9 rzeczy, na które nie ma miejsca w życiu kobiety po 30

Czas ustalić priorytety. Nie popełniaj tych fatalnych błędów! Jeśli jesteś kobietą, są całkiem spore szanse, że spędzisz całą dekadę między 20 a 30 rokiem życia, szukając siebie w męczarniach. To czas niepewności i wątpliwych decyzji, przerażających staży, złego seksu i niezrozumiałych emocji.

Jeśli udało ci się przetrwać lata 20. bez popełniania fatalnych błędów, poślubiania psychopaty i niszczenia swojej zawodowej reputacji, możesz uważać się za szczęściarza. I zrobiłeś wszystko dobrze.

Z drugiej strony lata 30. to czas samorealizacji. W tym okresie nadal musisz budować karierę i założyć rodzinę. Konieczne jest stworzenie solidnych podstaw do satysfakcjonującego dorosłego życia. Czas więc ustalić priorytety. A tutaj znaleźliśmy 9 rzeczy, na które w wieku 30 lat powinieneś być już za „stary”.

1. Niedopłacani pracodawcy

Jeśli wiesz, że zarabiasz mniej niż koledzy, którzy są tak samo dobrzy w tych samych zadaniach jak ty, to czas przestać to tolerować. I znajdź szefa, który doceni twoją pracę.

Przeprowadź własny obiektywny audyt swojej wartości na rynku pracy. A kiedy już masz w głowie „uczciwą” postać, poświęć chwilę, aby ogłosić ją swojemu szefowi.

Nie akceptuj wymówek i nie wierz wymówkom korporacyjnym. Jeśli szef nie chce zapłacić ci tego, na co zasługujesz, zrobi to ktoś inny.

W rzeczywistości nie ma nic gorszego dla kariery niż marnowanie czasu w biurze, w którym nie jesteś doceniany i gdzie od dawna nie rozwijasz się zawodowo.

Masz już 30 lat? Czas wziąć odpowiedzialność i podjąć poważne decyzje!

2. Zaniedbanie swojego ciała

Każdy wie, że metabolizm zwalnia z biegiem lat. Ale to nie jedyny dobry powód, aby zacząć dbać o to, co jesz.

Tak, jest mało prawdopodobne, że sprawi to, że będziesz wyglądać tak samo, jak w wieku 20 lat, ale zawsze możesz stać się najlepszą wersją siebie.

Dbanie o siebie jest bardzo ważne, bo to jedyny sposób na zachowanie pewności siebie. I będziesz tego potrzebować, zaufaj mi!

3. Przepraszam za to, kim jesteś

Jestem pisarzem. Jestem ambitna. Jestem namiętny. Jeśli kocham, to całym sercem. Kiedy miałem 20 lat, często oskarżano mnie o bycie zbyt marzycielskim, zbyt impulsywnym lub zbyt romantycznym. Ale teraz dosłownie nie przejmuję się opiniami innych ludzi!

READ
Oznaki, że twoim przeznaczeniem jest być bogatym

Jeśli nie czujesz się dobrze z podejmowaniem własnych decyzji, jesteś zbyt zależny od innych.

Ale ci wokół ciebie nie są bardziej wiarygodni w swoich sprawach i uczuciach niż ty. Wszyscy ci doradcy faktycznie rozumieją dużo gorzej, a nie lepiej niż ty!

Musisz więc nauczyć się samodzielnie podejmować decyzje i być za nie odpowiedzialnymi.

Rób, jak czujesz. Tylko w ten sposób możesz stać się dobrym człowiekiem, który nie musi za nic przepraszać.

4. Kontrowersyjni faceci.

Kiedy masz 20 lat, masz mnóstwo czasu do stracenia na facetów, którzy śpiewają słodkie przemowy, a potem udają, że nie wiedzą, co dalej.

Niektórzy faceci po prostu nie są gotowi na romantyczny związek. Niektórzy ich nie chcą. Niektórzy ludzie nie wiedzą, jak włożyć wysiłek. I to jest w porządku.

Inną rzeczą jest to, że musisz stać się bardziej wybredny. Jeśli masz ponad 30 lat, jesteś dorosłą kobietą. Nie potrzebujesz „bezsensownych” relacji. Zadbaj o swój czas. Oszczędzaj energię i emocje.

5. Niepewność swojego wyglądu

Mam nieskończoną liczbę koleżanek, które nieustannie narzekają, że są niepewne swojego wyglądu. Czy ich tyłek wygląda wystarczająco dobrze bez majtek? Czy na udach jest za dużo tłuszczu? Zawsze odpowiadam to samo: „Kto to, bł. zainteresowany?!”

Jeśli jesteś kobietą, która przekroczyła barierę 30 lat, nie ma powodu, aby tracić czas i energię na porównywanie swoich bioder z biodrami Taylor Swift. A jeśli robi to twój chłopak, to prawdopodobnie jest dupkiem.

Twoje ciało jest świątynią. A starzenie się z nim robi mniej więcej to samo, co z winem. Jeśli nie jesteś z siebie dumna, nikt za Ciebie tego nie zrobi!

6. Porównywanie się do innych

Nigdy nie porównuj swojego życia z życiem innych ludzi. Zwłaszcza jeśli nie jesteś już nastolatkiem. Zwłaszcza przez Facebooka.

Pamiętaj, kiedy myślisz o życiu innych, zawsze widzisz tylko jedną część historii. Prawdopodobnie najlepsza część tego.

Ale w wieku 30 lat powinieneś być wystarczająco dojrzały, aby zrozumieć, że każda osoba na planecie ma swoją własną, niepowtarzalną ścieżkę do szczęścia. Nie ma sensu porównywać się z innymi dziewczynami z pracy lub studiów.

READ
15 faktów na temat kobiecego ciała, których nie znają nawet same kobiety

7. Tani makijaż

Kosmetyki z wyższej półki mogą kosztować cztery razy więcej niż marki „ludowe”. Ale jeśli chcesz wyglądać spektakularnie, musisz się rozwidlić.

Pomyśl, co tani makijaż lub kiepskiej jakości krem ​​robi z twoją skórą lub oczami. Kosmetyki sprawiają, że kobieta czuje się kobietą, a na tym uczuciu nie można oszczędzać.

Oszczędzaj na ubraniach. Albo na przyjęciach. Weź odpowiedzialność za swój wygląd.

8. Rozmawiaj o przeszłości

Zapamiętaj słowa Amy Young: „Zrobiłem co w mojej mocy”.

Do diabła z żalem! Do diabła z iluzją, że twoje życie mogłoby potoczyć się inaczej, gdybyś kiedyś dokonał tam innego wyboru. Historia nie ma nastroju łączącego, bo gdybyś podjął inną decyzję, stałbyś się już inną osobą. Tak, żylibyście innym życiem, ale nie jest faktem, że tak to sobie teraz żałujecie.

Masz przed sobą jeszcze mnóstwo czasu na zbudowanie nowego życia od podstaw!

9. Chłopcy bez prawdziwej pracy

Całe życie szanowałem facetów, którzy rano mają powód, żeby się obudzić. Wydaje mi się, że prawdziwy mężczyzna powinien robić prawdziwe rzeczy. Jeśli spotkam faceta, który jest w moim wieku, ale nadal mieszka z rodzicami, czas zgasić światło. Nie będę miał z nim żadnego związku.

Praca nie jest seksownym słowem. Ale ogólnie seks sam w sobie nie jest już dla mnie interesujący. Chcę znaleźć kogoś, z kim mogę zostać parą. Z kim mogę posiedzieć w domu, obejrzeć seriale a nie „parować”, że nie mamy pieniędzy np. na dzieci.

Nie ufam facetom, którzy po trzydziestce wciąż „odnajdują siebie”. I nie radzę ci.

Mam nadzieję, że ta krótka lista sprawi, że w końcu przejmiesz kontrolę nad swoim życiem i przeżyjesz najbardziej niesamowitą dekadę w swojej osobistej historii w nadchodzących latach!

Ciesz się swoim wiekiem, młode panie! I nie marnuj swojej młodości na co i na kogo. Poruszaj się w rytm własnego bębna. W końcu właśnie teraz jest najlepszy czas w Twoim życiu: Twoja dusza łączy w sobie młodość i doświadczenie w idealnych proporcjach.

Wszyscy robimy w młodości rzeczy, których później żałujemy – i to jest normalne, bo jest nam po to dane – uczymy się żyć i jak zwykle lepiej uczyć się na własnych błędach.

READ
20 wskazówek dotyczących makijażu, dzięki którym będziesz wyglądać jak modelka

Kurs Psychologii Poznawczej

Dowiesz się, jak pozbyć się myśli w głowie, które psują Ci życie. Zobaczysz, jak sobie poradzić ze stresem, niepokojem i zmartwieniem. Naucz się rozumieć swoje emocje i uczucia. Znajdziesz drogę do spokoju ducha.

Ale jeśli masz trzydzieści kilka lat, błędy mogą mieć bardziej złożone i dalekosiężne konsekwencje, więc będziesz musiał przyjrzeć się bliżej swojemu życiu. I wreszcie są rzeczy, które po prostu nie są już w twoim wieku – tak jak wyrastamy z ubrań z zabawnymi nadrukami i kokardkami.

Znaleźliśmy 9 rzeczy, na które po 30 latach prawie nie ma miejsca w Twoim życiu.

1. Niskie wynagrodzenie
Trzeba doceniać swoją pracę w każdym wieku, ale po 30 przybiera ona bardziej kategoryczne formy. Jeśli jesteś pewien, że dostajesz mniej niż Twoi koledzy lub ci, którzy pracują w Twojej własnej specjalizacji w innych miejscach, nie powinieneś tego tolerować i mieć nadzieję na najlepsze.

Kolejne kategoryczne „nie” warto powiedzieć o pracy, w której nie ma rozwoju zawodowego. Jesteś już za stary, aby pracować tylko za pieniądze – musisz rosnąć i rozwijać się.

2. Brak troski o swoje ciało
Oczywiście nie będziesz już wyglądać tak, jak w wieku 20 lat, ale możesz wyglądać dobrze, a nawet świetnie. Dlatego pilnuj tego, co jesz – organizm nie jest już tak młody, by bez problemu radzić sobie z każdym jedzeniem, a z biegiem lat trudniej będzie utrzymać szczupłą sylwetkę. Z kolei Twoja pewność siebie zależy od Twojej sylwetki i wyglądu.

3. Nadmierne wymagania wobec siebie
Jeśli często czujesz się winny, gdy słyszysz, że jesteś zbyt marzycielski, dziecinny, impulsywny lub coś innego, to ten przedmiot jest właśnie dla Ciebie. Jeśli nic w sobie nie zmieniłeś, to po prostu nie uważasz tego za konieczne – i tak dobrze się czujesz. Czy w takim razie warto cierpieć na poczucie winy z powodu tego, że Twoje odczucia nie pokrywają się z opiniami innych? Zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś i baw się dobrze.

4. Niedojrzali mężczyźni
Jeśli masz 20 lat, nadal możesz tracić czas w związku, który nie będzie miał żadnej kontynuacji. Ale po 30-tce lepiej szukać mężczyzn z poważnymi intencjami, którzy planują przynajmniej długotrwały związek, a najlepiej – małżeństwo, rodzinę i dzieci.

READ
Horoskop na rok 2023

5. Kompleksy dotyczące wyglądu
Teraz Twój styl jest już ustalony – wiesz dokładnie, co Ci odpowiada, znalazłeś idealny kolor włosów i porzuciłeś szalone eksperymenty z wyglądem. Aktywnie angażujesz się w fitness i pilnujesz swojej sylwetki. Czy warto martwić się o to, że Twój nos nie ma odpowiedniego kształtu lub na twarzy pojawiły się zmarszczki? Nadal wyglądasz świetnie, tylko, w przeciwieństwie do młodych dziewczyn, jesteś już dorosłą i spełnioną kobietą.

6. Porównanie z innymi
Szczególnie skupiając się na swoich profilach w mediach społecznościowych. Pamiętajcie, że zamieszczamy tam tylko informacje o naszym życiu, którymi chcemy się podzielić z innymi – na pewno macie tam też tylko najlepsze zdjęcia. Każdy z nas ma swoją własną, niepowtarzalną ścieżkę. A nawet jeśli dostałeś życie jednego z tych, którym zazdrościsz, wcale nie jest faktem, że byłbyś szczęśliwy.

7. Tanie kosmetyki
Jeśli chcesz dobrze wyglądać i nie martwić się, że Twoja skóra wyblaknie za kilka lat, nie powinieneś skąpić kosmetyków. Makijaż czyni z Ciebie piękną kobietę i dodaje pewności siebie, dlatego wybieraj wysokiej jakości i delikatne produkty, które nie zaszkodzą Twojej urodzie.

8. Żałuje błędów przeszłości
Nie wyrzucaj sobie, że raz, kilka lat temu, dokonałeś złego wyboru. Jest mało prawdopodobne, że twoje życie zmieniłoby się dramatycznie. Jeśli dokonałeś takiego wyboru, to były ku temu dobre powody. Być może to właśnie ten zły z twojego punktu widzenia wybór uchronił cię przed życiem, którego w ogóle nie chciałeś.

9. Mężczyźni o niestabilnej sytuacji materialnej
Jeśli spotkałeś mężczyznę w twoim wieku lub starszego, którego bardzo lubisz, ale jednocześnie jego praca jest tymczasowa, a on nadal mieszka z rodzicami, to jest to powód do myślenia. Być może ma chwilowe trudności, ale jest też prawdopodobne, że ten facet jest po prostu całkowicie beznadziejny, jeśli chodzi o relacje. W końcu prawie nie interesuje Cię sam seks – potrzebujesz poważnego związku. A do poważnego związku potrzebujesz poważnego mężczyzny.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: