8 błędów, które popełniamy, gdy chcemy zaoszczędzić na naprawach

Remont to meta przed życiem w nowym przytulnym mieszkaniu. Jedynym problemem jest to, że do samej mety trzeba jeszcze dojechać w formie parapetówki. W takim przypadku w zbiorniku może być bardzo mało paliwa gotówkowego. Aby nie stało się to problemem, wraz z mistrzami firmy naprawczej Alsero opracowaliśmy krótką listę wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić na naprawach bez utraty jakości.

1. Rób proste rzeczy sam

Niektórych napraw lepiej nie skalać brakiem doświadczenia. Wśród nich praca z elektrykiem, przebudowa, układanie płytek, wylewki betonowej, przyłączanie hydrauliki, poszycie płyt gipsowo-kartonowych i przeciąganie rur. Ale są inne, mniej specyficzne prace, które nie wymagają dużej ochrony w budownictwie. Na przykład układanie laminatu złożonego jak Lego, malowanie wykończonych ścian, tapetowanie, instalowanie listew przypodłogowych. Szczegółowe instrukcje dla wszystkich można znaleźć w sieci.

2. Zrób plan budżetu

Nie dawaj pieniędzy na zakup materiałów bez szczegółowego oszacowania. Pozbawiony skrupułów majster może kłamać w wymaganej ilości, wkładając nadwyżkę do kieszeni. Aby nie angażować się w działalność charytatywną, poproś o szczegółową listę z nazwą materiałów, ich producentami, ilością i kosztem każdego przedmiotu. Wygoogluj ich rzeczywistą wartość rynkową i sprawdź, czy ilość odpowiada zakresowi prac. Jeśli nie, rozważ zmianę załogi. Kto wie, na czym jeszcze będą chcieli „oszczędzić”.

3. Staraj się kupować materiały z kartą rabatową

Lepiej kupować wszystkie materiały w jednym miejscu, gdzie można otrzymać kartę rabatową klienta. Najpierw kup towar za kwotę niezbędną do otrzymania karty, a potem całą resztę ze zniżką. Nawet rabat w wysokości 5-10% pozwoli zaoszczędzić niezłą kwotę.

4. Omów wcześniej cenę usług

Zatrudnienie ekipy roboczej jest konieczne tylko na podstawie umowy i według ustalonego z góry cennika. Jednocześnie umowa powinna wpływać na terminowość i jakość pracy, tak aby pracownicy nie zwlekali i odpowiadali na mocy prawa za wszelkie popełnione błędy. Doskonałą motywacją w tym przypadku byłaby zapłata po zakończeniu naprawy. Powinien być zbudowany na zasadzie „cena usługi”, abyś dokładnie wiedział, za co płacisz.

Wszystkie niuanse ujawnione w trakcie pracy należy omówić osobno. A nie tak, że powiedzą ci, że naprawa pociągnie za 100 tysięcy, a potem dodadzą więcej.

READ
Przytulny dom: 20 pomysłów na aranżację balkonu

5. Wybierz prosty projekt

Im prostszy projekt, tym tańsze będzie przygotowanie pomieszczenia. Nie będzie ozdobnych stiuków, marmurowych mozaik i nisz z płyt gipsowo-kartonowych. Co najlepsze, minimalizm i loftowe style będą pasować do remontu budżetu. W pierwszym przypadku okładziny ścienne ograniczą się do tynkowania, szpachlowania i malowania. Na poddaszu też nie możesz tego zrobić, pozostawiając ceglaną lub betonową teksturę ścian. Ale bądź ostrożny: powinieneś czuć się komfortowo w mieszkaniu, a jeśli te style ci nie odpowiadają, zaoszczędź na czymś innym.

6. Zatrzymaj się przy prostokątnych otworach

W niektórych wnętrzach łukowe drzwi wyglądają odpowiednio, ale główną wadą jest koszt ich budowy. Wykonywane są głównie przy użyciu muru ceglanego, wylewania konstrukcji betonowych lub płyt gipsowo-kartonowych i wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Jeśli budżet jest ograniczony, zatrzymaj się na zwykłej opcji prostokątnej.

7. Używaj prostego oświetlenia

Tak, chcesz to zrobić z wysoką jakością, aby raz na zawsze, ale kupowanie drogiego żyrandola nie jest najwłaściwszą opcją. Ograniczy Twój budżet na inną, ważniejszą pracę. Dlatego po raz pierwszy najlepszą opcją będzie wbudowane oświetlenie sufitowe: umieść je równomiernie wzdłuż sufitu salonów i ogranicz je kilkoma przełącznikami. Pozwoli to dostosować poziom oświetlenia w zależności od potrzeb i zaoszczędzić pieniądze. Lub przenieś połączenie pod żyrandol i po raz pierwszy wybierz niedrogą opcję z Ikei. Po zakończeniu remontu możesz dokupić to, co lubisz, bez uszczerbku dla ulepszenia mieszkania.

8. Nie spiesz się z terminami

Rozumiemy, jak bardzo chcesz jak najszybciej wprowadzić się do mieszkania i zacząć się zaaklimatyzować, ale naciąganie terminów nie jest najlepszym pomysłem. Zespół może nie pasować do Twojego planu, a wtedy jakość jego pracy będzie odwrotnie proporcjonalna do tempa. W rezultacie zameldujesz się w mieszkaniu wcześniej niż planowano, ale ościeżnice zaczną się otwierać, co trzeba będzie przerobić. A to oznacza dodatkowe koszty i kontynuację epickiej naprawy.

Jeśli wszystko, co zobaczyłeś, przyprawiło Cię o zawrót głowy, powinieneś zadbać o znalezienie porządnej firmy naprawczej, która szczegółowo i przejrzyście opowie Ci o całej pracy przed Tobą. Przykładem jest krasnodarska firma naprawcza Alsero. Na swojej stronie internetowej mają specjalną ankietę, wypełniając ją, dowiesz się, ile będzie kosztować naprawa. Jednocześnie wytłumaczą Ci, co decyduje o cenie, a nawet pomogą obniżyć koszty nawet o 25% dzięki 10-letniemu doświadczeniu i współpracy z dostawcami materiałów.

READ
Spraw, aby Twoje miejsce pracy było jeszcze wygodniejsze: 16 pomysłów na projekt
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: