8 roślin leczniczych w pomieszczeniach, które przywracają witalność

Wierz lub nie, ale wszystko, co nas otacza, wpływa na nas. Nawet odpowiedni kolor odzieży czy odpowiednio zaaranżowane meble mogą odmienić nasze życie. Co więcej, jest to w mocy naszych roślin domowych.

Uzambara fioletowa

Kiedy magia to za mało: 8 roślin doniczkowych o magicznych właściwościach

Fioletowi patronuje potężna energia Wenus. To pomaga jej, jako talizmanowi rodzinnego ogniska, stworzyć duchową i harmonijną atmosferę. Aby to zrobić, kwiat należy umieścić tam, gdzie najczęściej gromadzi się cała rodzina.

Violet jest w stanie wnieść spokój i zrozumienie do każdego domu. Aby roślina mogła w pełni pokazać swoje magiczne zdolności, musi być umieszczona w oknach wychodzących na fasadę budynku, a także w przedpokoju.

Ten kwiat chroni również przed ubóstwem, irytacją, tłumi negatywną energię emanującą od nieszczęśników. Ukryty przed wzrokiem ciekawskich, zachowa szczęście rodzinne i zdrowie wszystkich domowników.

Cyklamen

Kiedy magia to za mało: 8 roślin doniczkowych o magicznych właściwościach

Magiczna natura tej świętej rośliny jest w stanie zapewnić ochronę całej rodzinie. Siła cyklomenu, podobnie jak zbroja, chroni dom przed szkodliwym wpływem nieżyczliwych ludzi.

Umieść kwiatek w centralnym pokoju swojego mieszkania lub na korytarzu, aby w pełni wykorzystać tę funkcję.

Opierając się na takich magicznych cechach cyklamenów jak: płodność i ochrona śpiących, kwiatek należy umieścić w sypialni. Przynosi szczęście: umieść go w przedszkolu, jeśli chcesz dobrze dla swojego potomstwa. A cyklamen daje poczucie emancypacji nieśmiałym ludziom.

Aloe Vera

Kiedy magia to za mało: 8 roślin doniczkowych o magicznych właściwościach

Ta księżycowa roślina z rodziny liliowatych znana jest ze swoich właściwości leczniczych. Ale magiczne zdolności agawy są jeszcze bardziej rozległe.

Przede wszystkim jest postrzegany jako potężny obrońca przed złymi duchami. Muzułmanie pielgrzymujący do Mekki powinni zabrać ze sobą w drogę powrotną gałązkę aloesu, którą po powrocie umieszcza się nad drzwiami wejściowymi.

Podobnie postępują szamani i uzdrowiciele krajów afrykańskich. Umieszczają wysuszone liście rośliny nad wejściem do mieszkania, aby zapobiec przedostawaniu się do domu negatywności, gniewu i zazdrości.

Agawa jest w stanie chronić przed wypadkami i złymi wpływami. W tym celu należy go umieścić w warsztatach i pokojach dziecięcych.

Aloes jest również zaangażowany w magię miłości. Jej wysuszone liście są spalane w ciemnym miejscu, a popiół rozsypywany jest przy wejściu do domu, próbując przyciągnąć do niego energię miłości.

Orchidea

Kiedy magia to za mało: 8 roślin doniczkowych o magicznych właściwościach

Kolejnym nośnikiem energii Wenus jest dumna orchidea. Wszystkie jej magiczne właściwości skierowane są na zaklęcia miłosne i płodność.

READ
Jak wyczyścić wannę w domu

Ten kwiat ma wspaniałe zdolności do odpędzania apatii i lenistwa. Pomaga w znalezieniu drogi życiowej, może obudzić w człowieku ukryte zdolności magiczne.

Fioletowy szczawik

Kiedy magia to za mało: 8 roślin doniczkowych o magicznych właściwościach

Fioletowy tlen posiada w równym stopniu naturalną energię Jowisza i Wenus. Wspaniale pomaga leczyć choroby i poprawiać zdrowie. Dlatego zaleca się umieszczenie go w pokoju z osobą chorą.

Tlen pomoże Ci znaleźć swoje miejsce w życiu, dlatego wskazane jest trzymanie go w sypialni lub biurze. Uwielbia półcień i chłodne miejsca.

draceny

Kiedy magia to za mało: 8 roślin doniczkowych o magicznych właściwościach

Jowiszowa natura tej rośliny pomaga jej znosić wszelkie przeciwności losu i zachować siłę jej właścicieli.

Dracaena to sukulent. Innymi słowy, jest w stanie przechowywać wilgoć na przyszłość. Nic więc dziwnego, że jedną z jego najpotężniejszych magicznych cech jest zdolność do zachowania wszystkiego, co najcenniejsze. Nie ma znaczenia, czy chodzi o pieniądze, czy relacje rodzinne.

Kolejną charakterystyczną cechą, dla której bambus szczęścia wprowadzany jest do domu, jest zdolność obdarowywania innych zwiększoną płodnością. Odnosi się to do reprodukcji potomstwa i płodności w kategoriach twórczych.

Władcze cechy Jowisza, tkwiące w dracenie, mogą wpływać na jego właścicieli pod względem sukcesu i prestiżu. Właściciele roślin stają się bardziej samowystarczalni i zrównoważeni. Najlepszym miejscem na ten kwiat będzie jadalnia lub salon.

Kaktus

Kiedy magia to za mało: 8 roślin doniczkowych o magicznych właściwościach

W kaktusach szczególnie wyraźne są energie marsjańskie i księżycowe. Dzięki temu stanie się doskonałym obrońcą Twojego domu. Umieść go na korytarzu, a żaden nieżyczliwy nie może skrzywdzić ciebie i twojej rodziny.

Ten kwiat jest dosłownie wojownikiem i obrońcą. Jest w stanie doskonale wchłonąć całą negatywność w postaci uszkodzeń, złego oka, negatywnych energii już wprowadzonych do domu.

Ale umieszczenie tej kłującej rośliny w sypialni jest surowo zabronione. Potrafi bowiem z łatwością ostudzić namiętność i pragnienia seksualne. Inny kaktus może prowadzić do szkodliwego nałogu alkoholowego.

Zamioculcas

Kiedy magia to za mało: 8 roślin doniczkowych o magicznych właściwościach

Ten kwiat jest nośnikiem tylko jednej energii – Jowisza. Ale w swoich najsilniejszych przejawach. Jej magiczne właściwości przejawiają się w środowisku przyciągania szczęścia finansowego właścicieli i podnoszenia ich statusu.

Miejsce drzewa dolara znajduje się bezpośrednio w miejscu pracy właściciela domu. Lub w biurze.

Komunikuj się ze swoimi domowymi roślinami, gromadź ich energię i pozbądź się negatywności. Odpowiednio dobrane kwiaty z pewnością wprowadzą do Twojego domu pozytywną energię.

READ
15 pięknych ciemnoniebieskich pomysłów na aranżację wnętrz sypialni
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: