7 znaków, które odróżniają geniuszy od zwykłych ludzi

Geniusz – najwyższy poziom zdolności, gdy uzdolnienia wyrażają się w wynikach o znaczeniu epokowym, historycznym. Wyniki te są zapewniane przez ogólne i specjalne zdolności w wielu obszarach (Kozubovsky V.M.).

Po zapoznaniu się ze studiami geniuszu w dziełach Sh. Richeta, A.V. Libin, John Briggs, V.N. Druzhinina Przedstawiam wam listę znaków, które odróżniają geniusza od zwykłej osoby.

1. Spontaniczność (potężna aktywność nieświadomości).

2. Nieprzewidywalność, oryginalność, natychmiastowość zachowania.

3. Wysoka motywacja, koncentracja w znanym kierunku.

4. Zdolność do generowania energii twórczej.

5. Impresywność, siła uczuć.

6. Ciekawość, tajemnica natchnienia, wyobraźnia twórcza (twórczość).

7. Szeroki umysł, jasny umysł.

8. Wytrwałość, wytrwałość, celowość aż do obsesji.

9. Wysoka wydajność, wytrzymałość.

10. Skłonność do badań, poszukiwania nowych możliwości i nietrywialnych rozwiązań.

11. Troska o problemy świata.

12. Obiektywny stosunek do błędów, chęć wyciągania lekcji.

V.N. Drużynin podaje następującą formułę geniuszu: geniusz to wysoka inteligencja plus jeszcze większa kreatywność, pomnożona przez aktywność psychiki.

Chociaż John Briggs uważa, że ​​inteligencja nie musi być wysoka: „Geniusze niekoniecznie są mądrzejsi od innych. Po prostu zwracają uwagę na to, co inni ignorują. Mają szczególne zrozumienie tego, co jest ważne, a co nie. Ich sposób myślenia ma charakterystyczne cechy. Na przykład są otwarci na nowe rzeczy, uczą się na błędach, ogólnie dbają o świat.

Zainteresowany Twoją opinią w tej sprawie. Możesz rozwinąć listę

12 oznak geniuszu

Oczywiście zmiana klimatu. Cóż, nie jestem jednym z Petersburga, są bardziej znane osobistości i bliżej ciebie, czy też są odmrożone?

Bezpośrednio samoocena wzrosła! =) Miło widzieć w sobie kryteria geniuszu! =)) Myślałam, że te cechy są odpowiednie dla stosunkowo zdrowej psychicznie osoby. Chociaż geniusz jest często przeciwieństwem zdrowia psychicznego. Albo nie?

#5 | Ermoshina Tatiana Valerievna napisała:
geniusz jest często przeciwieństwem zdrowia psychicznego. Albo nie?

W różnych czasach geniusz był traktowany inaczej, albo jako zdrowie psychiczne, albo jako szaleństwo (nie jak wszyscy inni, dlatego jest nienormalny). Wszystko jest niejednoznaczne, może łatwiej przypisywać geniusz psychopatologii (wśród geniuszy są nosiciele „genu schizofrenii”) niż zaakceptować fakt, że człowiek ma duży potencjał twórczy, jasny umysł, stuprocentowe oddanie, podążanie za swoim powołaniem , chęć zmiany czegoś na świecie, aby pomóc społeczeństwu. Istnieją jednak fakty, że wybitni naukowcy cierpieli na nerwice od ciężkiej pracy.

READ
Które 3 znaki zodiaku będą miały najwięcej szczęścia w karierze w 2023 roku?

Sheludyakov Sergey, punkt 11 nie może zostać usunięty)), globalne problemy ludzkości (obsesja na punkcie pomysłu) – to jest najważniejsze!

Szamajewa Ljubow Aleksandrowna napisał:
Strumień świadomości, wiesz
Taka rzecz, bracie,
Z nim jest bardzo, bardzo trudno.
Zdarza się, że sobie radzi.
I pisać, pisać geniusze
Do pobłażania sobie
I nie ma od nich odpoczynku
Normalna.
© Lena May
Geniusz to najwyższy poziom umiejętności, gdy talent wyraża się w wynikach o epokowym, historycznym znaczeniu. Te wyniki są dostarczane przez ogólne i specjalne zdolności w wielu obszarach (Kozubovsky V.M.).
Po zapoznaniu się ze studiami geniuszu w dziełach Sh. Richeta, A.V. Libin, John Briggs, V.N. Druzhinina Przedstawiam wam listę znaków, które odróżniają geniusza od zwykłej osoby.
1. Spontaniczność (potężna aktywność nieświadomości).
2. Nieprzewidywalność, oryginalność, natychmiastowość zachowania.
3. Wysoka motywacja, koncentracja w znanym kierunku.
4. Zdolność do generowania energii twórczej.
5. Impresywność, siła uczuć.
6. Ciekawość, tajemnica natchnienia, wyobraźnia twórcza (twórczość).
7. Szeroki umysł, jasny umysł.
8. Wytrwałość, wytrwałość, celowość aż do obsesji.
9. Wysoka wydajność, wytrzymałość.
10. Skłonność do badań, poszukiwania nowych możliwości i nietrywialnych rozwiązań.
11. Troska o problemy świata.
12. Obiektywny stosunek do błędów, chęć wyciągania lekcji.

Ktoś wierzy, że geniusze nie rodzą się, ale stają się. A jeśli jest odwrotnie? A jeśli ktoś jest naprawdę geniuszem od urodzenia, ale nie może w pełni ujawnić swoich talentów? Jak to sprawdzić?

Oto 15 znaków charakterystycznych dla człowieka-geniusza. Jeśli przynajmniej kilka z nich dotyczy Ciebie, radzimy się nad tym zastanowić.

Zdjęcie: 15 znaków, że człowiek jest geniuszem. Sprawdź się! №1 - BigPicture.ru

Znak 1: Często sobie zaprzeczasz.

Ludzie wokół ciebie mogą odnieść wrażenie, że mieszkają w tobie dwie osobowości, które nieustannie się kłócą. Ta niekonsekwencja daje możliwość spojrzenia na sytuacje z kilku perspektyw jednocześnie i bardziej obiektywnej oceny.

Znak 2. Bezsenność

Nawet niemiecki filozof Nietzsche powiedział, że bezsenność jest przeznaczeniem wielkich. Zbyt wysoka aktywność mózgu nie pozwala genialnym ludziom spać spokojnie w nocy. Nawet w nocy ich mózgi są zajęte przetwarzaniem informacji.

Znak 3. Rozmowa własna

Niektórym może się wydawać, że takie rozmowy są raczej oznaką szaleństwa niż geniuszu. Być może w niektórych przypadkach to prawda. Ale jeśli chodzi o geniuszy, to prowadzenie dialogu z samym sobą jest normą. W ten sposób wyrażany jest przepływ ich myśli i idei.

READ
5 cech rosyjskiej żony, które powodują otępienie obcokrajowców

Zdjęcie: 15 znaków, że człowiek jest geniuszem. Sprawdź się! №2 - BigPicture.ru

Znak 4: Uwielbiasz stawiać sobie wyzwania.

Maratony, questy, sztafety, wyzwania, „słabe” gry… Jeśli to wszystko jest ci znane, to jesteś jedną z tych osób, które lubią stawiać sobie wyzwania. I nie ma znaczenia, co to jest: chudnięcie, uprawianie sportu, rezygnacja z seksu przez 30 dni . Najważniejsze jest pragnienie zdobywania nowych wyżyn, poszerzania granic i rozwiązywania coraz bardziej złożonych problemów.

Znak 5. Zamiłowanie do języków

Geniusze łatwo przyswajają nowe informacje, dzięki czemu nauka języków obcych jest dla nich znacznie łatwiejsza niż dla innych ludzi. Czy zauważyłeś, jak łatwo zapamiętujesz obce słowa? Piosenki też się liczą.

Znak 6. Sowa, nie skowronek

Jak już powiedzieliśmy, genialnym ludziom bardzo trudno jest zasnąć w nocy. Dlatego większość z nich preferuje „sowy” tryb życia: w nocy – praca, w ciągu dnia – sen. Ponadto żadne wizyty, telefony czy powiadomienia nie odciągają ich od ważnych spraw.

Zdjęcie: 15 znaków, że człowiek jest geniuszem. Sprawdź się! №3 - BigPicture.ru

Znak 7. Miłość do czytania

Bez względu na to, jak bardzo starają się rodzice, zaszczepienie dzieciom miłości do czytania książek nie jest takie łatwe. Robienie tego samemu jako dorosły jest jeszcze trudniejsze. Dlatego jeśli szczerze kochasz czytać i nie wyobrażasz sobie życia bez książek, pomyśl, że jesteś wyjątkowy.

Znak 8. Brak przyjaciół

Mówią, że geniusze nie mają przyjaciół i do pewnego stopnia to prawda. Mądrzy ludzie są bardzo selektywni w sprawach przyjaźni, więc wolą komunikować się tylko z tymi, którym ufają i z którymi nawiązali silną więź emocjonalną. Zwykle są to przyjaciele z dzieciństwa lub koledzy ze szkoły. Nawiązywanie nowych znajomości jest trudne dla geniuszy.

Zdjęcie: 15 znaków, że człowiek jest geniuszem. Sprawdź się! №4 - BigPicture.ru

Znak 9. Czujesz się niekomfortowo w społeczeństwie

Co wybierzesz: hałaśliwe spotkania z przyjaciółmi czy relaks w domu z książką i herbatą? Wycieczka do centrum rozrywki czy dzień na łonie natury? Klub nocny czy spokojna kolacja przy świecach? Ludzie geniuszy czują się nieswojo w tłumie ludzi, zwłaszcza nieznajomych, więc ich wybór jest prawie zawsze oczywisty.

Znak 10. Roztargnienie

Co dziwne, roztargnienie jest również oznaką geniuszu. I wydaje się, że inteligentnym ludziom trudno jest jednocześnie przechowywać w głowie dużą ilość informacji. Z tego powodu czasami stają się nerwowi, nieuważni i zapominalscy.

READ
8 wskazówek od doświadczonych „kuguarów”, jak nie popełnić błędu na randce z milionerem

Znak 11. Kreatywny bałagan na stole

Nie tylko dlatego, że bałagan na stole nazywany jest „kreatywnym”. Taka atmosfera często pomaga dostroić się we właściwy sposób, skłania do twórczych pomysłów i nowych przemyśleń. Chyba że, oczywiście, po prostu nie jest zbyt leniwy, aby sprzątać.

Znak 12. Skłonność do zadawania pytań

Jeśli lubisz zadawać wiele pytań i sprawdzać informacje, może to również wskazywać na geniusz. Większość ludzi zwykle nie przejmuje się zbytnio różnymi liczbami, faktami, datami historycznymi itp. Geniusze dążą do wiedzy w różnych dziedzinach.

Zdjęcie: 15 znaków, że człowiek jest geniuszem. Sprawdź się! №5 - BigPicture.ru

Znak 13. Rysunki w polach

Rysunki na marginesach zeszytu wskazują, że jesteś osobą kreatywną. Nawet podczas wykładu lub rozmowy telefonicznej starasz się zająć czymś innym. Pamiętasz, że Juliusz Cezar stał się sławny tylko dlatego, że wiedział, jak robić kilka rzeczy jednocześnie?

Znak 14. Perfekcjonizm

Perfekcjonizm to choroba wielu geniuszy. Nie mogą rzucać rzeczy w pół drogi ani robić ich źle. Bez względu na to, ile prób będzie trzeba, zrobią wszystko perfekcyjnie i dopiero wtedy odetchną z ulgą.

Zarejestruj 15. Życie we własnym tempie

Masz swój własny rytm życia, który wielu zaskakuje i może wydawać się błędny. Możesz pracować bardzo długo lub odwrotnie, leżeć w łóżku do lunchu i nabierać sił. Dla Ciebie najważniejsza jest nie szybkość, ale jakość.

Czy rozpoznałeś siebie? Sugerujemy wykonanie dodatkowego testu, aby dowiedzieć się, która półkula mózgu jest dla Ciebie najlepsza. Lewa półkula odpowiada za logikę, prawa – za kreatywność.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: