9 dużych błędów popełnianych przez 30-latków, gdy się starzeją

Głównym błędnym przekonaniem młodych ludzi jest: „Mam jeszcze dużo czasu przede mną”. Czasu może być dużo, ale nie wszystkie błędy da się naprawić na czas.

Uchwyć chwile, kochaj i bądź kochany!

Powiększone piersi

Nawet jeśli teraz ty i twój mężczyzna jesteście pewni, że „klasa C” jest dla ciebie niezbędna, nie spiesz się do chirurga plastycznego. Usta z żelem wciąż można „zdmuchnąć”, ale usuwanie silikonowych implantów z piersi jest znacznie bardziej niebezpieczne i trudniejsze. Oprócz, po osiemdziesiątce prawie nie potrzebujesz dużych piersi.

Mam głupi tatuaż

Tatuaże to sztuka, dla każdego jest inna. Ale głupi internetowy mem wyryty pod skórą na twoim nadgarstku na pewno ci się nie spodoba na starość. Po pierwsze, żart na pewno przestanie być śmieszny po czterdziestu latach; Po drugie, w tym momencie tatuaż na ramionach będzie rozmazany, wyblakły i pomarszczony. Czy naprawdę tego potrzebujesz?

Nie uprawiałem sportu

Na starość dobra kondycja fizyczna będzie dla Ciebie korzystna pod względem zdrowotnym. W młodości warto zadbać o zdrowie serca i stawów. Ale kiedy masz trzydzieści lat masz wystarczająco dużo czasu i ochoty na wszystko oprócz sportu. Szkoda. Na starość to wróci do nawiedzenia.

Wcześnie wyszłam za mąż

Powiedzmy, że marzyłeś o ślubie przed ukończeniem dwudziestego piątego roku życia i to zrobiłeś. Rozwiedziony. Potem chciałem „zdążyć na czas” do trzydziestki. Udało jej się i ponownie rozwiodła. W tym tempie w wieku osiemdziesięciu lat będziesz miał całą kolekcję małżeństwz których wielu będziesz żałować. Małżeństwo powinno być traktowane z jeszcze większą odpowiedzialnością niż tatuaże.

Nie nosiłem odważnych ubrań

Ktoś ci powiedział, że nie jesteś wystarczająco ładna/szczupła/młoda na odważne i kolorowe stroje. A ty uwierzyłeś. Oczywiście na starość możesz też założyć odważną mini, kurtkę motocyklową i ufarbować włosy na niebiesko. Ale lepiej zrób to teraz, póki pozwalają na to status i figura.

Spędziłem mało czasu z dziećmi

Dzieci innych ludzi rosną bardzo szybko, a ich własne jeszcze szybciej. Ale nie każdy może zdać sobie z tego sprawę na czas i zacząć spędzać więcej czasu z dziećmi, a nie w pracy. Zarobienie miliona dolarów w wieku siedemdziesięciu lat jest znacznie łatwiejsze niż wychowywanie własnych dzieci. Szczególnie,

Zainwestowane w rzeczy, a nie emocje

Strasznie ciężko oszczędzać na zdradziecko pięknych torebkach, butach, kosmetykach. Wiemy. Ale na starość będziesz chciał więcej zapamiętać pierwszy wyjazd do Paryżai nie zaskakuj sąsiadów na werandzie drogą torbą. Pomyśl o tym.

READ
11 przydatnych zakupów na AliExpress

Nie nauczyłem się języka obcego

Kiedy jesteś młody, twój umysł jest bardziej elastyczny i dlatego szybciej przyswaja nowe informacje, dlatego lepiej zacząć naukę dowolnego języka obcego już teraz, a nie w wieku osiemdziesięciu lat. Abyś później nie żałował nigdy w życiu nie miała romansu z gorącym Włochem lub bosko piękny Skandynaw. I straciła wiele okazji.

Spędzał dużo czasu w mediach społecznościowych

W wieku trzydziestu lat masz wielu przyjaciół w sieciach społecznościowych, umieszczasz polubienia, udostępniasz zdjęcia, komunikujesz się w komunikatorach internetowych. Jest to obecnie uważane za „aktywne życie”. ALE na starość pożałujesz, że postawiłeś na wirtualne życie. W prawdziwym świecie jest więcej niebezpieczeństw i rozczarowań, ale także więcej miłości. Dokonaj właściwego wyboru, gdy „przed nami dużo czasu”.

12 życiowych błędów młodości, których będziesz później żałować

Kiedy człowiek jest młody, prawie nigdy nie myśli o tym, co go czeka w przyszłości.

Wydaje mu się, że przed nim całe życie, które przez długi czas będzie tak burzliwe i aktywne, a on będzie miał czas na realizację wszystkich swoich planów i marzeń.

Ale to nie jest przypadek. Czas szybko płynie i trzeba jak najwcześniej pomyśleć o przyszłości, aby później nie żałować, że nie odbudowałeś swojego życia na czas i we właściwy sposób.

Nigdy nie jest za późno na analizę swoich błędów , zmienić i poprawić.

błądka2.jpg

Błędy młodości, których później będziesz żałować:

Nigdy nie zapominaj, że twoje życie jest zawsze tylko twoim życiem. I nie musisz się do nikogo dostosowywać. Ani teściowa, ani szefowa, ani w innych okolicznościach.

Błędy w życiu człowieka

1. Pragnienie pozostania w pracy, której nienawidzisz

Biorąc pod uwagę, że każda osoba spędza średnio jedną trzecią tygodnia na swojej pracy, biorąc pod uwagę drogę i przerwę na lunch, warto zastanowić się, jak rozsądne jest spędzanie tak długiego czasu na nielubianej czynności.

błądka3.jpg

Oczywiście sytuacja każdego jest inna. a czasem nie jest łatwo porzucić dobrze płatną pracę, nawet jeśli w głębi serca jej nie kochasz, ale marzysz o nowym starcie i zupełnie innym stanowisku.

Nadejdzie czas, kiedy będziesz poważnie żałował, że nie poszedłeś własną drogą. Pomyśl i spróbuj przynajmniej zrozumieć, do czego dąży twoja dusza i co dokładnie chcesz zrobić.

READ
Grzeczna dziewczyna”: 8 oznak, że wyglądasz na znudzoną

2. Bardzo ciężko pracujesz.

Nawet jeśli twoja praca okazał się ulubieńcem, a ty jedziesz do niej z przyjemnością, to nie jest powód, aby chodzić w nim cyklicznie. W końcu zawsze pozostanie tylko pracą.

błądka4.jpg

Po latach, patrząc w przeszłość , nie raz pożałujesz, że spędziłeś dużo cennego czasu w pracy, a życie jakoś minęło. A twoje dzieci dorastały bez twojego udziału, a przyjaciele przestali dzwonić, bo zawsze nie masz czasu, a grzechem jest ukrywanie, nie masz żadnych zainteresowań poza pracą.

Staraj się nie stawiać swojej kariery na pierwszym miejscu . Znajdź czas na kontakt z bliskimi i przyjaciółmi. W końcu żadna praca nie zastąpi intymności i radości komunikowania się z bliskimi.

Połóż wszystko na szali i zdecyduj się na pewne ryzyko bardzo trudne w czasach, gdy twoje życie jest wyważone i spokojne. Z reguły takie podejście prowadzi do tego, że realne szanse zostały już zmarnowane.

błądka5.jpg

Typowo starsi ludzie zadają sobie pytanie: „A co jeśli. “.

Dopóki jesteś młody zawsze masz czas na naprawienie sytuacji. Pamiętaj, brak działania i niezdecydowanie nie doprowadzą do sukcesu.

Zawsze lepiej jest spróbować i zobaczyć, czy się mylisz niż nie próbowanie niczego i żałowanie straconych okazji do końca życia.

Każdy błąd jest doświadczeniem, a doświadczenie nie ma ceny.

Ludzie z wielkimi błędami

4. Próba zatrzymania tych, którzy odeszli.

Doświadcz tęsknoty i smutku zakończenie przyjaźni lub związków miłosnych jest uważane za całkiem normalne, ale tylko wtedy, gdy te uczucia i emocje nie zmuszają Cię do posłuszeństwa sobie przez całe życie.

błądka6.jpg

Rozejrzyj się, wokół ciebie jest tyle ludzi że zawsze będzie jedyny, który może cię pocieszyć i ożywić wiarę w życie.

Najważniejsze to zacząć budować nowe relacje dla własnego dobra, a nie dlatego, że kiedyś byłeś opuszczony. Musisz nauczyć się odpuszczać. Musisz dojść do wniosku, że ciężar przeszłych związków nie przeszkadza ci iść dalej w życiu i patrzeć w przyszłość z optymizmem.

5. Chęć stałego spełniania oczekiwań innych ludzi.

Jeśli zawsze robisz tylko to, co musisz, a nie to, czego chcesz. Jeśli zawsze starasz się sprostać oczekiwaniom innych ludzi, to nie pozostawiasz sobie szansy na życie własnym życiem, a masz na to coraz mniej czasu.

READ
Jakich obrazów i fotografii nie należy wieszać w domu

błądka7.jpg

Przestań farbować włosy na czerwono ponieważ w Twoim towarzystwie jest to bardzo modne. Albo Twoja próba szybkiego założenia rodziny, nie dlatego, że tego chcesz, ale dlatego, że nadszedł czas i „już czas”. Lub poszedłeś do szkoły prawniczej nie dlatego, że jesteś zainteresowany, ale dlatego, że twoja mama uważa ten zawód za bardzo dochodowy i prestiżowy.

Dostosowanie się do opinii innych osób i kontynuując życie, które nie jest twoje, możesz oczywiście bawić się pełnią życia, gdy nadejdzie kryzys wieku średniego, ale czy to naprawdę może zwrócić ci utracone bezpowrotnie lata i wykorzystane możliwości?

Spróbuj zrozumieć, że twoje życie należy tylko do ciebie. i nikt więcej. Zawsze stawiaj swoje zainteresowania na pierwszym miejscu.

błądka8.jpg

6. Nawyk niemyślenia o swoim zdrowiu

W młodym wieku wydaje się, że że zawsze pozostanie zdrowy, energiczny i szczupły. Ale wkrótce ciało wyjaśni, że tak nie jest. Aby utrzymać aktywność umysłu i ciała na długie lata, należy zacząć dbać o swoje zdrowie już od najmłodszych lat.

błądka9.jpg

Warto uprawiać wychowanie fizyczne, rezygnując ze złych nawyków, nie zaniedbuj porad lekarzy. Musisz przestrzegać zdrowej diety. Aby zapobiec wielu chorobom, stosuj filtry przeciwsłoneczne. Stale chodź na badania profilaktyczne, aby wcześnie wykryć ewentualną chorobę i wyleczyć ją na czas.

Jeśli pozwoliłeś sobie na jakieś ekscesy w młodości teraz nie czas tego żałować. O wiele skuteczniejsze jest skierowanie wzroku ku przyszłości i zastanowienie się nad swoim zdrowiem.

7. Długi i pożyczki

Po ukończeniu 40 roku życia zaczyna rozumieć, że mógłby uniknąć niepotrzebnych i niepotrzebnych wydatków w swoim życiu, jakichkolwiek pożyczek, gdyby był skromniejszy w tych wydatkach. Rzeczy, które kiedyś kupił na kredyt, albo dawno się zepsuły, albo w ogóle były niepotrzebne.

Kiedyś kredyt uniemożliwił człowiekowi budowanie ich dobrobyt finansowy, a ślad tych wszystkich długów wciąż się rozciąga.

8. Niechęć do uczenia się czegoś nowego

Wraz z wiekiem ludzie tracą zdolność uczenia się. i z każdym rokiem będzie mu coraz trudniej nauczyć się czegoś nowego. Opanowanie wiedzy zajmie dużo wysiłku, energii i czasu.

błądka11.jpg

Zacznij uczyć się czegoś nowego już teraz nie zwlekaj, trenuj swój mózg, wzbogacaj i poszerzaj swoje horyzonty czytając pożyteczną i edukacyjną literaturę.

READ
10 niestandardowych żeńskich żetonów, w których szaleńczo zakochani są mężczyźni

Nowa wiedza pomoże Ci stać się bardziej produktywnym , będą mogli zainspirować Cię do nowych, wielkich zmian i czynów.

9. Marnowanie czasu

Pamiętasz, jak w szkole tego żałowaliśmy że nie chcieli spać w przedszkolu, aw instytucie lamentowali, że nie chcą uczyć się w szkole.

błądka12.jpg

Co roku lista niewykorzystanych okazji będzie stale uzupełniany.

Zacznij robić coś nowego i przydatnego już teraz . Nie bój się zmian. Szczęście przychodzi do tych, którzy działają, a nie do tych, którzy tylko myślą.

O błędach w życiu

10. Życie w negatywnym kolorze

Jeśli obecnie doświadczasz trudności w każdym razie, jeśli masz problemy osobiste lub czarną passę w swojej karierze, nie powinieneś myśleć, że to jest wieczność i całe życie jest pomalowane na ciemne kolory. Pamiętaj, że życie jest jak zebra: dziś jest czarny, a jutro na pewno pojawi się biały pasek.

błądka13.jpg

Naucz się znajdować piękno we wszystkim nawet w najbardziej przyziemnych drobiazgach.

Bardzo często w to wierzy kobieta po 35 roku życia że wszystkie najważniejsze rzeczy w jej życiu już się wydarzyły i teraz musi tylko przeżyć swoje nudne lata.

Już samo myślenie o tym jest dużym błędem. . Każda epoka ma swoje niepowtarzalne piękno. Zawsze myślmy tylko o dobrych chwilach.

11. Stracony czas na przesłuchiwanie starszego pokolenia

Jak często zapominamy, a może nie chcemy pytać od naszych dziadków, babć, ojców czy matek o swoich korzeniach. Wielu zaczyna wtedy podróżować po różnych archiwach, aby odtworzyć swoje drzewo genealogiczne.

Czy nam się to podoba, czy nie, definiują nas nasze nawyki. relikwie, różne historie rodzinne. Powinniśmy zainteresować się naszą historią, choćby po to, by wiedzieć, dlaczego w naszej rodzinie niebieskookich blondynki urodziła się brązowooka brunetka. Prawdopodobnie to nie sąsiad, ale nasz prapradziadek.

12. Strata czasu

Bardzo często ludzie żałują straconego czasu. W młodości bezmyślnie spędzamy je na wszelkiego rodzaju imprezach i związkach ze sobą. Mogli więcej studiować i czytać, chodzić na dodatkowe kursy, więcej pracować, uczyć się innych języków, odnosić większe sukcesy, być bardziej profesjonalni, aw rezultacie bogatsi.

błądka14.jpg

Ale z jakiegoś powodu nadal bez celu spędzamy czas z przyjaciółmi , poświęcaj maksimum swojego czasu na sieci społecznościowe lub po prostu leniwy.

READ
11 rzeczy, których mężczyźni nigdy nie zrozumieją w przypadku kobiet

A kiedy przekroczymy 40-letni kamień milowy, często zaczynamy zadawać sobie pytanie: „Dlaczego nie jesteśmy bogaci i nie odnosimy sukcesów?”. Pewnie dlatego, że nie chcieli.

błędy życiowe

13. Próba ratowania beznadziejnego, przestarzałego związku

Z jakiegoś powodu nadal ratujesz rozpadające się , już przestarzałe, relacje, których później będziesz bardzo żałować.

błądka15.jpg

I nie ma znaczenia, z jakiego powodu to robisz: z powodu dzieci, albo po prostu martwisz się opiniami nieznajomych, a może po prostu nie chcesz odejść, bo to twoja pierwsza miłość. Albo czujesz, że już nigdy więcej cię nie pokocha.

Pomyśl, dlaczego jesteś sam Czy pozbawiasz się szansy na szczęście z ukochaną osobą, z którą możesz odnaleźć zupełnie inne życie?

14. Nawyk płynięcia z prądem

Jeśli jesteś przyzwyczajony do tego, aby zawsze płynąć z prądem swojego życia , nie jest to najbardziej udana i zwycięska strategia. Jest to pozycja pesymisty, który wszystkie swoje błędy przypisuje nieudanym sytuacjom życiowym.

błądka16.jpg

Lista możliwości rok po roku, tak absurdalnie pominięty, taka osoba będzie się stale uzupełniać.

Chcesz wymknąć się z tego błędnego koła ? Zacznij coś robić od razu, już dziś.

15. Strach przed podejmowaniem ryzyka

Podejmowanie ryzyka nie oznacza przejdź przez ruchliwą ulicę na czerwonym świetle lub bądź w sektorze kibiców CSKA ubranych w mundur Spartaka.

błądka17.jpg

Oznacza to, że nie będziesz cierpieć do końca życia, ponieważ że nie wyznałeś swojej miłości szkolnemu hobby. Albo nie zareagowali na dobrą ofertę w Twojej firmie. A może bali się wyruszyć na pełną przygód przygodę.

Nie bój się w końcu zerwać zbędnych relacji, wyjechać na stałe do innego kraju lub znaleźć specjalność według własnych upodobań. Zaryzykuj, zacznij żyć tak, jak nie żyłeś wcześniej, bo człowiek montuje wszystkie sufity dla siebie, często doświadczając zwykłego strachu.

Pod koniec życia człowiek zawsze tego żałuje czego nie mógł zrobić, więc nie bój się zaczynać wszystkiego od zera.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: