8 światowej sławy aktorek, które zaczynały karierę jako modelki

Milla Jovovich w przestrzeni postsowieckiej ma szczególnie czuły stosunek, jak zresztą do wielu dzieci imigrantów, które nie zapomniały języka rosyjskiego. W pozostałych częściach świata Milla jest nie mniej kochana. Jovovich jest jedną z tych, których kariery filmowe i modelingowe są równie znane, więc mówienie, że zamieniła jedną na drugą, byłoby niesprawiedliwe. W świetle niedawnego skandalu, kiedy modelka (choć dorosła) została uznana za zbyt młodą z wyglądu, a reklama z MiuMiu z jej udziałem została zakazana w brytyjskim Vogue, historia pierwszego sukcesu Jovovicha wydaje się szczególnie kontrowersyjna.

Jeszcze w odległych latach osiemdziesiątych decyzja o zabraniu 11-letniej, choć prawdziwie utalentowanej, na okładkę włoskiego Lei, a także w reklamie Revlonu „Most Unforgettable Women in the World”, którą Richard Avedon, kto go strzelił, nalegał, spowodował odrzucenie przez wielu. Tak czy inaczej, historia utorowała drogę Mili w branży modelek, gdzie stała się prawdziwą supergwiazdą, a następnie w kinie, gdzie Jovovich również skopał wszystkim tyłek. Chociaż po raz pierwszy zwróciła na siebie uwagę jako aktorka po powrocie do Błękitnej Laguny, jej najsłynniejsze role w Resident Evil, Joannie d’Arc i Piątym elemencie od dawna utożsamiają jej imię ze statusem bohaterki akcji.

Pasterz Cybila

Pasterz Cybila

Według jednej z wielu anegdot z Nowego Hollywood, Martin Scorsese, wybierając aktorkę do roli ukochanego Roberta De Niro w Taksówkarzu, szukał „kogoś takiego jak Cybill Shepherd” – dopóki ktoś mu nie powiedział, że w rzeczywistości stać go na Cybill Sama pasterz. W tym momencie Shepherd było już niemal powszechnie znane: w 71 roku zadebiutowała w filmie „Ostatni pokaz filmów” Petera Bogdanovicha (a potem zagrała w dwóch kolejnych jego filmach z rzędu), aw 72 wystąpiła w Heartbreak Ellen May; oba filmy zrobiły klasyczne listy. W obu młoda aktorka zagrała najbardziej amerykański sen – albo dziewczynę, albo wizję, blondynkę o rozmarzonym, figlarnym spojrzeniu z uprzywilejowanej klasy.

Niewiele osób było tak idealnych do tej roli: w młodym Shepherdzie była zarówno szlachetność hollywoodzkich diw minionych epok, jak i urocza prostota „dziewczyny z sąsiedztwa”. Między innymi była prawdziwą królową piękności: w wieku 16 lat – w rodzinnym Memphis, w wieku 18 lat – już na skalę krajową, wygrywając konkurs “Modelka roku”. Do 1970 roku Cybill niejednokrotnie pojawiła się na okładce Glamour, gdzie Bogdanovich w końcu ją zauważył – jak żartowała aktorka, „ponieważ miałam na sobie T-shirt z napisem I Love You”. W latach osiemdziesiątych Shepherd samokrytycznie odgrywała swoją najpopularniejszą rolę: zubożała top modelka, inwestorka venture capital i partner Bruce’a Willisa w Moonlight Detective Agency. Właściwie kariera zarówno samej aktorki, jak i jej seryjnej bohaterki Maddie udowadnia, że ​​modelek nie należy lekceważyć.

Izabela Rossellini

Izabela Rossellini

Córka klasycznej ikony Hollywood, gwiazdy Casablanki Ingrid Bergman i włoskiego klasyka neorealisty Roberto Rosselliniego, stanowisko, które wraz z wielką odpowiedzialnością oferuje jeszcze więcej wspaniałych możliwości i doskonałej dziedziczności. Po zagraniu w kilku filmach w swojej ojczyźnie, we Włoszech, na samym początku lat 70. Isabella Rossellini przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie wszystko zaczęło się kręcić, nie tylko dzięki jej urodzie i talentowi, ale także rodzinnej bohemie znajomości. Jednak początkowo studiowała i pracowała jako tłumaczka w telewizji, a dopiero w wieku 28 lat Rossellini wkroczyła w świat mody – z lekką ręką fotografa mody Bruce’a Webera, który nakręcił ją na okładkę brytyjskiego Vogue’a. Według magazynu Time, do 83 roku dzień modelki Rossellini kosztował 9 dolarów, została sfilmowana przez wszystkie gwiazdy mody i fotografii artystycznej, od Richarda Avedona i Helmuta Newtona do Roberta Mapplethorpe’a, i opublikowana przez wszystkie glosy. Jak wspomina sama aktorka, „w gorących latach mojej kariery modelki całe moje życie było zaplanowane co do minuty na osiem miesięcy z góry. Żyłem w tym trybie przez dziesięć lat!”

READ
12 strojów celebrytów, które zszokowały wszystkich na czerwonym dywanie

W przeciwieństwie do wielu aktorek, które wykorzystywały biznes modelek jako trampolinę do Hollywood i nie czerpały przyjemności z zawodu, Rossellini nie rezygnuje z przeszłości. Muza Davida Lyncha (który dał jej pierwszą dużą rolę w Blue Velvet), reżyserki, artystki i aktywistki Isabelli Rossellini była twarzą Lancome do 40 roku życia, dopóki nie została usunięta z powodu „starości”. „W zawodzie modelki nie ma nic złego, poza tym, że jest ulotny. Podobnie jak wielu miałem uprzedzenie, że to głupie zajęcie, ale wcale tak nie jest. Ludzie, których spotykasz w pracy, są niesamowicie inteligentni i utalentowani – a Ty interpretujesz to, co próbują wyrazić. To jak wyprawa do cudzego umysłu: jesteś turystą w czyimś fantastycznym świecie.”

Lauren Hutton

Lauren Hutton

Kariera Lauren Hutton jest kolejnym potwierdzeniem tego, jak zmieniły się czasy i priorytety: podpisała swój pierwszy kontrakt na modelkę w wieku 23 lat, po uzyskaniu do tego czasu tytułu Bachelor of Arts. Był rok 66, a młody Hutton został przejęty przez główną amerykańską agencję modelek tego czasu, Ford Models. Współzałożycielka agencji, Eileen Ford, mówiła o Hutton jako o „jednej z najsłodszych i najbardziej dowcipnych dziewczyn na świecie, w której nie ma ani krzty fałszu”. Dzięki tej współpracy Hutton była filmowana non stop, nakręciła rekordową liczbę okładek Vogue’a (27 razy pojawiła się na okładce amerykańskiego wydania i 14 międzynarodowych) i wprowadziła do mody szczelinę między zębami, do czego agencja bezskutecznie namawiała. jej się pozbyć.

W 68 roku Hutton zagrała w sportowej komedii o futbolu amerykańskim Paper Lions, a przez następną dekadę grała niemal bez pominięcia: z Altmanem, Schroederem, Tobackiem i innymi wielkimi reżyserami lat 70. Jej główną rolę zagrała jako sfrustrowana żona trofeum w American Gigalo z Richardem Gere, jednym z najlepszych filmów epoki – ale w latach 80. kariera aktorska Huttona stopniowo schodziła na dalszy plan, ustępując miejsca desperackim przygodom. W 2000 roku, po powrocie z nurkowania z białymi rekinami, 56-letnia aktorka wybrała się na motocyklową wycieczkę artystyczną z Dennisem Hopperem i Jeremy Ironsem, gdzie miała straszny wypadek z prędkością 160 kilometrów na godzinę. Prawie dziesięć lat zajęło jej powrót do kina, a dwa lata później, w 69 roku, została twarzą Lucky Brand, zmieniając model o połowę swojego wieku.

Charlize Theron

Charlize Theron

Ta lista nie byłaby kompletna bez aktorki, której kariera jest teraz u progu kolejnego rozkwitu dzięki potężnej roli w nowym Mad Maxie i nadchodzącej adaptacji filmowej Mroczne miejsca Gillian Flynn, która ukaże się na rosyjskich ekranach 13 sierpnia To nie pierwszy raz, kiedy wszyscy nagle zdają sobie sprawę, że Theron jest w rzeczywistości świetną aktorką, a nie tylko zimną pięknością. Ma na swoim koncie o wiele więcej wartościowych filmów, niż wielu ludziom się wydaje: od potężnej premiery „Adwokata diabła” po „Podwórka” Jamesa Graya i „Życie i śmierć Petera Sellersa”. Nie wspominając już o jej kultowych rolach w rozdzierającym serce melodramacie Słodki listopad i twardym Potworze, który przyniósł Theronowi Oscara.

READ
Dres z koronką nie zdobił nawet figury supermodelki Heidi Klum

Tymczasem początek Charlize Theron wcale nie był bezchmurny. Niekorzystna sytuacja rodzinna, która ostatecznie doprowadziła do tragedii (matka zastrzeliła ojca alkoholika w samoobronie, gdy aktorka miała 16 lat), wyjazd na lepsze życie najpierw do Mediolanu, potem do Miami i Nowego Jorku, bezrobocie, wyczerpujące szkolenie baletowe i kawałki chleba skradzione ze stolików w restauracjach – to drugie, na razie nieznane nikomu, życie za fasadą rozchwytywanej modelki. „Pojechałem do Nowego Jorku na trzy dni, żeby pozować, i spędziłem tam całą zimę, śpiąc w pozbawionej okien piwnicy w domu przyjaciela. Nie miałem pieniędzy, uczyłem się w szkole baletowej, ugięły mi się kolana i zaczęła się ciężka depresja. Theron przyznaje, że wybrała zawód modelki zamiast kelnerki tylko dlatego, że jej południowoafrykański paszport nie był wynajmowany w restauracjach, a agenci cały czas radzili jej, aby zrzuciła kilka kilogramów, aby wejść do pierwszej ligi modelek. Tak czy inaczej, od tamtego okresu Charlize pozostała modelką i baletem, co pozwoliło jej być twarzą zapachu J’adore przez wiele lat.

Andie MacDowell

Andie MacDowell

W tym roku Andie MacDowell można było zobaczyć w nowym Magic Mike, gdzie aktorka zagrała wspaniałą samotną matkę. Jednocześnie jej bohaterka, w rzeczywistości drugi plan, przewyższa pod względem skuteczności wielu głównych bohaterów filmu. Jak wiele gwiazd Hollywood, McDowell przyszedł do kina z branży modelek. Jako studentka podpisała kontrakt z jedną z największych agencji modelek na świecie – Elite, wystąpiła w Vogue oraz w kampaniach reklamowych takich marek jak Yves Saint Laurent i Armani. Następnie w latach 80. została oficjalnym przedstawicielem L’Oreal i do tej pory nie zrezygnowała z tego stanowiska.

McDowell trafiła do kina dzięki współpracy z Calvinem Kleinem: producenci zauważyli ją w reklamie marki i zaprosili do roli młodej Angielki w filmowej adaptacji historii Tarzana. Jednak ze względu na wyraźny południowy akcent młodej aktorki, jej postać została następnie wyrażona przez Glenn Close, podczas gdy sama McDowell strasznie się tym martwiła. „Musiałem wybrać: albo wyskoczyć przez okno i uniknąć publicznego upokorzenia, albo walczyć”. Andy wybrała to drugie, zapisała się na zajęcia aktorskie, a kilka lat później nakręciła dramat Soderbergha „Seks, kłamstwa i wideo”, a następnie „Dzień świstaka”, „Cztery wesela i pogrzeb” i wiele innych przebojów.

Cameron Diaz

Cameron Diaz

Cameron Diaz jest jedną z tych aktorek, które wszyscy kochają, a każdy ma swój ulubiony film z jej udziałem. Ktoś jest na zawsze oddany “Masce”, inni nigdy nie będą mogli zapomnieć jej tańca z “Aniołków Charliego”, a jeszcze inni całkowicie współczuli Diaz, gdy zobaczyli ją w “Doradcy” Ridleya Scotta – jadącą na przedniej szybie Ferrari . Tymczasem nigdy nie myślała o karierze aktorskiej, zamiast tego marzyła o zostaniu zoologiem. Punktem zwrotnym dla Diaz było przyjęcie, na którym poznała fotografa, który zaproponował jej kontrakt z Elite Model Management. Tak więc zaraz po ukończeniu studiów Diaz przeniosła się do Japonii i spędziła kolejne pięć lat podróżując po świecie: pojawiła się na okładce magazynu Seventeen, reklamując Coca Colę, Levi’s i Calvina Kleina. Własny agent modelek zaproponował Cameron spróbowanie swoich sił w kinie. Gdyby wiedział, że debiutancka rola w „Masce” zmusi Diaz do odejścia z branży modelek i przyniesie wynagrodzenie w wysokości 2 milionów dolarów, a późniejsza praca uczyni ją jedną z najbardziej utytułowanych i rozchwytywanych aktorek swojego pokolenia, mógłby pomyślałem dwa razy.

READ
Yana Rudkovskaya założyła bardzo jasną sukienkę, która podkreśliła niedoskonałość jej sylwetki

Anjelica Huston

Anjelica Huston

„Modelowanie wiele mnie nauczyło, w tym jak zostać dobrą aktorką i nadać określone znaczenie obrazowi na ekranie” — mówi Houston o swojej krótkiej, ale wybitnej karierze modelki. Dorastała w rodzinie bohemy: jej matką jest primabalerina Enrica Soma, jej ojcem jest dziedziczny zdobywca Oscara reżyser John Huston. Wydawało się, że miejsce na dużym ekranie było dla niej przygotowane od urodzenia, jako dziecko Angelica naprawdę zagrała kilka małych ról w filmach ojca, ale z powodu trudnych relacji z ojcem i po tragicznej śmierci matki wszedł do branży modelek.

Jej przewodnikiem po wybiegu był przyjaciel rodziny, fotograf Richard Avedon, który najpierw skrytykował wygląd dziewczyny („ramiona zbyt szerokie jak na modelkę”), a nieco później przedstawił ją Dianie Vreeland, która pod koniec lat 60. kierowała amerykańskim Vogue. Przez kilka następnych lat Houston był na łamach Vogue’a, Harper’s Bazaar i innych błyszczących magazynów, aktywnie uczestniczył w pokazach od Valentino po Yamamoto i udało mu się dostać w obiektyw takich legend fotografii jak Guy Bourdain, Richard Avedon i Bob Richardson. Z tym ostatnim (to zresztą ojciec Terry’ego Richardsona, również człowieka o wybitnym przeznaczeniu) Houston przeżyła długi i bardzo trudny romans, którego koniec zbiegł się z końcem jej kariery modelki. A potem – pierwsza godna uwagi rola w “Listonosz zawsze dzwoni dwa razy”, sojusz z Jackiem Nicholsonem, pojawienie się na stałe Morticii Adams z ponurej rodziny o tym samym nazwisku i wiele innych wspaniałych ról.

Jane Fonda

Jane Fonda

Jane Fonda nie potrzebuje dziś więcej przedstawiać. Jednak na początku swojej kariery musiała ciężko pracować, aby reżyserzy zaczęli postrzegać ją jako obiecującą aktorkę dramatyczną, a nie tylko kolejną ładną dziewczynę, która przypadkowo dostała się na plan. Fonda od dzieciństwa marzyła o scenie, dlatego w latach studenckich poszła do pracy jako modelka, aby opłacić zajęcia z aktorstwa. „Szczerze mówiąc, zawsze miałam napięte relacje z modą i nie miałam wszystkich niezbędnych cech, aby zostać dobrą modelką. Wkurzyło mnie to, że oceniano nas po naszym wyglądzie i w ogóle nie przejmowałem się ubraniami ”.

Lekceważący stosunek do zawodu modelki nie przeszkodził Fondzie w dwukrotnym pojawieniu się na okładce Vogue’a, stając się ikoną mody swojego pokolenia, a w 1982 r., kiedy miała już 45 lat, sprzedała kurs wideo z aerobiku w 17 milionach egzemplarzy i przekształcenie się w guru fitness. Jednak aktorka osiągnęła główny cel w swoim życiu: ma na swoim koncie dwa Oscary i ponad 40 innych prestiżowych nagród filmowych, a na początku roku na Netflix z 77-latkiem ukazał się znakomity sitcom Grace i Frankie. Fonda w roli tytułowej.

READ
Ony rosyjskich piłkarzy przed i po operacji plastycznej

Kim Basinger

Kim Basinger

Symbol seksu lat 80., gwiazda „8 Mile” i „Secrets of Los Angeles”, w wieku 16 lat Kim Basinger była jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek w Stanach Zjednoczonych. Z okładki amerykańskiego Vogue’a przeniosła się na włoski, reklamowała Maybelline i była twarzą marki szamponów Breck. Karierę modelki Basinger poprzedziło zwycięstwo najpierw w mieście, a następnie w regionalnym konkursie piękności, gdzie została zauważona przez scout agencji Forda i zaproponowała pracę. Wystarczy powiedzieć, że po przeprowadzce do Nowego Jorku Kim zaczęła zarabiać 1000 USD dziennie. Pomimo hojnych opłat, biznes modelek ciążył na niej: „Bardzo trudno było biegać po castingach przez cały dzień i stale monitorować swój wygląd. Czułem się, jakbym się dusił. Trudno mi było przez to przejść”. Pięć lat później Basinger zdecydowała, że ​​chce zostać aktorką lub piosenkarką i wyjechała, by spróbować swoich sił w Hollywood. Kilka lat później została nową dziewczyną Bonda, a pod koniec lat 80. wpadła do wieczności, grając z Mickeyem Rourke w 9 ½ Weeks, filmie, do którego nasze dzieci również będą wracać.

Uma Thurman

Uma Thurman

Chuda nastolatka Uma Thurman miałaby do opowiedzenia historię o znęcaniu się, dorastaniu w naszych czasach. Od najmłodszych lat Thurman była nieustannie wyśmiewana: zarówno z powodu dziwnego imienia nadanego jej przez ojca, profesora, który studiował Tybet, jak i z powodu jej niezgrabnych proporcji. Jednak wysoki wzrost w wieku 15 lat nie był już postrzegany przez dziewczynę jako wada, po tym jak zaproponowano jej pracę jako modelka. Być może częściowo na jej decyzję wpłynął przykład matki, odnoszącej sukcesy modelki w latach 60., Neny von Schlebrugge. Po pojawieniu się na okładkach Vogue i Glamour, Thurman trafił na ekrany.

Nie można spierać się z faktem, że jej kariera filmowa była w dużej mierze zasługą filmów Tarantino: zarówno pierwsza, jak i druga fala niesamowitego sukcesu uderzyły ją odpowiednio po Pulp Fiction i Kill Bill. Jednocześnie aktorka odegrała więcej niż jedną interesującą rolę, więc całkowicie błędem byłoby sprowadzanie wszystkich jej osiągnięć tylko do najbardziej rozpoznawalnych obrazów Tarantino. Thurman chwalił także John Malkovich, z którym zagrała w Niebezpiecznych związkach. To ona wyszła z morskiej piany u Terry’ego Gilliama – no i oczywiście nie możemy zapomnieć o Gattace, która pozostaje jednym z najbardziej aktualnych filmów naszych czasów.

Sharon Stone

Sharon Stone

Sharon Stone wspomina, że ​​była niezwykle poważnym dzieckiem, co bardzo zastanawiało jej matkę. Zabrała nawet córkę do specjalistów, ale okazało się, że ze Stonem wszystko było w porządku – była po prostu cudownym dzieckiem o niezwykle wysokim IQ. W rezultacie została wysłana do drugiej klasy w wieku 5 lat, aw wieku 15 lat poszła już na studia. Ze względu na różnicę wieku i umiejętności, Stone nigdy nie pasowała do społeczeństwa, w którym była. Aktorka uważa, że ​​było to jednak najlepsze przygotowanie do jej przyszłego dorosłego życia, które również rozwijało się wcale nie banalnie. Po studiach została zauważona na konkursie piękności i zaczęła pracować dla Forda. Kariera modelki Stone poszła w górę, mieszkała w Europie i była poszukiwana, ale w pewnym momencie wszystkiego miała dość, spakowała walizki i wróciła do ojczyzny, by zostać aktorką.

READ
Eminem, Alexey Panin i inni znani ojcowie, którzy pozwali dzieci z byłych żon

Jest oczywiste, że wszystko, do czego Sharon Stone stosuje swój wybitny intelekt, udaje jej się. Po zagraniu kilku dobrych ról, aspirująca aktorka trafiła w sedno: została zabrana do filmowej adaptacji nowoczesnego klasyka science-fiction Philipa Dicka Total Recall. Film Verhoevena, w którym zagrała u boku Arnolda Schwarzeneggera, od razu uczynił ją nową gwiazdą. Praca z reżyserką ugruntowała jej status wybitnej aktorki po kultowym Podstawowym instynkcie, w którym Stone odrodziła się jako seryjny morderca. Sama wiesz, która scena stała się ostatecznie przyczyną sporu między reżyserką a aktorką, co na szczęście nie wpłynęło na jej karierę. Kolejne „Kasyno” Scorsese udowodniło raz na zawsze, że Stone ma nie tylko modelowy wygląd, ale także prawdziwy talent aktorski.

Monica Bellucci

Monica Bellucci

Monica Bellucci nie spodziewała się zagrać dziewczyny Bonda w wieku 50 lat. Jeśli odrzucić zgubny paradygmat, nie jest to wcale zaskakujące z zewnątrz: aktorka i modelka doskonale poradziły sobie ze swoją rolą w każdym wieku. Bellucci urodziła się w sennej włoskiej wiosce, gdzie nazywano ją tylko lokalną pięknością. Po raz pierwszy próbowała pozować do kamery w bardzo młodym wieku 13 lat, ale zastanawiała się, jak na tym zarobić, dopiero na uniwersytecie. Początkowo modeling pomógł jej opłacić wykształcenie prawnicze, ale potem stał się głównym zawodem. Możliwość podróżowania, którą jej dała, przyciągnęła młodego Bellucci znacznie bardziej niż biblioteka.

Kariera Bellucci nabrała szybkiego tempa: została włoską supermodelką, zagrała w największych markach, takich jak Dolce & Gabbana, Richard Avedon sfotografował ją dla Pirelli. Wydaje się, że praca w kinie była nieunikniona, choć zna sceptycyzm publiczności: „Są gotowi wybaczyć ci twój talent, twój umysł, ale piękno ci nigdy nie zostanie wybaczone. Jeśli jesteś piękna, musisz być głupia”. Film “Mieszkanie” z Vincentem Casselem był pierwszym sukcesem aktorskim Bellucci – za tę rolę była nominowana do “Cesara”, warunkowo, francuskiego “Oscara”. Ponieważ aktorka biegle posługuje się czterema językami, otwierała role filmowe na całym świecie. W Stanach zyskała wielką sławę, choć niezbyt udane, ale głośne sequele Matrixa, a także Pasję, w której zagrała Marię Magdalenę. Cóż, nie warto mówić o światowej sławie ciężkiej „Nieodwracalności” Gasparda Noe – nawet ci, którzy nie odważyli się go obejrzeć, wiedzą o filmie i roli Bellucci.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: