9 rażących błędów, które każdy popełnia podczas korygowania brwi! Nie rób tego w ten sposób!

Wiele kobiet ma sytuacje, w których nie można wyskubać brwi w zwykły sposób. W takich przypadkach należy skorzystać z niestandardowych metod, z których jedną jest przerzedzanie nici. Dziewczyna powinna wiedzieć, jak wyrywać brwi nitką w domu.

Możliwe jest przeprowadzenie różnych zabiegów w celu utrzymania optymalnego wyglądu brwi zarówno w domu, jak iw salonach kosmetycznych. W pierwszym przypadku możliwe będzie zaoszczędzenie pieniędzy, ale nie ma gwarancji jakości wyniku. Wykwalifikowani specjaliści w salonach będą w stanie zapewnić skuteczniejszą pielęgnację, ale kosztuje to znacznie więcej.

Uwaga! Nawet w znanych salonach kosmetycznych istnieje ryzyko złapania przez pozbawionego skrupułów mistrza.

Przygotuj się na modelowanie brwi

Zanim zaczniesz tworzyć idealne brwi, musisz wybrać czas i miejsce, zaopatrzyć się w narzędzia i przygotować twarz do zabiegu.

Wybierz czas, miejsce i narzędzia

Wybierz dzień, w którym nigdzie nie będziesz się spieszyć. Pamiętaj, że modelowanie brwi trwa średnio 30-40 minut. Ponadto skóra potrzebuje trochę czasu, aby się zregenerować po wyskubaniu. Dlatego lepiej zaplanować zabieg w weekend, kiedy nie trzeba nakładać makijażu.

Najlepiej wyrywać brwi w świetle dziennym: w ten sposób zobaczysz nawet najdelikatniejsze włoski. Dla maksymalnego komfortu lepiej usiąść przed lustrem ściennym, toaletką lub znaleźć lustro na stojaku. Dzięki temu obie ręce będą wolne.

Lustro powinno być wystarczająco duże, abyś mógł zobaczyć, jak symetryczne są twoje brwi.

Aby usunąć najmniejsze włoski, użyj specjalnego lusterka powiększającego.

Oprócz tego będziesz potrzebować:

 1. Dobre pęsety. Wybierz go w zależności od gęstości twoich brwi i charakterystyki wzrostu włosów. Pamiętaj, że narzędzie powinno wygodnie leżeć w dłoni.
 2. Pędzel do brwi do delikatnego rozczesania brwi przed wyborem kształtu.
 3. Długi, cienki przedmiot: pomarańczowy sztyft, ołówek, długopis, pędzel itp. Przydatny do zaznaczenia początku, zagięcia i końca brwi.
 4. Biały eyeliner do zaznaczania linii pomocniczych i kropek.
 5. Nożyczki do manicure do obcinania zbyt długich włosów.
 6. Dezynfekujące, papierowe i bawełniane płatki do czyszczenia narzędzi, rąk i skóry, a także do usuwania wyrwanych włosów. Balsamy na bazie alkoholu lub kwas salicylowy (roztwór alkoholu) działają dobrze.

Zanim zaczniesz skubać, zdezynfekuj pęsety i nożyczki do paznokci, umyj ręce.

Przygotuj twarz

Usuń makijaż, aby nadmiar makijażu nie utrudniał wyrywania. Dokładnie umyj brwi, a następnie nałóż krem ​​nawilżający lub odżywczy na oczyszczone i osuszone brwi. Pomoże to zmiękczyć skórę.

Odczekaj 10-15 minut i usuń nadmiar kremu ręcznikiem papierowym. Aby uniknąć zaczerwienienia i obrzęku oraz zapobiec infekcji, przetrzyj okolice brwi środkiem dezynfekującym.

Malowanie proszkowe

To jeszcze nowsza technika pozwalająca na stworzenie jeszcze bardziej naturalnego efektu własnych brwi. Czy można zagęścić brwi? Za pomocą natryskiwania proszkowego można wizualnie uzyskać nie tylko grube, ale także bardzo wyraziste piękne brwi. Na obecnym etapie rozwoju branży kosmetologicznej w kierunku modelowania brwi jest to jedna z najpopularniejszych technik kształtowania brwi. Technika wypełniania górnej warstwy skóry pigmentem odbywa się punktowo, jej włosy pozostają nienaruszone, uzupełnia je jedynie kolor, wizualna objętość i gęstość.

READ
Wietne wskazówki, jak kształtować brwi

Będziesz zainteresowany: Maski do włosów: krótko o głównym

Malowanie farbą

Znajdź idealny kształt brwi dla siebie

Typy i rysy twarzy każdego człowieka są różne, dlatego pokażemy Ci, jak stworzyć brwi o uniwersalnym kształcie. Są odpowiednie dla wszystkich dziewczyn bez wyjątku.

Brwi o uniwersalnym kształcie są gładko zakrzywione. Ich początek i koniec leżą na tej samej linii.

Aby określić kształt odpowiedni dla siebie, weź patyczek, biały ołówek i wykonaj następujące czynności:

Określ początek brwi

Ustaw różdżkę tak, aby przechodziła przez skrzydło nosa i wewnętrzny kącik oka. Miejsce, w którym narzędzie przecina brew, jest początkiem twojej brwi. Zaznacz ten punkt białym ołówkiem.

Zrób to samo z drugą brwią.

Określ najwyższy punkt brwi

Spójrz w lustro bezpośrednio przed sobą, aby poprawnie zaznaczyć punkt. Umieść sztyft na skrzydle nosa tak, aby przechodził przez zewnętrzną krawędź tęczówki.

Tam, gdzie narzędzie przecina brew, będzie najwyższy punkt brwi, miejsce jej zgięcia. Zaznacz ten punkt białym ołówkiem.

Zrób to samo z drugą brwią.

Określ koniec brwi

Ustaw różdżkę tak, aby przechodziła od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka. Tam, gdzie narzędzie przecina zewnętrzną stronę brwi, pojawi się pożądany punkt. Zaznacz to białym ołówkiem.

Zrób to samo z drugą brwią.

Aby sprawdzić, czy dobrze zaznaczyłeś początek i koniec brwi, przyłóż różdżkę do nasady nosa: znalezione punkty powinny leżeć na tej samej linii.

Określ kierunek ogona brwi

Zlokalizuj dołek w pobliżu ucha: znajduje się bezpośrednio nad miejscem, w którym zaczyna się kość policzkowa.

Aby określić prawidłowy kierunek ogona brwi, połącz zagięcie brwi, jej koniec i znaleziony dołek linią prostą.

Narysuj kontury brwi

Weź biały ołówek i gładką linią połącz punkty początku i zamierzonego zgięcia brwi wzdłuż dolnej granicy łuku brwiowego. Od zakrętu narysuj gładką linię do dołeczka przy uchu (kierunek ogona brwi).

Powtórz wszystkie te czynności z górną częścią brwi, a następnie z drugą brwią.

Wszystkie włosy, które pozostają za białym konturem, muszą być starannie wyrwane. Jeśli gdzieś wewnątrz konturu nie masz wystarczającej ilości włosów, nie martw się: te miejsca można zamalować.

O asymetrii i jej przyczynach

Asymetria brwi jest częstym zjawiskiem u większości ludzi. Czasami brak symetrii jest uderzający, ale najczęściej wada jest mało zauważalna i można ją łatwo skorygować. Wada łuków nadaje twarzy zmęczony lub ponury wygląd.

Asymetria brwi

Istnieje wiele przyczyn pojawienia się deformacji. Często występuje z powodu nieprawidłowej korekty, nieprawidłowe skubanie może wizualnie tworzyć linie na różnych poziomach. Wtedy defekt można skorygować, gdy włosy odrosną.

Najczęstsze przyczyny defektu kosmetycznego:

 • Konsekwencje udaru lub zapalenia nerwu twarzowego.
 • Choroby oczu – różnica w widzeniu, zez.
 • Wada zgryzu lub uraz szczęki.
 • Porażenie nerwów, uraz twarzy.
READ
7 zalet biotatuażu brwi: uwaga do piękna

Kolejny powód jest wrodzony. Wynika to z nieproporcjonalnego kształtu czaszki lub dziedzicznej predyspozycji. Mniej powszechną przyczyną jest uraz, choroba. Jeśli jeden łuk jest wyższy od drugiego, zaleca się najpierw poszerzenie całej długości, a następnie wykonanie korekty.

Istnieją różne sposoby korygowania asymetrii. Jedną z opcji jest gimnastyka i masaż leczniczy. Ćwiczenia mogą zmniejszyć napięcie mięśni. Aby złagodzić napięcie, w placówce medycznej można podać botulinę lub inne leki.

Jednym z radykalnych sposobów jest wykonanie operacji plastycznej. Operacja wykonywana jest w klinice, charakteryzującej się długim okresem rekonwalescencji. Aby wizualnie wyeliminować deformację, wykonuje się zabiegi kosmetyczne – wyrywanie nadmiaru włosów, tatuaże, środki barwiące.

Wyskubać brwi

Aby zminimalizować dyskomfort, zastosuj kilka trików:

 1. Usuwaj włosy ściśle w kierunku ich wzrostu, aby uniknąć zagnieceń, mikrourazów i pojawienia się wrastających włosków. Pociągnij ostro, jednym pewnym ruchem.
 2. Nie wyrywaj włosów pęczkami.
 3. Aby zmniejszyć ból, spróbuj chwycić włosy jak najbliżej korzenia i lekko naciągnąć skórę.
 4. Zimno zwęża pory i zmniejsza wrażliwość receptorów. Dlatego przetrzyj skórę kostką lodu.
 5. Nie zapomnij usunąć usuniętych włosów wacikiem i okresowo dezynfekuj pęsety.
 6. Napinaj brwi równolegle, aby uniknąć asymetrii: kilka włosków po jednej stronie, ta sama liczba po drugiej.
 7. Nie daj się ponieść emocjom: rosnące brwi są znacznie trudniejsze niż wyrywanie.
 8. Aby pozbyć się podrażnień i zaczerwienień po zabiegu, przetrzyj brwi i skórę wokół nich wywarem z rumianku, mięty lub szałwii.
 9. Nie zapomnij o odpowiednim kształcie brwi i ich pielęgnacji. Wyrywaj odrastające włoski, brwi odżywiaj olejkami (odpowiedni jest rycynowy, łopianowy, migdałowy lub oliwkowy), a także popraw kształt brwi kosmetykami.

Przesunięcie łuku

Wyraźny łuk w architekturze brwi jest niezbędny. Mimo to bardzo często można spotkać dziewczyny z „przecinkami” i „kijankami” na czołach. A wszystko dlatego, że za wcześnie zaczynają rysować łuk. Narysuj niewidoczną linię od nozdrza do środka oka. W tym miejscu należy rozpocząć podkreślanie, aby uzyskać odpowiedni kształt brwi bez przesadnego dramatyzowania.

jak zrobić piękne brwi

Umaluj brwi

Kosmetyki dekoracyjne pomogą podkreślić kształt brwi i skorygować niedoskonałości. Przy pomocy minimalnego zestawu narzędzi i kompetentnej aplikacji możesz osiągnąć doskonałe wyniki.

Przygotuj kosmetyki i narzędzia

 1. Szczotka.
 2. Dwie kredki do brwi w podobnych odcieniach.
 3. Pędzel ze ściętym włosiem.
 4. Paleta cieni.
 5. Żel do brwi lub ołówek.

Najlepiej wybierać kosmetyki przeznaczone specjalnie do brwi.

Nałóż makijaż

W razie potrzeby wyskub i przytnij nadmiar włosów. Wyczesuj brwi specjalną szczoteczką zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Następnie wygładź poszczególne wybite włosy.

Za pomocą ołówka do brwi narysuj dwie zgrabne, gładkie linie pod dolną i nad górną linią brwi.

Specjalnym ściętym pędzelkiem dokładnie wypełnij puste miejsca na brwi, używając pasującego cienia z palety.

READ
Technika ombre brwi

Dokładnie wymieszaj cień do powiek i konturówkę, a następnie utrwal żelem do brwi lub kredką do brwi.

Za pomocą jasnych matowych cieni z palety ukryj wszystkie wady i błędy makijażu. Aby wygląd był bardziej otwarty, dodaj trochę migoczących cieni.

Zdjęcie brwi przed i po

Wyrywanie wielu włosów jednocześnie

Trudno być dokładnym, gdy od razu łapiesz krzak brwiowy. Więc nie więcej niż jeden włos na raz! I nie zapomnij o puszystych włosach. Nawet jeśli wydają Ci się niewidoczne i nieistotne, uwierz mi, ich obecność wpływa na wygląd brwi jako całości. Bez włosów welusowych linia brwi będzie wyglądać czyściej i wyraźniej.

pincety do brwi

Jak stworzyć perfekcyjne brwi w pigułce

 1. Złap dobre oświetlenie i przygotuj podręczne lusterko i pęsetę.
 2. Oczyść twarz, zdezynfekuj ręce i narzędzia.
 3. Określ trzy główne punkty: początek, zagięcie i koniec brwi.
 4. Narysuj kontur brwi i wyrwij wszystko, co go przekracza.
 5. Od czasu do czasu pęstaj brwi i dbaj o nie.
 6. Niedoskonałości zniweluj kosmetykami dekoracyjnymi (wymagane minimum: kredka do brwi i pędzel do blendowania).

Po chwili napełnisz swoją rękę. Wtedy wyrywanie i makijaż brwi zajmie znacznie mniej czasu. Mamy nadzieję, że będziesz zadowolony z efektu.

Korzystanie z lusterka powiększającego

To lusterko świetnie nadaje się do makijażu, ale jeśli chodzi o wyrywanie brwi, zapomnij o nim. Musisz być na wyciągnięcie ręki od lustra i używać jak najwięcej naturalnego światła. Jeśli staniesz zbyt blisko, stracisz pojęcie o tym, ile włosów już usunąłeś.

Potrzebne są wszelkiego rodzaju brwi, różne brwi są ważne… Tylko pod warunkiem, że są zadbane, odpowiednio zabarwione i nie odstają w różnych kierunkach. Piękne brwi są teraz na wagę złota, a ten, który nauczył się rysować luksusowy kształt, jest zazdrością wszystkich, ma szczęście. Nie martw się, jeśli jeszcze nie opanowałeś tego subtelnego rzemiosła, masz czas, aby zmienić się w bro-guru, jeśli chcesz! W międzyczasie pamiętaj o błędach, które popełniamy najczęściej.

Niechlujne brwi, kształt, który nie odpowiada proporcjom twarzy i w ogóle jej nie zdobi – nie zawsze jest wynikiem lekceważącego stosunku do własnego wyglądu.

Często brzydkie brwi są wynikiem przesady lub innych pozornie drobnych błędów, które mogą ostatecznie doprowadzić do katastrofalnego rezultatu.

Zrób wszystko sam, bez pomocy specjalistów

Nie jest to całkowity błąd, ale często to właśnie takie podejście do korekcji brwi staje się źródłem wszystkich innych błędów. Chociaż istnieje obecnie wiele artykułów i filmów, które uczą zawiłości procesu korekcji, nie ma możliwości zdobycia doświadczenia z Internetu. Mianowicie profesjonalizm i doświadczenie pozwala dobrym mistrzom szybko i dokładnie dobrać idealny kształt brwi.

Dlatego jeśli jesteś choć trochę niepewny swoich umiejętności, chcesz zmienić kształt lub jesteś niezadowolony z obecnego, zalecamy udanie się do mistrza w celu korekty. Jest to niedroga usługa, która nie zajmuje dużo czasu, ale wyniki dla wyglądu mogą być po prostu kolosalne. Możesz być bardzo zaskoczony, widząc, jak bardzo twarz zmienia się dzięki odpowiedniemu doborowi kształtu i koloru brwi.
Gdy w salonie lub pracowni mistrz dobierze dla Ciebie kształt, biorąc pod uwagę wszystkie proporcje Twojej twarzy i doprowadzi ją do perfekcji, wtedy będziesz mogła szybko i bez wysiłku zadbać o dobrą figurę w domowym zaciszu. Nie oszczędzaj tam, gdzie jest to nieuzasadnione.

READ
Co kształt brwi mówi o kobiecie

Zbyt ciężka praca nad formą

Dużo uwagi poświęciliśmy już procesowi modelowania brwi w domu i budowania brwi na głównych punktach. Dlatego teraz rozważymy tylko niektóre niuanse.

W większości przypadków staramy się unieść brwi, aby nasze oczy wyglądały na bardziej otwarte i nasze oczy wyglądały na większe. A potem dziewczyny zaczynają wyrywać brwi wzdłuż dolnej linii do tego stopnia, że ​​nie oszczędzają, ale psują sytuację. Jeśli zbyt mocno uniesiesz w ten sposób brwi, uzyskasz efekt tzw. płaczącej brwi, a spojrzenie będzie smutne i posępne.

Należy tu pamiętać o klasycznej zasadzie, że najwyższym punktem brwi jest przecięcie linii brwi i linii poprowadzonej od skrzydełka nosa przez środek oka (źrenicy). Nie jest konieczne przesuwanie tego punktu na siłę ani w kierunku grzbietu nosa, ani w kierunku skroni. Początek brwi i jej końcówka powinny znajdować się na tej samej poziomej linii.

Zaleca się, aby grubość od początku brwi do jej szczytu (najwyższego punktu) była w przybliżeniu taka sama, aby nie było zauważalnego silnego zwężenia, ale zawęzić linię od szczytu do czubka.

Konieczne jest również bardzo ostrożne wyrywanie włosów powyżej linii brwi, ponieważ w ten sposób można optycznie obniżyć brew, nadać zmarszczonemu i surowemu wyglądowi oraz wizualnie zmniejszyć oczy. Ogólnie rzecz biorąc, zdecydowanie nie potrzebujesz takiego efektu. Jeśli nie ma włosów wzdłuż górnej linii, które są wybite, zbyt długie, wystają w niepotrzebnym kierunku, ogranicz się do korekty tylko tych włosów, które rosną wzdłuż dolnej linii brwi.

Skup się na modzie, a nie na proporcjach twarzy

Do niedawna nici do brwi były dość istotne, a nawet dzisiaj styliści mody i wizażyści czasami próbują przywrócić ten trend do naszego życia. Dlaczego brwi wyglądały w większości przypadków tak nienaturalnie – ponieważ były namalowane na twarzy kobiety o dużych rysach. Miękkie, drobne rysy twarzy nadal można pięknie połączyć z cienkimi brwiami, o ile nie jest to tylko kreska narysowana ołówkiem, dzięki czemu brew ma naturalny wygląd.

Ale dzisiaj druga skrajność jest bardziej powszechna. Wraz z nadejściem mody na szerokie brwi wiele dziewcząt zaczęło pochylać się w tym kierunku. Jest całkiem możliwe, że właściciele dużych wyrazistych oczu podążają za tą modą i wybierają dość szeroką linię brwi, ale w przypadku dziewcząt o małych rysach, średnich oczach lepiej jest preferować brwi o średniej szerokości lub bliższe cienkim te.
Szerokie, grube brwi wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nie wystarczy tylko wyhodować brwi o pożądanej szerokości. Powinny wyglądać naturalnie i zadbane. Nie powinno być wystających włosków, nierównych linii. Bardzo łatwo jest nadać twarzy niechlujny wygląd, jeśli grube i szerokie brwi nie są odpowiednio wyregulowane.

READ
Stylowe brwi 2023 aktualności fotograficzne

wysoki kąt

Końcówki brwi oczywiście powinny być długie i majestatyczne, ale nie za wysokie. Nie chcesz, żeby twoja twarz zawsze wyglądała na zdziwioną lub złą, prawda?

Źle zorganizować proces korekty brwi

Wyrywaj włoski w kierunku wzrostu brwi. Zawsze ciągnij brwi do skroni, a nie do nasady nosa. Taki błąd może doprowadzić do zmiany kierunku wzrostu brwi, a włoski zaczną wystawać w różnych kierunkach, a następnie znacznie trudniej będzie nadać im piękny kształt.

Poza tym przy tak nieprawidłowej technice istnieje ryzyko wyłamywania włosków, a nie wyrywania ich, a zamiast gładkiej skóry pojawią się wystające „kikuty”. Aby to zrobić, musisz również uważnie monitorować sposób chwytania włosów pęsetą: aby uniknąć zerwania, musisz chwycić je jak najbliżej nasady.
Jak widać, tak trudny i odpowiedzialny biznes nie będzie się spieszyć, w przeciwnym razie możesz wszystko zepsuć. Dlatego jeśli chcesz dokonać korekty, nie rób tego w pośpiechu, przygotuj wszystko, czego potrzebujesz: szczypce, lusterko, zastanów się nad dobrym oświetleniem, weź środek dezynfekujący. Nigdy nie wykonuj tej procedury z brudnymi rękami i pamiętaj o dezynfekcji instrumentu i leczeniu skóry przed i po zabiegu. Dzięki temu uratujesz się od nieestetycznego wyglądu wyprysków, stanów zapalnych itp.

Zbyt cienki kształt

Oczywiście rozumiemy, że lata 90. znów wróciły do ​​mody, ale dotyczy to głównie odzieży, a w przeszłości pozostawiają brwi wyskubane do minimum. Wąskie brwi wyglądają agresywnie, nieestetycznie i niesamowicie postarzają twarz. Jeśli błąd już się popełnił i trudno jest wrócić do poprzedniego kształtu, niezwłocznie skontaktuj się ze specjalistą od brwi, który pomoże Ci przywrócić gęstość w stylu Cara Delevingne.

Nadmiernie przyciemniony przód brwi

Prawidłowy makijaż brwi zasadniczo przypomina efekt „gradientu” – miękkie przejście koloru od jaśniejszego do ciemniejszego. Przednia część brwi powinna pozostać praktycznie nietknięta kredką ani cieniem, aby makijaż był jak najbardziej naturalny.

Brwi w kształcie „przecinka”

Być może jest to nawet gorsze niż zbyt wyskubane brwi. W tym przypadku proporcje nie są całkowicie brane pod uwagę, a efektem jest nadmiernie zaokrąglony przód i imponująco długa końcówka.

Zbyt ciemny odcień

Z natury brwi są ciemniejsze niż włosy, ale wybór odcienia ołówka lub pudru do stworzenia kształtu powinien być o jeden ton jaśniejszy, wtedy makijaż będzie wyglądał schludnie i harmonijnie.

Czy popełniłeś te błędy? Czekamy na Wasze komentarze!

Podobał Ci się artykuł? Subskrybuj kanał, aby być na bieżąco z najciekawszymi materiałami

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: