8 pastelowych pomysłów na wystrój wnętrz sypialni

Opinia wielu ekspertów jest zgodna co do tego, że to jasne kolory mają wyjątkową zdolność tworzenia lekkiej atmosfery, ponieważ dodając je do swojego wnętrza, można faktycznie uzyskać nieskończenie przestronny i przyciągający wzrok pokój.

To jasna paleta kolorów jest uważana za uniwersalną, ponieważ można ją łączyć z dowolnym kolorem. Niemniej jednak to sypialnia, wykonana w jasnych odcieniach, wygląda elegancko i szczególnie arystokratycznie.

Oczywiście bardzo ważne jest, aby nie przesadzić z białawymi odcieniami, ponieważ można skończyć z monochromatyczną, krzykliwą salą szpitalną.

Zastanówmy się, jak dodać jasne odcienie do dekoracji sypialni i jak wybrać odpowiednie elementy wyposażenia wnętrza, za pomocą których możesz umeblować pokój, czyniąc go niezwykle przytulnym.

Zawartość

Wybór stylu do jasnej sypialni

Zanim zaczniesz urządzać sypialnię, wybierz styl, którym będziesz się kierować. Każdy styl ma swoje własne kluczowe punkty, które mogą naprawdę zmienić sypialnię i panującą w niej atmosferę.

Zapoznajmy się z podstawowymi stylami projektowania wnętrz:

 • Nowoczesność – w nowoczesnych stylach dominuje minimalizm i wyrazistość linii. Główną cechą jest łóżko, jako symbol sypialni, bez wezgłowia lub z bokami. Źródłem światła jest reflektor. Jako dekorację ścian zastosowano jasną paletę kolorów, bez ozdób i jasnych plam innych kolorów.
 • Klasyczny – design tego stylu wyróżnia się wyrafinowaniem. Jasne kolory uzupełniają złote i srebrne plamy. Źródłem światła jest obszerny, ogromny żyrandol, najczęściej wykonany z kryształu (w przypadku bardziej budżetowego materiału można zastosować inne, tańsze materiały).
 • Skandynawski – w tym stylu nie ma też tendencji do spiętrzenia. Lniane, bawełniane i zamszowe meble są aktywnie zaangażowane w projektowanie.
 • Prowansja – projekt sypialni wyróżnia się obecnością mebli na wysokich nogach. Ogromna ilość dzianin i marszczeniami.
 • Country – ten styl wyróżnia się obecnością jasnego elementu we wnętrzu pokoju. Na przykład jasny projekt ramy okiennej na tle pastelowych odcieni pokoju.

Cechy projektu jasnej sypialni

Jak stworzyć atmosferę we wnętrzu jasnej sypialni? Tutaj wszystko jest proste. Najpierw musisz wybrać styl, który będzie dominował we wnętrzu. Następnie musisz wybrać dokładnie taki odcień, jaki chciałbyś widzieć w swojej sypialni.

Wyraźnie zastanów się, która ściana będzie akcentem. Główną zasadą dekorowania ściany akcentującej w białym wnętrzu sypialni jest podkreślenie kolorów ciemniejszych lub jaśniejszych.

Co to znaczy? Ścianę akcentującą można ozdobić dowolnym z powyższych kolorów, ale bardziej harmonijnie będzie, jeśli ten sam kolor pojawi się w wystroju całej sypialni.

READ
Po TYM produkcie Twój dywan będzie jak nowy!

Powstaje pytanie: „Z czego można zrobić ścianę akcentującą?”

 • Zdjęcia rodzinne – budząc się rano będziesz zachwycony zdjęciami swojej rodziny i przyjaciół. Ramki na zdjęcia można ozdobić w kolorze złotym lub srebrnym, w zależności od tego, jaki kolor dominuje w Twoim wnętrzu.
 • Fototapety – dekorowanie ścian za pomocą fototapet jest w naszych czasach dość popularne. Możesz wybrać zarówno niesamowity krajobraz, jak i zwykłe wzory o określonej kolorystyce.
 • Obrazki – jeśli wybrałeś klasykę, to ramki do zdjęć można również ozdobić złotem i srebrem.

Wybór mebli do jasnej sypialni (pomysły na kombinację)

Kolejnym krokiem jest wybór mebli. Meble mogą być zarówno jasne, jak i ciemne. Ale wielu ekspertów zaleca wybór jasnych mebli, zgodnie z faktem, że ciemne meble będą wyglądać jak ciemna plama.

 • W niektórych przypadkach ludzie całkowicie odmawiają posiadania mebli w sypialni, na przykład, jeśli jest to nowoczesny styl.
 • Specjalnie dla niego wymyślono łóżko z systemem przechowywania. W ten sposób pokój nie będzie zagracony.
 • Zwykle do sypialni o jasnym wnętrzu wybiera się meble o bardzo podobnych odcieniach, aby uniknąć łączenia kolorów: mlecznego, brązowego, czekoladowego, beżowego.
 • Najczęściej zagłówki łóżek wykonane są z tych samych materiałów co komody. Kolory muszą być takie same.

Dużą rolę odgrywa również zastosowanie powierzchni lustrzanych w meblach. Co więcej, zastosowanie konstrukcji żelaznych o różnych kształtach i kolorach jest w naszych czasach bardzo popularne jako stoliki nocne.

Opcje wykończenia jasnej sypialni (zdjęcie nowości)

Tapeta jest wybierana jako materiał bazowy do dekoracji. Istnieje kilka sposobów na kontrastowanie projektu ścian z jasną tapetą.

Spójrzmy na główne sposoby:

 • Pionowe paski – Używając pionowych pasków na ścianach, możesz zwiększyć przestrzeń. Ponadto możesz zwiększyć rozmiar sufitu. Doskonałe połączenie białej tapety z pionowymi paskami sprawdzi się, jeśli wybierzesz tapetę tego samego producenta i tego samego typu. W ten sposób twój pokój będzie wyglądał arystokratycznie. Jeśli chodzi o paletę kolorów, dozwolone jest stosowanie kolorów zbliżonych lub zupełnie przeciwnych.
 • Poziome paski – to ten rodzaj paska, który może zwiększyć objętość pomieszczenia. Ale jest jedna wada – takie tapety mogą jeszcze bardziej zawęzić przestrzeń i zacznie ci się wydawać, że w pokoju nagle pojawił się niski sufit.
 • Półpodział ściany – wizualnie ten schemat wygląda tak: górną część można pomalować na dowolny pastelowy kolor, ale najmodniejszy kolor w tym okresie to vintage (drobne kwiatki, z cienkimi łodygami), a dolną część jest utrzymany w jasnej kolorystyce.
READ
Kompaktowe i funkcjonalne regały i półki magazynowe

Ponadto farba jest często używana w połączeniu z szablonami. Farba jest zwykle wybierana z błyszczącym lub matowym wykończeniem.

Na podłogę wybierz linoleum, płytki, laminat i parkiet. Wybór palety kolorów zależy od wybranego stylu.

Wybór wystroju sypialni w jasnych kolorach

Oprócz dekorowania ścian możesz dekorować powierzchnie. Jako wystrój wybierane są dywaniki, narzuty, wazony, obrazy, figurki i świece.

Świetną opcją jest udekorowanie sypialni zasłonami. Półprzezroczyste zasłony są teraz bardzo popularne. Zwłaszcza zasłony nici, ozdobione koralikami. Pamiętaj, że zasłony i zasłony muszą być wykonane z naturalnych tkanin, jeśli chcesz, aby służyły Ci przez długi czas.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: