Anna Netrebko pojawiła się na koncercie w niebieskim kapeluszu z rybkami

Światowa gwiazda opery jako pierwsza doceniła noworoczną kolekcję projektantki mody Anny Michajłowej.

Spotkanie dwóch Annasz odbyło się w sali kapeluszy nad Kanałem Gribojedowa w Petersburgu. Specjalnie dla Anny Netrebko Anna Michajłowa wykonała trzy kapelusze, z których każdy został wykonany i ozdobiony ręcznie. Prace nad nimi trwały ponad dwa tygodnie.

Piosenkarka podzieliła się swoimi wrażeniami na swoim koncie na Instagramie (organizacja ekstremistyczna zakazana w Rosji). Liczni fani hojnie komplementowali kapelusze, ich twórcę i oczywiście samą Annę Netrebko, której uroda i charyzma mogą ozdobić wszystko.

„Czapki to śmieci, a ty jesteś jeszcze lepszy!” — napisali entuzjastyczni subskrybenci.

Na jej stronie gwiazda opery pojawiła się w ekstrawaganckich kapeluszach „Złota Róża”, „Tarkan” i „Promień Słońca”. Dla siebie Anna Netrebko wybrała eleganckie i tajemnicze modele „Pandora”, „Ptak szczęścia” i „Księżniczka Wschodu”.

Noworoczna kolekcja nakryć głowy Anny Michajłowej 2021 obejmuje cztery tuziny kapeluszy, opasek na głowę, turbanów, czapek i czapek. Wśród nich są obrazy od tych inspirowanych grafikami rosyjskiego suprematyzmu po te inspirowane mistycyzmem Fridy Kallo. Każdy nakrycie głowy jest jedyny w swoim rodzaju, ręcznie robiony.

Żmudna praca fizyczna i przywiązanie do tradycji rzemieślniczych zaprowadziły petersburczyka do międzynarodowego projektu Homo Faber włoskiej Fundacji Michała Anioła, który wspiera i konserwuje unikatowe rzemiosła na całym świecie, takie jak mozaiki florenckie, haft ręczny czy miniaturowe malowanie na brzegach książek. Od końca września na platformie Fundacji Michała Anioła ruszył internetowy projekt Homo Faber, opowiadający osobiście o mistrzach i ich rzadkim rzemiośle: 650 rzemieślników z Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemcy, Grecja, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia. Anna Michajłowa i jej niesamowite kapelusze reprezentują Rosję.

„Nie można tego kupić, nie można tego negocjować. Nie można zapłacić za członkostwo w fundacji – mówi z dumą projektant. „Ta fundacja gromadzi stopniowo unikalnych rzemieślników z całej Europy, aby zachować tradycje i pomóc współpracować z najbardziej kreatywnymi projektantami na świecie. To jak wielka rodzina pełna kreatywności, pasji i prawdziwego piękna. Dziękuję za uznanie! Jestem dumna, że ​​jestem mistrzem, jedną z ogromnej armii ludzi, którzy uwielbiają tworzyć piękno własnymi rękami!”

READ
5 gejów w rosyjskim show-biznesie, o których nie wszyscy wiedzą!

Przez 10 lat pracy jako projektantka kapeluszy Anna stworzyła ponad 8 tysięcy modeli. Czapki Michajłowej brały udział w setkach pokazów mody i pokazów urody, obnosiły się z gośćmi ceremonii rozdania Oscarów i ślubu brytyjskiego księcia Harry’ego. Jej modele zdobią spektakle Teatru Baletu Borisa Ejfmana, Teatru Komedii Muzycznej i Petersburskiej Sali Muzycznej. Salony marki znajdują się w USA, Wielkiej Brytanii, Belgii i oczywiście w St. Petersburgu. Modele i style, od niezwykle skomplikowanych po najbardziej zwięzłe i proste, mają jedną wspólną cechę – wirtuozowski, dobrze przemyślany projekt, który wydaje się pozwalać przezwyciężyć prawo grawitacji.

„Prawdopodobnie jestem jedyną projektantką kapeluszy, która wyszła z fryzjerstwa” – mówi Anna Michajłowa. — Od ponad 20 lat pracuję zawodowo i dużo z głowicami i bardzo dobrze wiem, co, jak i w jakim miejscu można zamocować na głowie. Dlatego wymyślając kapelusz, nie wychodzę z płaskiego obrazu, ale z trójwymiarowej kompozycji.

Często ludzie zastanawiają się: na czym to się opiera? A opiera się na znajomości fizyki, wytrzymałości materiałów, zrozumieniu konstrukcji. Zdarzyło mi się montować dwumetrowe konstrukcje na głowie, a one nie tylko się trzymały, model mógł się z nimi swobodnie poruszać.”

Kapelusze Anny “wyrosły” z pokazu piękności. Tworząc kreatywne kompozycje na głowach swoich modelek, fryzjerka Michajłowa dwukrotnie została laureatką tytułu „Najlepszego pokazu stylistycznego w Europie”. Wśród jej innych regaliów są dwie rosyjskie nagrody piękności, nagroda narodowa „Łaska”, medal „Za zasługi w kulturze i sztuce” Związku Pracowników Kultury, nagroda „Kobieta Biznesu”, tytuł absolutnej mistrzyni św. Petersburg we fryzurach i kosmetykach dekoracyjnych, tytuł top – stylistka wielu światowych marek kosmetycznych (Wella, Cutrin, Kadus itp.), stanowisko założyciela i prezesa festiwalu Beauty over the Neva, a także Rekord Księgi Guinnessa: w 2002 roku Anna została najszybszą fryzjerką na świecie, wykonując 315 fryzur w 12 godzin. A w 2020 roku do tej listy regaliów dodano członkostwo w Fundacji Michała Anioła.
„Korzystam z tradycyjnych technik i materiałów, które od czasów starożytnych były podstawą rzemiosła kapeluszniczego” – mówi Anna – „ale oczywiście nie zaniedbuję nowoczesnych możliwości, takich jak ploter laserowy, komputerowe zgrzewanie punktowe – wszystko, co pomaga aby moje projekty były jednocześnie lżejsze i mocniejsze.

READ
Gwiazda „Santa Barbara” umiera

Od listopada do marca w Petersburgu odbywa się wystawa modeli Sir Philipa Tracy, „głównego kapelusznika planety”. Anna Michajłowa jest często określana jako „Rosyjski Filip Tracy”. Za brytyjskim mistrzem rosyjska „królowa kapeluszy” mogła powiedzieć: „Kapelusz powinien przyspieszać bicie serca i czuć się jak milion dolarów”. Ale gdzie dziś poczuć się jak milion dolarów w czasach samoizolacji? A gdzie w nowym roku 2021 założyć elegancki i ekstrawagancki dodatek?

„Zwyczajowo nosi się kapelusze na specjalne okazje”, mówi Anna Michajłowa, „ale mają swoją własną magię. Warto założyć czapkę, sama w sobie zamienia tę okazję w wyjątkową. Kiedy zaczęła się pandemia, samoizolacja, wątpiłem, by moje kapelusze były pożądane. Ale teraz zauważam prawie przypływ zainteresowania. Po pierwsze, pojawiło się wiele wydarzeń online, kilka projektów, konkursy piękności online i dla nich zaczęli zamawiać ode mnie czapki.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: