8 sposobów na przechowywanie małej łazienki

Jeśli masz małą łazienkę, prawdopodobnie już stoisz przed dylematem przestrzeni i przechowywania. To naprawdę wywołuje przytłaczające i nieokreślone uczucia. Ale udzielimy wskazówek, które mogą pomóc w wyposażeniu łazienki, pomimo niewielkich rozmiarów.

Doceń prawdziwą przestrzeń

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to ocenić swoją przestrzeń i uzyskać prawdziwe informacje o wszelkich ograniczeniach w pomieszczeniu. Projektanci zalecają narysowanie pokoju i uwzględnienie pomiarów każdego obszaru.

Posprzątaj i zorganizuj

Następnie nadszedł czas, aby posprzątać i zreorganizować wszystkie niezbędne elementy łazienki. Warto opróżnić każdą szufladę i szafkę i zrobić trzy stosy: „rzeczy niezbędne”, „rzeczy rzadko używane” i „rzeczy zbędne”. Gdy zobaczysz, z czym masz do czynienia, możesz łatwo podejmować decyzje dotyczące przechowywania dowolnych przedmiotów.

Definicja niewykorzystanych przestrzeni

Teraz nadszedł czas, aby rozejrzeć się po łazience i znaleźć niewykorzystane miejsca.

Pytania, które należy sobie zadać:

  1. Czy możesz dodać półkę pod szafką, aby stworzyć kolejny poziom przechowywania?
  2. Czy masz niewykorzystane miejsce na ścianie na nowe półki?
  3. Czy wykorzystujesz całą część wnęki pod prysznicem?
  4. Czy istnieje rozwiązanie do przechowywania nad toaletą?
  5. Czy na ścianie jest miejsce na wieszaki na ręczniki?
  6. Czy jest miejsce nad drzwiami?

Bądź kreatywny dzięki pamięci masowej

Po zidentyfikowaniu przestrzeni w małej łazience możesz zacząć kreatywnie wykorzystywać sposób, w jaki są wykorzystywane.

Podstawy też działają

Bycie kreatywnym jest dobre, ale czasami warto wrócić do podstaw. W niewielkich przestrzeniach standardowe wieszaki na ręczniki mogą zajmować zbyt dużo miejsca.

Używaj odpowiednich koszy do przechowywania

Gdy na niewielkiej przestrzeni masz widoczne kosze do przechowywania, najlepiej dopasować je do nich w tym samym kolorze i stylu. Dzięki temu wyborowi możesz stworzyć bardziej spokojny i przestronny wygląd.

Rozbudzaj zainteresowanie designem

Małe łazienki często służą jako świetne miejsce do wykorzystania trików projektowych i ożywienia wnętrza.

Po posortowaniu magazynu zastanów się nad zrobieniem czegoś, aby poprawić czynnik projektowy swojej przestrzeni, na przykład pomalowanie drzwi farbą kredową, dodanie odważnej zasłony prysznicowej, a nawet tapetowanie przestrzeni.

Rozważ zakup mebli na zamówienie

Jeśli masz własny dom i pozwalają na to finanse, luksusowym rozwiązaniem dla małej łazienki byłoby stworzenie niestandardowego lub wbudowanego schowka.

READ
10 filmów, które każda kobieta powinna oglądać w pojedynkę

Umożliwi to stworzenie regałów lub szafek meblowych, które są idealne dla każdego rozmiaru. Twoja łazienka może zostać przekształcona i stać się znacznie bardziej przestronna.

Podobał Ci się nasz artykuł? Możesz podzielić się swoją opinią w komentarzach!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: