Akwarela do manicure: 20 najbardziej stylowych i kobiecych pomysłów z ogromu sieci

Manicure akwarelowy to trend na zawsze. Zawsze wygląda nietypowo, ciekawie i bardzo delikatnie. Wygląda na to, że na paznokciach odtworzono artystyczne płótno! Ta stylizacja paznokci jest odpowiednia dla dziewczynek o dobrym guście, które nie lubią przebywać w cieniu.

Funkcje przygotowania tła

Na przygotowanym podłożu wykonaj akwarelę, pracując z lakierem hybrydowym. Ponieważ powłoki tego typu mają swoje własne cechy w technologii aplikacji, początkowo tworzą tło dla wzoru, przestrzegając wszystkich zasad jego realizacji warstwa po warstwie. To on będzie rodzajem płótna do projektowania.

W pracy będziesz musiał użyć lampy suszącej, bez której użyte kompozycje nie wyschną.

Najpierw przygotowują paznokieć, usuwają wokół niego naskórek i skrzydlika, nadają mu pożądany kształt i usuwają wszystko, co zbędne. Następnie połysk jest usuwany z samej płytki paznokcia. Następnie nakłada się warstwę bazy, pigmentu i topu, każdy z nich suszy się natychmiast po aplikacji w specjalnej lampie. Po wyschnięciu blatu powierzchnia pod wzorem jest wypolerowana (poddana obróbce miękką szlifierką) w celu uzyskania lekko chropowatej powierzchni. Następnie możesz malować na nim farbami na bazie wody.

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Jak rysować?

Nie jest wymagane dodatkowe zwilżanie, efekt akwareli uzyskuje się dzięki lekkości faktury samych farb. Mogą natychmiast wypełnić podstawę przyszłego rysunku, używając bardzo lekkiego pigmentu, dobrze rozcieńczonego wodą. Ze względu na płynną konsystencję farba będzie układała się na tle z łagodnym przejściem stopnia intensywności.

Możesz wyróżnić niektóre obszary, spróbuj zacienić niezbędne strefy w niektórych miejscach.

W rzeczywistości praca przypomina pracę artysty, z wyjątkiem zmniejszonego formatu. Stopniowo pożądane obszary są cieniowane kolorami, malowane są półcienie, podświetlane są niezbędne części obrazu, niektóre są bardziej dopracowywane, inne pozostają rozmyte. Należy pamiętać, że farba bardzo szybko wysycha podczas pracy, ponieważ będzie rozcieńczona niewielką ilością wody. Dlatego, aby uzyskać efekt płynnego przepływu z jednego koloru do drugiego, musisz działać szybko.

Aby upiększyć pożądany obraz, warto użyć gotowego obrazu. Patrząc na nią łatwiej będzie dostrzec, gdzie i co należy podkreślić konkretnymi odcieniami użytych kolorów. Technika pracy wyróżnia się tym, że farby można ze sobą mieszać, uzyskując nowe odcienie i półtony.

Z reguły takie rysunki nie są przeładowane liczbą warstw, są tylko rozjaśniane poprzez narysowanie określonej części obrazu.

Kiedy trzeba rozjaśnić jakieś elementy obrazu, farby miesza się z białym pigmentem. Jednocześnie biały kolor może dominować w niektórych użytych kolorach, ponieważ może to stworzyć efekt lekkości. Nie należy jednak zbytnio wybielać tekstury: nie wolno nam zapominać o przezierności zastosowanych odcieni.

READ
5 złotych zasad, których nie należy ignorować podczas aplikacji lakieru hybrydowego

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Możesz dodać jasne plamy bezpośrednio na paznokcie, pomagając im rozprowadzić pędzlem we właściwym miejscu na zdjęciu.

Pędzle są zmieniane w razie potrzeby. Im większy obszar musisz nimi pomalować, tym grubszy może być pędzel. Na koniec nie wszystko jest podkreślone, a tylko niektóre kontury i elementy obrazu, dzięki czemu jest jasny i półprzezroczysty. Warto wziąć pod uwagę, że im mniejsza kreska i cieńszy zarys linii, tym bardziej podobny będzie efekt akwareli.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę konieczność cieniowania tła, do czego dodaje się więcej wody do użytej farby. Ta technika wzmocni efekt akwareli na akcentujących paznokciach. Wykonując kontury w niektórych miejscach rysunku, starają się narysować mniej wody na pędzlu. W tym celu używamy specjalnych miękkich pędzli przeznaczonych do akwareli.

Aby linie były gładkie i pewne, pędzel należy ustawić prostopadle do paznokcia.

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Malowanie akwarelą można malować na różne sposoby. Czasami mistrz wykonuje zwykłą plamę na paznokciu akcentującym, a po wyschnięciu maluje jego kontury, na przykład w postaci płatków, tworząc w ten sposób piękny kwiat. Ponadto możesz wykonać wstępny szkic przyszłego rysunku, wyświetlając przybliżone kontury. Baza wypełniona jest stopniowym nakładaniem kolorów i odcieni. Następnie na krawędziach wydruku nakładane są przerywane linie, aby obrysować, często podkreślając kontur w kilku tonach oprócz czerni.

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Jak uszczelnić?

Projekt jest zamknięty przy użyciu określonej technologii. Jednak najpierw trzeba poczekać, aż rysunek nałożony na paznokieć akwarelami lub akrylami całkowicie wyschnie. W przeciwnym razie będzie się rozmazywał po nałożeniu materiału uszczelniającego.

Możesz nałożyć na projekt gumowy blat lub specjalny blat typu „dwa w jednym”.

W technice używania gumowego blatu jest jedna wada. Po nałożeniu na nie wzoru, będziesz musiał również nałożyć na niego zwykły top, aby nadać powierzchni efekt połysku. W przypadku zastosowania opcji „dwa w jednym” wystarczy jedna nakładająca się warstwa z obowiązkowym suszeniem w specjalnej lampie.

Ten materiał jest wygodny, ponieważ bardzo niezawodnie uszczelnia wszystkie warstwy powłoki, dlatego nie ma potrzeby korygowania płytki przez cały czas, gdy manicure będzie zdobił kobiece dłonie. Po wyschnięciu warstwy uszczelniającej w lampie pozostaje usunąć warstwę dyspersyjną.

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Zalety manicure akwarelowego

Zalet zdobienia paznokci akwarelą jest wiele. Staje się to jasne już po pobieżnym spojrzeniu na ten niezwykły manicure, ponieważ on:

 • oryginalny;
 • z efektem nieważkości;
 • uniwersalny – nadaje się do wszystkich kształtów i długości paznokci, świetnie prezentuje się na każdym podłożu;
 • chwytliwe w najlepszym tego słowa znaczeniu.
READ
Manicure owalny 2023: stylowy design, który daje upust fantazji

Taki obraz odróżni każdą dziewczynę od innych. Dlatego mistrz, który umiejętnie posługuje się techniką akwareli, jest na wagę złota.

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Manicure akwarelowy z lakierami hybrydowymi

Procedura jest następująca:

 1. Wykonujemy manicure tradycyjny: wypolerowaniem usuwamy naturalny połysk z paznokcia, zmiękczamy naskórek zmywaczem i odsuwamy go pchaczem, dezynfekujemy paznokieć i przecieramy niestrzępiącą się ściereczką nasączoną odtłuszczaczem, nakładamy odwadniacz, a następnie podkład.
 2. Czekamy około minuty i pokrywamy paznokieć zwykłą bazą. Polimeryzujemy w lampie.
 3. Nakładamy wybrany lakier hybrydowy, suszymy.
 4. A teraz przejdźmy do materiałów akwarelowych: podłoże pokrywamy specjalną bazą. Polimeryzujemy.
 5. Przy pomocy akwarelowych lakierów żelowych tworzymy pożądany wzór. Polimeryzujemy.
 6. Przykryć górą. Suszymy.

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Manicure akwarelowy farbami akwarelowymi i akrylowymi

Oto nieco inna technika:

 1. Paznokcie przygotowujemy w ten sam sposób: wykonujemy manicure, tworzymy podłoże ze zwykłej bazy i kolorowego lakieru hybrydowego oraz polimeryzujemy.
 2. Następnie matujemy powierzchnię: można to zrobić polerem lub przykryć matowym blatem.
 3. Bierzemy paletę, akwarele, przygotowujemy pojemnik z wodą i pędzle o pożądanej średnicy. W zasadzie proces malowania akwarelą na paznokciach niewiele różni się od rysowania na papierze. Pracujemy szybko – tak jak pisaliśmy powyżej, kompozycja wysycha w kilka minut.
 4. Zakrywamy obraz topem.

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Niuanse pracy w technice akwareli

Zanim zaczniesz pracować z akwarelami lub akrylami, warto zdobyć podstawowe umiejętności plastyczne i nauczyć się poprawnie pracować ze światłem i cieniem, jakie kolory najlepiej ze sobą łączyć itp.

Drugi punkt: ręce klienta powinny być nieruchome, aby rysunek był jak najbardziej wyraźny, piękny i przemyślany. W tym celu lepiej zaopatrzyć się w wygodny stojak do manicure.

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Manicure na mokro: jak pracować z lakierami żelowymi akwarelowymi.

Jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń dotyczących pracy z żelowymi lakierami do akwareli, nawet niewielką paletę odcieni można zamienić w niezawodnych asystentów, aby uzyskać 100% szykowny efekt. Czy chcesz uduchowionych miękkich, przenikliwie kobiecych obrazów-obrazów na palcach? Czy lubisz efektowne projekty kosmetyczne w stylu „malarstwa Zhostovo” lub „romantycznego gradientu”? Rozprowadzanie lakierów hybrydowych może spełnić każdą zachciankę klienta. Krok po kroku przygotowujemy paznokcie w standardowy sposób do nałożenia lakieru hybrydowego (klasyczny manicure cięty lub nie cięty z zmywaczem) i przystępujemy do stworzenia arcydzieła!

Do abstrakcji możesz użyć kropek, do obrazów i rysunków – zestawów pędzli do malowania i woskowych ołówków do oprawy dżetów lub innych drobnych dekoracji.

Kroki tworzenia wzoru akwareli bez kolorowego podkładu są następujące:

 1. Tworzymy pożądany kształt i, jeśli to konieczne, formujemy żądaną długość za pomocą pilnika.
 2. Polerem usuwamy naturalny połysk z powierzchni naturalnego paznokcia i nakładamy odtłuszczacz. W razie potrzeby nałóż podkład.
 3. Jeśli tworzysz bogaty obraz, natychmiast zacznij nakładać specjalną bazę. Aby uzyskać bardziej miękki i przewiewny wzór, lepiej skorzystać z podkładów wyrównujących lub kamuflujących.
 4. Następnie nałożyć cienką warstwę podkładu Wet Gel Polish i bez polimeryzacji rozpocząć malowanie.
 5. Niezbędne elementy tworzymy na powierzchni bardzo cienką warstwą. Im cieńsza warstwa, tym bardziej wyraziste rozprowadzenie. Jednocześnie staramy się nie używać pędzla wiele razy w tym samym miejscu (efekt może się pogorszyć). Jeśli lakier hybrydowy nie rozłożył się dostatecznie gradientowo, rozciągnij go cienkim pędzelkiem i wyślij do wyschnięcia w lampie. Całkowity czas rozłożenia elementów wzoru wynosi od 10-15 do 30 sekund.
 6. Projekt polimeryzujemy w maszynie do lodu przez 30 sekund (2 minuty w ultrafiolecie), pokrywamy obraz wykończeniem (do dalszej dekoracji lepiej wybrać opcję z lepką warstwą).
 7. W razie potrzeby kończymy malowanie akwareli na paznokciach farbami żelowymi, naprawiamy cyrkonie, smarując szczeliny warstwą topu.
 8. Powtarzamy suszenie i podziwiamy gotowy manicure.
READ
Manicure biznesowy: 30 pomysłów, obok których nie możesz przejść obojętnie

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Kroki, aby stworzyć akwarelowy wzór paznokci z kolorowym podkładem:

 1. Wykonujemy podstawowe przygotowanie paznokci, nakładamy bazę pod lakier hybrydowy (klasyczny lub gumowy) i suszymy w lampie zgodnie z zaleceniami producenta (w urządzeniu ledowym – 30 sekund, w lampie uv – 2 minuty). W razie potrzeby nie zapomnij usunąć lepkiej warstwy za pomocą specjalnego preparatu.
 2. Paznokieć pokrywamy w 2-3 warstwach kolorowym lakierem żelowym równomiernie i cienko, susząc warstwami w lampie.
 3. Wykonujemy kroki 4-8 z poprzedniej klasy mistrzowskiej.

Każdy mistrz ma swoje ulubione obrazy z akwarelowymi lakierami żelowymi i ogólnie istnieje wiele opcji wzorów i projektów. Rozważ najprostszy i najszybszy, aby samodzielnie stworzyć manicure w domu.

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Porady ekspertów

Początkujący mistrzowie, którzy decydują się zapoznać z ciekawą techniką projektowania akwareli, muszą wysłuchać głównych zaleceń mistrzów w dziedzinie zdobienia paznokci.

Używając akwareli w technice, należy wziąć pod uwagę, że wymaga ona matowego wykończenia. Zmyje połysk, niezależnie od jego konsystencji i producenta.

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Używając farb akrylowych lub lakierów żelowych, możesz zignorować rodzaj lakieru użytego do podłoża. Aby bez przeszkód wykonać projekt, wystarczy w tym przypadku usunąć warstwę kleju dyspersyjnego z tła roboczego.

Kolor podłoża jest korzystnie biały lub jasny. Ciemne i jasne odcienie bazy zniekształcą piękno rysunku i zepsują efekt akwareli.

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Wykonując rysunki techniką mokrą, trzeba dodać do farby więcej wody, a same pociągnięcia powinny się lekko rozprowadzić, mieniąc się z jednego tonu na drugi, co jest możliwe tylko wtedy, gdy farba jeszcze nie wyschła.

Jeśli konieczna jest korekta, zmyj farbę. Aby to zrobić, użyj półsuchego pędzla i użyj jego włosia, aby wchłonąć nadmiar intensywności pigmentu. Ta sama technika może poprawić wady pracy.

Możesz zastosować technikę prania, w której jedna warstwa nakładana jest na drugą z krótkim suszeniem w lampie (2 sekundy każda). Możesz więc wybrać jasność w określonych miejscach określonego elementu obrazu.

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

66 zdjęć manicure z efektem akwareli

Aby Twoje pierwsze projekty były piękniejsze, możesz skupić się na przykładach doświadczonych rzemieślników, wykonując ich samouczki wideo krok po kroku w każdej chwili rysowania akwareli.

Jeśli w głębi serca jesteś artystką, to stylizacja paznokci z efektem akwareli powinna Ci się spodobać. To nowy, nowoczesny styl artystyczny do manicure. Jego charakterystycznymi cechami są zastosowanie matowych lakierów żelowych, brak wyraźnych granic na rysunkach.

READ
Orchidea w branży paznokci: 35 intensywnych stylizacji na wiosnę 2023

projekt paznokci z efektem akwareli

projekt paznokci z efektem akwareli

Tipsy z wzorem w kwiaty w stylu akwareli.

projekt paznokci z efektem akwareli

Dzikie maki. Kochasz maki? Uwielbiam, zwłaszcza smak górskiej doliny z milionem szkarłatnych maków.

Malowanie akwarelą paznokci pozwala stworzyć romantyczny i wyrafinowany manicure, odpowiedni do noszenia na co dzień i na wakacje. Rozważ najbardziej udane opcje projektowe, aby zainspirować własne pomysły.

Co to jest malarstwo akwarelowe

Co to jest malarstwo akwarelowe

Malarstwo akwarelowe to rodzaj projektowania z tworzeniem rysunku podobnego do artystycznej techniki akwareli. Ze względu na niską gęstość kolorów, wzory są półprzezroczyste i lekko rozmyte.

Uzyskaj efekt akwareli:

 • lakier żelowy zmieszany z klinkierem lub blatem;
 • farby specjalne;
 • farba akrylowa.

Rodzaje malarstwa akwarelowego

Za pomocą techniki akwareli możesz urzeczywistnić dowolne pomysły, ale najczęstsze to:

 • pąki kwiatowe;
 • abstrakcyjne krople;
 • pióra

Popularne typy projektów

Dla realistycznego projektu:

 • rozcieńczyć barwnik. Powinien być półprzezroczysty, z subtelnym odcieniem. Kontury są rysowane jako ostatnie w jasnym kolorze i wtapiane w rysunek, aby nie było ostrych przejść;
 • ćwiczyć na tipsach jeśli wcześniej nie malowałeś To pozwoli ci wypełnić rękę i wypracować technikę;
 • inspirować się twórczością innych artystów, zwłaszcza na początku. Pomoże to nie rozpraszać się kompozycją i wymyślaniem szczegółów.

O tym, jakie materiały są potrzebne do malowania w technice akwareli i jak to zrobić:

Na długie paznokcie

Malowanie akwarelą na długich paznokciach

Akwarele można bezpiecznie pokryć matowym blatem – całkowicie lub wybiórczo. To rozwiązanie jest odpowiednie dla paznokci o dowolnej długości.

Malowanie akwarelą na długich paznokciach lakierem z masy perłowej

Malowanie akcentujące na jednym lub kilku palcach wygląda spektakularnie. Resztę paznokci zaleca się pokryć kolorem obrazu lub odcieniem zbliżonym do niego.

Czerwony akwarela na długich paznokciach

Aby stworzyć taki manicure, wystarczy wykonać kilka różnych akwarelowych kropel i narysować środek czernią.

Akwarela z liśćmi na długich paznokciach

Pomysł na jesienny manicure, który można wykonać zarówno na długich, jak i krótkich paznokciach.

Akwarela w kolorze fioletowym i niebieskim na długich paznokciach

Obraz wygląda piękniej, gdy miesza się barwniki o podobnych odcieniach, jak na tym zdjęciu – niebieskawy, liliowy.

Akwarela z dmuchawcami na długich paznokciach

Niektóre wzory mogą wyglądać abstrakcyjnie, a po dodaniu wyraźnych konturów zamieniają się na przykład w takie dmuchawce.

Akwarela z różem na długich paznokciach

Delikatny manicure z akcentami w postaci roślin, które są teraz w modzie.

Akwarela w kolorze niebieskim na długich paznokciach

Zwróć uwagę na warstwowość wzoru. Aby uzyskać ten efekt, najpierw nałóż główny rysunek i poczekaj, aż wyschnie, a następnie przejdź do cienia o bardziej przezroczystym odcieniu.

Malowanie akwarelą na długich paznokciach typu french

Kwiaty z efektem woalu wykonane są techniką akwarelową i uzupełnione są końcówkami zdobionymi w stylu francuskim.

READ
Nieskazitelny ciemnoszary manicure: 34 świetne pomysły dla każdej fashionistki

Malowanie akwarelą na długich paznokciach

Sparowane rysunki – to jeden obraz podzielony na dwa paznokcie. Możesz użyć tej techniki w technice akwareli.

Malarstwo akwarelowe

Kolejna odsłona jesiennego manicure, ale z dodatkowym zdobieniem w postaci metalicznej taśmy samoprzylepnej.

Akwarela w kolorze zielonym na długich paznokciach

Paznokieć można pomalować nie kolorowym lakierem żelowym, ale kamuflażem. Pozwala to na stworzenie efektu wzoru zanurzenia w powłoce.

Akwarela w kolorze żółtym na długich paznokciach

Stylowy żółty manicure z jesiennymi nutami.

Malarstwo akwarelowe z wzorem na długich paznokciach

Na pomalowanym paznokciu widoczny jest biały cienki wzór. Tłoczenie pomoże zrobić to samo – wystarczy przenieść wzór na tło zaprojektowane wcześniej akwarelami.

Na krótkie paznokcie

Abstrakcyjna akwarela na krótkich paznokciach

Zaletą takiego obrazu jest umiejętność nie myślenia o rysunku. Niewyraźne krople wyglądają oryginalnie nawet w abstrakcyjnym wzorze.

Skromna akwarela na krótkich paznokciach

Akwarela niekoniecznie jest mieszanką jasnych kolorów. Zdjęcie pokazuje przykład jak stworzyć delikatny i kobiecy manicure z jednym małym elementem.

Jasny akwarelowy obraz na krótkich paznokciach

Jasny manicure jako uzupełnienie eleganckiej sukienki.

Obraz akwarelowy z matowym topem na krótkie paznokcie

Rozmyte rysunki wyglądają spektakularnie z matową czernią, tworząc wykwintny kontrastowy manicure.

Akwarela na krótkich francuskich paznokciach

Powściągliwe malowanie akwarelą na krótkich paznokciach

Pomysł na połączenie akwareli z francuskim.

Delikatny manicure na co dzień. Jeśli dodasz trochę blasku w postaci dżetów, projekt zmieni się w stylowy ślub.

Jasny akwarelowy obraz na krótkich paznokciach

Cudowne połączenie akwareli z jasnym lakierem pasującym do wzoru. Aby uzyskać pełne dopasowanie odcieni, stwórz wzór rozcieńczonym lakierem hybrydowym w kolorze podkładu.

Malarstwo akwarelowe w formie tła dla krótkich paznokci

W tym przypadku tło obrazu jest wykonane techniką akwareli.

Niezwykłe malowanie akwarelą na krótkich paznokciach

Niekoniecznie ozdoba powinna mieć formę kwiatów i/lub liści. Zdjęcie pokazuje przykład, jak urozmaicić projekt.

Malarstwo akwarelowe z roślinami na krótkich paznokciach

Połączenie malarstwa zwykłego i akwarelowego sprawia, że ​​projekt jest kompletny i harmonijny.

Niebieskie malowanie akwarelą na krótkich paznokciach

Delikatny kobiecy manicure w niebieskiej tonacji.

Akwarela z kotkiem na krótkich paznokciach

Całe dzieło sztuki – rysunek na paznokciu środkowego palca jest kontynuowany na sąsiednich paznokciach. Ciekawy pomysł na manicure.

Pomarańczowy obraz akwarelowy na krótkich paznokciach

Ciekawa technika malarska, gdy rysunek schodzi na drugi plan. Aby to zrobić, wystarczy nie rysować wyraźnej granicy obrazu.

Matowe malowanie akwarelą na krótkich paznokciach

Matowy manicure na krótkie paznokcie. Delikatny, powściągliwy, ale harmonijny.

Akwarela z pomarańczowym wzorem na krótkich paznokciach

Należy pamiętać, że tło akwareli jest wybierane w większości jako jasne. Tylko w tym przypadku można oddać cały urok półprzezroczystego wzoru.

Akwarela z choinkami na krótkich paznokciach

Wzór w formie choinek, ale w niecodziennej kolorystyce. Niemniej jednak oryginalna wersja do dekoracji.

Kobiecy akwarelowy obraz na krótkich paznokciach

Stylowe połączenie kurtki z akwarelą. Taki manicure wygląda delikatnie, kobieco i oryginalnie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: