8 głównych błędów, które popełniamy przy projektowaniu wnętrz

Projektowanie wnętrz 8 błędów popełnianych przy projektowaniu wnętrz. Wystrój wnętrz to czynność oparta głównie na naszym guście i poczuciu estetyki.

Jednak nawet jeśli nadano nam szczególne poczucie estetyki, może się zdarzyć, że popełnimy jeden z typowych błędów, które sprawią, że nawet najpiękniejszy projekt wnętrza jaki stworzymy „grind”. Oto lista 8 typowych błędów projektowych i jak ich uniknąć!

Myślę, że każdy z nas trafił do mieszkania, które teoretycznie jest urządzone ze smakiem i wyczuciem estetyki, ale coś w aranżacji się nie „gra”. Często zdarza się, że przyczyną jest jeden z 8 najczęściej popełnianych błędów układu wewnętrznego. Sprawdź, jak ich uniknąć!

1. Obrazy utknęły zbyt wysoko

Jeśli obrazy lub grafiki w Twoim mieszkaniu znajdują się zaledwie kilka centymetrów od sufitu, proporcje wnętrza mogą być rozchwiane i nikt nie będzie mógł ich podziwiać bez patrzenia w górę. Poza kilkoma pojedynczymi przypadkami (obrazy stojące na niskich sprzętach lub umieszczone nad wysokimi meblami, których wymiary powodują konieczność zawieszenia sztuki tuż pod sufitem), obrazy należy zawiesić tak, aby ich środek znajdował się dokładnie 145 cm od podłogi.

2. Zbyt małe zdjęcia

Wiele osób analizuje projekt i kolory obrazów przy wyborze grafiki do swojego mieszkania i nie bierze pod uwagę rozmiaru grafiki. To pomyłka 60-centymetrowy obraz nie będzie wyglądał imponująco na XNUMX-metrowej sofie, a XNUMX-metrowe dzieło sztuki nie zmieści się zbyt dobrze na małej przestrzeni. Aby uniknąć tego błędu, wybierz obrazy do swojego wnętrza, które są dopasowane do skali pomieszczenia i znajdujących się w nim mebli.

3. Zbyt małe dywany

Za mało dywanu sprawia, że ​​wnętrze jest niespójne i po prostu dziwne na świecie. Najłatwiejszym sposobem uniknięcia tego błędu jest dokładne zmierzenie szmat, które chcesz obłożyć dywanem (obszar wokół stolika kawowego w salonie lub łóżka w sypialni) i znalezienie dywanu, który jest jak najbardziej zbliżony do zaznaczonych wymiarów .

4. Meble niedostosowane do wielkości pomieszczenia

Niezwykle modne, masywne meble, które często widzimy w katalogach czy sesjach zdjęciowych, doskonale prezentują się w nowoczesnych mieszkaniach i mieszkaniach w starych, trzyipółmetrowych blokach. Jednak we wnętrzach o standardowej wysokości mogą wyglądać groteskowo. I odwrotnie – małe, filigranowe meble zwykle „znikają” w przestronnych pokojach z ogromnym dziedzińcem. Aby uniknąć tego efektu, dobierz meble do wielkości i skali swojego wnętrza i zmierz, zmierz, zmierz!

READ
20 pomysłów na projekt małego mieszkania w stylu japońskim

5. Traktowanie lamp jako zwykłych akcesoriów

Lampy to nie tylko dodatki, które wybieramy pod koniec aranżacji wnętrza. W rzeczywistości źródła światła są elementami tworzącymi przestrzeń, a nieodpowiednio dobrane sprawiają, że jest ona stonowana i nieprzyjemna. Planując oświetlenie w swoim mieszkaniu, pamiętaj, że w każdym pokoju powinna znajdować się co najmniej jedna duża lampa wisząca i dwie małe lampki o dowolnym kształcie (lampy stojące, lampki nocne, kinkiety).

6. Zwracaj uwagę na kolory, a nie tekstury

Większość z nas przywiązuje dużą wagę do koloru aranżowanych przez nas pomieszczeń. No ale, skupiając się na doborze kolorów, często zapominamy o fakturze. Efektem takiego podejścia są nudne, „płaskie” wnętrza. Aby temu zapobiec, nie zapomnij włączyć do kompozycji kilku elementów wyposażenia, które nadadzą pomieszczeniom różnorodne faktury – meble o różnych fakturach, dywany, dywaniki, zasłony, tapety czy rośliny.

7. Dopasowana dekoracja wnętrz

Udekorowanie wnętrza w taki sposób, aby wszystko do siebie pasowało (kolorystycznie, stylistycznie itp.) mogłoby doprowadzić do pięknej, ale monotonnej i sterylnej aranżacji. Nawet jeśli nie jesteś fanem wnętrz w stylu eklektycznym, postaraj się uwzględnić w wystroju swojego wnętrza jeden element, który przełamie ich aranżację.

8. Zapominanie, że meble są dla ludzi

Zapominanie o tym, że meble są dla ludzi i tworzenie kompozycji dopasowanych jedynie do wielkości, kształtu i stylu pomieszczenia to bardzo częsty błąd. Meble należy rozmieścić przede wszystkim tak, aby ich układ był jak najbardziej wygodny i przyjazny. Dopiero później sprawdzamy, czy pasują do wnętrza i ewentualnie wprowadzamy drobne poprawki w ich wyposażeniu.

Jeśli chcesz poczytać o drzewie na ścianie, pomyśle na efektowną dekorację ścienną, skorzystaj z linku.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: