8 nieoczywistych faktów z życia dziewczyn pracujących w branży modowej

Oto 20 szalonych faktów o modzie, o których możesz porozmawiać ze znajomymi przy kawie.

Najciekawsza rzecz w sztuce bycia kobietą
Na naszym kanale w Yandex Zen Femmie.ru znajdziesz porady ekspertów na temat najnowszych trendów, dowiesz się, jak odróżnić przestarzałe i bez smaku ubrania od obecnych, a także wybrać dowolny przedmiot według swojej sylwetki. Przegląd markowych kolekcji i modnych obrazów – wszystko po to, abyś nie popełniał modnych błędów i nie zaskakiwał gustem.
Subskrybuj!

Kurs Psychologii Poznawczej

Dowiesz się, jak pozbyć się myśli w głowie, które psują Ci życie. Zobaczysz, jak sobie poradzić ze stresem, niepokojem i zmartwieniem. Naucz się rozumieć swoje emocje i uczucia. Znajdziesz drogę do spokoju ducha.

Wszyscy wiemy coś o branży modowej, ale mamy Cię czym zaskoczyć. Wydaje nam się, że trendy pojawiają się tylko na pokazach mody, jednak tak naprawdę wiele modowych przedmiotów zostało wymyślonych przypadkowo lub na przestrzeni historii. Chcesz wiedzieć, jak łączą się guziki na rękawach kurtki z Napoleonem Bonaparte, dlaczego dżinsy nazywa się dżinsami lub co jest wspólnego między bikini a bombą atomową? Przedstawiamy 20 szalonych faktów o modzie, aby porozmawiać ze znajomymi przy filiżance kawy.

1 Watykan zakazał bikini

Wynalezienie bikini wywołało fale oburzenia na całym świecie. Odsłaniające stroje kąpielowe zostały zakazane w Australii, Hiszpanii, Włoszech i Belgii. Co więcej, Watykan oficjalnie uznał noszenie bikini za grzech.

2. Ceny odzieży spadają

Dzięki dużej ilości importowanych towarów i ulepszonej produkcji można teraz w sklepie odzieżowym zaoszczędzić dużo pieniędzy w porównaniu do 10-20 lat temu. Ogólnie rzecz biorąc, cena odzieży spadła o 9% od 1992 roku.

3. Standardowy rozmiar odzieży jest różny

Zjawisko „idealnego” rozmiaru w dużym stopniu wpłynęło na zmianę zakresu rozmiarów. Jeśli teraz nosisz rozmiar XS, mogłeś nosić rozmiar L w 1967 roku. Co więcej, stwierdzono, że im droższe ubrania, tym mniejsze stają się ich rozmiary, niezależnie od zakresu rozmiarów.

4. Spódnica ołówkowa i spódnica w kształcie litery A zostały zaprojektowane przez tę samą osobę.

Takie spódnice stały się modne w latach 50., a oba style zostały wymyślone przez słynnego francuskiego projektanta mody Christiana Diora.

READ
Te rzeczy przyniosą nieszczęście do twojego domu! Wyrzuć je natychmiast!

5. W Chinach dziewczętom wiązano stopy dla mody.

Na początku XX wieku w Chinach kobiety bandażowały stopy córek, aby zapobiec ich wzrostowi. Małe stopy były uważane za szczyt piękna. Ta praktyka została wkrótce zakazana, ponieważ stopy stały się tak zdeformowane, że dzieci nie mogły chodzić.

6. Czarne ubrania noszono tylko podczas żałoby.

W epoce wiktoriańskiej kobiety nosiły żałobę przez dwa lata po śmierci męża. Dziś takie zasady są przestrzegane w niektórych krajach katolickich. Wcześniej biel była kolorem żałoby i nie była używana na weselach.

7. Bikini nazwane na cześć wyspy

Człowiek, który stworzył bikini, wiedział, że jego wynalazek wstrząsnie światem. Dlatego nazwał strój kąpielowy na cześć jednej z wysp. Tym człowiekiem był francuski projektant mody Louis Reard. Nazwał nowy element mody na cześć atolu Bikini. To tam Amerykanie przeprowadzili próbne starty pierwszych bomb atomowych. Rear wybrał to imię, ponieważ wiedział, że bikini wysadzi świat w powietrze.

8. Podziękuj Tutanchamonowi za eyeliner

W starożytnym Egipcie eyeliner był popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Ale do lat dwudziestych nikt z niego nie korzystał. W tych latach odkryto grób faraona Tutanchamona. Jego obrazy eyelinerem rozeszły się po całym świecie. Od tego czasu eyeliner jest integralną częścią kobiecej kosmetyczki.

9. Wcześniej kolor ubrań miał znaczenie

Dziś wybieramy kolory, które nam się podobają i pasują. W średniowieczu kolor ubioru determinował status społeczny. Arystokraci zawsze nosili czerwień, kupcy i szlachta nosili zieleń. Chłopi nosili brązowe ubrania. Oczywiście nie wolno było nosić koloru innej klasy.

10. Tanga pierwotnie służyła skromności.

Nowoczesna tanga nie została zaprojektowana po to, aby Twoje obcisłe dżinsy wyglądały lepiej. Początkowo służyły do ​​przykrywania miejsc intymnych. Te majtki stały się popularne po rozkazie burmistrza Nowego Jorku Fiorello La Guardii w 1939 roku. Burmistrz był zszokowany otwartą nagością w mieście, więc powiedział, że wszyscy tancerze powinni czymś zakryć swoje intymne części.

11. Korea Południowa miała prawdziwą policję mody.

Kiedy minispódniczki stały się popularne na całym świecie, konserwatywna Korea Południowa nie była entuzjastycznie nastawiona do tego pomysłu. Rząd wydał dekret o utworzeniu jednostki policji, której zadaniem było mierzenie długości damskich spódnic. Jeśli spódnica była za krótka, kobieta mogła zostać ukarana grzywną lub nawet więzieniem.

READ
Top 15 niezwykle przydatnych i wszechstronnych pomysłów na organizację przestrzeni w domu

12. Słowo „dżinsy” pochodzi od marynarzy

Słowo „dżinsy”, którego używamy do opisu odzieży z niebieskiego denimu, pochodzi od nazwy włoskiego miasta Genua. To tam powstał ten materiał. Niebieskie dżinsowe spodnie były po raz pierwszy noszone przez marynarzy z Genui. Miejscowych nazywano Genueńczykami (ang. Genes), od których powstało słowo dżinsy.

13. Coco Chanel wynalazł biżuterię

Dzięki Coco Chanel pojawiła się nie tylko mała czarna sukienka, ale także biżuteria. Stworzyła modę na biżuterię, która łączyła sztuczne kamienie z prawdziwymi perłami i diamentami. Wcześniej biżuteria była droga. Jeśli było cię na nie stać, to tylko te prawdziwe.

14. Playtex używany do produkcji skafandrów kosmicznych.

Jedna ze znanych amerykańskich firm produkujących bieliznę damską Playtex chwali się, że jej ubrania poleciały na księżyc. Oczywiście to nie była bielizna. Kiedy amerykańscy astronauci Neil Armstrong i Buzz Aldrin postawili stopę na Księżycu, mieli na sobie skafandry kosmiczne Playtex.

15. Mark Twain wynalazł elastyczne zapięcie biustonosza.

Amerykański pisarz Mark Twain, autor Przygód Tomka Sawyera, był wynalazcą gumki, której używamy dzisiaj do zapinania naszych biustonoszy. Opatentował wynalazek o nazwie „Ulepszone regulowane i odpinane paski do odzieży”. Pisarz jest także twórcą „albumu samoprzylepnego”. Dziś jego ulubionym, opatentowanym hobby jest scrapbooking.

16. W epoce wiktoriańskiej kobiety owijały się mokrą szmatką.

Wiktoriańskie damy owijały się mokrym muślinem przed założeniem sukienek. Takie triki sprawiły, że sukienka dobrze dopasowywała się do sylwetki. Oczywiście chodzenie w mokrych ubraniach nie było bezpieczne. Doprowadziło to do ogromnej liczby zgonów podczas epidemii grypy w Paryżu.

17. Buty na platformie sprzed lat 1970. XX wieku.

Buty na platformie były noszone już w Azji i Europie w XVI wieku. Chopiny, jak je wówczas nazywano, nosiły zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Platforma osiągnęła wysokość 16 cm, a im wyższa platforma, tym wyższy status właściciela tego buta. Mężczyźni najpierw nosili obcasy. Z ich pomocą łatwiej było siedzieć w siodle i jednocześnie strzelać z łuku.

18. Sztuczne rzęsy zostały wynalezione w 1916 roku

Pierwsze sztuczne rzęsy zostały wykonane z naturalnych ludzkich włosów wplecionych w cienką gazę. Te rzęsy zostały stworzone w 1916 roku przez stylistkę (perukarz) dla aktorki Ceny Owen. Reżyser filmu „Nietolerancja” D.V. Griffith polecił stworzyć takie rzęsy, które mrugając, dotykałyby policzków aktorki.

READ
15 sposobów na stworzenie przytulności w domu po prostu poprzez prawidłowe ułożenie rzeczy

19. Spódnica jest jednym z pierwszych elementów garderoby na świecie.

Spódnica jest słusznie uważana za jeden ze starożytnych elementów ubioru. Wiadomo, że przed spódnicami ludzie nosili tylko przepaski biodrowe. Początkowo spódnice nosili zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

20. Napoleon wynalazł guziki na rękawach

Czy uważasz, że guziki na rękawach kurtki są bezużyteczne? Pomysł na guziki na rękawach po raz pierwszy wpadł na pomysł Napoleona Bonaparte. Kazał przyszyć mosiężne guziki do rękawów wszystkich mundurów wojskowych. I wcale nie robiono tego dla piękna. Cesarz po prostu chciał odzwyczaić swoich żołnierzy od wycierania nosów rękawami wierzchniej odzieży. Bardzo go to irytowało.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: