9 oryginalnych sposobów wykorzystania aspiryny w życiu codziennym

Na przykład wiele gospodyń domowych dodaje go do słoików z kiszonymi ogórkami – dzięki temu solanka nie mętnieje, a ogórki stają się chrupiące. W tym materiale znajdziesz 9 oryginalnych sposobów wykorzystania aspiryny. Jeśli jest przestarzały w leczeniu dolegliwości, to w użytku domowym nadal nie ma sobie równych!
1. Jeśli tabletkę aspiryny rozpuści się w wodzie w wazonie z kwiatami, wtedy kwiaty zachowają swoje piękno i będą zachwycać innych przez dłuższy czas, ale wiele osób zna tę sztuczkę.

2. Kontynuując temat flory i wpływu na nią aspiryny, to przy pomocy wynalezionego leku można poprawić strukturę gleby. A jeśli bardziej szczegółowo, to glebę o niskiej kwasowości zakażoną grzybem można „wyleczyć” aspiryną. Wystarczy rozpuścić tabletkę w litrze wody i zalać nią „problematyczne” łóżko.

3. Aby spróbować uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem, co jest ważne w niskich temperaturach, należy wrzucić do niego pół tabletki na „słoik” wody destylowanej. W wyniku reakcji aspiryny z elektrolitem nastąpi krótkotrwałe ładowanie akumulatora, które może wystarczyć do uruchomienia samochodu.

4. Aspiryna może być używana do usuwania plam z potu. Białe słone plamy należy namoczyć w płynie (2 tabletki na pół szklanki wody). Ubrania nasączone roztworem należy po trzech godzinach wyprać proszkami.
5. W leczeniu trądziku stosuje się pastę składającą się z pokruszonego leku zwilżonego wodą. Aspiryna łagodzi zaczerwienienia w ciągu 2-3 minut. Jeśli tak się nie stanie, musisz powtórzyć procedurę. Po ustąpieniu swędzenia miejsce podania aspiryny przemywa się roztworem mydła.

6. Twarde modzele na piętach, zwane również „odciskami”, są również łatwo usuwane za pomocą aspiryny. Konieczne jest zmiażdżenie 5-6 tabletek na bardzo drobny proszek i wymieszanie ich z sokiem z cytryny. Wystarczy pół łyżeczki. Przed uformowaniem pasty należy dodać trochę wody. Po przygotowaniu mieszanki smarujemy nią odciski i owijamy stopy szmacianymi serwetkami. Następnie zakładamy na nogę plastikową torbę. Po 5-10 minutach możesz rozluźnić stopy i leczyć problematyczne miejsca pumeksem.
7. Jeśli ugryzła cię osa, aspiryna też pomoże. W takim przypadku zwilżamy ugryzione miejsce wodą i trzema tabletkami aspiryny.

8. Wszyscy wiedzą, że woda z dużą zawartością chloru, taka jak w basenie, jest szkodliwa dla włosów farbowanych. Jeśli lubisz zmieniać kolor włosów, to po wizycie na basenie przetrzyj włosy roztworem aspiryny (6 tabletek na szklankę wody) i spłucz ulubionym szamponem po 15 minutach.
9. Maski aspirynowe Zwykła aspiryna apteczna jest w stanie zastąpić peeling kwaśny (chemiczny).
Właściciele suchej skóry powinni pamiętać o ostrożności, ale dla tych, którzy mają tłustą i nierówną cerę, a nawet z czarnymi kropkami, mogą być przekonani o skuteczności takiej maski peelingującej.

READ
20 niezwykle łatwych sposobów na zorganizowanie małego mieszkania

Regularne i staranne stosowanie takiej maseczki pomaga pozbyć się trądziku, zapobiega stanom zapalnym, wybiela skórę, zwęża rozszerzone pory i wygładza drobne, powierzchowne zmarszczki.
W zależności od stanu skóry można łączyć aspirynę ze śmietaną lub miodem, a także zmieniać stężenie kwasu acetylosalicylowego. – maska ​​z kwaśną śmietaną. Dobrze zmiel 1-2 tabletki aspiryny i wymieszaj z łyżką kwaśnej śmietany.

– maska ​​z miodem. Zwilż jedną tabletkę aspiryny wodą, aż całkowicie zmięknie i zamieni się w płynną zawiesinę, a następnie dodaj łyżkę miodu.
Nałóż maskę na oczyszczoną i lekko wilgotną skórę i przytrzymaj przez 5-10 minut, następnie delikatnie masuj twarz przez 1-2 minuty, następnie zmyj maskę i nałóż krem ​​nawilżający. Oszałamiający efekt można osiągnąć, powtarzając tę ​​procedurę dwa razy w tygodniu.
Aspiryna ma wspaniałe działanie matujące, dlatego szczęśliwi posiadacze „naleśnika olejowego”, na którym rozprowadzają się wszystkie kosmetyki, mogą stosować ją jako tonik do makijażu. W tym celu najlepiej nadają się rozpuszczalne tabletki aspiryny z witaminą C.

Używaj bez fanatyzmu! W końcu aspiryna jest bardziej „pogotowiem ratunkowym” niż lekarstwem do codziennego użytku.
Mówimy o krajowych, prawdziwych aspirynie, importowanych analogach w żaden sposób nie pomoże. Wszystkie powyższe metody nie są tradycyjne, dlatego takie stosowanie medycyny ludowej można wykonać tylko na własne ryzyko i ryzyko. Wszystko w twoich rękach.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: