8 niezwykłych usług lotniczych, o których nie słyszałeś, ale prawdopodobnie marzyłeś

Loty, zwłaszcza długie, trudno nazwać wygodnymi: czas płynie powoli, tylko szczęśliwcy mogą zasnąć na siedząco, a czasami towarzysze podróży natrafiają na niezbyt przyjemne. Na szczęście linie lotnicze słuchają skarg pasażerów i starają się znaleźć oryginalne rozwiązania problemów. Na przykład usługi, które już się urzeczywistniły: wybierz współlokatora, podsłuchaj rozmowę pilotów lub usiądź na łóżku w klasie ekonomicznej.

bomba.com oferuje, aby dowiedzieć się więcej o najbardziej nietypowych usługach na pokładzie samolotu, o których wielu nie wiedziało.

1. Wybór towarzysza podróży

Linia lotnicza: KLM Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze (Holandia)

Koszt usługi: za darmo!

Na mapie miejsc możesz zobaczyć i zapoznać się z kontami w mediach społecznościowych pasażerów, którzy już dokonali odprawy na lot. Dzięki temu możesz wcześniej poznać wszystkie osoby, które będą z Tobą na pokładzie samolotu i wybrać tę, która wydaje Ci się najbardziej interesująca. Możesz wybrać i zmienić sąsiada do 1 godziny przed odlotem.

2. Kołyska dla niani i dziecka na pokładzie

Linia lotnicza: Etihad Airways (ZEA)

Koszt usługi: za darmo!

Zjednoczone Emiraty Arabskie spełniły marzenie wielu rodziców – na lotach Etihad Airways możesz skorzystać z usług „latającej niani”, która zaopiekuje się Twoim dzieckiem. Dla dzieci organizowany jest bogaty program – sztuczki magiczne, rysowanie, malowanie twarzy i wiele innych. Aby rodzice mogli zrelaksować się podczas lotu bez obaw o bezpieczeństwo dziecka, dla najmniejszych pasażerów przewidziano kołyskę.

3. Wypożyczenie iPada

Linia lotnicza: Ural Airlines (Rosja), Alaska Air (USA)

Koszt usługi: $ 10

Każdy może wypożyczyć tablet z mnóstwem filmów, kreskówek, programów telewizyjnych, gier, czasopism i muzyki. Usługa Ural Airlines jest dostępna dla pasażerów lotów międzynarodowych z lotem dłuższym niż 4 godziny. Możesz wypożyczyć tablet na Alaska Air na lot trwający co najmniej 3,5 godziny.

4. Znajomość i komunikacja z innymi pasażerami

Linia lotnicza: Dziewicza Ameryka (USA)

Koszt usługi: za darmo!

Dzięki jednemu czatowi na pokładzie samolotu możesz spotkać się i porozmawiać z osobami, które lecą z Tobą. Możesz dowiedzieć się, gdzie lepiej się zatrzymać, dokąd się udać, znaleźć innych podróżników, którzy w przyszłości mogą zostać Twoimi przyjaciółmi.

5. Łóżko w klasie ekonomicznej

Linia lotnicza: Air Nowa Zelandia (Nowa Zelandia)

READ
Top 10 najlepszych zagranicznych kochanków

Koszt usługi: cena biletu na 3 miejsca (trzeci zniżka)

Pracownicy linii wymyślili, jak sprawić, by długie loty w klasie ekonomicznej były wygodne: na życzenie pasażera 3 miejsca można łatwo zamienić w łóżko. Wreszcie możesz w pełni się zrelaksować i spać podczas lotu.

6. O czym mówią piloci?

Linia lotnicza: Linie lotnicze United (USA)

Koszt usługi: za darmo!

Być może spośród wszystkich nietypowych usług ta usługa wyróżnia się jako lider. Linia oferuje posłuchanie, jak pilot negocjuje z kontrolerami ruchu lotniczego i innymi pracownikami lotnictwa. Fotel pasażera ma wbudowane wejście słuchawkowe, a podczas lotu każdy może uzyskać informacje z pierwszej ręki o stanie lotu.

7. Zrób niespodziankę na niebie

Linia lotnicza: Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze (Holandia)

Koszt usługi: zależy od prezentu

Możesz zaskoczyć ukochaną osobę podczas lotu i zamówić niespodziankę od stewardów podczas lotu. Na stronie linii lotniczej możesz wybrać upominek lub usługę, płacąc gotówką lub milami, na przykład kieliszek szampana, najlepsze miejsce w kabinie lub markowy upominek od linii lotniczej.

8. Okulary wirtualnej rzeczywistości zapewniające komfortowy lot

Linia lotnicza: Kantas (Australia)

Koszt usługi: w cenie biletu I klasy

W 2015 roku australijskie linie lotnicze wraz z Samsungiem zaoferowały pasażerom 1. klasy niezwykłe wrażenia – zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej, który zawiera filmy z pasa startowego, trójwymiarowy widok australijskiego Parku Narodowego Kakadu i wycieczki po mieście.

Zdjęcie: Jeshoots/Unsplash

Aby podróż była wygodna i niezapomniana, niektóre linie lotnicze organizują wycieczki po mieście dla podróżnych oczekujących na lot łączony, a zmęczonym pasażerom oferują masaże na pokładzie. I to wcale nie jest najbardziej zaskakujące.

Codziennie na całym świecie odbywają się tysiące lotów. Na lotach dłuższych niż 4 godziny czas płynie wolno, nie każdy może zasnąć, a przypadkowi towarzysze podróży nie zawsze podzielają swoje zainteresowania i pragnienia. Jak być? Możesz na przykład wybrać współlokatora z Facebooka, obejrzeć hawajski taniec w wykonaniu stewardessy lub obejrzeć festiwalowy film. Najważniejsze to wiedzieć, u kogo zarezerwować bilet.

Sąsiad z Facebooka

Samotne latanie to zawsze loteria. Nigdy nie wiesz, kto usiądzie obok ciebie. Jednocześnie zły towarzysz podróży może zepsuć nie tylko nastrój, ale także wrażenia z podróży. Aby zapobiec takiemu scenariuszowi, holenderska linia lotnicza KLM Royal Dutch Airlines oferuje wstępną selekcję sąsiadów. W 2012 roku uruchomiła usługę Meet and Seat, która umożliwia internautom znalezienie interesujących pasażerów na pokładzie oraz rezerwację biletów w pobliskich miejscach. Można to zrobić w sekcji „Moja podróż” podczas odprawy na lot. Jeśli zalogujesz się na stronie firmy poprzez swoje konto na Facebooku lub LinkedIn, uzyskasz dostęp do profili innych pasażerów podczas lotu i zobaczysz wybrane przez nich miejsca. Możesz zmienić miejsce tylko wtedy, gdy do odlotu pozostała co najmniej godzina.

READ
Słabe punkty mężczyzn według znaku zodiaku, które pomogą się w nim zakochać

Wycieczka podczas dokowania

Zdjęcie: Bna Ignacio/Unsplash

Czy przesiadka na lot z przesiadką trwa dłużej niż 5 godzin? Wykorzystaj maksymalnie czas, wybierając się na wycieczkę po mieście. Pasażerom tranzytowym niektóre linie lotnicze oferują ekscytujące wycieczki krajoznawcze, które trwają 2,5 godziny. Możesz zarejestrować się bezpośrednio na lotnisku nie później niż godzinę przed startem lub wcześniej na stronie linii lotniczej. Singapore Airlines oferują dwie bezpłatne wycieczki po Singapurze, Heritage Day Tour i City Lights Night Tour. Pasażerom Turkish Airlines w Stambule pokazywana jest Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Pałace Dolmabahce i Topkapi. Qatar Airways organizuje ciekawe wycieczki za dodatkową opłatą. Na przykład za 20 USD zostaniesz przeniesiony do czterech głównych atrakcji Doha – wioski etnograficznej, wyspy „Perła Kataru”, targu Souq Waqif i Muzeum Sztuki Islamu.

Zdjęcie: etihad.com

Jeśli podróżujesz z małym dzieckiem, możesz poprosić stewardesę o opiekę nad dzieckiem, jeśli musisz wyjechać na chwilę. To standardowa usługa. Krajowa linia lotnicza ZEA poszła dalej. Od września 2013 r. Etihad Airways bezpłatnie zapewnia latające nianie pasażerom na trasach długodystansowych. Dziewczyny w jasnopomarańczowych fartuchach karmią i zabawiają dzieci na pokładzie. Ich arsenał obejmuje malowanie twarzy, kolorowy papier origami, teatr lalek, filmy dla dzieci, książki i gry planszowe. Nianie są szkolone w English Norland College, która specjalizuje się w edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Tylko te stewardesy, które pracowały dla Etihad Airways przez co najmniej sześć miesięcy i pomyślnie przeszły rozmowę kwalifikacyjną, mogą wziąć udział w kursach przekwalifikowujących.

Hawajski taniec w bikini

Zdjęcie: www.vietjetair.com

Pracownicy VietJet Air wymyślili, jak zabawiać pasażerów. Zamiast zwykłych mundurów stewardesy wietnamskich tanich linii lotniczych są ubrane w czerwono-żółte bikini. Jednocześnie odpowiadają nie tylko za bezpieczeństwo lotu – w połowie podróży dziewczyny wykonują trzyminutowy hawajski taniec i rozdają pasażerom pluszowe misie. To prawda, że ​​nie dzieje się tak we wszystkich, ale tylko w przypadku lotów specjalnych: z powodu pokazu VietJet Air musiał zapłacić kilka wysokich grzywien. Mimo to odważne akrobacje PR pomogły dyrektorowi generalnemu Nguyen Thi Phuong Tao zostać pierwszą kobietą-miliarderką w kraju. Nawiasem mówiąc, aby zobaczyć azjatyckich przewodników w bikini, nie trzeba rezerwować biletu do Wietnamu. Zamiast tego możesz przejrzeć roczny kalendarz VietJet Air.

READ
12 słodkich rzeczy, które robi, a ty nie zauważasz

Rozmowa na pokładzie

Przystojny nieznajomy ze strefy spadkowej siedzi daleko od ciebie? A może członkowie rodziny siedzieli w różnych częściach samolotu? Amerykańskie linie lotnicze Virgin America i Alaska Airlines zadbały o klientów, którzy chcą pozostać w kontakcie z innymi towarzyszami podróży. Opracowali bezpłatny system przesyłania wiadomości, który umożliwia pasażerom tego samego lotu bezpośrednią korespondencję podczas lotu. Możesz komunikować się zarówno na czacie osobistym, jak i grupowym. Aby to zrobić, wystarczy połączyć się z siecią Wi-Fi samolotu i otworzyć przeglądarkę w smartfonie. Nawiasem mówiąc, przez tę sieć można wysyłać nie tylko wiadomości tekstowe. Jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę osoby, którą lubisz, zafunduj jej coś smacznego. Zamów napój lub jedzenie za pomocą systemu i wybierz miejsce, do którego chcesz dostarczyć poczęstunek.

Masaż z voucherem

Zdjęcie: facebook.com/AirMalta

Kolejną niezwykłą i przyjemną usługą jest masaż dłoni, stóp i karku. Jest dostępny dla wszystkich pasażerów Klasy Ekonomicznej na krótkich rejsach Air Malta. I całkowicie za darmo. Podczas gdy masażyści pracują, podróżnicy słuchają relaksującej muzyki. Sky Spa zostało uruchomione w 2015 roku dzięki partnerstwu linii lotniczej z lokalną marką spa Myoka Spas. Oprócz masaży wszyscy pasażerowie otrzymują próbki kosmetyków i kupony do salonów o wartości 20 euro. Według menedżerów usługa ma na celu poprawę jakości obsługi i jest początkiem serii podobnych eksperymentów.

Zapnij pasy, wyjmij poduszki

Zdjęcie: airnewzealand.com

Według pracowników Air New Zealand podróż w kabinie klasy ekonomicznej może być również wygodna. Dla tych, którzy chcą się wyspać podczas długiej podróży, jest świetne rozwiązanie. Linia lotnicza oferuje zakup trzech miejsc Skycouch. Wyposażone są w specjalne podnóżki, za pomocą których przekształcają się w miejsce do spania. Według linii lotniczych mini-sofa świetnie nadaje się nie tylko do spania, ale także do zabaw dla dzieci. Fotele Skycouch znajdują się w przednich rzędach klasy ekonomicznej. Pasażerom, którzy zarezerwują trzy miejsca jednocześnie, przewidziana jest dodatkowa zniżka.

Festiwal filmowy w locie

Zdjęcie: Caleb Woods/Unsplash

Pasażerowie, którzy są przyzwyczajeni do kontrolowania każdej sytuacji, na początku XXI wieku zezwolili United Airlines na podsłuchiwanie rozmów pilotów i dyspozytorów. Aby to zrobić, konieczne było podłączenie słuchawek do oparcia fotela i dostrojenie odbiornika do 2000. kanału. Dziś rozrywka jest o wiele ciekawsza i bezpieczniejsza: do usług pasażerów służą wyselekcjonowane playlisty Vevo, katalog HBO oraz filmy dokumentalne i krótkometrażowe z Tribeca Festival.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: