8 najlepszych serii dla kobiet w każdym wieku

Seria dla dziewczynek i kobiet

Słabsza płeć nie jest już słaba. Kobiety prowadzą firmy, wciągają całą rodzinę na własną rękę, prowadzą kraje, wymyślają nowe technologie, latają w kosmos, jeżdżą samochodami, budują domy. Niektórym jest to dane bardzo łatwo, podczas gdy inni są zmuszeni do przyjęcia takiej roli ze względu na okoliczności życiowe. Czy kobietom trudno jest zarządzać uczynkami i przeznaczeniem? Jak podejmują strategiczne decyzje? Jakie wydarzenia hartują ich ducha? Dlaczego z matek rodzin zmieniają się w zimne, rozważne i silne?

Wybraliśmy 30 projektów z kategorii najlepszych seriali kobiecych, które inspirują i hartują.

Śmieci

8.1/ 10
Ocena Kinopoisk

Brytyjski hit autorstwa Phoebe Waller-Bridge. Nie tylko napisała wysoko ceniony scenariusz, ale także sama zagrała w serialu. Dla swojego potomstwa zebrała sześć statuetek Emmy, a także dwa Złote Globy. Główną bohaterką jest Fleabag, młoda kobieta, która nieustannie popada w kłopoty. Mieszka w Londynie, ma trudności z utrzymaniem relacji z rodziną, ledwo wiąże koniec z końcem i zawodzi po niepowodzeniach w życiu osobistym.

Zabijanie Ewy

7.7/ 10
Ocena Kinopoisk

Udana seria thrillerów kryminalnych stworzona przez Phoebe Waller-Bridge. Scenariusz oparty jest na serii powieści Luke’a Jenningsa. W serialu występują Sandra Oh i Jodie Comer. Seria ma kilka prestiżowych nagród, w tym trzy statuetki BAFTA.

To historia dwóch kobiet, Evy Polastri i Villanelle. Eva jest pracownicą brytyjskich służb specjalnych, której znudziła się rutynowa praca. Villanelle jest zawodowym zabójcą. Pewnego dnia Eva dostaje możliwość zbadania sprawy, przez co nawiązuje się między nimi trudna relacja…

Zakochani

7.5/ 10
Ocena MovieSearch

Szczera opowieść o wakacyjnym romansie, który przybiera zupełnie nieoczekiwane konsekwencje. Noah Solloway jest nowojorską nauczycielką i aspirującą pisarką, która po sukcesie swojej pierwszej książki próbuje napisać drugą. Jest wzorowym człowiekiem rodzinnym, który mieszka ze swoją odnoszącą sukcesy żoną i wychowuje czworo dzieci.
Pewnego razu, po wyjeździe ze swoją liczną rodziną do krewnych w małym miasteczku Montauk, spotyka zamężną kelnerkę Alison Lockhart, która po śmierci syna próbuje ożywić swoje uczucia w małżeństwie. Los spycha ich razem, tak że wkrótce między Noe i Alison wybucha namiętność, której żadna z nich nie może się oprzeć. Postanawiają zostać kochankami, doskonale wiedząc, z jakimi problemami może się to wiązać.

Seks w mieście

Seks w wielkim mieście

8.0/ 10
Ocena MovieSearch

To pewne siebie, odważne i nieskrępowane kobiety, mieszkanki współczesnego Nowego Jorku, z których każda ma niewiele ponad trzydzieści lat. Odnoszą sukcesy, są niezależne i poszukują prawdziwej miłości lub seksu bez zobowiązań, ale niezależnie od tego każdy marzy o prostym kobiecym szczęściu.
Carrie Bradshaw prowadzi kolumnę Seks w wielkim mieście w gazecie, nie wstydząc się swobodnie poruszać najbardziej wyraźnych tematów. Manager PR Samantha Jones, prawniczka Miranda Hobbs i marszand Charlotte York to jej wierni przyjaciele: często spotykają się, aby po prostu porozmawiać, dzielić się sekretami, dyskutować o palących problemach i opowiadać o swoich miłosnych przygodach, ponieważ w gorączkowym życiu osobistym każdego z nich tam zawsze dzieje się coś ciekawego.

Anatomia pasji

8.2/ 10
Ocena MovieSearch

Akcja toczy się w prestiżowym szpitalu w Seattle, do którego przychodzi do pracy przyszła utalentowana chirurgka Meredith Grace, rozpoczynając karierę jako stażystka. Poszła w ślady swojej matki Alicji, prawdziwej legendy w dziedzinie chirurgii, zmuszonej do odejścia z zawodu z powodu choroby Alzheimera.
Już pierwszego dnia pracy Meredith znajduje się w kuriozalnej sytuacji: okazuje się, że przystojny mężczyzna, z którym spędziła poprzednią noc, to czołowy neurochirurg tego szpitala i jego bezpośredni przełożony Derek Shepherd. Nieodparcie przyciągają się do siebie. W czasie wolnym od ratowania ludzkiego życia lekarze i personel kliniki rozumieją zawiłości swoich uczuć i relacji – a to okazuje się wcale nie łatwiejsze niż przeprowadzanie najbardziej skomplikowanych operacji chirurgicznych.

Dobra żona

8.0/ 10
Ocena MovieSearch

Zbyt wiele spadło na barki Alicii Florrick z dnia na dzień: jej mąż, prokurator hrabstwa Cook, był zamieszany w skandal seksualny, a następnie trafił do więzienia pod zarzutem korupcji. Kobieta została zupełnie sama i musiała samodzielnie utrzymywać siebie i dwoje dzieci. W trudnej sytuacji pomógł jej stary przyjaciel Will Gardner, który załatwił w swojej kancelarii młodszego prawnika.
Alicia musiała przypomnieć sobie zapomniane umiejętności i po 13-letniej przerwie zacząć od zera jako prawnik. Przez te wszystkie lata była po prostu dobrą żoną, nie myśląc, że jej ustalone życie rodzinne kiedykolwiek się zmieni. Ale teraz przyzwyczajała się do nowych realiów, próbując połączyć pracę z wychowaniem dzieci i radzenie sobie ze skutkami zdrady męża i trwającym skandalem korupcyjnym.

READ
Jak znaki zodiaku zachowują się w życiu codziennym

zdradzieckie pokojówki

7.7/ 10
Ocena MovieSearch

Zoila, Valentina, Rosie i Carmen to piękne latynoskie pokojówki, które sprzątają domy bogatych i sławnych w Beverly Hills. Bardzo często muszą nie tylko wykonywać prace domowe i porządkować, ale także pomagać swoim pracodawcom w rozwiązywaniu osobistych problemów. Oczywiście ładne dziewczyny nie zapominają o romansach.
Niedawno ich piąta przyjaciółka, Flora, zginęła w tajemniczych okolicznościach podczas oficjalnego przyjęcia. Jednak cała czwórka jest zmuszona do zachowania jej tajemnicy, aby nie przysporzyć sobie kłopotów. Tymczasem dołącza do nich inna kobieta, Marisol, która wcale nie wygląda na służącą: w rzeczywistości próbuje zbadać zbrodnię, o którą jej syn jest niesłusznie oskarżony.

7.3/ 10
Ocena Kinopoisk

Serial komediowy z Kat Dennings w roli głównej. W rolach głównych wystąpili także Brenda Song, Shay Mitchell, Esther Povitsky. Gościnnie występują Malin Akerman, Matthew Gray Gubler, Camilla Belle i Margot Robbie. Jest to historia młodej kobiety o imieniu Jules, która przechodzi trudny okres w życiu. Właśnie zerwała z ukochanym mężczyzną i nagle zdała sobie sprawę, że nie wie już, jak to jest żyć samotnie. Teraz musi się wszystkiego uczyć od nowa. Serial składa się z dziesięciu odcinków.

7.4/ 10
Ocena Kinopoisk

Serial komediodramat oparty na powieści Pameli Redmond Satran pod tym samym tytułem. W rolach głównych wystąpili Hilary Duff, Miriam Shore, Sutton Foster i Debi Mazar. Chociaż seria nie grzmiała na całym świecie, to jednak przez kilka lat odnosiła stały sukces. Właśnie ogłoszono siódmy sezon. Główną bohaterką jest Lisa Miller. Niedawno obchodziła czterdzieste urodziny, przeżyła rozwód, ale nie straciła smaku życia i teraz stara się o pracę w prestiżowym wydawnictwie.

Wielkie małe kłamstwa

Big Little Lies

8.1/ 10
Ocena Kinopoisk

Świetny dramat HBO z naprawdę gwiazdorską obsadą. W rolach głównych znane aktorki – Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Laura Dern, Shailene Woodley i Zoë Kravitz. Meryl Streep dołączyła do nich w drugim sezonie. Akcja rozgrywa się na amerykańskich przedmieściach, gdzie wszyscy się znają. Do miasta przybywa niejaka Jane Chapman, młoda samotna matka, która z początku widzi tylko idealne życie, a potem nagle uświadamia sobie, że każda z poznanych osób ma w szafie więcej niż jeden szkielet. Pierwszy sezon oparty jest na powieści Liane Moriarty pod tym samym tytułem.

Selfie

7.5/ 10
Ocena Kinopoisk

Dziarski sitcom z Karen Gillan w roli głównej. Wciela się na ekranie popularną w Internecie dziewczynę Elizę Dooley, która jest gotowa zrobić wszystko, jeśli tylko liczba subskrybentów stale rośnie. Aby stworzyć odpowiedni wizerunek, zwraca się do marketera Henry’ego. Co zaskakujące, twórca Emily Kapnek zainspirowała się filmem My Fair Lady. Serial nie był zbyt udany, więc został zamknięty, ale pierwszy i jedyny sezon ma logiczne zakończenie.

Niesamowita pani Maisel

Cudowna pani Maisel

8.5/ 10
Ocena Kinopoisk

Cieszący się uznaniem krytyków historyczny projekt komediowo-dramatowy, który ma obecnie trzy sezony. Otrzymał Złoty Glob i Emmy, mimo że nie jest najsłynniejszym aktorem w kadrze. Główną bohaterką jest Miriam „Midge” Meisel, kobieta, która poświęciła się mężowi, a potem dowiedziała się o jego licznych zdradach. Nie wiedząc z kim podzielić się swoimi uczuciami, impulsywnie wznosi się na scenę klubu stand-upowego i nagle odkrywa w sobie nowy talent.

I wszędzie tlą się ogniska

Małe pożary wszędzie

7.6/ 10
Ocena Kinopoisk

Miniserial oparty na powieści Celeste Ing pod tym samym tytułem, z udziałem aktorek Reese Witherspoon i Kerry Washington. Akcja gry toczy się w małym amerykańskim mieście Shaker Heights, w którym mieszkają przedstawiciele klasy średniej. Helena Richardson jest żoną, matką trójki dzieci i dziennikarką lokalnej gazety. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ma wymarzone życie, ale bez względu na to, jakie ono jest. Przeciwieństwem Eleny jest Mia Warren, niezależna artystka, która podróżuje z miejsca na miejsce ze swoją córką. Ich znajomość będzie początkiem nieprzewidywalnych wydarzeń.

Martwy dla mnie

7.5/ 10
Ocena Kinopoisk

Prezent dla miłośników czarnego humoru. Komediodramat Netflix z Jamesem Marsdenem, Christiną Applegate i Lindą Cardellini w rolach głównych. Jen Harding jest odnoszącą sukcesy pośredniczką w handlu nieruchomościami, do niedawna była całkiem zadowolona ze swojego życia, ale śmierć męża była dla niej dużym ciosem. Kobieta próbuje zrozumieć, co tak naprawdę się z nim stało i szuka zrozumienia w grupie wsparcia. Znajomość z Judy Hale staje się dla niej radością. Ale co dalej?

READ
Horoskop dla Bliźniąt na rok 2023: kobieta i mężczyzna

Miasto kuguar

7.7/ 10
Ocena Kinopoisk

Długotrwały serial dla tych, którzy wolą komedie sytuacyjne. Courteney Cox zagrała tytułową rolę w serialu. Wciela się w Julię Cobb, mieszkankę małego miasteczka na Florydzie w USA. Kobieta po rozwodzie próbuje poprawić swoje życie osobiste, dać sobie szansę na szczęście. Ale niestety wszyscy mężczyźni, których spotykam, są albo za młodzi, albo po prostu okropni. Sama Julia nie zauważa, jak staje się drapieżnikiem i zaczyna bezkrytycznie sortować opcje w wyścigu z przyjaciółmi.

Dwie dziewczyny się zepsuły

7.6/ 10
Ocena Kinopoisk

I kolejny fajny sitcom, składający się z sześciu sezonów. W rolach głównych Kat Dennings i Beth Berts. Publiczność zostaje przedstawiona Maxowi i Caroline, kelnerkom w najprostszej knajpce w mieście. Każdy z nich ma swoje powody, dla których pracuje w tym miejscu. Max pochodzi z biednej rodziny, biega od pracy do pracy, aby zapewnić sobie byt. Caroline wręcz przeciwnie, pochodzi z zamożnej rodziny, w przeszłości niczego nie potrzebowała, ale teraz wszystko się zmieniło. Pomiędzy dziewczynami zawiązuje się przyjaźń, dzięki której być może poradzą sobie z codziennymi trudnościami.

Opowieść podręcznej

Opowieść o niewiastę

7.8/ 10
Ocena Kinopoisk

Wstrząsający serial oparty na powieści Margaret Atwood. W rolach głównych wystąpili Elisabeth Moss, Yvonne Strahovski, Alexis Bledel, Joseph Fiennes i inni. W dalekiej przyszłości nową Republiką Gilead rządzi wojsko. Z tego powodu funkcjonariusze, jak również członkowie ich rodzin, zajmują szczególne miejsce w społeczeństwie. Głównym problemem ludzkości jest bezpłodność, bardzo niewiele kobiet jest w stanie urodzić dzieci. June Osborne jest wśród nich i pewnego dnia zgadza się zostać zastępczą matką.

Wiceprezydent

7.4/ 10
Ocena Kinopoisk

Polityczny serial z kobietą w roli tytułowej i obfitością czarnego humoru – już samo to powinno zainteresować. W centrum jego spisku jest senator Selina Mayer, która przegrała wyścig o prezydenturę i została wiceprezydentem. Nie jest utalentowanym politykiem, dobrym dyplomatą, nie jest osobą, która potrafi szybko i jasno podejmować decyzje. Jednak z woli losu zajęła to wysokie stanowisko i jest teraz zmuszona do dźwigania dużego ciężaru.

Bohaterka będzie musiała przejść przez wiele trudności i przezabawnych zakłopotań, ale nie przeszkadza jej to zbytnio, gdy upragniony cel zbliża się do przodu. Poza zabawną fabułą serial słynie z cynicznego i zjadliwego sarkazmu na granicy faulu, kiedy wszystko jest jawnie wyśmiewane.

6.8/ 10
Ocena Kinopoisk

Ta historia dotyczy celowej i odnoszącej sukcesy kobiety Sofii Amoruso, która została założycielką słynnej marki „Nasty Gal”. Z niewiarygodnym pragnieniem i pragnieniem odniesienia sukcesu bohaterka otwiera mały sklep z ubraniami vintage. Stopniowo udaje jej się rozwinąć mały biznes i zbudować prawdziwe imperium mody, które zaczęło przynosić ogromne zyski i uczyniło z założycielki sławną osobę.

Pomarańczowy to hit sezonu

Orange Is the New Black

7.8/ 10
Ocena Kinopoisk

Niezwykła i jasna (nie tylko ze względu na nazwę i kolor ubrań bohaterek), serial zdobył już szacunek tak wielu kobiet na całym świecie i nadal zajmuje godne pozycje w różnych rankingach. Miejscem jego akcji jest amerykańskie więzienie dla kobiet, a głównymi bohaterami są więźniowie i strażnicy.

Kto by pomyślał, ale w więzieniu dzieją się takie pasje, że przez wszystkie sezony prawie nie można oderwać się od ekranu. Dziewczyny zaciekle rywalizują, nawiązują miłosne relacje, plotkują o sobie, żartują, borykają się z wieloma problemami i często stają przed trudnymi wyborami. Różnorodność nietuzinkowych bohaterek i ich historii wciąga widza od razu, a fajne zwroty akcji nie pozwalają się nudzić.

Pogrubione

7.5/ 10
Ocena Kinopoisk

W centrum fabuły jest trzech dobrych przyjaciół. Są młode, wesołe, pełne siły i energii. Dziewczyny pracują w wydawnictwie magazynu o modzie, żyją bogatym i urozmaiconym życiem. Ich życie jest wypełnione jasnymi kolorami, zabawnymi historiami i zabawnymi sytuacjami. Bohaterki marzą o spotkaniu ze swoją miłością i poznaniu godnego faceta, ale na razie im się to nie udaje.

Nowa dziewczyna

7.6/ 10
Ocena Kinopoisk

Główna bohaterka Jessica pracuje jako nauczycielka w szkole podstawowej. Jej życia trudno nazwać beztroskim i szczęśliwym. Po drodze kobieta spotyka tylko łajdaków, a ostatnio zostawił ją facet. Nie traci jednak wiary i nadziei na odnalezienie szczęścia i prawdziwą miłość. Po przeprowadzce bohaterka zostaje nową sąsiadką trzech facetów, którzy wypełnili jej życie radością i nowymi kolorami.

READ
Czego najbardziej boją się różne znaki zodiaku?

Projekt Mindy

7.1/ 10
Ocena Kinopoisk

Niedawno Mindy skończyła 31 lat. Pracuje jako ginekolog-położnik w lokalnej przychodni i nadal nie może ustalić swojego życia osobistego. Powodem tego jest jej pewność siebie i trudny charakter. Często nieudolna i niegrzeczna komunikacja z innymi sprawia jej wiele problemów. Ale ze względu na osobiste szczęście i lepsze życie dziewczyna spróbuje przezwyciężyć siebie i zmienić się.

Mildred Pierce

7.6/ 10
Ocena Kinopoisk

Serial, który zdecydowanie warto obejrzeć dla każdej kobiety. W centrum jego fabuły Mildred Pierce jest silną kobietą, która żyła w trudnym dla całej Ameryki czasie – latach 30. ubiegłego wieku, apogeum kryzysu gospodarczego i innych wstrząsów.

Mildred zawsze była idealną kochanką i wierną żoną, ale nie mogła wybaczyć mężowi zdrady i opuściła dom. Teraz jest zmuszona szukać pracy i budować karierę, aby utrzymać swoje dzieci. Ale bohaterka nie rozpacza i nie poddaje się. Ciężko pracuje, szuka nowych możliwości, a jednocześnie stara się nie tracić swojego kobiecego wdzięku, by na nowo odnaleźć szczęście w miłości.

Dlaczego kobiety zabijają

8.4/ 10
Ocena Kinopoisk

Stylowy serial komediowo-dramatowy Marka Cherry. W pierwszym sezonie występują Lucy Liu, Jennifer Goodwin, Kirby Howell-Baptiste i Alexandra Daddario. Fabuła rozwija się w trzech przedziałach czasowych. W 1963 roku wzorowa gospodyni i szczęśliwa żona Beth Ann Stanton dowiaduje się o niewierności męża. W 1984 roku skandaliczna towarzyska Simone Grove wchodzi w związek z osiemnastoletnim synem swojej najlepszej przyjaciółki, ponieważ dowiaduje się, że jej mąż jest gejem. W 2019 roku Taylor negocjuje z mężem otwarty związek, a po chwili sprowadza kochankę do domu. Seria została odnowiona na drugi sezon.

Operatorzy telefoniczni

7.0/ 10
Ocena Kinopoisk

Historia zaczyna się w 1982 roku i rozgrywa się na terenie Madrytu. W tym czasie otwierają się pierwsze firmy telewizyjne, rekrutujące pracowników. Cztery młode i utalentowane dziewczyny przyjeżdżają do Hiszpanii w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Stają się operatorami telefonicznymi i przejmują nowe obowiązki. To tutaj będą musieli spojrzeć na życie zupełnie inaczej i dokonać znaczących zmian.

Biała wrona

6.9/ 10
Ocena Kinopoisk

Historia dwojga najlepszych przyjaciół, którzy zmagają się z trudnościami, problemami i próbami. Jedna z dziewczyn jest odnoszącą sukcesy karierowiczką. Ma świetną pracę, ale nie ma szczęścia w życiu osobistym. Druga to nieudana optymistka, która mieszka z ukochanym chłopakiem, ale ma problemy w karierze. Każda z dziewczyn ma brakującą część życia przyjaciółki, a teraz bohaterki spróbują sobie nawzajem pomóc.

Wzorowi buntownicy

Good Girls Revolt

7.2/ 10
Ocena Kinopoisk

Wydarzenia rozgrywają się w 1969 roku, wokół trzech pracowników magazynu informacyjnego „Wiadomości Tygodnia”. Kobiety to doświadczona redakcja, odpowiedzialnie i sumiennie wypełniająca swoje obowiązki. Jednak pomimo ich zasług, w stosunku do bohaterek trwa ciągła dyskryminacja. Teraz nie zamierzają dłużej tolerować niesprawiedliwości i rzucać wyzwanie swoim nieżyczliwym.

Zdesperowane gospodynie domowe

8.1/ 10
Ocena Kinopoisk

Kultowy serial Marka Cherry’ego, który emitowany był przez osiem lat. W rolach głównych Teri Hatcher, Eva Longoria, Marcia Cross i Felicity Huffman. Akcja rozgrywa się na przytulnych przedmieściach Wisteria Lane, gdzie mieszkają przyjaciółki Susan Meyer, Gabrielle Solis, Bree Van de Kamp i Lynette Scavo. Każda z nich ma swoje kłopoty i codzienne trudności, ale wszystkie stają się nieistotne, gdy Mary-Alice Young postanawia popełnić samobójstwo. Co się z nią stało? Dlaczego twój przyjaciel nie wezwał pomocy?

Nawiasem mówiąc, mamy kanał w Yandex.Zen. Publikujemy tam wiadomości o filmach i programach telewizyjnych, selekcje i ciekawe ujęcia z kręcenia.
Zarejestruj się, aby jako pierwszy przeczytać te artykuły!

W przerwach między pracą, nauką i opieką nad dziećmi trzeba zostawić trochę miejsca na piękno. Na przykład na dobre seriale, bo to najłatwiejszy sposób na ucieczkę od szarej codzienności.

Teraz autorzy kręcą wiele historii skupiających się na delikatnej połowie ludzkości. Ale jest tylko kilka naprawdę interesujących, więc wybierając najlepsze programy telewizyjne dla kobiet, musiałem się bardzo postarać. W naszym rankingu znajdują się zarówno świeże nowości, jak i kultowe klasyki, które bez przesady można nazwać koniecznością.

Seria kobiet: Top 15

#15 — Przybysz

Otwiera topową serię dla kobiet „Outlander” od Starz. To fascynujący dramat, który spodoba się fanom science fiction z domieszką historycznego romantyzmu. Główna bohaterka Claire w cudowny sposób przenosi się w czasie i przechodzi z jednej wojny do drugiej – od 1945 prosto do 1743. Los łączy ją z czarującym szkockim wojownikiem Jamiem, który może być dla dziewczynki szansą na uniknięcie ocalenia w zupełnie nowym i okrutnym świecie. Sytuację komplikuje fakt, że w odległej przyszłości Claire wciąż ma kochającego męża.

READ
Jesienny styl uliczny: 27 niesamowicie stylowych rozwiązań 2023

Nr 14 – Orange to hit sezonu

Opis tej serii powinien zaczynać się od ostrzeżenia. Fabuła tutaj dotyczy miłości, ale tej samej płci, więc jeśli nie różnisz się tolerancją, to nie możesz czytać dalej. Cóż, ci czytelnicy, którym obce są uprzedzenia, mogą czerpać z HCO wiele przyjemności. Życie głównej bohaterki, Piper Chapman, jest poukładane: ma dobry dom, przyzwoitą pracę i przystojnego narzeczonego. Ale wszystko to zostaje ukrócone z dnia na dzień, kiedy Piper zostaje przywieziona za przestępstwo z jej pełnej przemocy przeszłości. 15 miesięcy w więzieniu to długo, zwłaszcza w kolonii kobiecej, gdzie przypadkowo odsiaduje wyrok dziewczyna, z winy której Piper trafiła za kratki.

Nr 13 – Śmieci

Brytyjskie seriale telewizyjne zawsze miały swój szczególny szyk, zwłaszcza jeśli mają w sobie element komediowy. „Śmieci” to tylko jeden z nich. Bzdury, nawiasem mówiąc, sama główna bohaterka sama siebie nazywa, czym kręci wokół biegunów między zabawną autoironią a wręcz biczowaniem. Śmieci pracuje w kawiarni, kłóci się z bliskimi, ćwiczy przelotne relacje z mężczyznami, które nie kończą się zbyt dobrze. Za całym tym zamieszaniem kryje się oczywiście prawdziwy dramat, w pewnym momencie przeważający nad komedią. I na swój sposób jest cudowne. Serial warty obejrzenia choćby ze względu na niesamowitą grę aktorską Phoebe Waller Bridge.

#12 – Dziewczyny z Gilmore

„Dziewczyny Gilmore” to fajny serial na temat amerykańskiej codzienności i wzruszającej relacji między matką a córką. Pomimo różnicy 16 lat są najlepszymi przyjaciółmi, kochają to samo, a nawet noszą to samo imię. A w trakcie serialu dziewczyny muszą przejść przez szaloną ilość wydarzeń, w których jest miejsce na komedię, dramat i po prostu mnóstwo wspaniałych scen. Wszystko to na tle życia prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka Stars Hollow, liczącego 8 tys. mieszkańców, z jedną sygnalizacją świetlną. Na pewno nie będziesz się nudzić oglądając.

#11 – Opowieść podręcznej

The Handmaid’s Tale to wysoko oceniany serial kobiecy, który zdobył jednocześnie 6 nagród Emmy. Wszystko dzięki potężnemu pierwotnemu źródłu w postaci powieści pisarki Margaret Atwood, inteligentnemu scenariuszowi i dobrze dobranej obsadzie. The Handmaid’s Tale przeniesie nas do dystopii, gdzie surowe zasady kultu religijnego, sztuka i rozrywka są zakazane, a kobiety sprowadzone do poziomu własności i inkubatorów narodzin nowych obywateli. Taki los spotkał główną bohaterkę June, która opowiada widzom historię swojego trudnego życia i upadku państwa w ciemność i obskurantyzm.

#10 – Chirurdzy

Wiele kobiet woli nie mini-seriale, ale długie programy telewizyjne, które można oglądać codziennie przez miesiące, jeśli nie lata. Zagraniczny serial „Grey’s Anatomy” jest gotowy do zaoferowania aż 17 sezonów, więc bez problemu można urządzić sobie pełnoprawną seryjną obżarstwo. Ponadto temat „Anatomii” jest bardzo ciekawy, wpływa na pracę lekarzy i stażystów w jednym ze szpitali w Seattle. Epizody bardzo organicznie splatają sferę zawodową, z fascynującymi niuansami praktyki lekarskiej i życia osobistego, bo lekarze to ci sami ludzie ze swoimi problemami, prostymi ludzkimi radościami i słabościami.

#9 – Dobra żona

Kobiety są uważane za słabszą płeć, ale mają nie mniej prób i wykazują siłę nie mniej niż mężczyźni. Żona idealna to znakomity melodramat o silnej kobiecie Alicji, która zmuszona jest wyciągnąć siebie i swoją rodzinę z kłopotów. Mąż Alicii jest prokuratorem okręgowym, który trafił do więzienia za udział w korupcji i seksaferze. Po wylądowaniu Alicia została sama z trudnościami finansowymi, opieką nad dwójką dzieci i publiczną krytyką. Aby poprawić swoją sytuację, postanawia wznowić karierę prawniczą i zacząć od zera. Godny dodatek do rankingu seriali kobiecych.

8. Niesamowita pani Maisel

Historia Cudowna pani Maisel zdecydowanie nie jest zwyczajna. Choćby dlatego, że jej akcja toczy się w Ameryce lat 50. z kapeluszami, jazzem, luksusowymi sukienkami i innymi atrybutami tamtej epoki. Lub dlatego, że fabuła skupia się na pierwszej amerykańskiej komiczce. Miriam Meisel byłaby zwykłą gospodynią domową, gotowała i wychowywała dzieci, gdyby nie zdrada męża. Bękart zostawił Miriam dla sekretarki i aby nie pogrążyć się całkowicie w depresji, kobieta postanawia spróbować swoich sił w dziedzinie występów komediowych. Bardzo lekki obraz z pięknymi aktorami i naprawdę zabawnymi dowcipami. Radzimy.

READ
Jaka powinna być elegancka kobieta

#7 – Plotkara

Omawianie kobiecych pokazów w 2021 roku i nie wspominanie o Plotkarze to bluźnierstwo. To prawdziwy klasyk ze świata programów telewizyjnych o relacjach międzyludzkich. Wokół nastolatków z zamożnych rodzin, których życie wydaje się być z góry zaplanowane przez rodziców, kipią poważne namiętności. Bohaterowie pojawiają się i znikają, zakochują się i kłócą, nawiązują przyjaźnie i zdradzają. A wszystko to obserwuje tajemnicza Plotkara, która zdaje się o wszystkich wiedzieć wszystko i na pewno opowie o tym na swoim blogu. A ten blog wpływa na innych ludzi o wiele bardziej, niż możesz sobie wyobrazić.

#6 – Dlaczego kobiety zabijają

Co mogą łączyć trzy zupełnie różne kobiety żyjące w różnych czasach: gospodynię domową z lat 1960., bywalczynię z lat 1980. i prawniczkę z 2010 roku? Odpowiedzią są niewierni mężowie. Fascynujący serial komediowy „Dlaczego kobiety zabijają” zabierze nas jednocześnie przez trzy linie czasowe z trzema bohaterkami, które przeżyły cudzołóstwo i postanowiły tego tak nie zostawić. Błyskotliwe trio Lucy Liu, Ginnifer Goodwin i Kirby Howell-Baptiste na pewno nie pozwoli Ci się nudzić. A także wysokiej jakości humor, dzięki któremu serial ogląda się jednym tchem.

#5 – Zadzwoń do położnej

Codzienna rutyna położnych nigdy nie była łatwa. Zwłaszcza w latach 1950., kiedy poziom medycyny, delikatnie mówiąc, pozostawiał wiele do życzenia. Ale nawet wtedy dziewczęta dzielnie wykonywały swoją pracę, pomagając rodzić się nowym ludziom i ze stoickim spokojem znosząc wszystkie trudy i trudy, które idą w parze z pracą lekarza. Z tym i wieloma innymi rzeczami będzie musiała zmierzyć się młoda położna Jennifer, która osiadła w najbiedniejszym rejonie Londynu. „Call the Midwife” to ciekawa i bardzo klimatyczna seria o potężnym stopniu dramatyzmu, dzięki której można dobrze zorientować się w epoce.

#4 – Wielkie kłamstewka

Kontynuuje popularną kobiecą serię „Big Little Lies”. Ten amerykański program telewizyjny był skazany na sukces: gwiazdorska obsada z Nicole Kidman, najlepiej sprzedającą się książką jako głównym źródłem, oraz reżyser Jean-Marc Vallee, który wyreżyserował nagrodzony Oscarem Dallas Buyers Club. W centrum opowieści znajduje się klasyczna powieść kryminalna. W małym prowincjonalnym miasteczku dochodzi do morderstwa, z którym związane są matki trójki uczniów. Próbując zrozumieć, co się stało, kobiety mierzą się z brzydką stroną miejsca, w którym wszyscy się znają.

Nr 3 – Opactwo Downton

Poszukując nowej kobiecej serii, śmiało możemy polecić Downton Abbey. To arcydzieło zostało niezasłużenie zignorowane przez wielu w momencie premiery. The Abbey to poważny dramat historyczny, którego akcja toczy się wokół życia szlacheckiej rodziny Crawleyów, a także służących mieszkających w ich domu. Oglądając od pierwszych odcinków, czujesz ducha starej, dobrej Anglii z arystokracją, która przeżywa swoje ostatnie dni, szanuje rodzinne tradycje i przygotowuje się do ustąpienia miejsca czemuś nowemu. Niezapomniane postacie, doskonała gra aktorska, znaczące wydarzenia historyczne organicznie wplecione w narrację to tylko niewielka część atutów Downton Abbey.

#2 – Seks w wielkim mieście

„Sex and the City” to oczywisty kandydat na każdą sensowną listę ciekawych seriali dla kobiet, przed którymi przechodzą wszelkie nowości. Nigdzie indziej typowe problemy kobiet po trzydziestce nie są podawane z takim entuzjazmem i urokiem. Oglądając nieszczęścia czterech bohaterek, łatwo jest samemu przymierzyć aktualne wydarzenia. Od czasu do czasu chcę krzyczeć: jakże ważne! Chcę kochać Sex and the City za zdrowy humor, prostą, ale zrozumiałą moralność, spojrzenie na życie od doświadczonych i doświadczonych kobiet. Cóż, nie można nie wspomnieć o uroczej Sarah Jessice Parker, której twarz stała się znakiem rozpoznawczym serialu.

# 1 – Zdesperowane gospodynie domowe

I wreszcie numer jeden na liście najlepszych kobiecych programów telewizyjnych to Desperate Housewives. Mówią, że każda rodzina jest na swój sposób nieszczęśliwa i dotyczy to w pełni wszystkich czterech głównych bohaterów. Za zewnętrznym połyskiem każde życie pęka w szwach, a wtedy najlepsza przyjaciółka nagle popełnia samobójstwo. Dziwne okoliczności, które temu towarzyszą, każą wątpić, czy to w ogóle samobójstwo? Albo ktoś inny przyczynił się do śmierci dziewczyny. Liczne nagrody, uznanie krytyków i widzów poszły na „Desperate Housewives” nie na próżno, ale lepiej raz zobaczyć niż sto razy usłyszeć.

Zapisz się do naszego Yandex Zennie przegapić fajnych artykułów

Kanał telegramu z najlepszymi rabatami i szybkimi aktualizacjami wiadomości

Geekville w ‘VKontakte» – nasza grupa z całą odpowiednią treścią

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: