9 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby nie wpaść w pułapkę sprzedawców i kupować produkty wysokiej jakości

Kiedy idziemy do sklepu, wszyscy chcemy kupować jak najzdrowsze i najsmaczniejsze produkty. Niestety, wielu producentów i sprzedawców, chcąc zarobić pieniądze, próbuje różnych sposobów sprzedaży produktów likwidacyjnych.

Zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym nie będziesz już dłużej ofiarą oszustw w supermarketach i zawsze będziesz zadowolony z zakupionych produktów.

1. Unikaj żywności pakowanej

Staraj się nie kupować produktów w osobnych opakowaniach, które zostały wcześniej zapakowane: mięso, wędliny, sery lub siekane warzywa, owoce i inne. Możliwe, że produkty te zostały przetworzone lub zbliża się ich data ważności.

2. Uważaj na jedzenie

Kupując gotowe sałatki zwróć uwagę na obfitość czosnku, przypraw czy dekoracji w postaci dużej ilości świeżych warzyw: często ukrywają one „przeterminowane” kiełbaski i sery. Również wybierając sałatkę pamiętaj, że te zmieszane z rybą, mięsem i jajkami szybciej się psują. Warzywa i sałatki zaprawione olejem roślinnym są nieco bezpieczniejsze niż sałatki z majonezem.

3. Oceń stan paczki!

Odkształcenia, pęknięcia, pognieciony karton – to nie są proste „wady powierzchni”. Wszelkie uszkodzenia opakowania mogą świadczyć o niewłaściwym przechowywaniu, transporcie, a być może nawet o dacie ważności.

4. Skorzystaj z okazji, aby zobaczyć produkt

Sprzedawcy doskonale wiedzą, jak demonstrować towary. Twoim zadaniem jest próba zobaczenia go ze wszystkimi jego wadami. Na przykład w gablotach oświetlenie ustawione jest w taki sposób, aby wszystkie przedmioty wyglądały świeżo i apetycznie. Poproś sprzedawcę, aby kupił przedmiot, który Ci się podoba. W normalnym oświetleniu może to wyglądać zupełnie inaczej.

5. Uważaj na krzykliwe potrawy

Żywe kolory rozjaśniają widok i w równym stopniu kojarzą się z imponującym aromatem. Jednak ten standard nie zawsze sprawdza się w przypadku produktów spożywczych. Na przykład podziemne owoce i warzywa często mają jasną skórkę, plamy i wgniecenia, ale są smaczne i zdrowe. Uprawy szklarniowe wyglądają dobrze, ale mogą być zanieczyszczone chemikaliami.

Lub ser: wielu uważa, że ​​im jaśniejszy kolor, tym grubszy i lepszy smak. Ale naturalny ser jest zawsze biały lub jasnożółty, a farba nadaje mu apetyczny odcień.

6. Nie bądź leniwy, szukając odpowiednich produktów

Aby sprzedać droższe przedmioty, a co za tym idzie zarobić na sprzedaży, sprzedawcy umieszczają je w najbardziej widocznym miejscu, czyli na środku półek. Takie produkty są niezwykłe, często znane z propagandy promocyjnej, ale nie zawsze mają dobry skład i wysoką jakość.

READ
Określ swoją postać według miesiąca urodzenia: ciekawa i zabawna

7. Weź etykiety dosłownie

„Śmietana” lub „produkt z kwaśnej śmietany” nie jest tak nazywany, ponieważ producent chciał nazwę, która brzmiałaby „pysznie” lub „naukowo”, ale po prostu dlatego, że nie jest to kwaśna śmietana. Pod pozorem „kwaśnej śmietany”, „twarogu”, „mleka skondensowanego” i innych popularnych produktów sprzedają swoje analogi surowców niskiej jakości pod przykrywką tradycyjnych produktów.

8. Wybierz produkty lokalne

Warto wziąć pod uwagę informację, że produkty zostały wyprodukowane przez lokalnych producentów. Jest to ważne kryterium przy wyborze owoców i warzyw, a także w produktach o krótkim okresie przydatności do spożycia: mleko, śmietana, twarożek itp.

9. Porozmawiaj ze sprzedawcą, zapytaj go o radę

Nie przegap okazji, aby zapytać sprzedawcę o lokalizację przedmiotu, którego potrzebujesz, jak jest dobry lub kiedy dotrze następna partia. Nawet jeśli sprzedawca próbuje kłamać, prawdopodobnie nadal to zauważysz i wyciągniesz właściwy wniosek.

Mówiąc najprościej, należy wybierać produkty z mądrością i pasją, nie zapominając o tym, że każdy sprzedawca może zrobić wszystko, aby upewnić się, że kupimy ten konkretny produkt. Niemniej jednak warto działać z odrobiną ostrożności, a wtedy tylko zdrowe i smaczne jedzenie zawsze będzie na Twoim stole.

Jakie zasady stosujesz, aby wybierać produkty wysokiej jakości w supermarkecie?

Wchodząc do sklepu wszyscy chcemy z niego wracać ze smacznymi i zdrowymi produktami. Niestety, wielu producentów i sprzedawców w pogoni za zyskiem próbuje sprzedać nam niepłynne aktywa na różne sposoby. Na przykład, czy wiesz, że obfitość świeżych ziół w kupionej w sklepie sałatce może maskować przeterminowane składniki? Ale kupujący są również czujni i wymyślają coraz więcej sztuczek pozbawionych skrupułów biznesmenów.

DODAJ MNIE Zebrałem dla Ciebie kilka wskazówek, których słuchając nie staniesz się ofiarą oszustwa w sklepie spożywczym i zawsze będziesz zadowolony z zakupionych gadżetów.

1. Unikaj przepakowywania

Staraj się nie kupować produktów w osobnych opakowaniach, które zostały wcześniej zapakowane (mięso, wędliny, kawałki sera lub warzyw, marynaty, owoce itp.). Możliwe, że produkty te są zepsute lub ich data ważności dobiega końca.

Data pakowania w tym przypadku nie jest wskaźnikiem, ponieważ naklejki z nią można aktualizować co najmniej kilka razy dziennie. Ponadto nawet świeże produkty w takich opakowaniach od razu stają się obiektem zainteresowania bakterii, więc albo poproś, aby zostały pocięte i zapakowane przed tobąlub zmień swój wybór na podobny produkt w oryginalnym opakowaniu.

READ
Nie zbliżaj się, inaczej wybuchnie: 5 znaków zodiaku, z którymi lepiej nie zadzierać

2. Bądź czujny w sekcji z jedzeniem

Kupując gotowe sałatki, zwróć uwagę na obfitość czosnku i przypraw lub dekorację w postaci dużej ilości świeżych ziół: tak zwykle maskuje się „opóźnienie”. Również przy wyborze sałatki należy pamiętać, że sałatki z rybą, mięsem i jajkami psują się szybciej niż sałatki warzywne, a sałatki przyprawione olejem roślinnym są znacznie bezpieczniejsze niż sałatki z majonezem.

W ogóle lepiej preferuj sałatki bez dressinguktóre można przechowywać do 2 dni. Aby być tak bezpiecznym, jak to możliwe, upewnij się, że sklep przestrzega środków bezpieczeństwa wymaganych podczas pracy z żywnością. W szczególności:

  • gotowa sałatka jest przechowywana w szklanych naczyniach (w metalu szybko się utlenia) oraz w osobnej gablocie;
  • do każdej tacy dołączona jest osobna łyżka;
  • przed przyjęciem produktu sprzedawca zakłada jednorazową rękawicę polietylenową.

3. Oceń stan paczki!

Pomarszczone boki, odkształcenia, pęknięcia, kurcząca się tektura ze śladami starych smug – to wszystko nie są tylko „defekty kosmetyczne”. Ewentualne uszkodzenia opakowania mogą świadczyć o niewłaściwym przechowywaniu, naruszeniu warunków transportu, a nawet o dacie ważności.

4. Skorzystaj z okazji, aby przejrzeć produkt

Sprzedawcy doskonale wiedzą, jak osobiście zaprezentować produkt. Twoim zadaniem jest spróbować go zobaczyć bez upiększeń. I tak np. w gablotach z mięsem oświetlenie jest ustawione w taki sposób, aby wszystkie elementy wyglądały świeżo i apetycznie. Poproś sprzedawcę, aby kupił przedmiot, który Ci się podoba: W normalnych warunkach oświetleniowych może wyglądać zupełnie inaczej.

To samo z „zamrażaniem”: nie bierz pokarmów z dużą ilością polewy lodowej. Zwykle oznacza to, że były wielokrotnie rozmrażane i ponownie zamrażane, a to już stanowi zagrożenie dla zdrowia. Ponadto nie będziesz w stanie wizualnie ocenić, co kryje się pod lodową skorupą, a co za tym idzie, dostaniesz kota w worku.

И staraj się unikać stereotypów: przy wyborze tego samego mięsa wiele osób zaniedbuje kawałki z wysuszoną folią, uważając, że produkt jest nieświeży. Ale to tylko oznacza, że ​​mięso leżało w powietrzu i nie kwaśnieło w polietylenie. Przeciwnie, nadmierna wilgoć sugeruje, że sprzedawcy „odświeżyli” towar, obficie polewając go wodą, która wypłukała wszystkie soki z mięsa.

5. Uważaj na krzykliwe potrawy

Jasne kolory są miłe dla oka i kojarzą się z równie jasnym smakiem. Jednak w odniesieniu do żywności ta zasada nie zawsze działa. Na przykład, zmielone owoce i warzywa mają zwykle stonowany odcień skóry, plamki i wgniecenia, ale są smaczne i zdrowe. Ale szklarnie są piękne, jak selekcja, ale można je wypchać chemikaliami.

READ
Jak uśpić dziecko: szkoła macierzyństwa i dzieciństwa „Szczęśliwa mama”

Lub ser: wielu uważa, że ​​im jaśniejszy kolor, tym wyższa zawartość tłuszczu i lepszy smak. Ale naturalny ser jest zawsze biały lub jasnożółty, a barwnik nadaje mu apetyczny odcień. Jest to zwykle nieszkodliwy barwnik z nasion drzewa annato, ale jasne jest, że jasny kolor nie jest kryterium wyboru sera.

Podobnie bogaty kolor czerwonych ryb może wskazywać na obecność barwników chemicznych.. Innym przykładem jest ketchup i inne sosy. Pomimo tego, że oko mimowolnie pędzi do jasnych słoików, lepiej zatrzymać wybór produktów o naturalnych odcieniach: wskazują one, że surowce były najprawdopodobniej naturalne.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: