Aby działać teraz tylko w ten sposób: 14 obrazów

Twoi pracownicy są zmęczeni. Wyglądają na przygnębionych i przemęczonych. Zaczęli nawet sami wykonywać pracę i stracili koncentrację na misji firmy. I jesteś tak blisko osiągnięcia kolejnego celu. Potrzebujesz tylko motywacji i to w jak najkrótszym czasie. Jednocześnie wiesz, że kilka słów i niewielka zmiana w sposobie myślenia Twoich pracowników może wiele zmienić. Rozwiązaniem jest więc znalezienie dobrej oferty. Wyślij odpowiednią wycenę we właściwym czasie, a może to mieć ogromny wpływ na dzień Twoich pracowników. Ta kolekcja zawiera najlepsze motywujące cytaty o zgranym zespole i sukcesie.

Indywidualne zaangażowanie w wysiłek grupowy: to sprawia, że ​​działa zespół, firma, społeczeństwo i cywilizacja.

Wszyscy jesteśmy częścią projektu zespołowego. Ten, w którym jednostka przejmuje inicjatywę, zmuszając niektórych uczestników do uświadomienia sobie, że ich inicjatywa nie jest mile widziana, podczas gdy kilku wybranych jeździ na plecach innych.

Połączenie sił to początek. Trzymanie się razem to postęp. Wspólna praca to sukces.

Kiedyś robiłem to, co wiedziałem, jak robić. Teraz wiem więcej i robię to lepiej.

Wspólna praca rozpala w ludziach furię osiągnięć, którą rzadko mogą osiągnąć w pojedynkę.

Nikt z nas nie jest tak mądry jak my wszyscy razem

W pojedynkę możesz zrobić tak mało, razem możesz zrobić tak wiele.

Praca zespołowa jest bardzo ważna. Pozwala zrzucić winę na kogoś innego.

Produktywność nie jest dziełem przypadku. Jest zawsze wynikiem dążenia do doskonałości, inteligentnego planowania i skoncentrowanych wysiłków.

Do tworzenia świetnych produktów i usług potrzebni są wspaniali ludzie. O to właśnie chodzi.

Talent wygrywa mecze, praca zespołowa i inteligencja wygrywają mistrzostwa.

Jeśli wszyscy razem ruszą do przodu, sukces sam o siebie zadba.

Ten, kto wyobraża sobie, że może obejść się bez innych ludzi, bardzo się myli, a ten, kto wyobraża sobie, że inni nie mogą się bez niego obejść, jeszcze bardziej się myli.

Franciszka de La Rochefoucaulda

Tylko ciężka praca może osiągnąć rezultat, który będzie należeć tylko do Ciebie.

Ludzie czasami odgryzają więcej, niż są w stanie przeżuć. Ale każdy wartościowy szef zawsze będzie wolał mieć do czynienia z ludźmi, którzy dążą do więcej niż z tymi, którzy starają się robić mniej.

Praca zespołowa jest tak ważna, że ​​prawie niemożliwe jest osiągnięcie wyżyn swoich umiejętności lub zarobienie pieniędzy bez odniesienia sukcesu jako zespół.

Jeśli widzę dalej, to dlatego, że stoję na ramionach olbrzymów.

Łatwo zebrać stado owiec, trudno zebrać stado kotów.

Sukces zależy wyłącznie od wykonanych przygotowań. Bez tego nieuchronnie poniesiesz porażkę.

Personel przedsiębiorstwa jest jak drużyna piłkarska: chłopaki powinni grać jako jedna drużyna, a nie grupa błyskotliwych osobowości.

READ
Którą sukienkę w kształcie litery A wybrać: 13 stylowych opcji na każdą okazję

W pracy zespołowej milczenie nie jest złotem, milczenie jest śmiercią.

Nikt nie może zagwizdać symfonii. Aby to zagrać, potrzeba całej orkiestry.

Bóg nie jest po stronie wielkich batalionów, ale po stronie najlepszych strzelców.

W jedności małe rośnie, przy niezgodzie największe się rozpada.

Jeśli możecie się razem dobrze bawić, możecie też razem pracować.

Długa historia ludzkości (a także zwierząt) pokazała, że ​​wygrywali ci, którzy nauczyli się skuteczniej współpracować i improwizować.

Nie pracuj z debilami. Plus razy minus równa się minus!

Nie szukaj kogoś, kogo można obwiniać. Poszukaj lekarstwa, aby wszystko naprawić.

Świeca nic nie traci, jeśli od jej płomienia zapali się inna świeca.

Szybkość lidera to szybkość zespołu.

Zjednoczenie się to początek, bycie razem to postęp, a wspólna praca to sukces.

Czy mentalność stada przetrwałaby w stadzie, gdyby nie było czarnych owiec?

Nie dając upustu naszym marzeniom i wyobraźni, pozbawiamy się radości z możliwości. W końcu kiedy marzymy, również planujemy.

Lider to osoba, która może poprowadzić grupę ludzi tam, gdzie ich zdaniem nie mogą się udać.

Siła zespołu tkwi w każdym indywidualnym członku. Siła każdego członka zespołu

Talenty wygrywają mecze, ale praca zespołowa i inteligencja wygrywają mistrzostwa.

Są chwile, kiedy ludzie mylą zbiorowy smród z jednością ducha.

Nigdy nie ma żadnych wskazówek, gdzie naprawdę powinieneś być.

Członkowie odnoszącego sukcesy zespołu nie mają nic dla siebie. Nie boją się wyeksponować swojego „brudnego prania”. Akceptują swoje błędy, słabości i wątpliwości bez strachu przed oceną.

Najlepsza interakcja pochodzi od ludzi pracujących niezależnie, wspólnie, w tym samym celu.

Nie ma zbiorowej inteligencji, ale może być zbiorowe szaleństwo lub głupota.

Nikt z nas nie jest mądrzejszy niż my wszyscy razem.

Jeśli chcesz zbudować statek, nie zachęcaj ludzi do zbierania drewna, dzielenia pracy i wydawania rozkazów, zamiast tego najpierw naucz ich tęsknić za bezkresnym i nieskończonym morzem.

Antoine de Saint-Exupéry

Uprzejmość jest trucizną współpracy.

Personel przedsiębiorstwa jest jak drużyna piłkarska: chłopaki powinni grać jako jedna drużyna, a nie grupa błyskotliwych osobowości

Nie ma nic lepszego na świecie niż wtedy, gdy ktoś w zespole robi coś dobrze i wszyscy zbierają się wokół niego, by poklepać go po plecach.

Znajdź grupę ludzi, którzy rzucają Ci wyzwanie i inspirują, spędzaj z nimi dużo czasu, a to zmieni Twoje życie.

W jedności małe rośnie, przy niezgodzie największe się rozpada.

Nie ma znaczenia, jak genialny jest twój umysł czy strategia – jeśli grasz sam, zawsze przegrasz z tymi, którzy grają w drużynie.

READ
12 modnych zimowych stylizacji w kolorze czerwonym

W rzeczywistości zmiana jest prawie niemożliwa bez wszechstronnej współpracy, współpracy i jednomyślności.

Zdjęcie: serwis prasowy Ministerstwa Edukacji Rosji

1 września 2022 r. odmieni życie nauczycieli, uczniów i rodziców. W tym dniu wchodzą w życie poprawki do ustawy „O edukacji w Federacji Rosyjskiej”, przewidujące szereg innowacji. Zmiany dotkną nie tylko proces edukacyjny – samo życie w szkole zapowiada się inaczej. Publikacja internetowa Uchitelskaja Gazeta podzieliła poprawki na kilka grup: nowe zasady federalnego standardu edukacyjnego (FSSE), modernizacja edukacji historycznej, rozwój edukacji patriotycznej i szereg innych.

Jak rozpocznie się Dzień Wiedzy?

Dzień Wiedzy 2022 rozpocznie się od podniesienia flagi państwowej Federacji Rosyjskiej i wykonania hymnu narodowego naszego kraju. Tak zaczyna się każdy tydzień. Inicjatywę, jak pamiętamy, poparł Władimir Putin. Według niego podnoszenie flagi i śpiewanie hymnu jest słuszne i pożądane. Ale trzeba to zrobić z godnością. Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej opracowało standard ceremonii. Do jego realizacji zostanie utworzona grupa banerów, składająca się ze standardowego okaziciela i asystentów. Innowacja wywołała gorącą dyskusję w społeczeństwie. Centrum Analityczne Uniwersytetu Synergy przeprowadziło ankietę, w której Rosjanie odpowiedzieli, jak myślą o wywieszeniu flagi i odśpiewaniu hymnu w szkołach. Według materiałów inicjatywę poparło 67% respondentów. 15% Rosjan ma postawę neutralną. 18% respondentów było przeciw.

Aktualizacja GEF

Jedna z najważniejszych zmian: od 1 września szkoły skupią się na praktycznym zastosowaniu wiedzy. Dzieci zaczną uczyć się umiejętności finansowych już w klasach podstawowych. Jeśli rodzice sobie tego życzą i napiszą stosowny wniosek, plan lekcji dziecka będzie zawierał drugi język obcy. W niektórych dyscyplinach wprowadza się podstawowe i zaawansowane poziomy edukacji. W standardach edukacyjnych zaktualizowano wyniki przedmiotów z technologii, matematyki i informatyki.

Wcześniej publikacja internetowa Uchitelskaya Gazeta informowała, że ​​Federalne Państwowe Standardy Edukacyjne zapewniają rozwój osobisty uczniów, w tym edukację obywatelską, patriotyczną, duchową i moralną, estetyczną, fizyczną, pracowniczą i ekologiczną. Dodajmy, że programy pracy opracowane w ramach nowych federalnych stanowych standardów edukacyjnych były w stanie przetestować ponad 90 tysięcy nauczycieli we wszystkich regionach.

Natychmiast po poznaniu szczegółów przyszłych zmian rozpoczęła się ich dyskusja. Trwają nawet teraz. Tak więc na sierpniowych czytaniach pedagogicznych, które rozpoczną się 15 sierpnia w Sewastopolu, wiele uwagi zostanie temu poświęcone.

VPR i inne

W nadchodzącym roku akademickim wszystkie rosyjskie prace testowe (VPR) będą obowiązkowe napisane przez uczniów klas 7 i 8. Dla każdej szkoły zostaną losowo wybrane zestawy zadań. Powinno to uniemożliwić uczniom mieszkającym w Centralnej Rosji oszukiwanie swoich rówieśników z Dalekiego Wschodu.

READ
Jak nosić damskie półbuty typu brogue: 14 super stylowych opcji

Fot. V. Meleshko z archiwum UG

A w przyszłym roku musimy przygotować się na nowy VPR. Powód jest prosty: zaktualizowana norma kraju związkowego dotycząca podstawowego kształcenia ogólnego zawiera parametry dla poziomu podstawowego i zaawansowanego. W związku z tym VPR zostanie wkrótce wprowadzony w ramach programów dogłębnych studiów przedmiotowych. Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki wraz z Centrum Edukacyjnym Sirius przygotowuje wersje demonstracyjne VPR do zaawansowanego kursu matematyki dla klas 7 i 8. A na kongresie nauczycieli fizyki zostanie omówiony VPR dla programów dogłębnych studiów z fizyki.

Uczniowie, którzy nie zdali OGE, od nowego roku akademickiego mogą zostać na drugi rok w 9 klasie lub samodzielnie przygotować się do ponownego egzaminu. W drugim wariancie wymagana będzie zgoda rodziców, a w wyjątkowych przypadkach wniosek komisji psychologiczno-lekarskiej i pedagogicznej. Zadania OGE nie są jeszcze planowane do zmiany, ale zapowiadają zintensyfikowanie prac nad zapobieganiem oszustwom podczas certyfikacji.

Harmonogram lekcji ulegnie zmianie

Inaczej będzie wyglądał plan lekcji od 1 września – pojawią się w nim nowe przedmioty, w tym te niezwiązane bezpośrednio z opracowaniem programu nauczania szkoły, ale związane z edukacją jednostki. Tak czy inaczej, zmiany w harmonogramie są podyktowane nowymi federalnymi stanowymi standardami edukacyjnymi, w których szczególną uwagę zwraca się na historię. I to jest osobna kwestia.

Historia pojawi się już w 1 klasie. Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej jest przekonane, że pomoże to zachować pamięć historyczną. Aby uczyć przedmiotu, nauczyciele powinni wykorzystywać wszystkie możliwości programu edukacyjnego. Element historyczny w szkole podstawowej zostanie wzmocniony na lekcjach „Świat wokół” i „Podstawy religii i etyki świeckiej”.

Więcej historii będzie w klasach 10-11, w których wprowadzany jest kurs „Rosja – moja historia”. Planuje się, że w tych klasach licealiści, a także studenci szkół wyższych i techników ponownie zrealizują program z historii kraju, powtórzą ważne wydarzenia i dowiedzą się o ich wpływie na kształtowanie się państwa rosyjskiego . Dlaczego znowu? Ponieważ teraz, zgodnie ze starymi standardami edukacyjnymi, uczniowie uczą się większości materiału dotyczącego najnowszej historii Rosji w 9 klasie. Nie planuje się jednak przeznaczenia dodatkowych godzin na kurs „Rosja – moja historia”. Oczekuje się, że stanie się częścią Rosji w bloku światowym.

W tym samym celu – zachowania pamięci historycznej – od 1 września w szkołach pojawią się lekcje filmowe, podczas których uczniowie będą oglądać i dyskutować o filmach fabularnych i dokumentalnych. W Rosji jest duży projekt „Lekcje filmu”, nakręcono 42 filmy dla dzieci w różnym wieku – dla szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Dla każdej taśmy tworzony jest podręcznik metodyczny dla nauczyciela, oferujący sposób prezentacji materiałów dydaktyczno-wychowawczych, ujawniający intencje autora. Wszystkie niezbędne akcenty umieszczane są w podręczniku szkoleniowym przy kształtowaniu percepcji przez uczniów koncepcji wprowadzonej na lekcji filmowej czy jakości omawianej osobowości. Jakie są te koncepcje i cechy? Responsywność, patriotyzm, odwaga, radość dla drugiego, wierność ideałom, bezinteresowność, honor i uczciwość i wiele innych.

READ
Stylowa wiosna 2023: 5 modnych sposobów na zawiązanie szalika na szyi

Najważniejsza jest godzina

„Rozmowy o tym, co ważne” wydają się być również związane z lekcjami filmowymi. Ten format godzin zajęć poświęconych wartościom rosyjskiego społeczeństwa zostanie wprowadzony od 5 września. Zgłoszono, że nowe godziny lekcyjne są integralną częścią programu nauczania w szkołach i mogą być prowadzone w różnych formatach w zależności od wieku uczniów. Wśród możliwych form są dyskusje po wynikach obejrzanego filmu, quiz, komunikacja z ekspertem na temat konkretnej godziny zajęć.

Zdjęcie: Vadim Meleshko, gazeta dla nauczycieli

„Rozmowy o sprawach ważnych” zaczęto już porównywać z informacjami politycznymi, jakie prowadzono w szkołach w poprzednich latach. Jednak przewodniczący Stowarzyszenia Młodych Nauczycieli Rosji, dyrektor Liceum Petersburskiego nr 369 Konstantin Tchostow podkreślił: to nie jest informacja polityczna, ale dialogi z dziećmi na interesujące je tematy, dyskusja na aktualne tematy, które pojawiają się w społeczeństwa i wokół dzieci w wieku szkolnym. „Najlepiej, aby na te pytania odpowiedzieli ci, którzy są obok dzieci przez większość dnia – nauczyciele” – powiedział Konstantin Tchostow.

Oprócz historii uczniowie szkół podstawowych będą teraz uczęszczać na zajęcia ze sztucznej inteligencji. Zaczną w 3 klasie, a kończą w 11 klasie. Jednak takie lekcje nie zostaną wprowadzone we wszystkich rosyjskich szkołach – około jedna trzecia uczniów w 70 regionach uczestniczy w projekcie pilotażowym.

Więcej przedmiotów, mniej podręczników

Poprawiono federalną listę podręczników. Wykluczono z niego 900 podręczników, włączono nowe spełniające nowe standardy, w tym podręczniki dla uczniów niepełnosprawnych, a także podręczniki do języków narodowych narodów Rosji – Ałtaj, Adyghe, Tatar, Czuwaski. Eksperci mają różne postawy wobec redukcji listy federalnej. Na przykład doktor filologii Aleksiej Fiodorow, redaktor naczelny wydawnictwa Russkoje Słowo, nauczyciel literatury w szkole nr 1516 (Moskwa) uważa, że ​​nie ma to nic wspólnego z jakością kształcenia. Jewgienij Yamburg, akademik Rosyjskiej Akademii Edukacji, Czczony Nauczyciel Rosji, dyrektor szkoły nr 109 (Moskwa), sprzeciwia się: decyzja o skróceniu listy wpłynie negatywnie na jakość edukacji. Inni nauczyciele twierdzą, że jakość edukacji bardziej zależy od kompetencji nauczyciela, a podręcznik nie gra głównej roli, tylko pomaga.

Podręczniki dotyczące nowych federalnych stanowych standardów edukacyjnych wkrótce trafią do szkół.

Tematy do eseju końcowego będą zbierane w zamkniętym banku

Od 1 września zasadniczo zmieni się podejście do tworzenia zestawów tematów do eseju końcowego. Stworzą zamknięty bank z tematami, które będą uzupełniane na podstawie tematów z poprzednich lat. Przed rozpoczęciem roku akademickiego obiecują opublikować tytuły rozdziałów i podrozdziałów oraz komentarze do nich. Zostanie również opublikowany przykładowy zestaw tematów do eseju końcowego. Zmiana zasady pracy, zdaniem rektora Instytutu Literackiego. JESTEM. Gorkiego, Aleksieja Warłamowa, pozwolą oderwać się od stereotypowych esejów i zachęcą uczniów do samodzielnego pisania prac twórczych na dowolny temat.

READ
Co ubrać w beżową sukienkę w 2023 roku: 11 nowych stylizacji dla eleganckich pań

Dodajemy również, że komentarze do sekcji banku oraz przykładowy zestaw tematów do końcowego eseju na nadchodzący rok akademicki zostaną zamieszczone na stronie internetowej Federalnego Instytutu Pomiarów Pedagogicznych (FIPI). Bank zostanie podzielony na trzy sekcje – „Duchowe i moralne wskazówki w życiu człowieka”, „Rodzina, społeczeństwo, Ojczyzna w życiu człowieka” oraz „Przyroda i kultura w życiu człowieka”. Teraz bank tematów zawiera około półtora tysiąca pozycji.

Rozszerzenie powróciło

W lutym 2022 r. przewodniczący Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Wiaczesław Wołodin przeprowadził na swoim kanale Telegram ankietę na temat standardów pracy świetlic w szkołach i zapytał swoich abonentów, czy standardy te powinny znaleźć odzwierciedlenie w odpowiednich prawo. Wtedy większość odpowiedziała: tak, trzeba to zrobić.

W lipcu 2022 r. przyjęto ustawę o ujednoliconym podejściu do organizacji pracy programów pozalekcyjnych w szkołach. Jednocześnie przyznano szkole prawo do samodzielnego decydowania o otwarciu grupy rozszerzonej, biorąc pod uwagę opinię rodziców. Istotą jednolitego podejścia do pracy nad dodatkami jest to, że teraz we wszystkich grupach muszą nie tylko opiekować się uczniami, ale także organizować imprezy sportowe, rekreacyjne i kulturalne, odrabiać zadania domowe i nie tylko.

Czas trwania wakacji i praca domowa w klasie pierwszej

Najmniejsze święta muszą teraz trwać co najmniej siedem dni. Tak jest napisane w nowym wydaniu SanPiN. Od 1 września nauczyciel pracujący w I klasie ma obowiązek dokładnie planować ilość prac domowych. Zgodnie z regulaminem dziecko powinno poświęcić na jej ukończenie tylko godzinę. W pozostałych klasach nic się w tym zakresie nie zmieniło: w klasach 2-3 uczeń może poświęcić półtorej godziny na odrabianie lekcji, w klasach 4-5 – dwie, trzydzieści minut więcej – uczeń w klasach 6-8 zaczynając od klasy 9 – 3,5, godzina XNUMX.

Pyszne, zdrowe, gorące

Prezydent Władimir Putin polecił stopniowe dostarczanie ciepłych posiłków uczniom wszystkich instytucji edukacyjnych w Rosji do 1 września 2023 roku. Pod koniec roku szkolnego otrzymało go ponad 7,5 mln dzieci w prawie 40 tys. szkół. Nowością jest to, że od 1 września wszystkim uczniom szkół podstawowych należy zapewnić ciepłe posiłki. Aby osiągnąć 2022% pokrycie, w 63,2 r. rząd rosyjski wysłał do regionów ponad XNUMX mld rubli.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: