8 oznak, że czas odświeżyć swoją garderobę

Większość kobiet uwielbia robić zakupy i aktualizować swoją garderobę. Ale czasami musisz się powstrzymać, argumentując, że jest już dużo ubrań. Jeśli Twoja szafa jest zapchana rzeczami, a to wciąż nie daje poczucia szczęścia, być może powinnaś radykalnie przemyśleć podejście do swojego stylu.

Dziś dzielimy się kilkoma punktami, które mogą być dobrym powodem do wybrania się na zakupy. Jeśli rozpoznajesz się w przynajmniej jednym z nich, nie odkładaj tego i jak najszybciej ciesz się nowymi ubraniami.

Utknąłeś na jednym obrazie i nigdy nie eksperymentowałeś

304

© Maxgalkinru / Instagram © „Nie dam cię nikomu” / New Wave 2014 / Rosyjski kanał telewizyjny

Jeśli nadal nie możesz rozstać się z fryzurą i ubraniami, do których przywykłeś na studiach / przed ślubem / w poprzednim życiu, może nadszedł czas na nowy wygląd. Spójrz na zdjęcia gwiazd lub magazyn o modzie, wybierz to, co lubisz – i bądź odważniejszy na zmiany. Pamiętaj, że żyjemy tylko raz i ten dzień jest dzisiaj.

Mylisz się, gdy prawie te same rzeczy mają różne nazwy.

8 oznak, że czas odświeżyć swoją garderobę

© Instagram © Instagram © Instagram

Przychodzisz do sklepu po coś konkretnego, na przykład półbuty casualowe.

A głowa zaczyna się kręcić z mnóstwa imion. Aby nie pomylić się na miejscu, warto zawczasu zastanowić się, czego dokładnie chcesz od butów. Na przykład, czy potrzebujesz obcasa i jak elastyczna musi być podeszwa. Dziś prezentowana jest najszersza oferta butów i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Przykładowo topsidery były pierwotnie butami żeglarskimi, w wersji klasycznej posiadają białą podeszwę (aby nie zabrudzić jachtu) i okrągłe sznurowanie. Mokasyny trafiły do ​​nas od Indian, wyróżnia je elastyczna podeszwa. Mokasyny są podobne do mokasynów, ale charakteryzują się sztywniejszą podeszwą i niewielkim obcasem.

Nie lubisz być fotografowany w pełnym wzroście

8 oznak, że czas odświeżyć swoją garderobę

Pomimo modnego trendu body positive, wiele kobiet wciąż wstydzi się swojego ciała, jeśli odbiega ono od „standardów”. W rzeczywistości kobieta o dowolnym kształcie może wyglądać dobrze, jeśli wybierzesz odpowiednią garderobę. Wiele hollywoodzkich gwiazd i piosenkarzy wcale nie wyróżnia się szczupłością, ale jednocześnie wyglądają oszałamiająco. I już dawno temu udowodnili wszystkim, że nie chodzi o formy, ale w umiejętności zaprezentowania się i doboru odpowiedniego wizerunku (Cóż, czasami w obcisłej bieliźnie).

READ
Jakie rzeczy wybrać na co dzień - porady Aleksandra Rogova

Czy nosisz lub przechowujesz ubrania „babci”?

8 oznak, że czas odświeżyć swoją garderobę

© Don’t Be Born Beautiful / Amedia © Ugly Betty / Disney-ABC Television Group

Oczywiście trendy w modzie wracają, ale w przypadku niektórych rzeczy czekanie na to jest po prostu głupie. Postaraj się pozbyć starych rzeczy (własnych i odziedziczonych) i posprzątać przynajmniej raz na pół roku.

Kiedy schowasz swoje zimowe ubrania do szafy, jednocześnie sprawdź, czy nie ma w nich czegoś ekstra. Bezwzględnie pozbądź się rzeczy, które nie działają, stały się dla Ciebie za duże. Ale najważniejsza wskazówka od japońskiej konsultantki sprzątającej Marie Kondo: wyrzuć wszystko, co nie sprawia Ci radości.

Zwalniasz więc miejsce i pozbywasz się wrażenia, że ​​masz już dużo rzeczy, co często powstrzymuje kobiety przed pójściem na zakupy. Pamiętaj jednak, że do wyboru nowych elementów garderoby należy podchodzić szczególnie ostrożnie, aby ponownie nie kupować niepotrzebnych. Minimalizm jest obecnie w modzie i pomaga uwolnić przestrzeń do życia.

Czy kiedykolwiek myślałeś, że wybór stylu to cała nauka?

IFrame 8 oznak, że czas odświeżyć swoją garderobę

Istnieją różne podejścia do wyboru garderoby. Niektórzy uważają, że każdy może nosić absolutnie wszystko, jeśli mu odpowiada. Inni podchodzą do sprawy poważniej i określają typ koloru, a nawet psychotyp osoby, aby pomóc mu stworzyć wizerunek. Dlatego dla profesjonalnej stylistki moda ma znaczenie, ty też?. Twoja figura, wiek, zawód, fryzura, a nawet głos.

Zgodnie z tym zaoferuje ci ubrania. Kiedy jednak radzisz sobie bez pomocy stylisty, możesz kierować się tymi samymi zasadami. Oceń siebie obiektywnie: nie musisz kupować minispódniczki, jeśli masz ponad 30 lat i dwoje dzieci. Kup sobie świetny trencz i buty na średnim obcasie.

Ubrania nie pasują już do twojego statusu

8 oznak, że czas odświeżyć swoją garderobę

Jeden z najczęstszych problemów podczas kontaktu ze stylistą wiąże się ze zmianą roli społecznej. Na przykład kobieta pracowała i studiowała przez całe życie, a wieczorami wychodziła się bawić. Potem została mamą, a garderoba pozostała ta sama. W takiej sytuacji stylista pomaga prawidłowo dobrać obraz, opierając się na faktach gdzie i jak spędzasz najwięcej czasu.

Tak więc dla pracownika biurowego podstawową garderobą będą artykuły biurowe, a dla młodej mamy będą to ubrania w stylu casual, wygodne do chodzenia z dziećmi.

READ
10 wskazówek Eveliny Chromczenko, jak wybrać odpowiednie okulary

Trudno Ci łączyć różne przedmioty ze swojej garderoby

8 oznak, że czas odświeżyć swoją garderobę

Problem z „nic do noszenia” najczęściej polega na masowym kupowaniu rzeczy, które nie są w jednym stylu. Później trudno będzie je ze sobą połączyć. Jeśli chodzi o ciebie, powinieneś zdecydować się na styl i kupić elementy garderoby, z góry przemyślejąc cały obraz.

Nie zapominaj też, że dzisiejsza moda daje Ci dużo więcej swobody. Możesz mieszaj różne nadruki i tekstury, więc eksperymentuj. Kropki w kratkę, pasiaste kwiaty, pionowe i poziome nadruki razem – nic Cię nie ogranicza.

Zawsze myślisz, że stylowe ubrania nie są w twoim wieku

8 oznak, że czas odświeżyć swoją garderobę

© Eastnews © Eastnews © Eastnews © Eastnews

Wiek nigdy nie był i nie może być przeszkodą w tworzeniu stylu. Znacznie ważniejsza jest umiejętność wybierania i łączenia rzeczy, stawiania akcentów. Jeśli miałeś gust w wieku 20 lat, na pewno zostanie z tobą w wieku 70 lat. Nie bój się wybierać modnych elementów, jeśli naprawdę ci się podobają i pasują. Dziś można znaleźć wiele blogów i stron internetowych poświęconych doborowi stylu dla dorosłych kobiet. Z pewnością pomogą nie zgubić się w świecie nowoczesnych trendów.

Bonus: od najbardziej odkrywczych strojów po ikonę stylu

8 oznak, że czas odświeżyć swoją garderobę

Styl Victorii Beckham, która ma własną markę odzieżową, jest dziś podziwiany na całym świecie. Trudno sobie przypomnieć, jak wyglądała na początku swojej kariery wokalnej w ramach Spice Girls.

Victoria Beckham: „To konieczne, jakie niewygodne rzeczy nosiłam. Myślałem, że to seksowne. Teraz mam 44 lata i idea seksualności zniknęła. Czuję się pewniej, bo jestem osobą dojrzałą, spełnioną. Nie chcę już afiszować się wszystkim w obcisłej sukience. Prawdopodobnie sposób, w jaki się ubierałem, tylko podkreślał, jak bardzo czułem się niepewny”.

Podobał Ci się artykuł? Subskrybuj kanał, aby być na bieżąco z najciekawszymi materiałami

Większość kobiet uwielbia zakupy, ale czasami trzeba się powstrzymać. Jeśli Twoja garderoba jest pełna ubrań, a Ty jeszcze nie jesteś zadowolony, być może będziesz musiał radykalnie przemyśleć swoją koncepcję stylu.

Oto kilka argumentów, które mogą być dobrym powodem do zakupu. Jeśli rozpoznajesz siebie w przynajmniej jednym z nich, czas zaktualizować swoją garderobę i to jak najszybciej.

READ
8 stylowych wskazówek od modelki Olivia Palermo

Utknąłeś w jednym obrazie na kilka lat

Jeśli nadal nosisz włosy i ubrania, do których przywykłeś ze szkoły/małżeństwa/przeszłego życia, być może nadszedł czas, aby zmienić swój wygląd.

Czy jesteś zdezorientowany rzeczami, które wyglądają prawie tak samo, ale mają różne nazwy?

Czy Twój mózg rozpoznaje wiele nazw, gdy robisz zakupy czegoś konkretnego, na przykład butów na co dzień? Zastanów się wcześniej, jakie powinny być buty – czy potrzebny jest obcas i jak elastyczna powinna być podeszwa. Na przykład mokasyny mają elastyczną podeszwę i wyglądają prawie tak samo jak mokasyny, ale mają sztywną podeszwę i mały obcas.

Nie lubisz swoich zdjęć

Wiele kobiet wstydzi się swojego ciała. Przy odpowiedniej garderobie kobieta o każdej karnacji może wyglądać świetnie.

Nosisz „ubrania babci”

Oczywiście trendy w modzie wracają, ale głupotą jest czekać, aż niektóre ubrania, które były przechowywane przez długi czas, znów staną się modne. Przyzwyczaj się do pozbycia się starych ubrań. Bezwzględnie wyrzucaj ubrania, które stały się dla Ciebie małe lub duże. Pozbądź się wszystkiego, co nie sprawia Ci radości.

Wybór stylu to cała nauka

Istnieją różne koncepcje doboru ubrań. Niektórzy uważają, że każdy może nosić to, co jest wygodne. Inni określają typ koloru, a nawet psychotyp osoby, aby stworzyć styl. Dla profesjonalnej stylistki moda jest równie ważna jak Ty – Twoje ciało, wiek, zawód, fryzura, a nawet głos.

Ubrania nie pasują już do Twojego statusu społecznego

Jednym z najczęstszych problemów zgłaszających się do stylisty jest zmiana statusu społecznego. Na przykład kobieta całe życie pracowała w biurze i studiowała, a potem została matką, ale ubrania pozostały takie same. W takiej sytuacji stylista pomaga dobrać odpowiedni look w zależności od tego gdzie i jak spędzasz najwięcej czasu.

Dla pracownika biurowego główną garderobą będą ubrania wizytowe, a dla młodej mamy – casualowe i wygodne, które nadają się na spacery z dziećmi.

Warto połączyć kilka nadruków

Problem „nic do noszenia” zwykle polega na chaotycznym kupowaniu ubrań, które trudno dopasować. Nie zapominaj, że dzisiejsza moda daje Ci dużo swobody. Możesz łączyć różne wzory i tekstury, więc eksperymentuj.

READ
10 porad dotyczących torebek od eksperta mody Eveliny Khromtchenko

Uważasz, że stylowe ubrania nie są na Twój wiek?

Wiek nigdy nie był i nigdy nie może być przeszkodą w stylizacji. Dużo ważniejsza jest umiejętność doboru i łączenia ubrań oraz umieszczania akcentów. Jeśli miałaś dobry gust w wieku 20 lat, zostanie z Tobą w wieku 70. Nie bój się wybierać modnych rzeczy, jeśli naprawdę je lubisz i ozdabiasz.

Bonus: od prowokacyjnych strojów po ikony stylu

Styl Victorii Beckham, która ma własną markę odzieży, jest podziwiany na całym świecie. Trudno sobie przypomnieć, jak wyglądała na początku swojej kariery wokalnej w Spice Girls.

Victoria Beckham: „Nie mogę uwierzyć, że nosiłam wcześniej takie niewygodne ubrania. Myślałem, że wyglądam seksownie. Mam teraz 44 lata i zmieniła się moja idea seksualności. Nie chcę już nosić obcisłych sukienek. Prawdopodobnie ten styl ubierania się kojarzył się z wątpliwościami.

A co o tym myślisz? Czekamy na Wasze komentarze!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: