Alexander Vasiliev: co opłaca się kupować na wyprzedażach

Wszyscy jesteśmy przerażeni kryzysem i nikt z nas nie rozumie, jak długo nasza gospodarka będzie w burzy. Zachęcam jednak wszystkich, aby nie zapominali o jednym uniwersalnym określeniu – C’est la vie. To jest życie! Od nas absolutnie nic nie zależy, dlatego kryzys należy traktować filozoficznie, jak leśna pielęgniarka, dzięki czemu z mody wyjdzie wiele niesmacznych i bezsensownych marek, nieutalentowanych projektantów i przerysowanych ikon stylu.

Ostatnio w co drugim wywiadzie zadaje mi się to samo pytanie: jak wyglądać stylowo przy skromnych dochodach? Czy w ogóle stać Cię na styl? Nigdy nie znudzi mi się odpowiadanie: styl wcale nie zależy od dochodów!

Styl w twojej mowie, w twojej postawie, w twoim chodzie, styl pochodzi z twojego wnętrza. Jeśli chodzi o wybór ubrań, należy pamiętać, że dla każdej drogiej i modnej rzeczy istnieje tańsza alternatywa.

W naszym kraju pracują bardzo utalentowani projektanci, produkując ubrania eleganckie, stylowe i co najważniejsze niedrogie. Na przykład Kirill Gasilin, który tworzy modele nie tylko dla nimf, jak robi większość krajowych projektantów, ale także dla wielkości przeciętnej Rosjanki. Dzięki humanitarnej polityce cenowej i wspaniałej palecie kolorów sukienek Cyrille Gassiline kobiety chętnie kupują je zarówno na co dzień, jak i na wyjścia.

Kryzys zmusi ludzi do oszczędzania i bardziej racjonalnego podejścia do kwestii aktualizacji garderoby. W ciągu najbliższych dwóch lat żadnych chaotycznych i impulsywnych zakupów! Niezwykle niedopuszczalne i nieopłacalne jest kupowanie wszystkiego pod rząd na wyprzedażach i zapełnianie szafy rzeczami bez zastanowienia się nad perspektywą ich użycia z góry. Jest taki grzech dla kobiet – najpierw kupić, a potem poniewczasie zaintrygowany: ale nie mam do czego nosić tej spódnicy! A jeśli według Cwietajewej krzyk kobiet wszechczasów brzmi „Moja droga, co ci zrobiłem”, to problemem kobiet wszechczasów według Wasiliewa jest to, że nie ma co nosić i gdzie powiesić. W dobie kryzysu lepiej zwalczać nieporządny zakupoholizm, podchodząc do zakupów z praktycznego, estetycznego i intelektualnego punktu widzenia.

Po pierwsze, rzeczy powinny pasować do Twojej sylwetki: podążaj za linią sylwetki – nie potrzebujesz, aby ubrania były lepkie. Po drugie, odzież powinna być dostosowana do Twojego wieku i wykonywanego zawodu. Po trzecie, rzeczy w Twojej szafie powinny być ze sobą łączone – to uratuje Cię w kryzysie.

READ
7 elementów modowych do garderoby, sugerowanych przez stylistkę

Jeśli mówimy o modnych odcieniach, to oczywiście nie można nie zauważyć dominacji czerni i bieli. Ktoś powie: jakie depresyjne tony są dziś w modzie! I będę się sprzeciwiać: ale elegancko! Gama odcieni bieli będzie stosowana wszędzie, zwłaszcza latem, jak to bywa we wszystkich okresach kryzysu – tak było w kryzysie 1929 roku, tak było w latach 30. w reżimie totalitarnym.

Dziś modne są również wszystkie odcienie czerwieni – od koralowca po marsalę (od nazwy marsylskiego wina), co moim zdaniem jest także odpowiedzią twórców mody na konflikty na Ukrainie. Stąd modne stały się wszystkie odcienie niebieskiego – od niebieskiego po ciemną ultramarynę i wszystkie odcienie żółtego. Oczywiście światowe domy mody chciały dołożyć wszelkich starań, aby wesprzeć Ukrainę, włączając jej narodowe barwy do swoich kolekcji.

Nie zapominaj, że moda jest zwierciadłem historii, w której odbija się wszystko, co dzieje się na świecie, głównie w aspekcie politycznym, ekonomicznym, geopolitycznym i społecznym. A projektanci, którzy nie są wcale niebiańskimi, bezczynnie egzystując w wieży z kości słoniowej, żyją najzwyklejszym życiem i dzisiejsza rzeczywistość ma największy wpływ na nich i na ich pracę. Dlatego sytuacja kryzysowa, w której wszyscy się znajdujemy, i paranoja, jaka się w związku z tym rozwija w Rosji, wpływa oczywiście na charakter dzisiejszej mody.

Rozumiejąc to wszystko, nie dziwimy się, że jednym z trendów kryzysowego sezonu wiosna-lato 2015 jest motyw militarny w kolorze khaki i odcieniach piasku, z metalowymi okuciami, szelkami, naszywanymi kieszeniami, bryczesami jeździeckimi i innymi paramilitarnymi Detale. Państwa islamskie i Donbas nakreśliły temat militarny. A jeśli mówimy o kierunku mody związanym z państwami islamskimi, to pierwszym trendem sezonu jest oczywiście broda dla wszystkich fashionistek. W Moskwie otwarto wiele wyłącznie męskich salonów piękności, gdzie oprócz fryzjerów pojawiła się taka jednostka pracownicza, jak fryzjer. Oprócz tego, że wszyscy współcześni fashionistki noszą teraz brodę, nie noszą skarpet. I to jest również wpływ islamu. W końcu modlitwa wymaga, aby mężczyźni wyznający islam zdejmowali skarpetki pięć razy dziennie, aby umyć nogi. To nie jest wygodne. Dlatego w krajach muzułmańskich często w ogóle nie mają skarpet. Stopniowo nieobecność tego stroju stała się wszędzie modna. Dość często na ulicach różnych miast świata widzimy młodych mężczyzn w obciętych spodniach, odsłaniających kostki bez cienia skarpetki.

READ
7 stylowych wskazówek od Vlada Lisovetsa

Aby ubierać się stylowo, wcale nie trzeba biegać do sklepu i spieszyć się z kupowaniem nowych rzeczy, zgodnie z trendami. Dowiedz się, jakie kolory, kształty i dodatki są teraz modne i przejrzyj swoją garderobę. Na pewno znajdziesz bluzkę w prawdziwym bladoróżowym lub bladoniebieskim kolorze. Albo, ku uciesze siebie i swojego budżetu, znajdziesz sukienkę w kolorze mimozy kupioną w gorączce wyprzedaży, co dla kontrastu jest również trendem wiosennym. Na koniec upewnij się, że Twój wizerunek stanie się niezapomniany dzięki jakimś akcesoriom. Na przykład promuję szaliki, z których wiele jest dość niedrogich. Możesz znaleźć rękawiczki w jaskrawych kolorach, nawet jeśli są wyprodukowane w Chinach, ale w modnych kolorach. Albo zaopatrz się w kilka pasków w klatce, paski i groszek – geometria jest dziś bardzo korzystna.

Szyj, kto może. Ale teraz tak niewiele osób wie, jak szyć.

Wszyscy tak pochłonęli Internet, że są gotowi raczej siedzieć godzinami na Facebooku* i na Odnoklassnikach, ale nigdy nie usiądą przy maszynie do szycia i nie zajmą się drutami

Moim zdaniem komputer zabił wiele umiejętności kobiet. Kryzys to czas, kiedy warto o tych umiejętnościach pamiętać.

Szukaj oryginalnych rzeczy w sklepach z używanymi rzeczami. Jako specjalista deklaruję: w kryzysie second hand to najlepszy prezent dla kobiet! Można tam znaleźć wiele wartościowych, ciekawych, a nawet oryginalnych za niewielkie pieniądze. Chodzenie do tego rodzaju sklepów wcale się nie wstydzi, zrozum to. W końcu wszyscy kochamy styl vintage i retro. Ponadto dziś istnieją sklepy z używaną odzieżą specjalizujące się w rzeczach najszlachetniejszego pochodzenia.

*Meta Platforms Inc (właściciel Facebooka i Instagrama) – organizacja została uznana za ekstremistyczną, jej działalność jest zakazana w Rosji orzeczeniem Tverskoy Court of Moscow z dnia 21.03.2022.

Stały ekspert naszego magazynu spędził większość lata w swoim przytulnym mieszkaniu nad Bałtykiem, w mieście Zelenogradsk w obwodzie kaliningradzkim. I dokonał tam kilku cennych nabytków.

Tegoroczne letnie wakacje Aleksandra Wasiliewa obfitowały w wydarzenia: historykowi mody udało się odwiedzić Turcję, kraje bałtyckie i Francję. Jednak większość czasu spędzał w kurorcie Zelenogradsk (zwanym Kranz w czasach wschodniopruskich) niedaleko Kaliningradu. Tam historyk mody lubił spacerować wzdłuż nabrzeża, morskie powietrze, degustować różne owoce, pyszne świeże ryby i oczywiście zwiedzać pchli targ w Kaliningradzie. Jak tłumaczy Wasiliew, na tym targu sprzedawano „kopaninę” – rzeczy, które w 1945 roku, podczas odwrotu wojsk niemieckich, pochowano w ziemi w pobliżu swoich domów, obok kościoła, w ziemi mieszkańców Królewca i okolic. nadzieję, że będą mogli wrócić i odebrać antyczną biżuterię, srebro, naczynia i inne kosztowności. Ale tak się nie stało. Po ponad siedemdziesięciu latach poszukiwacze skarbów znajdują te skrytki, a przedmioty z nich „pływają” na rynku.

READ
Vlad Lisovets: „Są rzeczy, które psują Twój styl”

„Jeśli okażesz emocje, sprzedawca natychmiast zrozumie, że przedmiot Ci się podobał. A cena poszybuje w górę”.

Na pchlim targu w Kaliningradzie są też rzeczy z późniejszego okresu – tak zwana “Sovietiana”. Co zachowało się z życia sowieckich imigrantów – od lat 1950. do 1980. XX wieku. Można kupić porcelanę, biżuterię, złote i srebrne przedmioty, książki, kryształowe naczynia z czasów ZSRR. „Nie mogę powiedzieć, że sprzedawane są tam tylko arcydzieła, ale musisz tam pojechać” – jest przekonany Alexander. – Zawsze kupuję coś ciekawego, zabawnego, zarówno z “Sowietów”, jak iz “Copaniny”. Nawiasem mówiąc, mieszkańcy Kaliningradu często przypadkowo znajdują skarby. Na przykład kopią swój ogród, pielęgnują grządki i nagle łopata w coś wpada, rozbija spodki i filiżanki z końca XIX wieku, zakopane w ziemi w 1945 roku. Czasami zdarzają się bardzo udane znaleziska, zwłaszcza w piwnicach i na strychach starych domów. Przecież zachował się cały obszar willi bogatych mieszkańców Królewca z początku ubiegłego wieku, nazywa się Amalienau.

Alexander Vasiliev ma ogromne doświadczenie w odwiedzaniu pchlich targów w różnych miastach świata – od Stambułu po Rzym i Paryż. Tam znalazł kiedyś wiele antyków, biżuterii, obrazów, kapeluszy, torebek, sukienek i butów do swojej kolekcji. „Nie zapominaj, że targowanie się jest właściwe na każdym pchlim targu”, Wasiliew dzieli się swoimi sekretami. „Główną zasadą jest to, że nigdy nie powinieneś okazywać zachwytu. To wielki błąd, jeśli zaczniesz krzyczeć do swojej dziewczyny: „Sveta, biegnij tutaj, zobacz, jakie to piękne!” Sprzedawca dowolnej narodowości, nawet bez znajomości języka rosyjskiego, natychmiast zrozumie, że przedmiot Ci się podobał. A cena poszybuje w górę”. Aby temu zapobiec, historyk mody radzi: „Proszę, podziwiaj swój wazon tak bardzo, jak chcesz, ale tylko wtedy, gdy go otrzymasz.

W hotelu, w domu, ale nie na rynku. Musisz wziąć rzecz w swoje ręce, odwrócić ją do góry nogami i zapytać o cenę. Z takim obojętnym wyrazem twarzy, jakbyś w ogóle nie chciał nic kupować. I zawsze najpierw wytykaj wady: „Tu widzę pęknięcie, tam rysę”. I nie przestawaj powtarzać: „Bardzo drogie”. Odłóż przedmiot i odwróć się. Wtedy będą krzyczeć za tobą: „Nie odchodź! Obniżymy cenę”. Nie każdy wie, jak handlować. Uczyć się!” I jeszcze jedna rekomendacja od Wasiljewa: nie możesz nosić na rynku żadnej cennej biżuterii, drogich zegarków, a zabieranie ze sobą toreb ze statusem jest surowo zabronione. Zgadzam się, jeśli kobieta prosi o zniżkę w wysokości pięciuset rubli, a pierścionek z brylantem błyszczy na jej dłoni, wygląda to śmiesznie.

READ
W co się ubrać zimą 2023: wersja Aleksandra Rogowa
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: