetnie.

Połączenie fali morskiej i żółtej

Morska fala łączy się z żółtym w soczystej parze, zbudowanej na rezonansie termicznym i świetlnym. W przeciwieństwie do poprzednich kontrastów termicznych, ten również ma pokrewieństwo związane z żółtym podtonem niebiesko-zielonym. Takie łuski są uderzające, ale nie powodują podrażnień, jeśli żółty odcień jest wyciszony. Stół tworzą szampańska, słoneczna żółć, musztarda, bursztyn, stare złoto.

Połączenie morskiej fali i ciepłej zieleni

Połączenie morskiej fali i ciepłej zieleni jest miękkie, opalizujące. Charakteryzuje się lekkim kontrastem termicznym i świetlnym, ale ponieważ większość zieleni jest średnio jasna, odcienie migoczą jeden na drugi, tworząc wrażenie odległych liści lub igieł. W połączeniu użyto zielonego groszku, chartreuse, ziołowego, ropuchy miłosnej, ciemnozielonej.

Połączenie fali morskiej i zimnej zieleni

Morska fala i zimna zieleń łączą się w jednym odcieniu. Chłodne zielone kolory to te same morskie odcienie, które wyglądają jak cień lub światło na powierzchni wody. Taka kompozycja dobrze sprawdza się jako tło dla cieplejszych tonów, ale może być również stosowana samodzielnie. Rozważmy na przykład połączenie z kolorem zielonej wody, mentolu, jadeitu, szmaragdu, malachitu.

Połączenie morskiej fali i błękitu

Morawska fala, niebieski i niebieski: zestawienie kolorów jest również pełne odcieni z tej samej gamy, ale w tym przypadku niebieski jest generalnie zimniejszy niż niebiesko-zielony, więc możemy zaobserwować lekki kontrast termiczny, gdzie nasz odcień będzie ciepły . To połączenie ma zarówno kolory „cieniowe”, jak i rozświetlające, co znacznie pogłębia kompozycję. Paleta składa się z akwamarynu, jasnego błękitu, turkusu, błękitu pruskiego, kobaltu.

READ
5 detali w ubraniach, od których trudno oderwać wzrok

Połączenie morskiej fali i fioletu

Połączenie morskiej fali z fioletem jest soczyste, egzotyczne. Lekki, ciepły-zimny kontrast pomaga kwiatom się otworzyć, a jednoczący błękit tworzy harmonię. Z fioletem w zasadzie wszystko łączy się kolorowo, a także z niebiesko-zielonym. I w tym tandemie tony zwiększają swój efekt atrakcyjności. Rozważ kompozycję z liliowo-liliowym, liliowym ametystem, jeżyną, śliwką, winogronem.

Połączenie fali morskiej i brązu

Jak połączyć falę morską i brąz? Dodatkową parą są błękit i pomarańcz, a brąz można sobie wyobrazić jako odcień tego ostatniego, dlatego łączą się w superspektakularną kompozycję – naturalna, miękka, przyjemna i niebiesko-zielona nie jest pod tym względem wyjątkiem. W skład stołu wchodzą dąb, kasztan złocisty, mahoń, czekolada, gorzka czekolada.

Połączenie morskiej fali z bielą, szarością, beżem i czernią

Morska fala i biel, beż, szarość i czerń są łączone jako neutralne odcienie, z których każdy ma swój własny wpływ na główny kolor: biel przynosi świeżość, beż – wyrafinowanie, szarość – lekkość, styl, a czerń – wieczór, kosztowny połysk. Weźmy na przykład pary z mlecznym, beżowym, liliowo-szarym, antracytowym, czarno-szarym.

Granatowe w ubraniach

Kolor morskiej fali w ubraniach, jak niebiesko-zielony czy ciemny turkus, ma swoje modne miejsce niemal o każdej porze roku. Zwłaszcza jesienią. Ton jest uniwersalny: prezentuje się na zimnych, bladych, jasnych, ciepłych typach kolorystycznych, wysmukla sylwetkę, wzmacnia kontrast wyglądu. Jest zawsze i wszędzie odpowiedni: wystarczająco skuteczny na wieczorową garderobę, doprawiony i powściągliwy do biura, w stylu biznesowym, dyskretny do relaksu, a także doskonale połączony i reinkarnowany.
Fala morska jest tonem jesiennym i nie tylko jest nieodłącznym elementem tej pory roku, ale także „jesienny” wygląd jest dla niej jednym z najbardziej korzystnych. Podobnie jak ona, falę morską można łatwo zmienić, przekształcić za pomocą innych odcieni.

Granatowe w ubraniach

Granatowe w ubraniach

Połączenie morskiej fali w ubraniach

Kombinacje fal morskich w ubraniach są stylowe, jasne. Każdy rodzaj koloru może wybrać kontrast dla siebie, rozcieńczyć go neutralnymi odcieniami dla rygoru lub akcentu, dodać wybuchowy kontrast lub po prostu pogłębić główny ton podobnymi tonami.

Połączenie czerni i morskiej fali w ubraniach jest zdecydowanie eleganckie. Nie wymaga dodatków, ale jeśli dodasz brokat złotem lub srebrem, wzmocnisz wrażenie.

Granatowe w ubraniach

Szary jest nie mniej elegancki, ale bardziej skromny i stylowy. To dar niebios dla koloru „letniego” – spokojnie, z wdziękiem. Możesz dodać kontrast z czernią.

READ
Przezroczyste, czerwone lub w kropki: instrukcje, jak nosić rajstopy

Granatowe w ubraniach

Biel i niebiesko-zielona to jasna para, której kontrast zwiększy czerń i zmniejszy szarość, obie opcje wyglądają spektakularnie.

Granatowe w ubraniach

Im jaśniejszy beż, tym bardziej soczysta para. Szaro-beżowy wygląda lekko, prawie niezauważalnie, ale jasny odcień pomarańczowo-beżowego pomaga ożywić obraz.

Granatowe w ubraniach

Brąz wnosi element relaksu, naturalności. Zwróć uwagę, że bluzki z nadrukiem dodają uroku stylizacji. Denim niebieski lub czerwony będą dobrze pasować do takiej gamy.

Granatowe w ubraniach

Burgundia i fala morska to figlarna, ale umiarkowanie powściągliwa para. Jest dobry, bo stoi na styku brązu i czerwieni, biorąc z obu to co najlepsze. Dopełniają go biel, brąz, pomarańcz, złoto, żółć.

Granatowe w ubraniach

Czerwony i niebiesko-zielony to jasna para, tylko dla kontrastowego wyglądu, na przykład „wiosna” i „zima”. Kombinacji często towarzyszy turkus, żółty.

Granatowe w ubraniach

Różowy pomoże Ci spojrzeć świeżo na morską falę. Surowy niebiesko-zielony pozwala na wszelkie przejawy różu. Aby nie była zbyt kolorowa, połączenie rozcieńcza się bielą, czernią.

Granatowe w ubraniach

Pomarańczowy pomoże Ci stworzyć niezwykle bogaty look, bardziej letni niż jesienny. A odcienie beżu sprawią, że będzie bardziej stylowy.

Granatowe w ubraniach

Żółty zawsze będzie zdobił niebiesko-zielony. Dla „letnich” wyciszone dźwięki będą bardziej skuteczne, a dla „zimy” – jasnożółty. Odśwież połączenie bielą, beżem lub dodaj kontrast z czernią.

Granatowe w ubraniach

Delikatny błękit podkreśli nasycenie morskiej fali. Ale będzie o wiele bardziej atrakcyjnie, jeśli do połączenia doda się biel, szaro-beżowo-brązowy ze złotem.

Granatowe w ubraniach

Niebieski jest nudny z niebiesko-zielonym, ale w połączeniu z bielą to już inna sprawa.

Granatowe w ubraniach

Ciepłe, bardziej zielone odcienie ledwo ocieniają główny ton, dlatego należy je rozcieńczyć: biały, brązowy lub złoty.

Granatowe w ubraniach

Fiolet to dobra para do niebiesko-zielonej – jasna, kontrastowa, atrakcyjna, może nieco ekscentryczna, ale nie dla każdego. Biel i czerń wzmocnią kontrast, żółty przyniesie nowy smak.

Granatowe w ubraniach

Połączenie morskiej fali we wnętrzu

Kolor morskiej fali we wnętrzu może subtelnie ocieniać Twój dom. Soczysta, spokojna, szlachetna, częściej ciemna niż jasna, będzie tchnąć stylem i wyrafinowaniem, które scharakteryzują Cię jako osobę o silnej woli, żyjącą w dostatku, nadążającą za duchem czasu i mającą gust. W połączeniu niebiesko-zielony jest szczególnie wyraźny z białym, żółtym i złotym. Soczysta z różem i stricte z błękitem i błękitem. Zieleń dobrze prezentuje się we wnętrzach wykorzystujących morską falę. Nie ostatnie miejsce zajmuje kształt dodatków i mebli, zwłaszcza jeśli są lekkie.

Połączenie koloru morskiej fali we wnętrzu

Połączenie koloru morskiej fali we wnętrzu

Połączenie koloru morskiej fali we wnętrzu

Połączenie koloru morskiej fali we wnętrzu

Połączenie koloru morskiej fali we wnętrzu

ZOBACZ KOMBINACJE W PODOBNYCH KOLORACH (kliknij na zdjęcie)

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: