8 sekretów projektowania, które sprawią, że Twój dom będzie wyglądał jak okładka magazynu

Teraz, gdy więcej czasu spędzamy w domu, szczególnie zależy nam, aby nasze gniazdo było przytulne i wytworne. I oczywiście nie jak wszyscy inni. Na szczęście projektanci wnętrz podzielili się profesjonalnymi sztuczkami, dzięki którym można uczynić mieszkanie bardziej luksusowym bez wydawania wszystkich oszczędności.
Przejrzeliśmy wszystkie magazyny projektowe i strony internetowe, a teraz jesteśmy gotowi pokazać, jak zmienić swój dom w kawałek raju z małymi zmianami.

Głowa

Zagłówek to ważny element wystroju wnętrza. I wcale nie trzeba wydawać pieniędzy na luksusowy, drogi produkt. Jest sposób, by zrobić to prawie za darmo. Znajdź gobelin lub tkaninę vintage, która Ci się podoba i zawieś ją nad łóżkiem. I możesz po prostu powiesić poduszki.

Luksusowy żyrandol

Zdaniem projektantów zakup efektownej lampy to zawsze opłacalna inwestycja. Może stać się centralnym punktem w salonie i natychmiast poprawić wygląd i równowagę pomieszczenia. Oświetlenie może nie tylko ozdobić przestrzeń, ale także wprowadzić szczególny nastrój, nie należy lekceważyć jego roli. Jeśli nie jesteś gotowy na zakup nowego żyrandola, możesz po prostu wymienić abażury ze starych.

stół akcentujący

Możesz uczynić pokój bardziej eleganckim za pomocą stołu akcentującego. Lepiej postawić go obok krzeseł lub fotela, a efektowne dzieła sztuki lub kwiaty dopełnią kompozycję.

Аромат

Zapach w domu jest tak samo ważny jak jego wygląd. Aromaterapia może odgrywać rolę w projektowaniu wnętrz, poprawiając atmosferę i nastrój przestrzeni. Możesz użyć świec, lamp zapachowych, dyfuzorów lub specjalnych perfum do domu. Decydując się na świece, pamiętaj, że nie należy ich zostawiać bez nadzoru, gdy się zapalą.

Niezapomniany wystrój

Wystrój powinien wyglądać drogo i wyróżniać się, a nie łączyć się z wystrojem pomieszczenia. Mogą to być antyki, książki, świeże kwiaty, przedmioty artystyczne. Na przykład czarno-białe fotografie w srebrnych lub czarnych ramkach mogą wnieść salon na nowy poziom luksusu.

Zasłony z sufitu

Zasłony zawieszone pod sufitem i dotykające podłogi optycznie powiększają przestrzeń. Sufity będą wydawały się wyższe, a samo pomieszczenie bardziej luksusowe. Jeśli chodzi o materiał, tutaj projektanci radzą wybrać zasłony wykonane z jedwabiu, w tym sztucznego, aksamitu i lnu. Uważa się, że są najtrwalsze.

Wystrój metalowy

Dekoracja metalowa z umiarem może sprawić, że wystrój wnętrza stanie się bardziej luksusowy. Nawiasem mówiąc, może to być wszystko – od lustra w metalowej ramie po abażur i wazon. Możesz po prostu zmienić stare okucia na metalowe.

READ
10 sposobów na zorganizowanie garażu

Dodatkowy koc

Dodaj luksusu do swojej sypialni dzięki drugiej kołdrze. W połączeniu z miękkimi poduszkami typu king-size i kilkoma dekoracyjnymi może sprawić, że sypialnia będzie nie mniej wyrafinowana niż w najdroższym hotelu. Możesz również dodać dodatkową warstwę materiału na wierzchu – koc lub narzutę. Pokój stanie się więc jeszcze bardziej elegancki i przemyślany.

Szafki nocne

Szafka nocna jest nie tylko praktyczna, ale i stylowa. Potrafi uatrakcyjnić pokój. Zamiast szafki możesz użyć małej komody, co najważniejsze, nie pozwól jej zamienić się w kosz na śmieci. Aby Twój pokój wyglądał bardziej elegancko, udekoruj go. Wybierz ładną lampę, dodaj roślinę. Możesz nawet powiesić w pobliżu odpowiedni obraz.

antyczne gadżety

Antyki jako wystrój mogą wnieść Twoje wnętrze na nowy poziom, nadając mu szczególny akcent starożytności i indywidualności. Nie musisz wydawać fortuny, po prostu znajdź coś, co Ci odpowiada na pchlim targu lub w sklepie z używanymi rzeczami. Lampy, lustra i meble są świetne, ale można też kupić coś małego. Elementy w stylu vintage mogą nadać Twojemu pokojowi wyjątkowy akcent, który sprawi, że będzie wyglądał, jakbyś wydał więcej niż w rzeczywistości.

Tace mogą dodać wyrafinowania do pokoju, jeśli są wypełnione uroczymi bibelotami, takimi jak butelki perfum, biżuteria, kremy, i uporządkowane, jeśli są wyłożone przedmiotami gospodarstwa domowego. Na przykład na tacy na stoliku nocnym można umieścić świece lub karafkę i szklankę wody.

poduszka

W sypialni lepiej jest używać poduszek tego samego koloru, aby łóżko wyglądało bardziej harmonijnie i kompletnie. Ale na sofie lepiej postawić różne. Te same poduszki na nim będą wyglądały, jakby połączyły się w zestaw, jest nudny i płaski. Wymieszaj kilka poduszek, niech będą nie tylko w różnych kolorach, ale także w rozmiarach, a nawet z różnych tekstyliów.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: