8 najgorętszych trendów w wystroju łazienki na rok 2023

Trend łazienkowy 2023 - 10 pomysłów na projekt i wystrój

Półtora miesiąca przed Nowym Rokiem zwracamy uwagę na najbardziej obiecujące trendy wnętrzarskie. Oznacza to, że ponownie szukamy ciekawych projektów, które oczywiście będą kontynuowane w nadchodzącym roku. Po wykończeniu salonu i górnych sypialni przyszła kolej na pokój poświęcony higienie osobistej. Witamy w świecie sprzątania łazienek 2023 i jego wielu wspaniałych wcieleniach!

 • 1 Jaki będzie trend w łazience w 2023 roku? 10 trybów, które musisz mieć
  • 1.1 Fuzja wnętrza i zewnętrza w modzie
  • 1.2 W każdej łazience możesz obudzić naturę!
  • 1.3 Układ 2 w 1 z prysznicem i wanną
  • 1.4 Symetria w trendzie łazienkowym 2023
  • 1.5 Umywalka nablatowa zastępuje umywalkę wiszącą.
  • 1.6 Płytki, okładziny czy malowanie?
  • 1.7 Palety kolorów w trendzie łazienkowym 2023
  • 1.8 Izolowane białe tło w kolorze beżowym dla klasycznych eleganckich stref wellness
  • 1.9 Nostalgia w projektowaniu i dekoracji fontanny
  • 1.10 Ostatnio dużą popularnością cieszą się dekory inspirowane minionymi epokami.
   • 1.10.1 Czym jest modne oświetlenie łazienkowe w 2023 roku?
   • 1.10.2 Trendy w małych łazienkach

   Jaki będzie trend w łazience w 2023 roku? 10 obowiązkowych trybów

   Przed wymienieniem najlepszych akcesoriów i dekoracji elementów wodnych, warto otworzyć wsporniki, aby uzasadnić nasz wybór. Kryteria, które braliśmy pod uwagę to użyteczność i wygoda, atrakcyjność wizualna i ogólna pomysłowość. Niektóre projekty są już znane, inne są zupełnie nowe, ale wszystkie, stare i nowe, prawdopodobnie utrzymają swój wzrost w 2023 roku i później. Zobaczmy, co mamy na myśli w praktyce dzięki inspirującej galerii zdjęć, którą będziemy śledzić!

   Łączenie wnętrza i zewnętrza w modzie Trend łazienkowy 2023 - 10 pomysłów na projekt i wystrój

   Zacieranie granic między wnętrzem a zewnętrzem nie jest tak naprawdę nową koncepcją, bez względu na pomieszczenie. Jednak trend łazienkowy 2023 przyjmuje ten organiczny pomysł i dostosowuje go do każdej przestrzeni, małej lub dużej, skromnej lub ekskluzywnej, ultranowoczesnej lub artystycznej. Logicznie rzecz biorąc, najlepszym scenariuszem do realizacji tego trendu jest posiadanie dość przestronnego stawu, którego architektura budynku pozwala na wybór okien panoramicznych.

   Oczywiście, z wyjątkiem luksusowych, designerskich penthouse’ów i willi, możliwość umeblowania naszej przestrzeni wykuszami sięgającymi od podłogi do sufitu rzadko wchodzi w grę. A co jeśli chcesz mieć modną łazienkę z 2023 roku według zasad sztuki, ale nie mieszkasz w kilkusetmetrowej rezydencji otoczonej ze wszystkich stron zapierającą dech w piersiach panoramą?

   Zobacz też: Najlepsze trendy w projektowaniu nowoczesnych pomysłów łazienkowych 2019

   W każdej łazience możesz obudzić naturę! Trend łazienkowy 2023 - 10 pomysłów na projekt i wystrój

   Oto kilka skutecznych wskazówek, dzięki którym Twoja przestrzeń będzie tak ekskluzywna, jak dom architekta! Jeśli na przykład Twoja łazienka ma tylko małe okno, pierwszym krokiem (o ile to możliwe) jest jego usunięcie. Optymalizuje to ilość naturalnego światła wpadającego do wnętrza, zwiększając jego objętość, a także przybliżając je na zewnątrz.

   Gdy rozebranie wykuszu jest niepraktyczne (lub gdy w ogóle go nie ma), stosuje się inne podstępne sztuczki. Czy wiesz, że między innymi niektóre paprocie i rośliny powietrzne, niektóre rodzaje storczyków, trzciny (Dieffenbachia) i bambus są bardzo odpowiednie jako rośliny do kąpieli? Zapewnij im jedno lub więcej świateł, a te rośliny podziękują Ci modną łazienką na piętrze 2023!

   Kiedy z tego czy innego powodu w Twoim domu nie można zastosować prawdziwej panoramy, świetlików i zielonych roślin, wiedz, że zawsze możesz polegać na staromodnym „oszustwie” naturalnego drewna. Oczywiście dzięki swojej organicznej szlachetności i ciepłemu wyglądowi ten materiał nigdy nie wyjdzie z mody i tym lepiej! Ponadto może wyglądać minimalistycznie, rustykalnie lub przybrać dowolny inny wygląd, jaki możesz sobie wyobrazić, w zależności od reszty wystroju.

   Układ 2 w 1 z prysznicem i wanną Trend łazienkowy 2023 - 10 pomysłów na projekt i wystrój

   Oto wspaniała łazienka, która sama w sobie łączy kilka ważnych trendów 2023 roku. Po pierwsze, mamy zapierającą dech w piersiach scenerię przyrody, ale widzimy też hojne wykorzystanie naturalnego drewna. Wynik ? Ekskluzywny domek górski, w którym kącik wodny z prysznicem i wanną jest z jednej strony integralną częścią lasu, a z drugiej wnętrza!

   W rzeczywistości układ prysznica i wanny 2 w 1 to kolejny wielki trend łazienkowy z 2023 roku, który z powodzeniem możesz dostosować do swojego wyjątkowego środowiska domowego. Prawdę mówiąc, nawet małą łazienkę stać na wannę, jeśli projekt jest dobrze przemyślany i każdy centymetr kwadratowy jest maksymalnie wykorzystany.

   Zobacz też: Kolory łazienkowe Pomysły i trendy na rok 2021

   Symetria w trendzie łazienkowym 2023 Trend łazienkowy 2023 - 10 pomysłów na projekt i wystrój

   Następnie mamy kolejny pomysł na wystrój łazienki 2023, który, jak się okazuje, nie jest w jednym aspekcie. Nieskazitelnie białe tło i wnęka z matowego szkła, zielone rośliny i absolutnie niesamowita owalna wanna wolnostojąca… To tylko niektóre z modnych akcentów, których nie można przegapić. Najważniejszy jest jednak symetryczny układ z praktycznym i estetycznym podwójnym prysznicem jednocześnie.

   Oczywiście, gdy łazienka znajduje się na poddaszu, symetryczne rozmieszczenie jej elementów jest dość logiczne. Ale możesz też podchwycić dany pomysł i przetłumaczyć go na język własnego, niepowtarzalnego wnętrza. Co powiesz na parę umywalek z blatem z przezroczystego szkła w kolorze czerwonym? To atrakcyjne i wygodne, prawda?

   Umywalka nablatowa zastępuje umywalkę wiszącą. Trend łazienkowy 2023 - 10 pomysłów na projekt i wystrój

   Mówiąc o umywalce, rozumiemy, że w ostatnich latach umywalka nablatowa trzyma kabel w porównaniu z klasycznymi kolumnami i armaturą wiszącą. Weź pod uwagę kamień naturalny i wybierz okrągły lub owalny model, który nie ma idealnego kształtu, a znajdziesz się w czołówce trendów 2023!

   Płytki, okładziny czy malowanie? Trend łazienkowy 2023 - 10 pomysłów na projekt i wystrój

   Jeśli chodzi o nowoczesne wykończenia, to już wspomniano, że drewno pozostaje bardzo popularne we wszystkich swoich formach. Co jeśli nie lubisz cienkich minimalistycznych paneli lub dużych starych desek? Oczywiście wracamy do klasyki, czyli płytek w całej okazałości. Możesz wybierać między płytkami sześciokątnymi, płytkami z geometrycznymi wzorami lub płytkami klasycznymi, płytkami o wyglądzie betonu XXL, płytkami w kolorze metra itp.

   Istnieje jeszcze więcej dobrych opcji wykończenia, ponieważ wytłaczane panele nadal podbijają serca zarówno domowych, jak i profesjonalnych dekoratorów, a ta miłość nie wydaje się szybko kończyć. To samo dotyczy płytek lastryko z efektem graficznym, które można zastosować na podłodze i ścianach w łazience, a także na backsplash.

   Palety kolorów w trendzie łazienkowym 2023 Trend łazienkowy 2023 - 10 pomysłów na projekt i wystrój

   Wszyscy zastanawiają się, jaka paleta kolorów będzie najbardziej kochana w łazienkowym trendzie 2023 roku. Cóż, są niektóre ze wszystkich segmentów tabeli kolorów! Na przykład fani neutralnych tonacji i stylu klasycznego zobaczymy głównie krem ​​z akcentami beżu, brązu lub kremu, a także wszelkie odcienie palety szarości. Ci, którzy kochają same kolory, nie będą zawiedzeni.

   Zobacz też: Projekty i modele dekorów do nowoczesnej łazienki 2019.

   Izolowane białe tło w kolorze beżowym do eleganckich stref wellness w klasycznym stylu Trend łazienkowy 2023 - 10 pomysłów na projekt i wystrój

   Jaka jest Twoja kolorowa słabość? Nieoczekiwane pastelowe małżeństwa? Oazy zieleni od szmaragdowych tonów, przez zielenie i szałwię, aż po odcienie seledynu? Błękitne oceany od jasnych nasyconych odcieni indygo po ledwo przyciemnione odcienie jasnego topazu? Cokolwiek odpowiesz, w 2023 roku zobaczymy całe to bogactwo pigmentów, które zaoferują każdemu po trochu!

   Wskazówka, której nie można przegapić: jeśli chcesz uzyskać łazienkę w dwóch odcieniach, po prostu nie wybieraj płytek w dwóch uzupełniających się kolorach. Pomyśl także o niedopasowanych powłokach! Dobrym przykładem są panele lub płytki o średniej wysokości, gdy reszta ściany jest pomalowana, a nawet tapeta w kontrastowym odcieniu. Efekt jest niesamowity, artystyczny i całkowicie przyciągający wzrok!

   Nostalgia w projektowaniu i dekoracji elementu wody Trend łazienkowy 2023 - 10 pomysłów na projekt i wystrój

   Jeśli chodzi o style dekoracji, zawsze jest dużo swobody, która będzie kontynuowana w przyszłym roku. Moda oscyluje między purystycznymi, ultranowoczesnymi projektami a bardziej bohemicznym lub jawnie eklektycznym. Niezależnie od tego, jakie masz preferencje, wiele zestawów emanuje nostalgią za starym światem, którą możesz spróbować wprowadzić do swojej przestrzeni.

   Ostatnio bardzo popularne stały się dekory inspirowane minionymi epokami. Trend łazienkowy 2023 - 10 pomysłów na projekt i wystrój

   Jakie jest modne oświetlenie łazienkowe na rok 2023?

   Dawno minęły czasy czysto funkcjonalnych opraw oświetleniowych! W 2023 roku wpuszczane reflektory punktowe i listwy świetlne ustępują miejsca artystycznym kinkietom i lampom wiszącym o niezaprzeczalnym efekcie rzeźbiarskim. Przy odpowiednim wyborze i strategicznym rozmieszczeniu mogą z łatwością stać się przeszkodą w Twoim trendzie łazienkowym 2023!

   Trendy w małej łazience

   Jak zwykle dotyczy to szczególnie małej łazienki, w której staramy się dodać przestrzeni poprzez grę światła i powściągliwy, ale stylowy wystrój. Jak myślisz, jakie są najlepsze trendy w planowaniu i urządzaniu łazienek? Które z nich mają największe szanse na przetrwanie?

   READ
   Otwarte półki kuchenne: 11 pomysłów na zorganizowanie małej przestrzeni
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: