8 rzeczy, których nie powinieneś kupować z drugiej ręki

Kupowanie odzieży używanej to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy podczas ubierania się w ubrania znanych marek. Ale nie możesz tam wszystkiego zabrać. W końcu kupowanie niektórych rzeczy może być stratą pieniędzy. Co dokładnie – o tym później.

Odzież z polaru

Nie ma nic złego w samych polarach używanych. Ale kupując je, warto wziąć pod uwagę specyfikę takiego materiału. Faktem jest, że po dezynfekcji, która przechodzi przez każdy używany przedmiot, runo prawie przestaje zatrzymywać ciepło. Takie rzeczy nie mają sensu.

akcentować rzeczy

Rzeczy z porządnego antykwariatu bywają nie do odróżnienia od ubrań kupowanych na masowym rynku. Najważniejsze, aby nie przesadzać z nimi, tworząc łuk tylko ze zużytych rzeczy. Musi zawierać nowe, świeże rzeczy kupione w zwykłych sklepach odzieżowych.

Zastanów się dwa razy, a nawet trzy razy, zanim wydasz pieniądze na zakup przedmiotu akcentującego w sklepie z używanymi rzeczami. Termin „przedmiot akcentujący” oznacza marynarkę, płaszcz i wszystko, co będzie stanowiło podstawę obrazu.

Faktem jest, że na coś takiego spadną poglądy innych. A jeśli wygląda jak z drugiej ręki, bardzo zepsuje to wizerunek. Nawet jeśli cała reszta jego elementów jest fabrycznie nowa.

Bielizna i stroje kąpielowe

Z używaną bielizną i kostiumami kąpielowymi wszystko jest jasne – jest na nich za dużo „energii” poprzedniego właściciela. Rzadka osoba odważy się nosić takie rzeczy po sobie.

Kurtka puchowa

W second handach dobrą odzież wierzchnią można znaleźć prawie za darmo (zwłaszcza latem, kiedy nikt jeszcze nie myśli o kupnie kurtki puchowej). Ale bądź bardzo ostrożny z takimi ubraniami.

Faktem jest, że podczas kuracji dezynfekcyjnej kurtkami puchowymi nikt nie jest na ceremonii – chodzą razem z resztą ubrań. Z powodu niewłaściwej obsługi puch zbłądzi. Jest mało prawdopodobne, aby zmięty wypełniacz dobrze się nagrzewał w chłodne dni.

Ale powinieneś zrozumieć, że w niektórych używanych łańcuchach kurtki puchowe są przetwarzane w pralni chemicznej. Jeśli jesteś klientem właśnie takiego sklepu, to nie ma się czego obawiać.

Obcisła odzież sportowa

Odzież sportowa przeznaczona jest do aktywności fizycznej. Czy możesz sobie wyobrazić, ile potu wchłonął poprzedni właściciel? Z jednej myśli noszenie takiej rzeczy nie jest zbyt przyjemne, a jeśli myślisz o grzybach, to podwójnie.

READ
Horoskop rejsowy na rok 2023: gdzie jest najlepsze miejsce na odpoczynek dla każdego znaku zodiaku

Szczególnie niebezpieczne w tym sensie są obcisłe artykuły sportowe, które są jak najbliżej ciała i pochłaniają absolutnie wszystkie produkty przemiany materii.

Obuwie

Buty do butów są inne, ale zwykle zabieranie ich do sklepu z używanymi rzeczami to zły pomysł. I nie chodzi o piękno produktów, ale o to, że każde obuwie ma tendencję do „dopasowywania się” do stopy właściciela, zwłaszcza wkładki. Noszenie takich butów lub butów jest obarczone ciągłym tarciem skóry i dyskomfortem. Nie trać też z oczu możliwości przeniesienia nieprzyjemnych problemów skórnych z poprzedniego właściciela pary na nowego.

Ale czasami używane buty natrafiają na prawie nienoszone buty – to dobra opcja do rozważenia. Zwykle dotyczy to produktów dla dzieci.

Rzeczy z plamami

I oczywiście musisz ominąć rzeczy z wszelkimi plamami. Jeśli nie zostaną usunięte w wyniku obróbki chemicznej, wszelkie próby domowe raczej nie zakończą się sukcesem. Najprawdopodobniej pieniądze zostaną wydane, a rzecz pójdzie na szmaty lub trafi prosto do kosza.

8 rzeczy, których nie powinieneś brać z drugiej ręki

Dziś tak zwane „pchle targi” lub second-hand stały się dla wielu prawdziwym zbawieniem.

Ubieraj się modnie i stylowo, jednocześnie nie przepłacając, stało się rzeczywistością.

W takich sklepach można kupić prawie wszystko: od rzeczy i butów po artykuły gospodarstwa domowego i artykuły wyposażenia wnętrz.

Kupowanie używanych towarów to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na budżet rodzinny, ale są rzeczy, których nigdy nie powinieneś kupować z drugiej ręki, bez względu na to, jak opłacalny może być zakup.

Oto niektóre z tych rzeczy:

Czego nie kupować z drugiej ręki

1. Kaski na rowery lub motocykle

1).jpg

Jeśli kask został upuszczony lub uległ wypadkowi, nie będzie chronił użytkownika tak, jak powinien. Nawet jeśli sam kask jest w dobrym stanie i dobrze wygląda na zewnątrz.

Nie oszczędzaj na własnym bezpieczeństwie.

Najlepiej odwiedzić wyspecjalizowany sklep i tam kupić nowy kask lub zadbać o zakup kasku ochronnego od razu przy zakupie roweru lub motocykla.

Czy sprzęt z drugiej ręki jest niebezpieczny?

2. Foteliki samochodowe dla dzieci

2).jpg

Większość fotelików samochodowych (w tym foteliki dziecięce) wygasa po sześciu latach od daty produkcji.

I chociaż data ważności jest dość łatwa do sprawdzenia (aby to sprawdzić, musisz dokładnie przestudiować etykietę, na której zwykle drukowana jest data produkcji), zaleca się unikanie kupowania krzeseł, które były już używane.

READ
7 magicznych fraz, które mogą kontrolować człowieka

Możliwe, że używane krzesła trafiły do ​​sklepów z używanymi rzeczami lub do sklepów z używanymi rzeczami właśnie z powodu jakiegoś uszkodzenia lub awarii.

Nadal masz wątpliwości co do zakupu nowego krzesła? Wtedy ostatnim argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem będzie to, że nowy fotel będzie zawierał wszystkie najnowsze udoskonalone funkcje bezpieczeństwa.

Dlatego w tym przypadku nie warto też oszczędzać na nowej rzeczy.

3).jpg

Żywotność materacy wynosi od pięciu do siedmiu lat. Następnie traci swój kształt, a tym samym pożądaną funkcjonalność.

Dlatego kupując używany materac, jest całkiem możliwe, że kupisz po prostu kawałek, który nie zapewnia już odpowiedniego podparcia i komfortu.

Ponadto oprócz niedogodności możesz dostać niezbyt radosny „prezent” w postaci roztoczy, łupieżu i innych bardzo nieprzyjemnych rzeczy, o których nawet nie wiesz.

Wszystko to może prowadzić do alergii.

Aby zaoszczędzić na materacu, kup nowy; następnie obsługiwać go zgodnie ze wszystkimi zasadami określonymi w instrukcji.

Przestrzegaj wszystkich zaleceń dotyczących użytkowania i czyszczenia materaca. Taka prosta metoda sprawi, że Twój zakup będzie służył kilka lat dłużej niż jego żywotność.

Czy ubrania używane są niebezpieczne?

4. Stroje kąpielowe i bielizna

4).jpg

Niektóre rzeczy po prostu nie są przeznaczone do noszenia przez kogoś innego po tobie.

Oczywiście przede wszystkim mówimy o bieliźnie. Jeśli cenisz sobie zdrowie, nigdy nie kupuj takich rzeczy w sklepie z używanymi rzeczami.

Kupując bieliznę, która była już używana przed tobą, narażasz się na ryzyko nabycia niektórych chorób intymnych. Drożdże i infekcje grzybicze są bardzo częstymi towarzyszami starego prania.

Nie oszczędzaj na własnym zdrowiu. Bielizna i stroje kąpielowe muszą być indywidualne iw żadnym wypadku nie powinny być noszone przez kogoś przed Tobą!

5).jpg

Kupowanie zużytych, używanych butów może być również katastrofalne w skutkach i przynieść odwrotny skutek.

Kupując parę butów z drugiej ręki, nigdy nie wiesz, kto je nosi przed Tobą. Dlatego ryzykujesz zarażeniem się grzybem lub inną chorobą skóry. W ten sposób niczego nie uratujesz, a jedynie sprawisz sobie problemy zdrowotne.

Leczenie chorób grzybiczych będzie Cię kosztować znacznie więcej niż oszczędność na butach. Więc nie ryzykuj tutaj swojego zdrowia!

READ
Na rekonesans lub do baru: jaką jesteś dziewczyną według swojego znaku zodiaku

Kiedy możesz złamać tę zasadę?

6).jpg

Inną rzeczą jest, jeśli natkniesz się na zupełnie nową parę butów, których nikt przed tobą nie nosił. Czasami tak bywa.

Jeśli natkniesz się na parę markowych butów z najwyższej półki, zupełnie nowych i w twoim rozmiarze, nie musisz się zastanawiać. Muszę to wziąć!

Gdzie jeszcze można kupić markową parę butów za śmiesznie niską cenę?

6. Używane kosmetyki

7).jpg

Dziś istnieją nawet strony, w których można kupić używane kosmetyki.

Można go również kupić w niektórych sklepach z używaną odzieżą. I tutaj znowu powinien być czerwony sygnał, że jest to niebezpieczne!

Kosmetyki, podobnie jak bielizna, powinny być ściśle indywidualne!

Na przykład kupowanie tuszu do rzęs oznacza, że ​​istnieje ryzyko infekcji oka. Czyjaś szminka może łatwo wywołać opryszczkę na ustach. A te infekcje można wymieniać w nieskończoność.

8).jpg

Poza tym nie wiesz, jak długo kosmetyki były używane, zanim zostały poddane recyklingowi.

Być może jego data ważności już minęła i ryzykujesz, że otrzymasz przeterminowany produkt, który od dawna znajduje się w koszu.

Nigdy nie należy skąpić na kosmetykach! Od tego zależy również Twoje zdrowie. Dlatego zawsze kupuj nowe kosmetyki i zawsze w wyspecjalizowanych sklepach kosmetycznych!

9).jpg

Z dobrymi laptopami często zdarzają się złe rzeczy.

Na przykład upadają, wylewają się na nie płyny, zarażają się wirusami lub właściciele zapominają o nich w nagrzanych samochodach, co z kolei prowadzi do ich awarii.

Kupując więc „nowy laptop”, nigdy nie wiadomo, jak długo potrwa. Tak, prawdopodobnie posłuży Ci jeszcze przez kilka lat. Ale jest prawdopodobne, że jutro się zepsuje. Nikt przecież nie daje gwarancji na używany sprzęt. Tutaj to kwestia szczęścia.

Staraj się kupować nowy sprzęt i w wyspecjalizowanych sklepach. Otrzymasz kartę gwarancyjną, a w przypadku problemu produkt zostanie bezpłatnie naprawiony.

Kiedy można złamać zasadę?

10).jpeg

Dziś towary oznaczone jako odnowione (odnowione, zaktualizowane) cieszą się dużym zainteresowaniem.

Produkty opatrzone tym znakiem to z reguły sprzęt, który został sprzedany jako nowy z gwarancją, ale który z jakiegoś powodu został zwrócony do sklepu.

W rezultacie producent przywrócił zdolność roboczą (naprawiony, w razie potrzeby zaktualizowany), w miarę możliwości poprawił wygląd po użyciu przez poprzedniego właściciela.

READ
Horoskop na rok 2023 Baran

Ten przedmiot został dokładnie i skrupulatnie sprawdzony przed odsprzedażą. Dlatego każdy może bezpiecznie kupić go ponownie w cenie znacznie różniącej się od tego samego modelu nowego produktu.

Jeśli więc znajdziesz przedmiot oznaczony jako odnowiony, oznacza to, że producent odnowił laptopa zgodnie ze specyfikacją. Kupuj więc bez obaw. Nawet jeśli coś pójdzie nie tak, masz gwarancję.

11).jpg

Każdy kierowca wie: opony są drogie.

Dlatego zwykle używa się ich do wyczerpania przed zakupem kolejnego zestawu.

Jeśli znajdziesz używane opony, poprzedni właściciel mógł się z nimi rozstać, ponieważ były zużyte.

A nawet jeśli wyglądają dobrze, prawdopodobnie nie zapewnią Twojemu samochodowi przyczepności, jaką zapewnią nowe opony.

Kolejny problem: opony z czasem wysychają, więc jeśli nie wiesz, ile mają lat (i jak długo były w poprzednim samochodzie), to kolejny powód, aby uważać, aby nie kupić używanego przedmiotu.

Nie kupuj używanych opon! Ford zaleca wymianę opon co sześć lat – nawet jeśli bieżnik jest dobry.

Z pozoru mogą być jednym, ale ich cechy funkcjonalne są zupełnie inne.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: