9 sposobów na organizację miejsca do przechowywania

Tak więc małe kompaktowe mieszkania – zastanówmy się, ile mają plusów i ile minusów. Z jednej strony o wiele łatwiej uczynić małe mieszkanie przytulnym: piękny obrus na stole, świece, girlanda, poduszki i koce – a teraz kameralna i ciepła atmosfera. Dodatkowo małe mieszkanie jest łatwiejsze w utrzymaniu czystości – wystarczy pół godziny, a wszystko błyszczy. Z drugiej strony, kompaktowe mieszkanie szybciej się zaśmieca, jeśli nie odkładasz rzeczy na swoje miejsce i ciągle wprowadzasz do domu nowe zakupy. I trzeba też być na tyle zaradnym właścicielem, żeby na przykład zmieścić w pracowni rzeczy osobiste i ubrania na wszystkie pory roku oraz rower z nartami. Postanowiliśmy dowiedzieć się, jak prawidłowo przechowywać rzeczy w małych apartamentach typu studio i kompaktowych odnushki i zebraliśmy 15 hacków na życie i pomysłów na przechowywanie rzeczy w małym mieszkaniu. Używaj i ciesz się wygodą!

Treść artykułu:

15 pomysłów na przechowywanie w małym mieszkaniu

1. Otwarte półki oszczędzają miejsce

Kiedy nie ma miejsca nawet na dodatkowe szafki, wyrzuć je. Zamiast szafek używaj otwartych półek – w ten sposób pozostawiasz możliwość przechowywania rzeczy, ale nie musisz martwić się o promień otwierania i zamykania drzwi. Na otwartych półkach możesz przechowywać wszystko, co chcesz, dzięki koszom i skrzynkom do przechowywania. Wybierz piękne pojemniki z tkaniny lub wiklinowe kosze, które będą ozdobą wnętrza.

2. Organizatorzy są wszędzie

Wiele osób zapomina, że ​​ściany to świetne miejsce do przechowywania. Wykorzystaj organizery ścienne w przedpokoju na buty, w łazience na kosmetyki, w spiżarni na artykuły gospodarstwa domowego, na balkonie na narzędzia ogrodnicze, w sypialni na akcesoria.

Zastosowanie organizerów ściennych

3. Użyj strefowania przestrzeni

Pozwoli to zorganizować przechowywanie rzeczy kilku osób w jednopokojowym mieszkaniu. Możesz podzielić pokój na strefy za pomocą półek, dywanów, szuflad, a nawet dekoracji, takich jak girlandy. Wewnątrz jednej szafy przegródki na ubrania pomogą wydzielić przestrzeń do przechowywania.

4. Haczyki – klucz do czystości i porządku

Co dziwne, małe haczyki robią dużą różnicę pod względem porządku. Zawieś je w pokoju, a od razu porzucisz nawyk rzucania ubrań na kanapę po dniu pracy – łatwiej powiesić i zachować porządek. Haczyki w pokoju dziecinnym pomogą przechowywać ubrania, teczki, płócienne torby z butami można na nich zawiesić.

READ
7 sposobów, aby dowiedzieć się prawdy o wodzie, którą pijesz, bez wychodzenia z domu

Korzystanie z haków ściennych

5. Innym pomysłem na przechowywanie w małym mieszkaniu są tace.

Zwykła taca pomoże stworzyć schludny wygląd w pokoju i zorganizować przechowywanie rzeczy. Możesz przechowywać buty na tacy w przedpokoju – połóż gumowany dywanik na spodzie, a buty na zewnątrz będą już wyglądać schludnie, a podłoga będzie czysta. W kuchni tace można wykorzystać do naczyń na stole, parapecie czy lodówce – tutaj można zastosować tacę owalną, okrągłą, malowaną lub o nietypowym wystroju. W salonie na tacy można przechowywać drobne rzeczy – pendrive’y, klucze, artykuły papiernicze.

6. Przechowywanie butów w małym mieszkaniu wymaga szczególnej uwagi.

Aby korytarz przy wejściu nie był stale brudny, użyj stojaka na buty. Również buty można przechowywać na dolnych półkach szafy w przedpokoju. Ale najwygodniejszym sposobem jest połączenie przechowywania z meblem poprzez umieszczenie w przedpokoju podnóżka na buty. W ten sposób oszczędzasz dużo miejsca, używając jednego zamiast dwóch przedmiotów.

Podnóżek do butów

7. Jak przechowywać książki?

Gdy książek jest dużo, a przechowujesz je otwarcie, możesz je ułożyć według koloru – wygląda to ładnie i schludnie. Możesz również zamówić regał pod sam sufit: w ten sposób zmieści się więcej książek, a pokój będzie wizualnie wyglądał wyżej.

8. Używaj niestandardowych przedmiotów do przechowywania

Na przykład zwykłe drewniane pudełka – są dość pojemne, można tam umieścić książki, czasopisma, ubrania, buty. Jako półki możesz użyć zgrabnych drabin. Co jest interesującego w tej technice projektowania? Korzystasz z półek, ale jednocześnie ściany pozostają wolne – co oznacza, że ​​generalnie jest poczucie wolnej przestrzeni, co jest bardzo ważne w przypadku małego mieszkania. A głównym elementem, który organizuje całą ścianę przechowywania w twoim pokoju, jest tablica do przycinania. To perforowana ściana, na której zawieszone są haczyki i szyny w dogodnej kolejności – można na nich przechowywać dowolne artykuły piśmiennicze, hobby i kreatywność, narzędzia, płyty CD itp.

Pegboard - perforowana ściana

9. Miejsce w kuchni, o którym niewiele osób wie, pomoże zdobyć przestrzeń i przechowywać żywność.

To tajny regał za lodówką, zwany też cargo. Zwykle lodówka stoi albo przy ścianie, albo w pobliżu okna, a między nią a ścianą jest niewielka wąska przestrzeń. Jest dość mała w szerokości, ale jej wysokość jest wystarczająca do przechowywania przypraw lub olejów.

READ
10 kreatywnych pomysłów na dekoracje ścienne w łazience

10. Jak zorganizować przechowywanie w łazience w małym mieszkaniu?

Przede wszystkim wykorzystaj przestrzeń pod zlewem. Po każdej stronie rury można zamontować krótkie półki lub żelazne kosze do przechowywania kosmetyków lub środków czystości.

Wygodne i kompaktowe półki pod zlewem

11. Deska do prasowania

Ogromny przedmiot, który często zajmuje dużo miejsca. Użyj modelu, który składa się i chowa do szuflady.

12. Używaj kwadratowych pojemników i koszy do przechowywania

Maksymalizujesz w ten sposób wykorzystanie przestrzeni, a okrągłe i owalne pojemniki do przechowywania postawione na półce zawsze pomieszczą mniej rzeczy.

Korzystanie z kwadratowych pojemników

13. Wykorzystaj przestrzeń pod parapetem

Ta sztuczka bardzo ci pomoże podczas przechowywania rzeczy w jednopokojowym mieszkaniu. Możesz tam zorganizować wąskie otwarte półki do przechowywania lub zamkniętą szafkę z drzwiami. Jeśli nie chcesz dostosowywać wymiarów i wieszać półek, po prostu zastosuj zasadę organizera, zawieszając parę żelaznych koszy. Mogą przechowywać torby, warzywa i inne produkty.

14. Używaj szklanych słoików do przechowywania w kuchni

W szklanych słoikach można wyjąć zboża, przyprawy, a także różne drobiazgi (świece, korki do wina, drobny sprzęt).

szklane słoiki do przechowywania w kuchni

15. Trzymaj rzeczy tego samego typu zawsze pod ręką

Może to być jedna duża grupa – na przykład ubrania, które są przechowywane w ogromnej szafie, lub wszystkie urządzenia multimedialne (piloty, joysticki, myszki, słuchawki itp.).

Więcej hacków!

O przechowywaniu rzeczy na małych przestrzeniach pisaliśmy już nie raz. Wiele przydatnych informacji znajdziesz również w naszych innych artykułach:

Strych to Twój asystent przechowywania

Przechowywanie rzeczy

Samo przechowywanie rzeczy nie jest łatwe, a przechowywanie rzeczy w małym mieszkaniu to akrobacja. Aby nie wchodzić w niebezpieczne szczyty, lepiej zdeponować rzeczy w wyspecjalizowanej usłudze. Który? Oczywiście najbardziej przyjazną obsługą w Moskwie jest Poddasze. Zalety poddasza:

  • przechowywanie rzeczy w dobrych warunkach (zawsze suche, ciepłe, czyste);
  • pełne bezpieczeństwo (magazyn objęty jest niezawodną całodobową ochroną i monitoringiem);
  • wygodna obsługa (dostępna jest własna aplikacja mobilna, wygodne konto osobiste na stronie, stałe wsparcie menedżerów);
  • nie ma nadpłaty „za powietrze” (na Strychu płacisz za rzeczywistą objętość, a nie za cały obszar danego miejsca);
  • odbieramy rzeczy bezpośrednio z domu;
  • świadczymy usługę pakowania – przywozimy ze sobą 15 rodzajów materiałów opakowaniowych.

Na poddaszu już od 4 lat przechowuje się dobytek Moskali – w tym czasie uratowaliśmy ludzi od wielu problemów związanych z przechowywaniem opon, rowerów, nart, ubrań, butów, mebli, sprzętu AGD i wielu innych rzeczy.

READ
16 przydatnych pomysłów na organizację garderoby w Twoim domu

Przechowywanie rzeczy ze strychem to kompletny porządek w domu

System i porządek

Life hacki do przechowywania rzeczy w małym mieszkaniu z pewnością pomogą uczynić życie na małej przestrzeni wygodniejszym i bardziej uporządkowanym. Ale zorganizowanie przechowywania w małym mieszkaniu będzie łatwiejsze, jeśli przechowujesz w domu tylko istotne rzeczy – czyli tylko to, z czego korzystasz przynajmniej kilka razy w tygodniu. A wszystko inne można zdeponować na strychu. Przywieziemy go, gdy tylko będziesz tego potrzebować, a Ty – wykorzystaj maksimum możliwości z małego mieszkania!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: