8 prac domowych, które spalają najwięcej kalorii

Dzień po dniu jesteś zajęty obowiązkami domowymi i pracą. Przy całej rutynie okresowo czujemy się przytłoczeni i szalenie zmęczeni. A wszystko dlatego, że prace domowe pochłaniają ogromną ilość energii i sił. Przy takich kosztach energii nie są potrzebne siłownie i fitness. Chcesz schudnąć? Zaplanuj swój dzień tak, aby spalać kalorie najskuteczniej. A w tym materiale znajdziesz na to najlepsze sposoby. Więc…

1. Zakupy

O ile nie jesteś przyzwyczajony do kupowania wszystkiego przez Internet z dostawą do domu, to banalna wyprawa do sklepu po artykuły spożywcze i chemię gospodarczą pomoże Ci spalić około 260 kalorii na godzinę. Im więcej kupisz, tym więcej kalorii spalisz. Aby uzyskać najlepszy efekt, spróbuj najpierw załadować do wózka lub kosza najcięższe rzeczy – warzywa i owoce, opakowania po napojach, chemię gospodarczą. Tak więc, pchając wózek po supermarkecie, dodatkowo obciążasz ramiona, nogi i mięśnie pleców. Chcesz coś wyjąć z dolnej półki? Nie pochylaj się, ale kucaj. Im więcej razy usiądziesz, tym większe będzie obciążenie bioder i pośladków. Noszenie zakupów do domu lub po schodach do mieszkania to także dobry sposób na spalenie kilku dodatkowych kalorii (nawet 90 kalorii w 10 minut).

by

2. Gotowanie

Tylko mężczyznom wydaje się, że gotowanie jest łatwe. Wiemy, że czasami zajmuje to pół dnia. Ale teraz możesz pocieszyć się tym, że możesz wydać 90-100 kalorii na godzinę gotowania. Zwłaszcza jeśli nic nie żujesz i nie próbujesz w tym procesie, a także nie ufasz głównej części swoich zmartwień urządzeniom kuchennym. Oczywiście marchewki można pocierać robotem kuchennym, ale więcej kalorii wydamy ręcznie.

3. Czyszczenie

Ile razy liczyłeś i kłóciłeś się o to, czyja kolej na zmywanie naczyń lub podłogi? Wygrywając pozbawiłeś się prawie pełnoprawnego treningu sportowego. Ponieważ przez pół godziny pracy domowej możesz wydać od 115 do 140 kalorii. Najwięcej kalorii spalamy zamiatanie i mycie podłóg, odkurzanie, mycie łazienki i toalety, wycieranie powierzchni szklanych, kafelkowych czy lustrzanych, a także mycie ręczne.

byby

4. Naprawa i malowanie

Chciałbyś zatrudnić kogoś do ponownego wklejenia tapety, pomalowania ogrodzenia lub ścian? Zamiast wydawać pieniądze, lepiej wydawać kalorie. Kolorowanie jest nie tylko dość proste, z czym poradzi sobie każdy uczeń, ale także dość ekscytujące. Nic dziwnego, że Tomkowi Sawyerowi płacono wprost magiczne „skarby” za malowanie płotu. Przez 1 godzinę malowania możesz wydać nawet 500 kalorii, zwłaszcza jeśli musisz wchodzić i schodzić po schodach lub przesuwać meble. A jeśli potrzebujesz odmalować cały dom lub mieszkanie? To co najmniej 3 godziny pracy! A ile kalorii można spalić w tym czasie? Otóż ​​to!

READ
W którym królestwie rządzą znaki zodiaku?

5. Ogrodnictwo

Jeśli kochasz ogrodnictwo, możesz łatwo połączyć pracę z przyjemnością, ponieważ godzina pracy w ogrodzie może spalić nawet 330 kalorii. Pielenie, sadzenie, praca łopatą, motyką lub grabiami, zbieranie plonów, podlewanie spala najwięcej kalorii. Ale nawet jeśli nie masz pełnego ogrodu, a tylko trawnik przed domem, grabienie liści lub koszenie trawy kosiarką może również zapewnić dobrą aktywność fizyczną.

bybyby

6. Prać w pralce

Oczywiście kuszące jest umycie samochodu w myjni automatycznej. Ale przecież godzina mycia i polerowania samochodu własnymi rękami może spalić 340 kalorii. To prawie to samo, co pójście na siłownię. Ponadto jakości myjni automatycznej nie da się porównać z dokładnym myciem ręcznym, odkurzaniem i polerowaniem wnętrza. Schudnij i zaoszczędź też pieniądze.

7. Analiza „blokad”

Demontaż spiżarni, przesortowanie szafek, pakowanie rzeczy do pudełek i/lub wywóz śmieci na wieś to niezbyt przyjemne zadanie. Zdecydowanie nie jest to coś, czemu chciałbyś poświęcić wolny wieczór lub weekend. Ale kiedyś trzeba to zrobić, a może trochę pocieszyć myśl, że dzięki tym obowiązkom można spalić dużo kalorii. Przesuwając meble przez pół godziny, możesz spalić 220-250 kalorii. Demontaż szafy – około 100 kalorii. Pakowanie pudełek i przenoszenie ich z miejsca na miejsce w ciągu tej samej pół godziny to około 250 kalorii więcej.

bybybyby

8. Opieka nad dziećmi

Nawet najzwyklejsze obowiązki mogą pomóc spalić całkiem sporą ilość kalorii. Na przykład opieka nad małym dzieckiem. Możesz wydać do 250 kalorii na godzinę na samą opiekę nad nim: mycie, ubieranie, karmienie, spacery. A ile razy dziennie trzeba go odbierać, żeby wsadzić do wysokiego krzesełka lub do wózka albo pokazać coś przez okno! Nawiasem mówiąc, w „standardowym” dziecku może być 10 lub 15 kilogramów! Ale starsze dzieci mogą również pomóc ci schudnąć. Bawiąc się z takim maluszkiem można połączyć przyjemne z pożytecznym – spalić nawet 300 kalorii na godzinę. Tylko gry powinny być mobilne i najlepsze na świeżym powietrzu, niezależnie od pory roku: zabawa w chowanego, gonitwy, długie spacery, gry w piłkę, badminton, zjeżdżalnie śnieżne czy sanki. Pływanie w basenie lub na otwartej wodzie pozwoli spalić kolejne 100 dodatkowych kalorii na godzinę z powodu wodoodporności. Podobny efekt przyniesie spacer z psem.

READ
23 sposoby na zmianę łazienki w wymarzony pokój
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: