8 sposobów na zorganizowanie łazienki dzieci

Procedury wodne u małego dziecka mogą powodować tylko 2 warunki: drażliwość, kaprysy, łzy i zabawny rytuał, rozrywka, przyjemność.

Prostym sposobem na przejście w drugą stronę jest zorganizowanie przestrzeni łazienki i akcesoriów w taki sposób, aby dziecko zawsze mogło się dobrze bawić i cieszyć.

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest ważne w każdym pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko. Dzieciństwo to okres otarć i kontuzji. Nie szukaj ich w pomieszczeniu, w którym dziecko może czuć się bezpiecznie. Kilka rzeczy do przemyślenia podczas kąpieli dla niemowląt:

ostre rogi

Wszystkie ostre rogi, uchwyty i szpilki muszą być usunięte lub w zaślepkach ochronnych. Nie ryzykuj wzroku dziecka. Możesz w tym celu użyć zabawnych uchwytów na meblach.

ostre rogi
bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo w łazience

Śliska podłoga

Kłopoty w każdej łazience. Nawet dorośli często ślizgają się na mokrej podłodze, co powiedzieć o dziecku. Istnieje kilka rozwiązań tego problemu:

Mata antypoślizgowa dla dzieci w łazience

Proste rozwiązanie, które może zapewnić dziecku zdrowie. Taki dywanik ma specjalnie powleczoną tylną stronę, która nie pozwala mu ślizgać się po mokrej powierzchni łazienki. Stopa jest na nim równie pewna.

Mata antypoślizgowa

Mata podłogowa, w pobliżu wanny

Miękka mata z włosiem, która błyskawicznie wchłania wilgoć, nie pozwoli stopom ślizgać się po płytce.

Mata podłogowa

Mata do kąpieli

Zasłona prysznicowa

Zapobieganie śliskiej podłodze. Zasłona nie tylko utrzyma suchą przestrzeń wokół łazienki, ale może też sprawić dziecku frajdę.

Zasłona prysznicowa
Zasłona prysznicowa
Zasłona prysznicowa
Zasłona prysznicowa

higiena

Przestrzeganie zasad higieny jest kluczem do zdrowia dziecka. W łazience pozbycie się zarazków z powierzchni skóry.

Poniższe rzeczy pomogą usprawnić procedurę:

  • mydelniczka – pozwala zaoszczędzić jakość mydła
  • dozownik do mydła w płynie
  • szczoteczka do paznokci – szoruje wszelkie zabrudzenia

higiena
Akcesoria łazienkowe
Akcesoria higieniczne

funkcjonalność

Gdy dziecko jest w wieku rozwoju funkcji dotykowych, będzie chwytało i rozrzucało rzeczy, do których może sięgnąć. Prowadzi to do ciągłego zamieszania. Aby uprościć proces czyszczenia, dla każdego przedmiotu powinno być określone miejsce, zwłaszcza jeśli te przedmioty należą do dziecka. Oto kilka wskazówek, jak zorganizować swoją przestrzeń.

Zawieś szklankę na pędzle i pastę

Kubek na pędzle

Higiena pędzla jest bardzo ważna. Nie może mieć kontaktu z zabrudzonymi powierzchniami. Zalecamy wymianę szczoteczki do zębów co 3 miesiące.

Uchwyt na ręczniki

Uchwyt na ręczniki

uchwyt na głowicę prysznicową

uchwyt na konewkę

Uchwyt na papier toaletowy

Uchwyt na papier toaletowy

Może rozpraszać dziecko nawet w czasie spędzonym w toalecie.

READ
Najlepsza żona według znaku zodiaku

Rozrywka w dowolnym miejscu

Proces brania kąpieli lub prysznica może stać się dla dziecka rutyną. Aby temu zapobiec, możesz zmienić ją w zabawną grę ze swoim ulubionym bohaterem. Na przykład organizując całą kolekcję przedmiotów z jednym z bohaterów – niedźwiedziem, krową, żabą, możesz bawić się różnymi historiami podróżniczymi tych zwierząt. Mogą stać się ulubioną zabawką Twojego dziecka.

rozrywka

Zabawa w kąpieli

Podczas remontu łazienki każdy myśli o stylu. W zależności od obranego kierunku projektanci i amatorzy starają się zachować wszystkie elementy w tym samym kolorze. To samo należy kierować się doborem akcesoriów. Łazienka dla dorosłych powinna być funkcjonalna i urządzona we własnym stylu. Wersja dla dzieci może składać się wyłącznie ze zwierząt. Pozwoli to utrzymać jednolitą atmosferę w łazience.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: