8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Niedawno Światowa Organizacja Zdrowia opracowała nową klasyfikację grup wiekowych, zgodnie z nią: 24 – 44 lata – młodzież, 44 – 60 lat dojrzałość, 60 – 75 lat starsze pokolenie, 75 – 90 lat – starość. Nigdy wcześniej okres dorosłości nie był tak długi i obfitował w tak wiele możliwości. Można śmiało powiedzieć, że po czterdziestce życie dopiero się zaczyna. I zapraszamy Cię, aby dowiedzieć się, dlaczego.

wygląd

Czy możesz dokładnie określić, ile lat ma przechodząca obok pani? A wszystko dlatego, że wysiłki kosmetologów, stylistów, fryzjerów i chirurgów plastycznych, prawdziwy wiek kobiety jest wskazany tylko w jej paszporcie. Nawiasem mówiąc, moda staje się bardziej demokratyczna: dżinsy mogą wyglądać równie dobrze na młodej damie, jak i na nowoczesnej babci.

Ogólnoświatowy szał na liczenie zmarszczek wśród młodzieży nie minął, ale stopniowo zaczyna się rozumieć, że kobieta może pozostać piękna w wieku 40, 50 i 70 lat. Spójrz na uznane hollywoodzkie piękności, które mają dobrze ponad 40 lat, wciąż są atrakcyjne i uwodzicielskie.

kariera

Dziesięć lat temu wśród studentów instytutu nie można było spotkać studenta starszego niż 25 lat. Dziś na studiach magisterskich i licencjackich studiują ludzie dojrzali. Ten trend jest szczególnie widoczny na uczelniach zagranicznych. Według statystyk w Ameryce 19% studentów ma ponad 35 lat.

Lub na przykład zagłębić się w popularną obecnie sferę startupów – o ile wcześniej interesowała się nią tylko młodzież, to dziś wszystko się zmieniło. Podobnie jak współzałożyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, myślimy, że założycielem startupu jest blady młody mężczyzna o rozpalonym spojrzeniu, który całymi dniami siedzi w garażu swoich rodziców. Ale życie nie stoi w miejscu. Badanie przeprowadzone przez Kellogg Graduate School of Management wykazało, że średni wiek założycieli odnoszących największe sukcesy startupów wynosi około 45 lat.

Według ankiety przeprowadzonej wśród 1 respondentów w wieku od 200 do 30 lat, trzech na czterech stwierdziło, że wyglądają młodziej niż na swój wiek.

Stereotyp, że kobieta w wieku 25 lat powinna urodzić dwoje dzieci, to relikt przeszłości. W dzisiejszych czasach kobiety coraz później stają się matkami, gdy osiągną stabilność materialną.

Dzieci urodzone po 40 roku życia już dawno przestały być czymś niesamowitym. Lekarze mogą nie do końca aprobować tego ze względu na rosnące ryzyko, ale to nie powstrzyma pewnych siebie kobiet. Teraz nikt nie wstydzi się być „najstarszą” matką na spotkaniu rodziców, a wręcz przeciwnie, ci, którzy rodzili zbyt wcześnie, czasami żałują swojej pozycji.

READ
Ognioodporne i wodoodporne: najsilniejsze znaki zodiaku

Popyt

Przypomnijmy popularny monolog Michaiła Żwaneckiego o tym, jak dojrzałe kobiety znikają z naszej świadomości: „Nie są pokazywane na ekranach, nie chodzą do kin i premier teatralnych, nie wyjeżdżają za granicę i nie pływają w morzu”.

Albo inny przykład: znany hollywoodzki producent i scenarzysta Robert Long napisał w swoim felietonie, że w latach 90. prawie niemożliwe było uruchomienie serialu z postaciami powyżej 35. roku życia. Nie było firm, które chciałyby kupować czas reklamowy w projektach dla starszych odbiorców. Ich zdaniem 35-latkowie są zakorzenieni w swoich upodobaniach – odwiedzają tę samą restaurację, piją to samo piwo, myją włosy tym samym szamponem. Nie mogą sprzedać niczego nowego. Jednak z biegiem czasu badania marketingowe niejednokrotnie dowiodły, że dorośli odbiorcy są również gotowi do eksperymentowania, prowadzenia aktywnego stylu życia i wypróbowywania nowych produktów.

Mniej więcej w tym samym czasie na ekranach zaczęły pojawiać się projekty dla grupy osób powyżej 35. Potentaci medialni zdali sobie sprawę, że stare lata 40. to nowe 20, ale bardziej wypłacalne. W przeciwieństwie do studentów, czterdziestolatkowie mają stabilne dochody. Nie trzeba dodawać, że średni wiek laureatów Nagrody Nobla to 40 lat.

Mądrość

Zdolność do kontaktów towarzyskich i interakcji z innymi przychodzi wraz z wiekiem. Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie z udziałem 10 000 osób. Poproszono ich o ocenę stanu emocjonalnego osoby tylko oczami. Najlepsze wyniki wykazali uczestnicy w wieku 40 i 50 lat.

Inna grupa naukowców przeprowadziła eksperyment, aby dowiedzieć się, w jakim wieku ludzie są w stanie lepiej rozwiązywać konflikty międzyludzkie i międzygrupowe. Okazało się, że we wszystkich wskaźnikach prym wiodą uczestnicy w wieku 60-90 lat. Mając wystarczająco dużo doświadczenia życiowego, o wiele łatwiej jest być w harmonii ze sobą i innymi niż w wieku 20 lat. Pozostaje jeszcze kilkadziesiąt lat i wszystko będzie dobrze.

Pożegnanie ze swoimi lękami

Aby zacząć kochać siebie i akceptować swój wiek, musisz dowiedzieć się, co dokładnie Cię przeraża. Być może samotność, utrata męskiej uwagi, pracy itp. Spróbuj zajrzeć głęboko w siebie i przezwyciężyć swoje lęki.

Na przykład boisz się utraty atrakcyjności, porzucenia i pozostawienia bez środków do życia. Tak więc to nie wiek cię przeraża, nie utrata bliskiej osoby, ale pieniądze. Następnie stwórz dla siebie fundament finansowy, aby w skrajnych przypadkach móc się utrzymać.

Strach przed wiekiem z reguły sygnalizuje, że czegoś w życiu brakuje: uwagi, troski, miłości, bezpieczeństwa, odwagi. Gdy tylko zidentyfikujesz pierwotną przyczynę i wypełnisz lukę, zaczniesz cieszyć się życiem i nie będziesz się go bać.

READ
16 kobiecych cech, które przyciągają i odpychają mężczyzn od kobiet

Tak czy inaczej, powinieneś inwestować w relacje z rodziną i przyjaciółmi. Poświęcony czas, pieniądze, uczucia i emocje z nawiązką zwrócą się w okresie dojrzałości. Ponadto silne przyjaźnie i rozwinięte więzi społeczne przedłużają życie. Potwierdzają to badania australijskich naukowców – osoby, które nawiązują relacje oparte na zaufaniu z bliskimi, żyją o 22% dłużej niż posępni samotnicy i ludzie milczący.

Kiedy Erast Fandorin skończył 50 lat, postanowił co roku podnosić dwa poziomy: fizyczny i intelektualny. W wieku 51 lat opanował hiszpański i jazdę konną. Zgadzam się, godny przykład do naśladowania. Strach ustępuje przed tymi, którzy są otwarci na zmiany. Co więcej, działa na poziomie komórkowym: w mózgu powstają nowe połączenia nerwowe, dzięki którym czujesz się młodziej i masz więcej energii. A może będzie Ci odpowiadać jigitovka.

Zauważ, że najstarsza zdobywczyni Oscara miała 80 lat i nazywała się Jessica Tandy.

Zespół Doriana Graya

Zaakceptowanie swojego wieku nie oznacza, że ​​musisz zaprzeczać upływowi czasu. Kiedy dojrzała kobieta mówi: „W głębi serca jestem młodą dziewczyną”, okrada samą siebie, nie chce zdobywać doświadczenia przez lata. Niektórzy z nas chcą pozostać młodzi bez względu na wszystko: słuchać muzyki pop, chociaż jej nienawidzimy, ubierać się jak Barbie, chociaż wyglądamy śmiesznie, chodzić do nocnych klubów i ucinać sobie drzemki gdzieś w kącie. Cieszą się, gdy zwraca się do nich „dziewczyna” i są dumni z wysiłku włożonego w zakup alkoholu, przy kasie proszone są o okazanie paszportu. Takie zachowanie jest określane jako „Syndrom Doriana Graya” na cześć wiecznie młodego romańskiego bohatera Oscara Wilde’a.

“Co teraz? będą się sprzeciwiać. „Nie nosić różu, nie jeździć na rolkach i schować w zamknięciu?” Nie musisz brać wszystkiego tak dosłownie, ważne jest po prostu zrozumienie celu, dla którego to robisz. Wyglądać młodziej i nowocześniej, czy dlatego, że lubisz jeździć na rolkach? Jeśli lubisz to wszystko, nie ograniczaj się i ciesz się życiem, w przeciwnym razie żyjesz życiem kogoś, kim nie jesteś.

Jedną z głównych zalet ludzi dojrzałych jest to, że dobrze znają siebie, nie wymieniają się na drobiazgi i potrafią zbudować długie i wspaniałe życie. Więc przestań się martwić o lata, które przeżyłeś i zacznij być z siebie dumny.

Kilka lat temu WHO opracowała nową klasyfikację wiekową: 24-44 lata – młodość, 44-60 – dojrzałość, 60-75 – starość, 75-90 – starość. Nigdy dorosłość nie była tak długa i pełna możliwości. Ogólnie rzecz biorąc, w wieku czterdziestu lat wszystko tak naprawdę dopiero się zaczyna.

READ
40 lat: dlaczego nie można świętować i z czym jest związany znak

8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

wygląd

Niedawno zapytałem znajomego, ile lat ma jego nowy kolega. – Bóg jeden wie, teraz wszyscy wyglądacie na dwadzieścia pięć lat.Wzruszył ramionami. I rzeczywiście, dzięki kosmetyczkom, fryzjerom, a czasem chirurgom – tylko jej paszport zna prawdziwy wiek kobiety. Tak, a moda staje się bardziej demokratyczna – oversize lub dżinsy z trampkami świetnie wyglądają na uczennicach, matkach i babciach.

8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Ogólna obsesja młodości na punkcie obowiązkowego liczenia zmarszczek jeszcze nie zniknęła, nie oszukujmy się. Ale stopniowo przychodzi zrozumienie, że kobieta może być piękna w wieku czterdziestu, pięćdziesięciu lat i ogólnie w każdej chwili. Patrzeć na Sandra Bullock (54) i Cate Blanchett (49) w Oceanie 8. Nie tylko „wyglądają dobrze na swój wiek”, ale są piękne bez uwzględnienia wieku.

kariera

Do niedawna uczniowie poniżej dwudziestego piątego roku życia byli rzadkością. Teraz świeżo upieczeni absolwenci studiów licencjackich i solidni profesjonaliści siedzą obok siebie w programach magisterskich. Ten trend jest szczególnie widoczny na uczelniach zagranicznych. Według ekspertów w Ameryce do 2020 roku 19% studentów będzie miało ponad 35 lat.

8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Albo weźmy na przykład taki obszar jak startupy. W tej rezerwie młodych i odważnych nie tylko młodych ludzi igraszki. Patrząc na Marka Zuckerberga, jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia, że ​​typowym założycielem odnoszącego sukcesy startupu jest młody człowiek o bladej twarzy i płonących oczach, zakładający firmę w akademiku lub garażu rodziców. Ale wszystko się zmienia. Według badania przeprowadzonego przez Kellogg Graduate School of Management, Średnia wieku założycieli odnoszących największe sukcesy startupów to 45 lat. W Rosji przy ubieganiu się o pracę nadal obowiązuje niewypowiedziana granica wieku: „nie starszy niż 35 lat”, dla szczególnie zaawansowanych firm „nie starszych niż 40”. Ale sytuacja demograficzna w naszym kraju jest taka, że ​​socjologowie przewidują w najbliższym czasie niedobór kadr, a wtedy kandydaci po czterdziestce nie będą już straszyć pracodawców.

Według badania 1200 osób w wieku 30-50 lat, trzech na czterech respondentów uważa, że ​​wyglądają młodziej niż na swoje lata.

8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Kobiety później stają się matkami – i to jest światowy trend. Standard – „dwoje dzieci do dwudziestego piątego roku życia” – to już przeszłość. Tendencja do opóźnionego rodzicielstwa jest również odczuwalna w Rosji. Jeśli 20 lat temu średni wiek pierworodnej matki wynosił 21 lat, teraz 26 lat. Narodziny dzieci po czterdziestce już dawno przestały być egzotyką. Praktycy mogą nie być z tego powodu zadowoleni – doskonale zdają sobie sprawę z zagrożeń związanych z późną ciążą i porodem. Ale nauka nie śpi i odpowiada na zapotrzebowanie społeczne różnymi technologiami reprodukcyjnymi.

READ
Jakie związki miłosne mają przedstawiciele tego samego znaku zodiaku

8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Kiedy masz dwadzieścia lat, trudno sobie wyobrazić, że ludzie TO robią w wieku 40, 50, 60 lat i – o zgrozo! – nawet po 70. Wydaje ci się, że najlepszy seks w twoim życiu już się skończył? Oto kilka świetnych wiadomości. Serwis randkowy Match.com przeprowadził ankietę wśród ponad 5000 użytkowników i odkrył to Najbardziej zadowolone ze swojego życia seksualnego są kobiety po XNUMX. Terapeuci seksualni wyjaśniają to, mówiąc, że wraz z wiekiem ludzie lepiej poznają swoje ciała i mniej martwią się o to, jak wyglądają w łóżku. Ponadto dojrzali mężczyźni nie spieszą się od razu z rozpoczęciem seksu penetracyjnego, więcej czasu spędzają na grze wstępnej i wykazują więcej fantazji.

8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Popyt

Michaił Żwanecki ma smutny monolog o tym, jak dojrzałe kobiety znikają z radaru świadomości publicznej: „Zniknęły z ekranów, nie chodzą do kina, nie pojawiają się w teatrach. Nie wyjeżdżają za granicę. Nie pływają w morzu. » Słynny hollywoodzki scenarzysta i producent Robert Long napisał w swoim felietonie, że na początku 35 roku było prawie niemożliwe uruchomienie serialu z głównymi bohaterami w wieku powyżej XNUMX lat. Po prostu nie było firm, które chciałyby kupować miejsca reklamowe w projektach dla dorosłych odbiorców.

8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Wierzono, że osoby w wieku 35+ są już zakorzenione w swoich nawykach, używaj określonych marek past do zębów i szamponów, pij tę samą markę piwa. Nie sprzedają nic nowego. Ale stopniowo badania marketingowe zaczęły wykazywać, że dorośli odbiorcy są również gotowi do eksperymentowania, próbowania nieznanego i prowadzenia aktywnego stylu życia. Wtedy też zaczęły pojawiać się zamówienia na projekty przeznaczone dla odbiorców „mocno powyżej 30 roku życia”. Szefowie studia nagle zdali sobie z tego sprawę 40 to nowe 20i dużo bardziej wypłacalny: czterdziestolatkowie, w przeciwieństwie do studentów, mają pieniądze.

8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Mądrość

Zdolność do interakcji ze światem zewnętrznym przychodzi wraz z wiekiem. Amerykańscy psychologowie przeprowadzili badanie z udziałem 10 000 respondentów. Poproszono ich o ocenę stanu emocjonalnego osoby w oczach. Najlepsze wyniki uzyskali uczestnicy w wieku XNUMX i XNUMX lat.

8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Inna grupa naukowców przeprowadziła eksperyment, aby dowiedzieć się, w jakim wieku ludzie najlepiej radzą sobie z rozwiązywaniem konfliktów międzyludzkich i międzygrupowych. Okazało się, że pod każdym względem wygrywają uczestnicy najbardziej dorosłej kategorii – 60 – lata 90. W tym okresie bycie w zgodzie ze sobą i innymi jest znacznie łatwiejsze niż w wieku 20 lat. Pozostaje jeszcze trochę poczekać i wszystko będzie w porządku ze światem!

READ
Jak przyciągnąć miłość do siebie: 6 wskazówek od Marilyn Kerro

Pożegnanie z lękami

Według sondażu VTsIOM na piątym miejscu na liście obaw Rosjanie boją się starości. Aby pokochać i zaakceptować swój wiek, musisz zrozumieć, co dokładnie Cię przeraża. Samotność? Perspektywa utraty uwagi mężczyzn? Albo zostać bezrobotnym? Spróbuj kopać głębiej i rozwikłać plątaninę lęków.

8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Na przykład: Boję się, że przestanę być atrakcyjna, mąż wyjedzie, zostanę sama i bez pieniędzy. Zatrzymaj się! Jeśli wszystko opiera się na pieniądzach, a nie na uczuciach, to nad tym trzeba (i można) pracować. Stwórz dla siebie bazę finansową, abyś w takim przypadku mógł spokojnie żyć bez wsparcia. Lęk przed wiekiem jest sygnałem, że czegoś w życiu brakuje: miłość, troska, komunikacja, bezpieczeństwo, ekscytacja. Gdy tylko znajdziesz tę lukę i wypełnisz ją, lata nie będą już zawisły nad tobą jak miecz Damoklesa.

W każdym razie warto aktywnie inwestować w relacje z rodziną i przyjaciółmi. Czas, emocje i pieniądze wydane w okresie dojrzałości zaprocentują odsetkami. Ponadto bliskie więzi społeczne i silne przyjaźnie przedłużają życie. Dosłownie. Badanie przeprowadzone przez australijskich naukowców wykazało, że ludzie, którzy mają ufny związek z bliskimi, żyją o 22% dłużej niż ponurzy samotnicy i cisi ludzie.

8 niezaprzeczalnych powodów, dla których 40 to nowa 20

Erast Fandorin, kiedy skończył pięćdziesiąt lat, postawił sobie za zasadę, że co roku w swoim życiu obiera dwie nowe granice – fizyczną i intelektualną. Do swoich pięćdziesiątych pierwszych urodzin opanował hiszpański i jazdę konną. To świetny przykład do naśladowania. Strach przed czasem ustępuje, jeśli ciągle uczysz się czegoś nowego. Co więcej, działa na poziomie organicznym: w mózgu powstają nowe połączenia nerwowe, czujesz się młodziej i bardziej energicznie. Może to naprawdę dzhigitovka?

Zespół Doriana Graya

Zaakceptowanie swojego wieku nie oznacza zaprzeczania upływowi czasu. Kiedy dorosła kobieta zalotnie mówi: „W głębi serca nadal jestem dziewczyną”, okrada się, odrzuca doświadczenie zdobyte przez lata.

Niektórzy ludzie zbyt mocno starają się pozostać wiecznie młodymi. Słuchają Oksimiron, chociaż nienawidzą rapu. Ubierz się w stylu Barbie. Chodzą do nocnych klubów i starają się tam nie zasnąć. Z powodu lub bez powodu wstawiają „soryan”, „zashkvar”, „epic fail” i od niechcenia rzucają, że są „bombardowani” przez wzrost cen. Są strasznie szczęśliwe, gdy są mylone z siostrami z córką, i są dumni, gdy poproszą cię o okazanie paszportu w winnej wódce. Istnieje półoficjalny termin na to zachowanie – „Syndrom Doriana Graya” (na cześć wiecznie młodej postaci powieści Wilde’a o tym samym tytule).

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: