8 typowych błędów popełnianych podczas projektowania wnętrz przez niedoświadczonych właścicieli

Zaprojektowanie własnego przytulnego domu to doskonała okazja do spełnienia wszystkich marzeń projektowych. W tę pułapkę mogą wpaść nie tylko młodzi właściciele, ale także ci, którzy zdecydują się poeksperymentować z trendami i nadać staremu mieszkaniu bardziej nowoczesny wygląd.

Błąd nr 1: kuchenka mikrofalowa nad kuchenką

Nawet jeśli taka decyzja została podjęta ze względu na oszczędność miejsca, jej zalety są bardzo wątpliwe: na wygląd kuchenki mikrofalowej będą miały wpływ rozpryski z gotowanej żywności. Być może jedynym przedmiotem, który ma sens, aby umieścić nad piecem, jest okap. Nie zapomnij o tym funkcjonalnym urządzeniu, ani ze względów projektowych, ani ze względu na przestrzeń.

Błąd nr 2: brak płyty kuchennej

Dobrze, jeśli postąpiłeś zgodnie z radą z poprzedniego akapitu i zainstalowałeś okap kuchenny, ale pamiętaj, że nawet najpotężniejsze wentylatory kuchenne nie uchronią Twojej powierzchni roboczej przed zabrudzeniem. Dodatkowo oczyszczenie powierzchni blatu z plam to połowa problemu. Ale czyszczenie niezabezpieczonej ściany czasami staje się po prostu niemożliwe.

Najlepiej ułożyć płytkę tak, aby przebiegała po całym blacie, w okolicy pieca i zlewozmywaka.

Błąd nr 3: Wyjątkowo zimne tony

Odcienie niebieskiego, fioletowego lub jasnoniebieskiego są obecnie bardzo popularne, ponieważ wcześniej rzadko były używane w pomieszczeniach. Można je stosować nawet w dużych ilościach (na przykład w głównym kolorze ścian czy mebli), ale muszą być rozcieńczone ciepłymi tonami drewna, ziemi, roślinności i słońca.

błędy w aranżacji wnętrz zdjęcie 3

Błąd nr 4: Pogarda dla szczegółów

Wybierając meble do małych przestrzeni, należy zwrócić szczególną uwagę na ich elementy oraz wymiary. Wąskie nóżki, szkło i przezroczysty plastik dodają lekkości.

błędy w aranżacji wnętrz zdjęcie 4

Jeśli projektujesz od podstaw wnętrze małego mieszkania, to szklana przegroda będzie dobrym rozwiązaniem zamiast jednej ze ścian, np. między kuchnią a salonem.

Błąd nr 5: Piekarnik przy oknie

Płyta przy oknie sprawia, że ​​szkło jest zawsze olejowane lub impregnowane. Lepiej postawić kuchenkę w rogu, a zlew blisko okna: krajobraz za oknem będzie rozpraszał uwagę podczas żmudnego zmywania naczyń.

błędy w aranżacji wnętrz zdjęcie 6

Przestrzeń przy oknie nadaje się do stworzenia atmosfery w kuchni: kwiaty, książki kucharskie, dekoracje: wybierz opcję, która najbardziej Ci się podoba.

READ
20 sztuczek, aby mały pokój wyglądał na większy

Błąd nr 6: Nie myśl o telewizorze jako o części wnętrza

Dziwne jest to, że kupując telewizor panoramiczny wiele osób myśli tylko o wielkości obrazu, a nie o tym, jak zaadaptować tego typu zakup wewnątrz mieszkania.

błędy w aranżacji wnętrz zdjęcie 5

Nawet jeśli kolor ścian bardzo różni się od koloru telewizora, ciemny ekran między półkami będzie wyglądał bardziej ekologicznie niż na ścianie.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup telewizora z kolorową lub drewnianą ramą pasującą do wnętrza.

Błąd nr 7: Niepraktyczne oświetlenie kuchni

Elegancki żyrandol z pewnością tworzy akcent, zwłaszcza gdy jest opuszczony z sufitu i zlicowany z innymi elementami w pomieszczeniu. Jest to jednak w 100% niefortunne rozwiązanie dla kuchni, jeśli codzienne spłukiwanie plam tłuszczu i wody z lamp sufitowych nie należy do Twoich ulubionych zajęć.

błędy w aranżacji wnętrz zdjęcie 8

Ponadto nie zalecamy rezygnowania z wysokiej jakości oświetlenia blatu: z powodu braku światła ryzykujesz nie tylko zaniedbanie plam na jego powierzchni, ale także upośledzenie wzroku, mięśni szyi i pleców. Oświetlenie można wbudować w meble lub umieścić na ścianach w postaci kinkietów.

Błąd nr 8: Brak naturalnego światła

Jasnoszary i kość słoniowa: najbardziej udane odcienie, jeśli chodzi o organizację domowego biura lub gabinetu. Kolory te optycznie powiększają przestrzeń i odbijają naturalne światło okien. Aby praca w domu nie była nudna, stwórz jasne akcenty za pomocą biżuterii, organizerów lub artykułów piśmiennych.

błędy w aranżacji wnętrz zdjęcie 7

Podobał Ci się artykuł? Napisz swoją opinię w komentarzach!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: