8 typów kobiet, które wyjdą za mąż wbrew stereotypom

Niektóre dziewczyny nigdy nie są samotne, z łatwością zwracają uwagę mężczyzn i szybko wychodzą za mąż, podczas gdy inne pozostają dziewczynami na lata. Zebraliśmy najważniejsze błędy wszystkich niezamężnych pań marzących o małżeństwie.

Dlaczego mężczyźni ciągną do niektórych dziewczyn jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a dżentelmeni uciekają przed innymi jak przed ogniem? Jakie mogą być powody, dla których partner nie wzywa dziewczyny do małżeństwa lub dama w ogóle nie może spotkać bratniej duszy? Jak się okazało, na taki stan rzeczy w życiu samotnych kobiet mają również wpływ one: ich energia, cechy charakteru i nawyki w komunikowaniu się z płcią przeciwną wysyłają sygnały „nie potrzebuję cię”. Co więcej, błędy popełniają nawet te panie, które od ponad roku marzą o ślubie. Mówimy o typowych błędach kobiet, które marzą o rodzinie, ale nie mogą znaleźć partnera życiowego.

Pierwszym błędem jest to, że kobieta zachowuje się zbyt niezależnie. Dobrze jest, jeśli potrafisz radzić sobie z problemami sam, ale czasami opłaca się pozwolić innym ci pomóc. Zwłaszcza kawalerowie. Męskie ego jest czasem tak kruche, że odmowa pomocy wybrańca obrazi, aw najgorszym przypadku sprawi, że facet zwątpi w siebie. Mężczyźni nie lubią czuć się bezwartościowi lub słabi, więc wolą nie zadzierać z bardzo niezależnymi kobietami.

Zbyt wysokie mniemanie o sobie

Zawyżone poczucie własnej ważności często staje się przyczyną samotności kobiety. Zdjęcie © Shutterstock

Zawyżone poczucie własnej ważności często staje się przyczyną samotności kobiety. Zdjęcie © Shutterstock

Drugim błędem, który jest nieodłączny od kobiet, które ryzykują, że nigdy nie wyjdą za mąż, jest nadęta zarozumiałość. Kobieta o wysokiej samoocenie ma znacznie mniej kandydatów na partnerów, ponieważ żyje z nierealistycznie wysokimi oczekiwaniami: poszukuje ideału piękna, seksualności i sukcesu. Niestety, jest tylko kilku panów, którzy są fajni we wszystkim, ale dziewczyna po prostu odmawia dobrych facetów, uważając ich za niegodnych jej uwagi.

Nieznajomość własnych pragnień

Innym typowym błędem w kalkulacji samotnych kobiet jest niepewność. Takie kobiety nie do końca rozumieją, czego chcą od życia, jakie cechy są dla nich ważne u partnera – po prostu idą z prądem. Jednak ważne jest nie tylko podejmowanie wysiłków, ale także ogólna wiedza, do czego się dąży. Pomyśl o tym, dlaczego potrzebujesz męża? Jaka powinna być osoba, która przyciągnie cię do mężczyzny? Gdy kobieta zrealizuje swoje prawdziwe pragnienia, łatwiej będzie je zrealizować.

Duma i arogancja

Niektóre samotne dziewczyny są trudne do zadowolenia, chowają urazy i zachowują się jak niedostępne królowe śniegu. Mężczyznom trudno jest dogadać się z paniami, które są nieustannie krytykowane i moralizujące. Tak, a nawiązanie bliskich relacji to kolejny test. Dumni ludzie nie wybaczają nawet najmniejszych błędów w ich kierunku. Ale szlifowanie, podczas gdy partnerzy przyzwyczajają się do siebie, znajdują podejście, jest absolutnie normalne.

Mężczyźni nie ryzykują związania się z kobietą, która może być tak silna jak oni. Zdjęcie © Shutterstock

Mężczyźni nie ryzykują związania się z kobietą, która może być tak silna jak oni. Zdjęcie © Shutterstock

Dla wielu mężczyzn wybrany kojarzy się z czułością, czułością i ciepłem. To ona pociesza w trudnym momencie, całuje i przynosi pyszną zupę. Kobieta, która jest przyzwyczajona do polegania tylko na sobie i kontrolowania wszystkiego, a wszyscy nie będą serdeczni. Ta jest ciągle zajęta, rozwiązuje problemy swoje i współmałżonka, jest trochę niegrzeczna, bo jest silna moralnie. Ta osoba może być cudowną żoną i matką, ale przedstawiciele silniejszej płci nie zawsze narażają się na kontakt z kobietą, która potrafi być tak silna jak oni sami.

READ
16 wynalazków 2050: pomysły, których wszyscy na pewno będziemy potrzebować

„Czuję się dobrze bez mężczyzny”

Niektóre zdesperowane panie popełniają powszechny błąd, wierząc, że nie potrzebują już żadnego mężczyzny. Ale razem z takimi myślami emitują odpychającą energię. Dlatego faceci otoczeni taką osobą naprawdę stają się coraz mniej. Po chwili dziewczyna staje się rozgoryczona i agresywna, kłóci się z mężczyznami, nie pozwalając im się opiekować i pomagać. Nic dziwnego, że nie ma ludzi, którzy chcą poślubić tę osobę.

Zwątpienie i zazdrość

Faceci nie lubią zbyt zazdrosnych i niepewnych kobiet. Zdjęcie © Shutterstock

Faceci nie lubią zbyt zazdrosnych i niepewnych kobiet. Zdjęcie © Shutterstock

Inne panie, które zostały poparzone w poprzednich związkach, zaczynają zmieniać swój charakter, stając się niepewne. Takim dziewczynom wydaje się, że nic dobrego im się nie stanie, że przystojni mężczyźni lub prawdziwi mężczyźni nigdy nie spojrzą w ich kierunku. Zwątpienie w siebie sprawia, że ​​kobiety zadowalają się mniej lub nawet rezygnują z szukania bratniej duszy. Innym wariantem błędnego zachowania jest zazdrość. Ciągłe próby dowiedzenia się, gdzie jest iz kim, mężczyzna jest zirytowany i odpychany, podobnie jak prośby, aby nie komunikować się z innymi przedstawicielami płci pięknej. Ważne jest, aby okazywać partnerowi zaufanie do niego, ufać. Faceci nie lubią zbyt zazdrosnych, notorycznych pań.

A największym błędem każdej kobiety jest strach. To on krępuje damę ręce i stopy, utrudniając budowanie szczęścia. Związki, a tym bardziej małżeństwo, zawsze stanowią ryzyko. Nie da się przewidzieć zachowania człowieka na tyle, by uchronić się przed kłótniami i błędami. Wszelkie spory rozwiązywane są poprzez rozmowy. Te dziewczyny, które boją się wydawać „inne” lub po prostu zrobić krok do przodu, najprawdopodobniej pozostaną samotne na zawsze.

Zdanie – celibat: 8 typów dziewcząt, które nie wyszły za mąż na Rusi
„Jestem młoda, piękna, odnosząca sukcesy, dbam o siebie i mam się dobrze. Mam dużo zainteresowań, ładne mieszkanie i drogi samochód. Jestem też świetny w łóżku. Ale nie mogę znaleźć mężczyzny. Pojawili się normalni mężczyźni…” Teksty o podobnej treści pojawiają się w sieciach społecznościowych z godną pozazdroszczenia regularnością. Są naprawdę prawdziwe: bardzo wiele pięknych i odnoszących sukcesy dziewcząt nie może wyjść za mąż. Dlaczego tak się dzieje i czy można coś zmienić w tej smutnej sytuacji

Edukacja społeczna

Dlaczego w dawnych czasach szczęśliwe życie rodzinne było przywilejem?

Teraz dziewczęta nie traktują małżeństwa jako priorytetu – według statystyk średni wiek małżeństwa rośnie (obecnie wynosi 25-35 lat), a liczba małżeństw stopniowo maleje. Jednak na Rusi wszystko było zupełnie inne.

Pozostanie niezamężnym w tym czasie było jak przekleństwo. Potencjalni stajenni i ich rodziny uważnie przyglądali się wszystkim kandydatom na rękę i serce. Ważną rolę odgrywał nie tylko wygląd – zwracali uwagę na charakter, umiejętności i reputację.

READ
8 rzeczy, których nie powinieneś kupować z drugiej ręki

A komu dokładnie nie udało się zostać żoną? Zebraliśmy 8 faktów o Rosjankach skazanych na samotność. Współczesnym kobietom na pewno nie spodoba się to zestawienie – jest dzikie, nieludzkie i wcale nie logiczne.

nieostrożny

Nie tylko dziewczęta, które dobrowolnie nawiązały intymny związek przed ślubem, otrzymały odmowę, ale także te, które przypadkowo stały się ofiarą przemocy w młodym wieku. Jeśli dziewczyna nie została uznana za niewinną w noc poślubną, nowo narodzony małżonek mógł z łatwością odesłać ją z powrotem do domu rodziców.

Jak sfilmować sceny łóżkowe w filmie: protezy, naklejki i brak uczuć

Każdy dom jest silny kobiecym umysłem

Szanowali „spryt” u narzeczonych, ale to wcale nie oznaczało inteligencji. Stajenni ominęli „bardzo rzeczowe” dziewczyny: taka czarodziejka mogła się okazać. Ale nawet jeśli nie, to i tak nie da życia: nie będzie posłuszny, zacznie ganić jej męża. On oczywiście postawi go na swoim miejscu, ale komu jest potrzebna ta wojna? Lepiej byłoby od razu znaleźć taką, która zna swoje miejsce.

„Sprytność” to inna sprawa. Taka dziewczyna wie, że trzeba być posłusznym i czułym i we wszystkim zgadzać się z mężem. Ale to nie znaczy, że szukali spokoju. Kochano panny młode, które były uległe, ale z pogodnym usposobieniem, dzięki czemu potrafiła śpiewać i tańczyć lepiej niż ktokolwiek i zawsze się uśmiechała. Unikano dziewczyn „Karachternych”: tańcz tyle, ile chcesz, ale nie powinieneś ostro rozmawiać z chłopakami.

Zła żona nie postawi na stole kapuśniaku

Mamy wiele powiedzeń o sprzeciwie dobrych i złych żon naszych przodków. Oto kilka z nich: dobra żona to zabawa, a zła żona to zły eliksir; dobra żona uczy prowadzenia domu, a zła ekskomunikuje; dobra żona postawi męża na nogi, a zła żona nie postawi kapuśniaka na stole. Tylko nie myśl, że zła żona to ta, która stale widuje swojego męża i odmawia mu jedzenia.

Zobacz także: Kto urodził się tego dnia? Znane osoby urodzone 24 września Urodzony 24 września – cecha osoby. Urodziny gwiazd: 24 września, sławni ludzie, celebryci – 24 września

Na obraz „złej” lub „nieporządnej” żony na Rusi ludzie inwestowali znacznie więcej cech. Pamiętacie Marfushę z Morozko? Nasi przodkowie nie zawahaliby się nazwać jej złą – i to nie dlatego, że obraziła siostrę. Marta była zbyt zajęta swoim wyglądem i wolała siedzieć przed lustrem, a takie panny młode nie były lubiane. Złych ludzi uważano również za „pożądliwych”, nadmiernie niezależnych w swoich osądach lub zajmujących się czarami.

zła gospodyni

Jeśli dziewczyna była leniwa lub nieprzygotowana do pracy, małżeństwo jej nie świeciło – krewni ze strony męża uważnie przyglądali się każdemu drobiazgowi. Oprócz umiejętności porządkowych oceniano dokładność i czystość samej panny młodej.

Pustoshvet

U Rusi harmonia nie była wysoko ceniona – im pełniejsza i bardziej prężna wyglądała dziewczyna, tym większe było prawdopodobieństwo, że urodzi zdrowe dzieci. Chudych i chorych zaliczano do „pustych kwiatów”. Ponadto dziewczęta, które miały niepłodne starsze siostry, również nie były uważane za panny młode.

READ
Ważne rzeczy, które właściwa kobieta robi dla swojego mężczyzny

10 pikantnych cech życia baletnic, o których nie było zwyczaju mówić

O tej, która żyje dla siebie

Nieudane związki sprawiają, że kobiety zamykają się w sobie. Zaczynają angażować się w karierę zawodową, hobby, spędzać czas z przyjaciółmi, ale nie z mężczyznami.

Czasami ten stan szybko przeradza się w fazę poszukiwania nowego partnera, ale najczęściej ciągnie się długo. Czasami tak bardzo, że najlepsze lata życia mijają bez śladu, a kobieta pozostaje samotna. Ten stan może ją zadowolić, a nawet zdenerwować, ale po prostu nie jest gotowa na związek. Tak więc siedzi: udany i darmowy.

Mistrzowski

Woleli brać za żony tylko potulne dziewczyny – zbyt krnąbrni pozostawali na uboczu. Zazwyczaj dowiadywali się o charakterze wybranki od innych osób: jeśli została przyłapana na nieposłuszeństwie wobec starszych, chamstwa lub kłótliwości, natychmiast usuwano je z listy narzeczonych.

Oznaczone

Pieprzyki i znamiona mogą stać się przeszkodą w zawarciu małżeństwa. Ludzie wierzyli, że takie dziewczyny rodzą się ze znakiem wroga i mogą przynieść kłopoty w domu. Dlatego wszelkie „zawieszki” były starannie ukryte, aby nie zostały pozostawione same sobie.

Daleko od ideału: 10 żenujących ujęć gwiazd

Idealnie panna młoda nie powinna mieć więcej niż 18 lat. Potem swatka i rodzice pana młodego mieli wątpliwości co do wieku wnioskodawcy: jeśli nie jest jeszcze mężatką, coś jest z nią nie tak.

Jak królowe czerwonego dywanu wyglądają w życiu codziennym: 10 zdjęć bez ozdób

Obsesyjne pragnienie zostania żoną uniemożliwia zawarcie małżeństwa

I wreszcie o obsesyjnym pragnieniu zawarcia małżeństwa, które bardzo rzadko pomaga spełnić marzenie.

Zupełnie niezrozumiałe jest, co kieruje kobietą, która chce zostać żoną. W końcu z reguły ma jedno w głowie: potrzebuje mężczyzny, który zabierze ją do urzędu stanu cywilnego. I nie ma znaczenia, kim się okaże i z jakim dochodem. Najważniejsze jest obecność małżeństwa.

Jak pokazuje praktyka, czasami takie kobiety wciąż znajdują dla siebie partnerów, ale są nieszczęśliwe w małżeństwie. Powód jest prosty: wybrali znaczek, a nie człowieka. Mija rok, dwa, dziesięć. Kobieta szczerze żałuje tego czynu popełnionego w młodości. W tym stanie może nawet uzyskać rozwód i spieszyć się w poszukiwaniu nowego małżonka.

Zobacz także: Jaka jest zgodność Bliźniąt w miłości i małżeństwie? Jakie znaki zodiaku są odpowiednie dla Bliźniąt – z kim uzyskasz silny i długi związek w miłości i małżeństwie?

Brak dzieci – pusty kwiat w rodzinie

Każdy pan młody bał się, że dostanie yalitsę – bezpłodną żonę. To często prowadziło do incydentów: kościół nakazał szukać niewinnej, ale jak nie uwieść dziewczynki z dzieckiem, a nawet zdrowej? Od razu widać, że małżonek będzie sprawował kontrolę, jeśli ma już dziecko. Ale z czystością nadal nie jest jasne, jak się sprawy potoczą: a co, jeśli okaże się, że jest to „pusty kwiat”?

W rezultacie obyczaje na ziemiach ruskich były różne: gdzieś tylko dziewice mogły zostać pannami młodymi, ale były też takie tereny, gdzie kobieta z dziećmi nie mogła martwić się o swoją przyszłość – zawsze znalazłby się dla niej pan młody. I oczywiście mężczyźni spojrzeli na swoich krewnych: czy starsze siostry były zamężne, czy rodziły? Tak więc czasami dziewczyna nie mogła wyjść za mąż, ale wady innych ludzi.

READ
Rosjanka, która od 5 lat mieszka we Włoszech, mówiła o ubóstwie, bezrobociu i stosunku do kobiet

Posag

Tylko dziewczęta na Rusi skończyły 10 lat, zmuszono je do przygotowania sobie posagu. Nikt nie potrzebował biednych krewnych, więc musieli się przygotować z wyprzedzeniem. Zasadniczo „dobro” składało się z robótek ręcznych i cennych prezentów.

Skrzynie z lnem, tak panna młoda z cierniem

Nikt nie lubił posagu – ani arystokraci, ani kupcy, ani zwykli ludzie. I wcale nie chodziło o to, że dziewczyna miała „podziękować” mężczyźnie za to, że wziął ją za żonę. Wspólny majątek składał się z tego, co oboje małżonkowie wnieśli do domu. Od mężczyzny – koń, wóz, narzędzia. Od kobiety – naczynia, poduszki, płótna na ubrania dla całej rodziny, kołowrotek.

Z czasem obyczaje się zmieniły: zamiast zaopatrywać pannę młodą w artykuły gospodarstwa domowego, rodzice po prostu dawali pieniądze. Dla samych dziewcząt nie było to zbyt wygodne, ponieważ posag uznano za ich własność. Żona kupca w trudnych czasach mogła odmówić sprzedaży biżuterii otrzymanej od ojca i matki. Ale kiedy pieniądze zostały wydane, idź i pamiętaj później, o co kłócić się z mężem, który jest właścicielem zakupu.

Święty głupiec

Rodzice niezdrowych psychicznie dziewcząt nawet nie próbowali wyjść za mąż. Oprócz myśli o małżeństwie były inne, ważniejsze rzeczy: opieka i uważne obserwowanie chorej córki, bo byli tacy, którzy chcieli wykorzystać dziewczyny z problemami do szalonych przyjemności.

Praca karmi człowieka, ale lenistwo psuje

Zarówno dla faceta, jak i dla jego rodziców pojawienie się innej kobiety w rodzinie było radością: pracujące ręce nigdy nie będą zbędne. Często matka „małego” zaczęła mówić o małżeństwie: mówią, że czas przyprowadzić nową kochankę. I wybrali oczywiście taki, który przyda się w chacie i na polu.

Za „bezużytecznych” uważano tych, którzy słabo przędą, tkają, szyją, szybko się męczą, rzucają siano w snopy. Sprytna, zdrowa, pracowita i łagodna, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ją postawisz – taka była idealna panna młoda, którą wszyscy chętnie poślubili. Jednak ciężka praca, dobre zachowanie, a nawet zdrowie często zastępowało 10-15 rubli, które ojciec dawał „na dziewczynkę”.

Samoocena

Kiedy osoba wystawia mieszkanie na sprzedaż, ma 3 opcje rozwoju wydarzeń. Ustaw cenę powyżej ceny rynkowej. Lub ustal odpowiedni koszt, zgodnie z dostępnymi stawkami. Lub rozdaj za tanio. Kupię drugą opcję wcześniej. Pierwsza jest za droga, ostatnia może okazać się podstępem.

Zamężne dziewczęta mają taką samą sytuację. Ci, którzy odpowiednio się oceniają, nie mają wewnętrznych kompleksów i nie oczekują arabskiego szejka jako księcia, szybko biorą ślub.

Zobacz też: Czy mężczyzna powinien karmić kobietę? Inwestycja w kobietę – sukces mężczyzny, czyli opinie o tym, czy mężczyzna powinien dbać o kobietę i dlaczego. Mężczyzna karmi kobietę – badamy wszystkie niuanse

READ
13 najważniejszych rzeczy, które podświadomie podniecają mężczyzn

Ci, którzy mają zbyt niską samoocenę (jestem brzydka / gruba / szkodliwa / głupia / ze wsi itp.) podświadomie inspirują się ideą, że nikt nigdy ich nie pokocha i tak się ożeni (brzydka / gruba / szkodliwa) . Z czasem ta postawa niejako „zacementuje” się w głowie i przeradza się w publiczną deklarację: „Nie chcę się żenić!”.

Inna, ale podobna sytuacja rozwija się wśród posiadaczy zawyżonej samooceny. Są zbyt dobrzy dla tych mężczyzn, którzy tworzą ich środowisko. Tak, składają piękne propozycje małżeńskie. Tak, zawsze jest wokół nich wielu fanów. Tak, są zadbane i samowystarczalne. Ale jednocześnie odmawiają wszystkim, tłumacząc się z uśmiechem: „Mogę wziąć ślub – po prostu nie chcę”. Ale w rzeczywistości podświadomie czekają na tego konkretnego arabskiego szejka z milionem dirhamów. Albo Brad Pitt z jego hollywoodzkim uśmiechem. W końcu tylko oni zasługują na taki skarb.

Zbyt idealne

Kobieta, pewna własnej idealności i nieodpartości, często żyje samotnie. Nie, może mieć całą rzeszę fanów, zdarzają się nawet krótkotrwałe romanse, ale najczęściej nie można mówić o żadnym życiu rodzinnym.

Takie kobiety „odrzucają” kandydatów na mężów w zarodku, biorąc pod uwagę wady każdego z nich, a nie zalety (wszyscy wiemy, że każdy człowiek ma jedno i drugie). W końcu dawne piękno i młodość odchodzą bez śladu, a żyjąca w głowie świadomość własnej idealności nie pozwala na małżeństwo.

Miłośniczka maminsynków i żigolaków

Jeśli kobieta tak bardzo kocha podobać się mężczyźnie, że nawet go utrzymuje, najprawdopodobniej nie zostanie żoną. W każdym razie szczęśliwy – na pewno.

Mężczyźni lubią wykorzystywać oswojone, posłuszne kobiety, ale nigdy się z nimi nie żenią, chyba że trzeba ją z nim jak najmocniej związać, żeby na pewno nie uciekła. Tak, a często jest to tylko dodatkowy ruch, którego nie możesz wykonać, ponieważ kobieta jest już gotowa na wszystko, tylko po to, by mieć w pobliżu mężczyznę.

Wydawałoby się, że prawie rodzina, tylko na specjalnych warunkach. Ale nie naprawdę. Tacy mężczyźni przez całe życie szukają ciekawszej imprezy (albo bogatszej, albo bardziej przychylnej – takiej, która będzie kochać jeszcze bardziej). A gdy tylko taka dama pojawia się na horyzoncie, jej własna natychmiast znika w tle.

Przynależność do niższej klasy

Na Rusi mogą istnieć miłosne relacje między mężczyznami i kobietami różnych klas. Ale małżeństwa międzyklasowe nie były mile widziane.

„Przeszkodą do zawarcia małżeństwa były różnice klasowe i społeczne: chłopkę lub chłopkę w najlepszym razie uważano za „mniejszą”, czyli drugą żonę, konkubinę, z którą pan feudalny „pojawił się przez prawo”, że zjednoczył się wbrew przepisom kościelnym” – pisze Baidin w dziele „Kobieta w starożytnej Rusi”.

Czarownica

Dziewczyna niekoniecznie musiała umieć się wyczarować: jeśli w jej rodzinie byli wróżki, to nie mogła już liczyć na małżeństwo. Jednocześnie takie dziewczyny były szanowane, zwracano się do nich o pomoc i wzywano jako gości honorowych na święta.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: