Ani jednego pryszcza! 5 niezbędnych kroków do ukrycia przez wizażystów

To musiało ci się przydarzyć: tuż przed ważnym wydarzeniem na twojej twarzy pojawił się paskudny czerwony guzek – pryszcz. Więcej taki problem nie zepsuje Ci nastroju! Podpowiadamy Ci, jak ukryć trądzik różnych typów, aby inni myśleli, że masz idealną skórę.

Jak wizażyści pokrywają pryszcze: 5 niezbędnych kroków

Wyobraź sobie, że dzieje się to z gwiazdami! Aby świetnie wyglądać na czerwonym dywanie lub z figurką w dłoniach, korzystają z usług wizażystów. Zapytaliśmy ich, co zrobić, jeśli do uroczystego wydarzenia jest kilka godzin: jak szybko ukryć trądzik, aby nikt nie odgadł obecności takich defektów.

Nie stosuj samoleczenia! W naszych artykułach zbieramy najnowsze dane naukowe oraz opinie autorytatywnych ekspertów w dziedzinie zdrowia. Ale pamiętaj: tylko lekarz może zdiagnozować i przepisać leczenie.

Jak zatuszować pryszcze na twarzy

Jak zatuszować trądzik bez makijażu? Spróbuj zmniejszyć stan zapalny (aby pryszcze nie były tak czerwone), a następnie zakryj czymś wysypki. Na przykład najprostszą odpowiedzią na to, jak ukryć pryszcze na czole, jest ukrycie ich pod grzywką. Policzki można również pokryć włosami, a podbródek szalikiem.

Oczywiście kamuflaż z kosmetykami dekoracyjnymi będzie skuteczniejszy. Jeśli więc nie lubisz opcji maskowania trądziku bez podkładu, wykorzystaj zawartość swojej kosmetyczki.

1. Nawilż obszar problemowy

Brzmi to nietypowo, ale stan zapalny skóry to przede wszystkim skóra uszkodzona, aw przypadku urazu skóra najpierw traci wilgoć i zaczyna się łuszczyć. Nakładając podkład na łuszczącą się skórę, tylko niepotrzebnie zwrócisz uwagę na problem. Więc zanim zamaskujesz pryszcze makijażem, weź zwykły krem ​​​​nawilżający i nałóż go na pryszcz.

2. Nie zapomnij o korektorze

Jak pokryć trądzik na twarzy kosmetykami? Jeśli zaczerwienienie jest bardzo świeże, zielonkawy korektor uratuje Cię: nałożenie pigmentów ukryje zaczerwienienie. A jeśli twój problem bardziej przypomina ciemną plamę, pomogą korektory różowe lub brzoskwiniowe.

3. Użyj korektora i pędzla

Zwykle zalecamy wklepywanie korektora w skórę opuszkami palców, a to naprawdę świetna opcja dla skóry normalnej. Ale jeśli na skórze pojawi się stan zapalny pryszcza, najgorsze, co możesz zrobić, to dotknąć go palcem, stan zapalny się nasili, obrzęk wzrośnie, a zaczerwienienie stanie się bardziej zauważalne. Aby zakryć pryszcze korektorem, użyj pędzla. Nałóż niewielką ilość produktu na obszar objęty stanem zapalnym i ostrożnie rozetrzyj lekkimi ruchami.

READ
Jakie trendy w makijażu będą aktualne w 2023 roku, a o których należy zapomnieć

4. Wyrównaj ton

Po zastosowaniu korektora i korektora konieczne jest wyrównanie kolorytu skóry. Jak ukryć trądzik w domu? Użyj swojego zwykłego podkładu, poduszki lub pudru, najważniejsze – prawidłowo nałóż wybrany produkt za pomocą gąbki lub pędzla, starając się jak najmniej dotykać obszaru problemowego.

5. Odwróć uwagę

Dopasuj makijaż w taki sposób, aby oczy lub usta przyciągały wzrok. Wtedy twój ukryty trądzik stanie się całkowicie niewidoczny: nikt nie spojrzy na nieistotną (i wystarczająco starannie ukryłeś) wadę.

Jak prawidłowo maskować trądzik różnych typów

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak ukryć trądzik na twarzy, powinieneś dowiedzieć się, o jakich wadach mówimy. W każdym przypadku należy zastosować określone metody.

  • Zaskórniki otwarte, czarne kropki. Jak można zamaskować ten typ trądziku? Najpierw potraktuj twarz delikatnym peelingiem, aby przynajmniej częściowo oczyścić skórę. Następnie dokładnie nawilż twarz i nałóż silikonowy podkład, a następnie podkład.
  • Zaskórniki zamknięte (prosaki, zaskórniki). Przetrzyj prosaki tonikiem, nałóż krem ​​nawilżający i podkład. Jak zatuszować pryszcze tonerem? Bardzo prosta! Wybierz produkt o średniej grubości, nakładaj delikatnie, jeśli to konieczne, dodatkowo pokryj pryszcze korektorem, a następnie użyj pudru lub sprayu utrwalającego makijaż z efektem matowym.
  • grudki. Różowe guzki, często bolesne. Jak zamaskować trądzik podkładem, już wiesz. Aby usunąć różowy odcień, jeśli toner nie mógł go ukryć, możesz użyć metody korekcji kolorów: użyj zielonkawego korektora nałożonego na elementy objęte stanem zapalnym.
  • Krosty. Są to zapalne czerwone pryszcze z treścią ropną (biała kropka pośrodku). Korektor zielonego odcienia pomoże zamaskować czerwony pryszcz. Algorytm jest prosty: dezynfekujemy powierzchnię pryszcza, nakładamy balsam, następnie zielony korektor i podkład o lekkiej formule. Utrwal makijaż półprzezroczystym pudrem lub sprayem.
  • Guzowaty pryszcz torbielowaty. Takie formacje znajdują się głęboko w skórze właściwej i powodują silny dyskomfort. Wypróbuj tę metodę – po nawilżeniu skóry nałóż na twarz najjaśniejszy, półprzezroczysty podkład. Teraz nałóż korektor w kolorze podkładu na pryszcz, aw samym środku wybrzuszenia – korektor o ciemniejszy ton. Dobrze wymieszaj, a zobaczysz, że pryszcz stał się wizualnie bardziej płaski. Pamiętaj, aby użyć matowego pudru.
  • Wrzody, rany, wyciśnięte, zranione trądzik. Jeśli nie mogłeś się oprzeć i nadal wyciskałeś ropień, lepiej nie myśleć o tym, jak zamaskować trądzik kosmetykami, ale o tym, jak złagodzić stany zapalne i zapobiec infekcji. Punktowo na pryszcz nałożyć środek dezynfekujący, jeśli nie ma otwartej rany, można użyć wysychającego żelu antyseptycznego. Lepiej nie używać kosmetyków dekoracyjnych, chyba że możesz nałożyć cienką warstwę proszku leczniczego o zielonkawym odcieniu lub bezbarwnym.
  • Po trądziku. Ostrzegamy Cię od razu: nie będzie działać wyrównanie za pomocą kosmetyków dekoracyjnych, potrzebne są tutaj profesjonalne procedury. Ale ukrywanie zastałych plam po trądziku nie jest trudniejsze niż zamaskowanie pryszcza na nosie. Na ratunek przyjdą korektory kolorów. Jeśli plamy są fioletowe, szkarłatne, cyjanotyczne, użyj pomarańczowych tonów. Jeśli brązowawy, na ratunek przyjdzie korektor z fioletowym odcieniem. Rozprowadź korektor, aż całkowicie wtopi się w podkład.
READ
Jak zrobić własny makijaż modny makijaż matowy

I ostatnia rzecz: jeśli masz problem ze skórą, lepiej zająć się nie tym, jak ukryć trądzik, ale leczyć trądzik. Wtedy Twoja skóra zawsze będzie wyglądać świetnie, także po spaniu czy pływaniu.

Nawet najmniejszy pryszcz daje dziewczętom silny dyskomfort. Co powiedzieć, jeśli na twarzy pojawiło się kilku z tych „nieszczęśników”. Chociaż pryszcze występują w wielu rozmiarach, istnieją pewne etapy makijażu, które mogą pomóc ukryć nawet największe niedoskonałości. Bazując na doświadczeniach znanych wizażystów, zwracamy uwagę na 5 obowiązkowych kroków, które pomogą zamaskować trądzik.

5 kroków makijażu przeciwtrądzikowego od doświadczonych wizażystów

Nałóż balsam na trądzik

Ten etap odgrywa ważną rolę w dalszym zanikaniu trądziku. Nałożenie tony makijażu na pryszcze nie tylko sprawi, że będą bardziej widoczne, ale także spowolni proces gojenia. Nie wystarczy po prostu zakryć pryszcze makijażem i mieć nadzieję, że znikną. Pielęgnacja skóry przed nałożeniem makijażu to dobry sposób na szybsze pozbycie się trądziku.

Najczęstszym błędem popełnianym przez kobiety podczas ukrywania trądziku jest to, że nie chcą tracić czasu na rozwiązanie problemu przed jego ukryciem. Nigdy nie nakładaj makijażu na otwarty pryszcz. Przede wszystkim jest to niehigieniczne, poza tym pryszcz nie zagoi się prawidłowo, gdy nałoży się na niego makijaż. Pryszcze mogą stać się jeszcze większe, jeśli nie są odpowiednio leczone. Dlatego przed nałożeniem makijażu koniecznie potraktuj skórę balsamem. Najlepiej stosować pielęgnację punktową, właśnie tam, gdzie występuje trądzik. Pomoże to wyschnąć pryszczom, zanim ukryjesz je pod makijażem.

5 kroków makijażu przeciwtrądzikowego od doświadczonych wizażystów

Wyczyść brudne pędzle do makijażu

Jeśli nie umyjesz wszystkich pędzli przed nałożeniem, mogą gromadzić się w nich bakterie, które tylko pogorszą trądzik. Zanim zaczniesz makijaż, upewnij się, że wszystkie narzędzia są czyste. Według wizażystów pędzle, które są używane wokół oczu, należy czyścić przynajmniej raz w tygodniu, podczas gdy wszystkie inne pędzle można myć dwa razy w miesiącu. Radzimy przyzwyczaić się do czyszczenia pędzli z resztek makijażu pod koniec każdego tygodnia, ponieważ w porannym pośpiechu zdecydowanie nie chcesz tego robić.

5 kroków makijażu przeciwtrądzikowego od doświadczonych wizażystów

Dobrze nawilżaj skórę

Nawet jeśli nie cierpisz na sporadyczne wypryski, nawilżanie zawsze powinno być pierwszym krokiem przed nałożeniem makijażu, ponieważ pomaga zapewnić gładką bazę pod podkład. Nawilżanie sprawi również, że nie będziesz wyglądać, jakbyś użyła zbyt dużej ilości podkładu. Pielęgnacja skóry zawsze ma ogromne znaczenie, jednak w przypadku trądziku należy poświęcić jej szczególną uwagę.

READ
10 niesamowitych urządzeń do makijażu, które zastąpią wizażystę i kosmetyczkę

Wizażyści zalecają przestrzeganie zwykłego schematu pielęgnacji skóry, ale nałożenie dodatkowego środka nawilżającego na pryszcze i poczekanie, aż krem ​​się wchłonie. Wszelkie suche miejsca powinny być całkowicie nawilżone, aby baza i podkład nie przylegały do ​​suchych miejsc wokół pryszczów. Najlepiej używać kremu nawilżającego z filtrem SPF, który ochroni Twoją skórę przed słońcem.

5 kroków makijażu przeciwtrądzikowego od doświadczonych wizażystów

Zastosuj podkład

Jeśli kolor podkładu jest zbyt jasny, a pryszcz ma wzmożoną teksturę, nie będzie on równomiernie łączył się z otaczającą skórą. najważniejsze na tym etapie jest dokładne dopasowanie podkładu do odcienia skóry. Używanie korektora, który jest zbyt jasny dla Twojego odcienia skóry, jeszcze bardziej uwydatni pryszcze.

5 kroków makijażu przeciwtrądzikowego od doświadczonych wizażystów

Zastosuj korektor i korektor

Nałóż punktowy korektor na obszar trądziku. Staraj się nie nakładać grubej warstwy korektora, gdyż może to zepsuć kolejne etapy korekty. Kolorowy korektor może wydawać się onieśmielający, ale kiedy zrozumiesz, jak działają kolory, mogą być twoją tajną bronią do zakrywania pryszczów, zwłaszcza jeśli są bardziej czerwone. Kolorowe korektory są bardzo pomocne w przypadku czerwonych wyprysków i blizn potrądzikowych. Użyj zielonych odcieni korektora na czerwone pryszcze i stany zapalne, żółty też się sprawdzi. Brzoskwiniowe odcienie bardzo dobrze ukrywają ciemne plamy.

Jeśli chodzi o tuszowanie wyprysków, im mniej kolorowego korektora użyjesz, tym lepiej. Zalecamy rozpoczęcie od niewielkiej ilości produktu i dodanie większej ilości w razie potrzeby, ponieważ zawsze łatwiej jest dodać niż usunąć.

5 kroków makijażu przeciwtrądzikowego od doświadczonych wizażystów

Należy pamiętać, że nadmierna ilość jakiegokolwiek produktu często pogarsza sytuację. Zawsze upewnij się, że suche obszary twarzy są wystarczająco nawilżone przed nałożeniem korekty. Podczas nakładania korektora nałóż go nieco dalej od obszaru problemowego, a następnie nałóż na podstawę pryszcza. Następnie delikatnie nałóż korektor płaskim pędzlem na miejsca wymagające szczególnej uwagi. Wykończ stylizację, delikatnie przysypując twarz pudrem.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: