9 rodzajów makijażu, które pomogą Ci osiągnąć perfekcyjny wygląd

Znajomość różnych opcji stosowania kosmetyków jest przydatna przynajmniej po to, aby zrozumieć, czy tego potrzebujesz, czy nie.

W postach czy filmach blogerek urodowych często pojawiają się niezrozumiałe słowa, głównie jeśli chodzi o makijaż oczu i korektę twarzy. Jeśli reszta jest znacznie łatwiejsza, to dla tych technik istnieje wiele opcji stosowania kosmetyków. Rozważ najpopularniejsze i dowiedz się, czym się od siebie różnią.

rzeźbienie twarzy

Za pomocą kosmetyków możesz wizualnie zmienić kształt i proporcje twarzy. Na przykład, aby kości policzkowe były bardziej wystające, usta pulchne, nos cienki. A sama twarz, dzięki kilku sztuczkom, jest bardziej owalna i wygląda młodziej. Nadaje się do tego kilka technik.

Konturowanie

Jest to klasyczna i bardzo skuteczna technika rzeźbienia twarzy rozsławiona przez Kim Kardashian. Jednak nie tylko ona to praktykuje.

Celem konturowania jest użycie dwóch produktów o różnej kolorystyce – ciemniejszej karnacji i jaśniejszej. Ciemność nakłada się na obszar pod kością policzkową, aby sam wydawał się bardziej wystający. Wykonują również dwa paski równolegle do tylnej części nosa, dzięki czemu staje się on cieńszy i bardziej elegancki, a także przyciemniają linię włosów, boczne powierzchnie czoła i linię podbródka.

Na środek czoła nakładany jest jasny odcień w formie trójkątów pod oczami, z tyłu nosa. Ze względu na kontrast, jasne strefy na twarzy wydają się mocniejsze, podczas gdy inne przeciwnie opadają, cofają się w tle.

Oto jak Kim robi to sama:

W Internecie jest wiele schematów, jak aplikować produkty do konturowania w zależności od rodzaju twarzy. Ale jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, gdzie umieścić to, co dla ciebie, jest wypróbowanie różnych opcji, ponieważ każda twarz jest wyjątkowa nie tylko pod względem kształtu, ale także naturalnego reliefu.

Do konturowania możesz użyć kremowych produktów, takich jak podkład dwutonowy lub specjalne sztyfty. Ale z ich pomocą trudniej jest osiągnąć naturalny wygląd. Dużo łatwiej z produktami pudrowymi, takimi jak pudry rozświetlające i modelujące.

Wizażyści często mówią, że błędem jest używanie bronzera zamiast rzeźbiarza twarzy. Oznaczają różnicę w odcieniach. Bronzer jest zwykle bardziej czerwony, ponieważ imituje opaleniznę, co oznacza, że ​​tym produktem nie da się narysować naturalnego cienia. Produkty rzeźbiarskie, zgodnie z planem, w odpowiednim kolorze.

READ
Jak wyglądać jak gwiazda Hollywood: 7 sekretów makijażu

W rzeczywistości producenci dość swobodnie nazywają swoje fundusze. Dlatego wśród produktów rzeźbiarskich, bronzerów, a nawet różu znajdziesz produkt w kolorze naturalnego cienia na swojej skórze – przetestuj go. Gdyby tylko remedium było matowe: Twoja kość policzkowa zdecydowanie nie może rzucać cienia z drobinkami.

konturowanie klauna

Ta metoda korekcji twarzy powstała jako trolling. Blogerka Bella de Luna nagrała film, w którym zamieniła makijaż klauna w zwykły makijaż. Była to odpowiedź na widzów, którzy drażnili się z nią, że ma zbyt dużo makijażu na twarzy. Ale metoda nagle stała się popularna.

W rzeczywistości jest to wciąż to samo konturowanie, w którym dodano kolory. Ciemne i jasne produkty w kolorze cielistym są nakładane na standardowe obszary przyciemniania i podkreślania. Rumieniec dodaje się do jabłek policzków. W razie potrzeby użyj również środków o innych odcieniach do korekcji kolorów. Na przykład niebieskawe plamy na skórze są dobrze pokryte produktami w kolorze brzoskwiniowym. Jeśli chcesz ukryć zażółcenie, wystarczy fioletowy korektor. Jeśli jednak nie ma nic do ukrycia, można się bez nich obejść.

Strobowanie

To podkreśla wypukłe obszary twarzy. Z jednej strony przyczynia się do wzmocnienia ukojenia, z drugiej strony nadaje skórze naturalny blask i sprawia, że ​​jest wizualnie zdrowsza.

Strobowanie wykonuje się za pomocą rozświetlacza – kremu lub suchego produktu, który nadaje cerze blasku. Dobierz intensywność połysku produktu do swojego gustu. Ktoś lubi delikatny blask, a ktoś lubi blask, który może wskazywać drogę do statków w nocy.

Rozświetlacz tradycyjnie nakłada się na kości policzkowe, tył nosa i zaznaczenie nad górną wargą. Czasami – na wystającej części podbródka i na czole nad górnymi punktami brwi.

Pieczenie

Metoda ta pozwala na uzyskanie efektu jednolitej i gładkiej skóry przy pomocy dużej ilości korektora i pudru. Jednocześnie rzeźbi twarz, podkreślając miejsca, na które nakładane są środki.

Celem pieczenia jest nałożenie grubej warstwy korektora na miejsca, które wymagają wyrównania i podkreślenia. Następnie szybko pokrywana jest znaczną ilością sypkiego pudru. W tym celu zwykle nie używa się nawet pędzla, ale mokrej gąbki. Pozostaje poczekać, aż korektor pod pudrem wyschnie, wchłaniając jak najwięcej środków, a nadmiar zetrzeć pędzelkiem.

READ
Kilka prostych wskazówek dotyczących makijażu ust

Należy pamiętać, że wypieki zapożyczone są od drag queens – artystów parodii. Oznacza to, że jest elementem makijażu scenicznego, więc uzyskanie z nim naturalnego wyglądu jest prawie niemożliwe. Ale na zdjęciu i filmie twarz będzie wyglądać idealnie.

Opróżnianie

Ta opcja jest dla tych, którzy nie mają rzeźbiarza, ale mają dwa odcienie różu i rozświetlacz. Ciemny rumieniec nakłada się ukośnie na kość policzkową, jasny róż jak zwykle nakłada się na jabłka, a także na whisky. Rozświetlacz podkreśla obszar nad kością policzkową.

Makijaż oczu

Kolejnym mylącym tematem, wypełnionym niezrozumiałymi słowami, jest makijaż oczu, a mianowicie schematy cieni do powiek. Jednak są w nim również zwykłe, zrozumiałe z nazwy techniki. Porozmawiamy o wszystkich.

Edycja klasyczna

To najprostszy i najbardziej zrozumiały makijaż, do którego wystarczy malutka paletka z dwoma lub trzema kolorami. I możesz się bez niego obejść, jeśli masz pod ręką rzeźbiarkę i rozświetlacz.

Jednocześnie przestrzegane są te same zasady, co przy rzeźbieniu twarzy: niektóre obszary należy przyciemnić, w tym przypadku jest to fałd powieki, a na inne należy nałożyć jasny odcień, tutaj jest to jego ruchoma część .

Jeśli w palecie są trzy kolory, ciemny nakładany jest na róg, a załamanie powieki jest wypracowywane środkowym. Pozostaje nałożyć światło – częściej świecące – na pozostałą niepomalowaną część ruchomej powieki.

W tej technice możesz również wykonać makijaż wieczorowy, jeśli weźmiesz odcienie jasnych i nasyconych kolorów.

Technika pionowa

Tutaj wystarczą trzy kolory. Psychicznie podziel powiekę na trzy pionowe paski. Nałóż ciemny odcień na zewnątrz, średni pośrodku, jaśniejszy bliżej nosa. Powtórz z dolną powieką.

Jednak nie trzeba ograniczać się do trzech odcieni. Tylko pionowych pasków w tym przypadku powinno być więcej – o liczbę kolorów.

Technika pozioma

Zasada jest taka sama jak w poprzednim akapicie, tylko kolory są nakładane w poziome paski względem oka.

Bumerang

Czasami nazywany także „bananem”. Jeśli kiedykolwiek miałaś makijaż świąteczny wykonany przez wizażystę, prawdopodobnie stworzył go właśnie tą techniką. W tym celu na ruchomą powiekę nałożyłam jasny cień, dolną przyciemniłam, kreskę przyciągnęłam nieco do skroni i uniosłam w załamanie powieki górnej.

READ
Stylowy makijaż na każdy dzień: 15 pięknych stylizacji

Kolorystyka techniki bumerangu kontrastuje. Wariantem tego makijażu jest nakładanie ciemnego odcienia dodatkowo na górną linię rzęs.

kot chris

W tłumaczeniu z angielskiego cut creas oznacza „wyciąć zagniecenie”. W języku rosyjskim termin ten jest często używany w tautologicznym wyrażeniu „cut kat kris”.

Znaczenie tej techniki jest następujące: najpierw malujesz stałą powiekę i zewnętrzny kącik oka, jak chcesz. Następnie uzbrój się w korektor lub bazę pod cienie i pomaluj pędzelkiem okolice poruszającej się powieki, a następnie nałóż na nią pożądane cienie. Zwykle „wycina się” dwie trzecie powieki z wnętrza oka lub całą ruchomą powiekę jako całość.

Czasami przed nałożeniem korektora sensowne jest wstępne oczyszczenie powieki wacikiem zamoczonym w płynie do demakijażu. Dzięki temu rysunek będzie wyglądał schludniej.

W tej technice nie jest konieczne zacienianie granicy między powieką ruchomą a nieruchomą, punkt jest właśnie w wyraźnej granicy. Pozwala to na użycie kolorów, które przy próbie ich zmieszania dają brudny, brzydki odcień.

Koci lód lub kocie oczy

Charakterystykę skosu u kotów tworzy fakt, że cienie w zewnętrznych kącikach oczu są zacieniane ku górze w kierunku skroni. Jednak pożądany kształt jest zwykle wykonywany nie tylko za pomocą cieni – stosuje się również strzałki. W zewnętrznych kącikach oczu idą w górę, a w wewnętrznych kącikach dalej nieco w dół. W zależności od upodobań, kształtu oka i obrazu jako całości, mogą to być strzałki graficzne lub wtapiane. Ci pierwsi często wizualnie zmniejszają oczy, ale znowu trzeba spróbować wszystkiego.

Smokey lód

W tej technice wokół oka rysowana jest delikatna mgiełka, która osiąga maksymalną intensywność przy rzęsach i stopniowo zanika w kierunku krawędzi. Jest to makijaż monochromatyczny, czyli wykonywany w jednej skali. Klasyczny smokey ice jest wykonany w kolorze czarnym, ale każdy inny się nada.

Aby nie uzyskać tylko kolorowego koła wokół oka, konieczne jest zachowanie jego ulgi. Osiąga się to poprzez zagęszczenie koloru poprzez nakładanie cieni, za pomocą kremowej bazy lub kredki na ruchomą powiekę oraz w zewnętrznych kącikach oczu.

lód z siana

Halo jest tłumaczone z angielskiego jako „halo” lub „halo”. Ten makijaż sugeruje blask w połowie wieku. Może rozciągać się na ruchomych i nieruchomych częściach, przypominając oświetloną księżycem ścieżkę na morzu, lub po prostu stanowić akcent na poruszającej się powiece.

READ
10 sekretów makijażu od Twojej ulubionej wizażystki Kim Kardashian

Znaczenie heil ice jest proste: zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne rogi są przyciemnione, a na środek nakładany jest rozświetlający produkt.

logotyp do makijażu

Aby uzupełnić makijaż, rozprowadź odrobinę perłowo białego rozświetlacza w wewnętrznych kącikach oczu. Nie zapomnij “uchwycić” ciemnego zagłębienia na grzbiecie nosa – jak siniaki pod oczami, nadaje twarzy zmęczony wygląd. Po zastosowaniu tej techniki urody zobaczysz nowe spojrzenie w lustrze w dosłownym znaczeniu tych słów.

płomień

  • Wypróbuj na przykład rozświetlacz w płynie L’Oreal Paris Glow Mon Amour Liquid Highlighter.
  • Inną opcją jest zastosowanie korektora z odblaskowymi drobinami. Odpowiedni Touche Éclat od Yves Saint Laurent Beauté.

Aplikacja dwustronna

Chcesz, aby Twoje rzęsy wyglądały na grubsze, ale tusz do rzęs nie daje oczekiwanych rezultatów? Spróbuj pomalować je od dołu i od góry. To nie tyle kosmetyczny trik, co właściwy sposób aplikacji tuszu do rzęs, o którym nie każdy wie.

rzęsy

Wyraźne kontury

Aby uzyskać wyraźniejszy kształt brwi po korekcie lub podkreślić graficzny kontur ust pomoże korektor lub korektor. Cienką, szpiczastą szczoteczką weź trochę produktu i obrysuj usta lub „ogony” brwi wzdłuż zewnętrznego konturu. Makijaż stanie się bardziej graficzny i będzie wyglądał idealnie.

brwi

brwi

radosny wygląd

Każdy wie, że róże potrafią zdziałać cuda: błyskawicznie odmieniają twarz, wizualnie usuwając oznaki zmęczenia. Istnieje jednak mniej znana technika, która jest również skuteczna w przypadkach, w których musisz wyglądać radośniej. Konieczne jest nałożenie korektora na skrzydełka nosa i przyległe obszary. Podkreślając te obszary, odświeżysz twarz jako całość. Dla tych, którym często brakuje snu, ten sekret na pewno się przyda.

румяна

skrzydełka nosa

румяна

skrzydełka nosa

Jasny kolor

Jak sprawić, by kolor strzałek, cieni czy szminki był jeszcze jaśniejszy? Przed nałożeniem kolorowych produktów wizażyści zalecają rozprowadzenie kremowych cieni na skórze powiek lub ust jako bazy lub wstępne cieniowanie „powierzchni roboczej” miękkim białym ołówkiem. Takie podłoże zapewni lakierowi nawierzchniowemu nasycenie koloru.

podstawa ust

lśniące podświetlenie

W oczach pojawi się piękny blask, a wygląd będzie błyszczał, jeśli po zakończeniu makijażu do obrazu zostanie dodany jeden szczegół – podświetlenie. „Nakładamy” go na środek górnej ruchomej powieki za pomocą rozświetlacza lub pigmentu (odpowiednie będzie złoto lub srebro, w zależności od tego, który kolor dominuje w makijażu). Opuszką palca serdecznego nałóż na skórę sporą ilość rozświetlacza – ważne, aby rozświetlacz nie kłócił się z makijażem, nie wydzierając się z niego jak obcy element.

READ
Drapowanie: nowy trend w makijażu, który odmieni Twoją twarz

brokat na powiece

Nacisk na kości policzkowe

Technika strobingu początkowo fascynowała wielu swoim magicznym efektem, ale entuzjazm szybko opadł – taki makijaż jest mało praktyczny w życiu codziennym. Aby efekt wyglądał bardziej naturalnie, wizażyści zalecają nałożenie na wystające obszary twarzy odrobiny przezroczystego błyszczyka, balsamu do ust lub po prostu kremu na dzień. Wilgotny połysk będzie widoczny dopiero pod światło, dając wrażenie zdrowego blasku skóry.

stroboskop

Miękkie konturowanie

Armia fanów tej techniki również wyraźnie się przerzedziła. Wiele osób uważa za nienaturalne kształtowanie konturów twarzy, rzeźbienie jej za pomocą bronzera i rozświetlacza. Kolejna sprawa to łatwa korekta. Podkreśl kości policzkowe tak, aby widoczny był tylko efekt, a nie zużyte kosmetyki, na które pozwoli podkład – kilka odcieni ciemniejszych niż to, czego używasz w makijażu głównym.

obwód

wygląd kota

Nie tylko strzały i smoky eyes potrafią wizualnie rozciągnąć i unieść zewnętrzne kąciki oczu, aby uzyskać efekt kociego spojrzenia. Jest jeszcze jeden sekret piękna, który pozwala to osiągnąć. Po nałożeniu korektora w celu ukrycia cieni pod oczami rozetrzyj go również wzdłuż dolnej linii rzęs – bliżej zewnętrznych kącików oczu, w kierunku skroni.

koci wygląd

Czy na co dzień wykorzystujesz sekrety profesjonalnych wizażystów? Napisz komentarz.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: