8 kroków do wymarzonej szafy: prawidłowo planujemy przestrzeń garderoby

Przedmioty trzymane są w szafach. Szafy są w naszych domach. Marzeniem jest przechowywanie rzeczy w takiej kolejności, aby skompletować garderobę w trzy minuty. A to on odpowiada za całodobową oszczędność czasu – super pojemną, zaplanowaną na 5 plus wymarzoną szafę.

Szafa marzeń kupowana jest w sklepie lub zamawiana w warsztacie. Ale najpierw trzeba pamiętać o dokładnym rozplanowaniu każdej półki i haczyka. Narysuj plan. I dopiero potem nie bój się wydawać pieniędzy na zakup.

Myślisz, że planowanie garderoby jest łatwe? Chcę się zdenerwować. Dla osoby nieprzygotowanej będzie to trudne. Jeśli przeniosę stos swetrów z miejsca na miejsce trzydzieści razy w roku. Jeśli nie mogę znaleźć odpowiedniej spódnicy. Oznacza to jedno – szafa nie jest przemyślana. Znowu rysujemy!

A żeby już więcej nie popełniać błędów, a tym bardziej nie wyrzucać pieniędzy w otchłań, napisałem 1200 słów o tym, jak wymyślić wymarzoną szafę każdej osoby. Narysowałem wiele ilustracji i jestem wdzięczny za każde „dziękuję”, które otrzymuję bez końca.

W przypadku projektów roboczych rysuję szafki z dokładnością do ostatniego centymetra sześciennego. Wspólnie z klientami poważnie omawiamy każdy system przechowywania w ich domu. Nie ma znaczenia, czy jest to garderoba, garderoba, mała spiżarnia czy wbudowane półki we wnękach.

Szafka do indywidualnego wykonania. Autor Oksana Panteleeva. 2016 Ukończony projekt

Wszystkie szafki są wykonane fabrycznie. Algorytm jest prosty: opracowuję projekty rozwiązań, a następnie mierniczy idą do domu lub mieszkania. Ponadto projektant opracowuje system przechowywania, zgodnie z wybranymi materiałami i wypełnieniem szaf. Potem jeszcze raz koordynujemy, podpisujemy rysunki, wysyłamy do pracy, czekamy, odbieramy i cieszymy się ze znalezienia szczęścia.

Ale co, jeśli nie można poprosić o pomoc profesjonalistów, a nie ma nadziei na kierownika w sklepie meblowym. A może planujesz kupić Pax w Ikei, gdzie wszystko sprzedawane jest na części (gabloty, półki, haczyki) i musisz włożyć sporo wysiłku, aby zdobyć wymarzoną garderobę?

Odpowiedź jest tylko jedna: sam musisz przygotować i narysować szafę.

Zdjęcie szafy. Zrealizowany projekt studia Oksany Panteleeva

Nie ma znaczenia, co i gdzie planujesz umieścić szafę, najważniejsze jest to, aby spełniała ona zadania: wygodne przechowywanie i szybkie wyszukiwanie rzeczy

10 kroków do narysowania idealnej szafy. Zdaj co th, a sukces gwarantowany!

Krok 1. Zrozum, gdzie będzie stać szafa, do jakich celów jest przeznaczona i jakie rzeczy będą tam przechowywane.

READ
7 głównych mitów na temat tego, co przyciąga mężczyzn do kobiet

Szafy dzielę według tej zasady:

• Szafa wspólna dla męża i żony.

• Szafa tylko dla niego lub tylko dla niej.

• Szafa jest wspólna dla całej rodziny.

• Szafa tylko na odzież wierzchnią.

• Szafa na wszystkie ubrania, z wyłączeniem góry.

• Szafa z antresolami lub bez antresol.

Pierwszy krok jest ważny – to jedno, jeśli planujemy szafę w przedpokoju na odzież wierzchnią, a całkiem inną, jeśli znajduje się ona w sypialni. Jasny cel gabinetu to 50% gwarancja sukcesu.

Krok 2. Zrozum rzeczywisty rozmiar szafki, która zmieści się w określonej przestrzeni. Możesz myśleć i marzyć o wielu rzeczach, ale rzeczywistość oferuje inne opcje.

Źle zaprojektowana szafa to katastrofa. Zwłaszcza jeśli spróbujesz zmieścić w nim wszystko, a nawet więcej. W tym samym miejscu ta sama szafa pomieści 10 płaszczy, ale nigdy nie pomieści 10 futer. Ponieważ objętość futer i płaszczy jest inna. I zajmują różną liczbę centymetrów na ramionach. Unikamy błędów, czytamy artykuł do końca i rysujemy idealny system przechowywania.

ilustracje Oksany Panteleevej

Krok 3. Sortuj wszystkie rzeczy do przechowywania.

Podziel rzeczy na: te, które są przechowywane na wieszakach i te, które są przechowywane na półkach. Sukienki osobno, T-shirty osobno.

Na początku akcja może wydawać się nonsensem, ale dopiero w ten sposób zrozumiesz, ile półek potrzebujesz na: swetry, T-shirty i ile wieszaków musisz kupić.

Wskazówka z własnego doświadczenia: podziel swoje ubrania na stosy, stosy, weź metry krawieckie i zmierz je. Namalowałem sto arkuszy w 2009 roku i wyglądało to tak:

„Moje swetry – 5 sztuk, stos 20 cm.

swetry męża – 10 sztuk, stos 34 cm.

garnitury męża 10 sztuk – na wieszaki potrzeba 50 cm

moje sukienki – 20 szt. Czy możesz wyrzucić połowę?

Krok 4. Wyrzuć wszystko, czego nie potrzebujesz.

Możesz wysłać wszystko, co jest przestarzałe, na wysypisko. Podejdź krytycznie do procesu pozbywania się starych, nieistotnych rzeczy. Dziś dużo mówi się na temat „cierpienia na materializm”, więc nie cierpmy, tylko oszczędzajmy miejsce.

Nie nosiłeś niczego przez ostatnie sześć miesięcy lub rok? Podaruj przyjaciołom, na cele charytatywne lub do recyklingu. Stare przedmioty będą przyjmowane w sklepie HM iw zamian otrzymają kupon rabatowy. Jak mówi Diana Bałaszowa w artykule o ascezie: „Kupiłam paczkę z nowymi rzeczami, tę samą paczkę wyrzuciłam do domu”.

READ
Projekt mebli kuchennych: 16 pomysłów na luksus i styl

Krok 5. Zmierz wszystkie długości rzeczy.

Nie daj się zaskoczyć temu krokowi i nie pomijaj go, proszę! Sukienki i płaszcze, płaszcze przeciwdeszczowe i męskie garnitury – wszystko ma swoją długość, która powie Ci, ile miejsca wygospodarować w szafie.

Różnica między długą suknią wieczorową a koszulą męską sięga 100%. A jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem kolekcji sukienek do podłogi, pomyśl o osobnej przegródce. Długość sukienek stanie się głównym parametrem, ponieważ w żadnym wypadku rąbek nie może leżeć na dnie szafy.

Krok 6. Zastanów się, jak przechowywać czapki, drobne akcesoria.

Przejrzyj opcje przechowywania krawatów, chusteczek do nosa, pasków w Internecie i wybierz najwygodniejszy. Na Pintereście radzę założyć konto i umieścić swoje ulubione zdjęcia w osobnych folderach.

Zdecyduj o najważniejszej rzeczy dla siebie: w tej szafie zaczniesz przechowywać czapki, czapki, drobne akcesoria lub znajdą inne miejsce w domu.

Krok 7. Zastanów się, jak będą przechowywane koce, poduszki, duże przedmioty poza sezonem.

Zwykle w szafkach, antresolach, najwyższych półkach lub głębokich szufladach na dole, zgodnie z zasadą komody, przydzielane są pod „duży rozmiar”. Jeśli nie ma wydzielonej spiżarni do przechowywania takich rzeczy, to w szafkach planujemy półki. Nie zapomnij o poduszkach dla gości i zimowych kocach.

Pamiętaj, że w sprzedaży są przydatne worki próżniowe, w których wygodnie jest przechowywać duże przedmioty. Zajmują znacznie mniej miejsca na półce lub w szufladzie, ponieważ Twój odkurzacz i specjalny zawór zdziałają cuda, usuwając nadmiar objętości, a wraz z nim oszczędzając centymetry w szafie.

Krok 8. Zastanów się, gdzie przechowujemy walizki, duże torby.

Walizka też musi być gdzieś przechowywana. Jeśli jest tylko jedna szafa, konieczne jest wydzielenie miejsca na torbę i walizkę. A kierując się zasadą „oszczędzania miejsca” i ostrożnego podejścia do przestrzeni pamiętamy, że zawsze przechowujemy w walizce coś „czasami niezbędne”.

Torby, plecaki trzymam w walizkach, których używam podczas podróży. W walizce mieszka też maska ​​do pływania z fajką.

Krok 9. Zastanów się nad przechowywaniem sprzętu sportowego.

Narty, buty, kijki, łyżwy – wszystko potrzebuje miejsca. Ponadto należy wziąć pod uwagę wszystkie zalecenia producenta dotyczące przechowywania sprzętu sportowego.

Na przykład miałem do czynienia z faktem, że drogie narty powinny być przechowywane tylko w określony sposób: albo na specjalnych uchwytach, albo w pozycji ściśle poziomej. I rozwiązałem prawdziwy problem: jak znaleźć miejsce w mieszkaniu klienta, aby spełnić wymagania producenta. Wszystko zostało przemyślane przed zakupem garderoby – to ważne.

READ
8 genialnych lifehacków, które pomogą Ci posprzątać dom

Mam w mieszkaniu spiżarnię, w której przechowuję rowery i łyżwy. Zawsze wypożyczamy narty.

Krok 10. Rozważ przechowywanie butów.

Buty, jak pokazało doświadczenie, są najbardziej bolesnym miejscem w kwestii przechowywania. Kiedy ten artykuł został opublikowany po raz pierwszy (pierwsze wydanie miało miejsce w 2014 r.), było wiele skarg na główną ilustrację. Jak śmiem sugerować przechowywanie butów z sukienkami! Nikt nie zauważył, że była to tylko ilustracja rozmiarów rzeczy, a nie przewodnik po działaniu.

Ktoś trzyma buty w oryginalnych pudełkach, a poza sezonem sandały wkłada do spiżarni. Ktoś uwielbia piękne pudełka po butach z przezroczystymi ściankami we wspólnej szafie i nie wymienia ich wiosną – jesienią.

Jeśli to możliwe, wolę osobną, płytką szafę tylko na buty, niż wszystkie opcje.

Wiele opcji. Zmuś się do policzenia butów w domu. Zdecyduj o swoich preferencjach i znajdź idealne rozwiązanie do przechowywania butów dla swojej rodziny.

10 kroków w tyle, a teraz nadeszła najlepsza godzina! Do pracy: weź papier, linijkę i ołówek.

Rysujemy obwód szafki. Jego długość, wysokość. Od razu decydujemy się na system otwierania: drzwi wahadłowe lub przesuwne.

Przykład „obwodu” szafy Emmy z 6 fasadami na zawiasach, które powinny pasować do niszy 300 * 270 cm i głębokości 65 cm:

Ważne:

Głębokość standardowej szafki z drzwiami na zawiasach wynosi 60 cm lub 600 mm.

Jeśli Twoja szafka ma mniejszą głębokość, pamiętaj, że wieszaki będą rozmieszczone inaczej.

Szafa z przesuwanymi drzwiami – 70 cm Dokładna głębokość zależy od specyfikacji wybranego systemu przesuwnego. Należy pamiętać, że obecnie istnieje duży wybór producentów, system „coupe” nie jest jedyny i nie jest najlepszy.

Standardowy rozmiar ramion to 50-55 cm.

Następnie rozłóż przedziały szafki zgodnie z otwarciem drzwi. Upewnij się, że nigdy tego nie robisz:

przykład szafki z www.extension-renovation.fr

Wewnętrzna organizacja szafy jest dobra, a drzwiczki otwierają się w taki sposób, że korzystanie z nich jest niewygodne.

Rozdajemy rzeczy według twoich pomiarów, o których rozmawialiśmy powyżej. Lub spójrz na podręcznik Ernsta Neuferta, aby poznać podstawy projektowania szafek. (* Ernst Neufert – niemiecki architekt, teoretyk architektury. Strukturalne projektowanie, jedna z jego najważniejszych prac, stała się podręcznikiem dla mnie i moich kolegów.)

Ponieważ nie jestem w stanie narysować wymarzonej garderoby dla każdej z Was z osobna, podstawy E. Neufert i mój artykuł pomogą Wam to zrobić samodzielnie.

READ
Otwarta przestrzeń w kuchni: 7 powodów, dla których warto używać otwartych półek

Podstawy. Część I. Mężczyzna:

Ważne jest, aby wiedzieć, ile osób zajmuje przeciętnie miejsce, gdy: próbują dotrzeć do górnej półki szafy, szukają czegoś na samym dole lub stoją na stołku. Ma to bezpośredni wpływ na proces projektowania szafy. Zobacz ilustrację:

Rysunki z podręcznika E. Neuferta przerysowałem tak, aby doskonale ilustrowały, gdzie może sięgnąć ręka osoby o średnim wzroście.

Widać, że sukienki i płaszcze można umieścić na wysokości 2 metrów, a jeśli wyżej, to trzeba kupić pantograf meblowy.

Podstawy. Część druga. Odzież:

Mierzymy wszystkie ubrania.

Widać wyraźnie, że np. jedna sukienka może mieć długość od 140 do 165 cm.

Jeśli spodnie są przechowywane złożone, zajmą 120 cm, a rozciągnięte – 140-150 cm.

Wysokość przestrzeni nad poprzeczką ustawiamy na co najmniej 5 cm, aby wygodnie korzystać z wieszaka.

Wygodna wysokość półek na niskie buty wynosi 17-20 cm, jeśli buty są przechowywane w zwykłej pozycji, a nie na specjalnych stojakach.

W przypadku wysokich butów pozostaw wolną przestrzeń o wysokości do 50 cm. Średnia wysokość buta to 40-41 cm.

Drobne rzeczy: skarpetki, chusteczki do nosa, bielizna – lepiej przechowywać w szufladach lub koszach. Lubię szuflady z dobrym dnem i łatwym otwieraniem. W zaprojektowanych szafkach umieściłam szuflady, które zamiast zwykłych uchwytów mają wycięcie pod pachą.

Okazał się świetny i mądry artykuł.

Myślę, że nie ma już pytań, dlaczego liczymy wszystkie nasze sukienki i mierzymy długość futra, żeby narysować szafę.

Nie zapomnij zostawić miejsca na nową sukienkę, by mimo rad nie zaśmiecać przestrzeni. Marzenia muszą się spełnić, a jeśli dziś marzeniem jest nowa sukienka, to trzeba ją kupić!

Emma również przeliczyła stroje, znalazła miejsce na sukienki i czapki. W rezultacie otrzymała to zdjęcie:

Figura jest warunkowa, nie jest to wskazówka do działania, ale podstawa do dalszej pracy. Teraz nadszedł czas, aby poszukać producenta szafek.

Na blogu pojawił się artykuł: „Jak znaleźć idealnego producenta wymarzonej kuchni” – radzę przeczytać, poznać podstawy, które są odpowiednie do znalezienia producenta szafek.

Wykonuj pełnoprawną pracę nie tylko na garderobie. Gospodarstwo domowe również wymaga uwagi.

READ
10 schematów kolorystycznych do aranżacji salonu

Szafka do indywidualnego wykonania. projekt O. Pantelejewa. 2016.

Dziś odbyła się rozmowa na super temat: jak samodzielnie zaplanować i narysować szafę.

• 10 kroków do osiągnięcia celu – dobra, wygodna szafa.

• Otrzymał pomoc wizualną w unikatowych ilustracjach autora autorstwa Oksany Panteleevy

• Zainspirowany pięknymi rysunkami i wskazówkami.

Dlatego już teraz nie można przyjąć żadnych wymówek – narysuj swoje szafki, wyślij je na bloga „na fali wystroju, abyśmy zapełnili galerię dokonań naszych czytelników!

I kolejny artykuł do pomocy: Porządek w szafach to klucz do sukcesu.

ja przed nową szafką od Silver Home 2018

Każdy artykuł piszę osobiście, ilustracje do artykułów – sam rysuję. Każdy artykuł to dużo czasu i wysiłku, jeszcze raz proszę o uszanowanie pracy. Żyjmy w pokoju! Dziękuję Ci!

I dzięki za uwagę! Zostań ze mną, dziel się ze znajomymi, czekaj na nowe ciekawe artykuły! ORAZ…

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: