7 zalet biotatuażu brwi: uwaga do piękna

Klasyczny makijaż permanentny, którego technika jest praktycznie taka sama jak wykonywanie zwykłego tatuażu, od dawna służy do korygowania kształtu brwi. Ta metoda jest dość popularna, ale ma znaczną wadę. Trwałość pigmentu koloryzującego wynosi od 1 do 5 lat, można go usunąć tylko przy pomocy bolesnego i kosztownego zabiegu, a faktycznie w tym okresie mogą pojawić się zmarszczki, skóra jest zdeformowana, a wybrana postać może po prostu ulec nudzić się lub wyjść z mody. Rozsądną alternatywą dla makijażu permanentnego jest tatuowanie brwi henną.

Henna to naturalny barwnik, który można stosować na ludzkim ciele.

Cechy aplikacji biotatuażu Brow henna

Moda na farbowanie brwi henną, a także rysowanie tą farbą wzorów na innych częściach ciała przywędrowała do nas z Indii, Pakistanu i Afryki Północnej. Henna jest naturalnym barwnikiem i jest wytwarzana z liści lawsonii, krzewu rosnącego w suchym i gorącym klimacie. Zastosowanie naturalnych składników i minimalny wpływ na skórę gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu (barwnik nakładany jest na powierzchnię skóry bez jej uszkodzenia) oraz zapewnia stabilny efekt przez co najmniej trzy tygodnie.

Różnorodność odcieni henny (czekoladowy, kawowy, szary, czarny, a także ich mieszanki) sprawia, że ​​z łatwością dobierzesz odpowiednią opcję do każdego rodzaju skóry czy koloru włosów.

Kiedy wskazane jest wykonanie procedury

Barwienie brwi henną wykonuje się w następujących przypadkach:

 • Brwi bezbarwne, bez wyrazu.
 • Rzadka lub nierówna linia włosów.
 • Asymetria (inny kształt lub szerokość).
 • Obecność blizn.
 • Konieczność renowacji po użyciu barwników chemicznych.

Absolutna nieszkodliwość naturalnych składników pozwala na stosowanie tej metody barwienia u kobiet w ciąży i karmiących, nieletnich dziewcząt oraz osób z nadwrażliwością skóry.

Cechy barwienia w salonie i w domu

O ile modelowanie brwi i hennę można wykonać w domu, o tyle ten zabieg najlepiej pozostawić profesjonalistom. Średnie ceny henny brwi w salonie kosmetycznym wahają się od 300 do 2200 rubli, w zależności od złożoności pracy i kwalifikacji mistrza, ale wydane pieniądze są tego warte.

Nie oszczędzaj funduszy na piękno, jeśli je masz

Barwienie brwi henną wykonywane w salonie ma szereg zalet:

 • Mistrzowie szkolą się z biotatuażu brwi w specjalnych ośrodkach szkoleniowych (dziś jednym z najbardziej godnych zaufania jest kurs koloryzacji brwi henną w centrum Biotek).
 • Do pracy wykorzystywane są wyłącznie wysokiej jakości narzędzia i farby.
 • Kwalifikacje i doświadczenie mistrza pozwalają szybko i sprawnie wykonać tatuowanie brwi henną, aw przypadku błędu natychmiast go poprawić.
 • Korekta brwi henną może być wykonana na jeden z kilku sposobów (metodą strzyżenia, metodą orientalną, techniką włosową i inne) do wyboru klientki.
 • Oprócz samej koloryzacji, w ramach darmowego bonusu personel salonu odpowie na wszystkie Twoje pytania i udzieli zaleceń dotyczących wyboru optymalnej formy wzoru oraz późniejszej pielęgnacji.
READ
Co to znaczy bezskutecznie wykonać tatuaż na brwi i jak uniknąć konsekwencji

Bez względu na to, czy brwi są farbowane henną w salonie, czy w domu, należy pamiętać, że ekspozycja na bezpośrednie światło słoneczne, wodę morską, aktywny sport (a w efekcie wzmożona potliwość) czy wizyty w saunie wpływają na trwałość biotatuaż.

Plusy i minusy biotatuażu brwi henną. Jak długo trzyma

Kształtowanie i koloryzacja henną są popularne ze względu na następujące zalety:

Regulowanie brwi stało się ostatnio modne, ale już pojawiły się całe technologie, aby nadać im pożądany kształt. Co więcej, jeśli wcześniej starali się, aby brwi były jak najcieńsze, teraz wręcz przeciwnie, nie nici brwi są uważane za piękne, ale dobrze zdefiniowane, dość szerokie łuki. Dlatego dziewczyny z rzadkimi i słabo widocznymi brwiami muszą uciekać się do biotatuażu.

Treść artykułu:

Biotatuaż brwi to bezpieczna metoda korekty brwi – tatuaż na bazie henny. Zabieg ten pozwala nadać im pożądany kształt, uczynić je wizualnie grubszymi i bardziej wyrazistymi.

Co nazywa się biotatuażem

Kosmetolodzy nazywają biotatuaż rodzajem trwałej koloryzacji brwi specjalnymi farbami na bazie naturalnej henny. Z reguły do ​​zabiegu używana jest henna brązowa, która dobierana jest z uwzględnieniem typu kolorystycznego wyglądu klientki.

Cechą biotatuażu jest to, że podczas zabiegu farba nakładana jest na skórę od góry, a nie wstrzykiwana w głębsze warstwy naskórka, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego tatuażu. Dzięki temu sam zabieg jest bezbolesny, po nim nie mogą pojawić się blizny, obrzęki i inne negatywne konsekwencje ingerencji w organizm.

Efekt końcowy tatuażu henną można zobaczyć i ocenić natychmiast po zakończeniu pracy mistrza.

Korekta brwi tym typem tatuażu jest wykonywana na tyle, na ile potrzeba czasu na narysowanie włosków. Efekt biotatuażu przy odpowiedniej pielęgnacji może utrzymywać się do 4-5 tygodni. Jednak podczas wizyty w wannie lub stosowania agresywnych środków do demakijażu intensywny kolor utrzymuje się do 2 tygodni, po czym brwi będą wymagały ponownej regulacji.

Wskazane jest wykonanie biotatuażu w salonie lub w gabinecie kosmetycznym. Osoby, które mają choć niewielkie doświadczenie w farbowaniu brwi, mogą przeprowadzić taki zabieg samodzielnie w domu, dzięki czemu łatwiej będzie równomiernie nałożyć farbę i nadać brwiom właściwy kształt.

READ
Tatuaż brwi z malowaniem proszkowym, którego efektem będziesz zachwycona

Kto potrzebuje biotatuażu brwi?

Główne wskazania do zabiegu to:

 • jasny kolor brwi
 • rzadkość włosów,
 • ubytki i ubytki w postaci brwi,
 • rosnące brwi na nowy kształt.

Ta procedura jest idealna dla dziewcząt, które cierpią na reakcję alergiczną na tradycyjne barwniki. Ponieważ henna jest farbą pochodzenia naturalnego, bezpieczną dla zdrowia skóry i włosów. Intensywność koloru tego barwnika jest również bardzo zróżnicowana: od jasnobrązowego do ciemnobrązowego ze złocistym odcieniem.

Biotatuaż pozwala skutecznie zmienić swój wygląd w krótkim czasie. Przed ważnym wydarzeniem, zamiast wykonywania makijażu permanentnego, możesz skorygować brwi za pomocą zabiegu biotatuażu, nadając im pożądany kształt, gęstość i kolor.

Korzyści z biotatuowania brwi

Jedną z głównych zalet biotatuażu jest trwałość barwienia henną. Zwykła farba zawsze wytrzyma krócej niż henna. Podczas zabiegu farbowane są nie tylko włoski, ale także skóra pod nimi, dzięki czemu uzyskuje się kolor i kształt naturalnych brwi.

Kosmetolodzy polecają swoim klientom biotatuaż jako zabieg najbardziej optymalny pod względem bezpieczeństwa zdrowotnego, łatwości wykonania i minimalnego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Jest to jedyna opcja tatuażu, w której nie ma ryzyka infekcji pod skórą. Włosy nie są niszczone podczas zabiegu, a wręcz przeciwnie, taka koloryzacja tylko je wzmacnia, ponieważ naturalne składniki henny mają na nie pozytywny wpływ.

Ponadto ta metoda korekcji brwi jest najtańsza niż klasyczny tatuaż z cieniowaniem.

Przeciwwskazania do biotatuowania brwi

Przeciwwskazania do biotatuażu opierają się głównie na problemach związanych z chorobami lub uszkodzeniami skóry. Jeśli w okolicy brwi występują blizny lub inne defekty skórne, należy najpierw skonsultować się z dermatologiem.

Jak wykonywany jest biotatuaż brwi w salonie

Malowanie brwi henną to proces, który zwykle trwa 1 godzinę, ale w niektórych przypadkach korekta skomplikowanych kształtów brwi może zająć nawet 1,5 godziny. Ponieważ pigmenty barwiące pozostają na powierzchni skóry i zabarwiają tylko jej górne warstwy, konieczne jest prawidłowe nałożenie farby w określonych warunkach.

Procedura biotatuażu krok po kroku

Przed wykonaniem biotatuażu kosmetolog dobiera ton barwnika oraz kształt brwi, odpowiedni do wyglądu klientki. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę kształt twarzy, kolor włosów, oczu, skóry, a także życzenia samej dziewczyny. Prawidłowy kształt brwi wybiera się, próbując różnych opcji.

READ
6 prostych wskazówek, które pomogą zagęścić brwi

Demakijaż jest obowiązkowy przed zabiegiem. Jeśli od dawna nie przeprowadzano peelingów na twarzy i istnieje taka potrzeba, kosmetyczka wstępnie oczyszcza skórę z martwych komórek za pomocą peelingu, peelingu. Następnie wykonuje się odtłuszczanie, które jest konieczne dla lepszego utrwalenia kompozycji barwiącej.

Dopiero potem nakłada się kompozycję z henną. Najpierw szeroka część jest przetwarzana w pobliżu nasady nosa jednej i drugiej brwi, następnie przechodzą do środka każdej brwi, a na końcu końce są barwione henną.

Wstępnie wyrywać nadmiar włosów.

Kompozycję koloryzującą starzeje się na brwiach przez 40 minut. Następnie mistrz usuwa zaschniętą masę w taki sam sposób, w jaki nakładano biotatuaż: z szerokiego odcinka, ze środka, z końcówek. Nie można go zmyć wodą, wyschniętą farbę można strząsnąć wacikiem zamoczonym w olejku migdałowym.

Następnie kosmetolog poda zalecenia dotyczące prawidłowej pielęgnacji brwi, a także powie, jak długo efekt utrzyma się na twarzy, biorąc pod uwagę rodzaj skóry (najdłużej, bo aż 5 tygodni, biotatuaż utrzymuje się na skórze suchej, na cera tłusta – do 3 tygodni). Po zabiegu należy dokładnie stosować się do wszystkich zaleceń dotyczących pielęgnacji biotatuażu oraz terminowo stawić się w salonie na kolejną korektę brwi.

Czasami odcień brwi wykonanych tą technologią wydaje się w pierwszych godzinach zbyt jasny, nie należy się od razu rozczarować. Po 2-3 dniach pigment henny lekko zblednie, a ton okaże się całkiem naturalny.

Jak dbać o brwi po biotatuażu

Leczona skóra i włosy nie wymagają szczególnej pielęgnacji po zabiegu biotatuażu. Jedyną rzeczą jest to, że nie musisz moczyć brwi przez jeden dzień.

Aby dłużej zachować pigment koloryzujący, nie należy odwiedzać łaźni ani sauny, nie zaleca się również opalania w solarium lub na plaży bez ochrony brwi przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ponieważ henna może znacznie wyblaknąć lub zmienić kolor w wyniku takiej ekspozycji. Wskazane jest również, aby chronić je przed kontaktem ze słoną wodą.

Jak zrobić biotatuaż brwi w domu

Aby nauczyć się zabiegu biotatuażu brwi w domu, nie trzeba kończyć kursów. Sądząc po recenzjach dziewcząt, wystarczy obejrzeć wideo pracy mistrza. Przygotuj niezbędne materiały. Będziesz potrzebować:

 • henna;
 • czysta szczoteczka ze starego tuszu do rzęs;
 • pojemnik do mieszania kompozycji;
 • tłusta śmietana;
 • olej migdałowy lub oliwa z oliwek;
 • waciki bawełniane.
READ
3 najczęstsze błędy w kształtowaniu brwi, które popełniasz tak często

Dobierz kompozycję kolorystyczną z henną według własnego uznania. Możesz kupić zwykłą hennę w aptece lub kupić specjalne zestawy do kolorowania od znanych producentów Nila Brow Henna, VIVA Henna, Delia Cosmetics Henna Cream, Brow Henna itp. Zestawy są drogie, ale znacznie ułatwiają proces, jeśli tak jest swoją pierwszą próbę korekcji brwi henną, weź profesjonalną kadrę.

Instrukcje opisują szczegółowo technologię przygotowania tej kompozycji koloryzującej do biotatuażu brwi henną.

W linii profesjonalnej istnieje możliwość doboru pigmentów według własnego uznania.

Procedura biotatuażu krok po kroku w domu

Sam określ pożądany kształt i grubość brwi. Za pomocą białego ołówka kosmetycznego obrysuj wybrany kontur, usuń pęsetą wszystkie włosy, które nie są w nim zawarte.

Aby zapobiec przypadkowemu poplamieniu skóry powiek lub pozostawieniu śladów po farbce, nałóż tłusty krem ​​na obwód leczonego konturu.

Rozpocznij biotatuaż brwi od henny. Aby to zrobić, nałóż gotową kompozycję koloryzującą henny za pomocą pędzla ze starego tuszu do rzęs, zaczynając od podstawy brwi w pobliżu grzbietu nosa i stopniowo przesuwaj się do końcówki. Przetwarzanie każdej części odbywa się naprzemiennie, następnie na jednej, a następnie na drugiej brwi.

Czas ekspozycji kompozycji koloryzującej na brwiach wynosi średnio 40 minut, ale może się różnić w zależności od nasycenia potrzebnego koloru. Najważniejsze jest to, że farba jest całkowicie sucha.

Usuwaj farbę tak stopniowo, jak została nałożona za pomocą wacika zamoczonego w migdałach lub oliwie z oliwek. Nie moczyć brwi po zabiegu przez 2 dni.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: