8 wskazówek, jak zorganizować miejsce w szafce kuchennej

To najbardziej pojemny i najbardziej ruchliwy obszar: ważne jest, aby mądrze go zaplanować

Jewgienij Iwanow

Stały współpracownik Houzza, dziennikarz wewnętrzny. W różnych okresach pracował jako korespondent, redaktor, redaktor naczelny w różnych publikacjach w Petersburgu. Aktywnie pisał o wnętrzach dla serwisu 4living.

Tradycyjnie przy planowaniu kuchni dolne szafki są zarezerwowane do przechowywania ciężkich i obszernych rzeczy – czyli wszystkiego, co trudno dostać z górnych półek. Również szuflady pod blatem służą do przechowywania często używanych przedmiotów – tych, które powinny być zawsze pod ręką. Nic dziwnego, że do kwestii organizacji wewnętrznej przestrzeni szafek kuchennych należy podchodzić ze szczególną uwagą.

Przeanalizowaliśmy, jak zaaranżowane są setki wygodnych i nowoczesnych kuchni. Sporządziliśmy naszą listę 11 prostych zaleceń dotyczących ergonomicznego wyposażenia dolnej linii zestawu kuchennego. Iść!

– – – – – – – – – – – – – –
W TWOIM MIEŚCIE…
Dzięki Houzz możesz zatrudnić projektanta lub architekta w dowolnym mieście i kraju. Zacznij szukać specjalisty
————–

1. Szuflady zamiast półek
Szuflady w dolnej kondygnacji są znacznie wygodniejsze niż moduły z półkami – nie trzeba za każdym razem kucać i długo grzebać w trzewiach szafki. Zgodnie z prawem podłości to, co jest potrzebne, znajduje się zwykle w najdalszym zakątku.

Perfekcjoniści mogą zainwestować w szczególnie wybitne projekty – tzw. pełne szuflady, które otwierają się w 100% (zwykła szuflada tego nie potrafi). I dobre okucia, które pozwolą otwierać i zamykać szuflady lekkim ruchem ręki (a nawet stopy). Domykacz gwarantuje płynny ruch mocno obciążonej szuflady, która zwalnia w ostatnich sekundach – gwarantuje to wyeliminowanie trzaskania zamykanych drzwi.

2. Szuflady za drzwiami – jeśli nie zamówiłeś pudełek zamiast półek
Moduły z szufladami są droższe niż tradycyjne szafki. Ale nawet tutaj możesz obniżyć koszty bez utraty komfortu.

Zdobądź zwykły moduł z drzwiami na zawiasach, ale zamiast półek w środku zamów szuflady – oszczędzaj na drogich elewacjach, zawiasach i konstrukcjach, uzyskując wygodne meble kuchenne.

Oczywiście w ten sposób możesz ulepszyć istniejącą szafkę z drzwiami na zawiasach: usuń półki i zamiast tego weź wewnętrzne szuflady.

3. Fasada wyciąga. pudełko
Inna sytuacja: projekt jest dla Ciebie ważny i nie chcesz przełamywać stylistycznej monotonii kuchennych elewacji, ale potrzebujesz więcej miejsca na niższym poziomie.

READ
17 przypadków naprawy, w których pominięto ważne szczegóły

To nie ma znaczenia: za standardowymi wymiarami fasad może kryć się zupełnie niestandardowy boks, zaaranżowany w sposób, który Ci odpowiada.

4. Trzy w jednym
Producenci oferują zasadę „niestandardowego pudełka” do organizowania modułów kuchennych o różnych rozmiarach. Tak więc za dużą fasadą można ukryć kilka pudełek, ułożyć jeden nad drugim lub zorganizować zgodnie z zasadą „drugiego dna”.

Istnieją również specjalne systemy – „lokomotywy”: ciągniesz fasadę, a wszystkie pudła i szuflady wychodzą ci naprzeciw, ustawiając się wygodną drabiną.

5. Układ wewnętrzny
Aby utrzymać porządek w dużych szufladach kuchennych, inżynierowie wymyślili różne organizery: tace, przekładki, podstawki.

Pomagają talerzom, widelcom i patelniom pozostać na miejscu, zamiast grzechotać wokół szuflady. Te niedrogie urządzenia mają niewielki wpływ na cenę zestawu kuchennego, ale znacznie na wygodę jego użytkowania.

ZOBACZ TEŻ…
16 przegródek do szuflad kuchennych – Houzz Shopping

6. Pozbądź się stereotypów
Organizatorzy mogą być bardzo różnorodni – zarówno pod względem formy, jak i treści.

Uwolnij wnętrze kuchni od poręczy, suszarek i podstawek, znajdując dogodne miejsce na chochle, szpatułki i mokre talerze na „dolnej” podłodze.

Jeśli kuchnia jest wykonywana na zamówienie, natychmiast poinformuj producenta o swoich życzeniach: jak pokazują zdjęcia, projekty o nietypowym designie są czasami dość łatwe do wykonania.

7. Technika – do góry
Wręcz przeciwnie, sprzęt AGD ma sens, aby przenieść się wyżej. Dawno, dawno temu piekarnik był częścią pieca i dlatego nieuchronnie znajdował się na poziomie kolan. Teraz, gdy nadeszła era wbudowanej technologii, możesz zainstalować zarówno piekarnik, jak i kuchenkę mikrofalową na wysokości klatki piersiowej – łatwiej jest śledzić gotowanie i uzyskać gorące garnki.

A w uwolnionej przestrzeni dolnej linii masz możliwość zorganizowania większej ilości pełnoprawnych miejsc do przechowywania.

8. Rzut rożny
Dzięki układowi kuchni w kształcie litery L otrzymujesz bardzo pojemny moduł narożny, który jednak nie jest tak łatwy w użyciu w 100%. Na szczęście istnieje wiele sposobów na wyposażenie szafki narożnej, która ułatwia wyciąganie przedmiotów z jej najdalszych zakątków: konstrukcje wychylne i półki karuzelowe.

Występują w różnych kształtach i wzorach. Wszystkie te techniczne cuda nie są tanie, ale z punktu widzenia komfortu i racjonalnego wykorzystania przestrzeni użytkowej w pełni się usprawiedliwiają.

READ
25 sposobów na udekorowanie wnętrza łazienki: dodaj niezwykłe i stylowe dodatki!
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: