7 wskazówek, jak pozbyć się zbliżającej się powieki i uzyskać idealny wygląd

Chociaż nauka i medycyna rozwijają się w szaleńczym tempie, nie ma jeszcze lekarstw na starzenie się. Niewiele osób lubi tracić młodość i patrzeć na więdnięcie w lustrze. Ale nie poddawajmy się: istnieje już wiele metod walki z oznakami starzenia. MedAboutMe opowiada o opadaniu powiek i siedmiu sposobach korygowania tego irytującego efektu grawitacji.

Stopnie opadania powiek: od pierwszego do trzeciego

Okolice oczu jako jedne z pierwszych tracą świeżość i koloryt. Z wiekiem w górnej powiece gromadzi się tkanka tłuszczowa, skóra traci gęstość, mięśnie się rozluźniają. W efekcie górna powieka staje się ciężka, opadająca, zamyka ruchomą powiekę, zasłania fałd oczny. Powstaje linia w dół, która nadaje smutny i zmęczony wygląd. Na szczęście z pomocą przychodzą nam kosmetyki, medycyna i chirurgia plastyczna. Ale życiowe hacki do walki z opadaniem powiek zależą od jego stopnia.

1 stopień: zmniejsza się poziom brwi, zmienia się kontur oczu i lekkie opadanie górnej powieki.
Stopień 2: dodaje się zwis skóry nad grzbietem nosa, wyraźny fałd skóry nad górną powieką lub „wybrzusza się” do przodu, zewnętrzny kącik oka opada.
Stopień 3: wszystkie objawy są nasilone, skóra jest przerzedzona, opadanie powieki wyraźne, wokół oczu widoczne zmarszczki, nawet w stanie zrelaksowanym.

Opadanie powieki górnej może pojawić się również u młodych kobiet. Przyczyną utraty elastyczności tkanek jest skłonność dziedziczna lub zaburzenia hormonalne.

Zmień kształt brwi!

Zmień kształt brwi!

Nieprawidłowo ukształtowana brew może uwydatnić opadającą powiekę. Life hack – nowa opcja usuwania włosów. Aby „otworzyć” oczy i zamaskować problemy górnej powieki, trzeba popracować na zakręcie. Brak płaskich i szerokich brwi!

Nie trzeba próbować zbyt wysoko unosić linii brwi ani zginać jej jak klamry. Lepiej bawić się grubością. Aby się nie pomylić, lepiej powierzyć brwi doświadczonemu mistrzowi.

Gimnastyka od ptozy

Mrugamy setki razy dziennie. Te miliony mrugnięć przez całe życie powodują rozluźnienie mięśni górnej powieki. Aby je ujędrnić, nie zapomnij o gimnastyce twarzy: jest to dobra metoda profilaktyczna, a w pierwszych stadiach opadania powieki pomaga przywrócić ton.

Co robić? Otwórz oczy tak szeroko, jak tylko możesz, tak jakbyś chciał dotknąć brwi rzęsami, a następnie rozluźnij się. Powtórz ruch 10 razy z rzędu i miej oczy szeroko otwarte przez co najmniej 5 sekund za każdym razem.

READ
7 drogich zakupów, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze w przyszłości

Gimnastyka na twarz to jedna z metod, które pomagają przedłużyć młodość i wyglądać o kilka lat młodziej.

Twórz złudzenia optyczne za pomocą makijażu

Aby uzyskać otwarty wygląd, wybierz przezroczysty cień do powiek, najlepiej matowy. Zapomnij o błyszczeniach i grubych pociągnięciach. Najjaśniejszy odcień nakładamy na górną powiekę wzdłuż brwi i na ruchomą powiekę, a tam, gdzie powieka wisi najbardziej, należy stosować ciemniejsze cienie.

Najlepszą opcją są dwa odcienie przydymionych brązowych cieni: jeden jest jaśniejszy, drugi ciemniejszy.

Spójrz na zdjęcia Paryż Hilton: skutecznie ukrywa problem zbliżającej się górnej powieki makijażem!

Botoks wokół oczu

Botoks wokół oczu

Botox pomaga nie tylko pozbyć się zmarszczek: stosuje się go również na włosy i nadmierną potliwość. Toksyny botulinowe ograniczają również działanie mięśni odpowiedzialnych za obniżenie brwi. Pozwalają lekko unieść „ogon” opadającej brwi i naturalnie odmłodzić wygląd.

Aby zastrzyki pomóc, skontaktuj się tylko z zaufanymi klinikami i postępuj zgodnie ze wskazówkami, jak przedłużyć działanie Botoxu.

USG ptozy!

Skoncentrowane ultradźwięki stosuje się w leczeniu umiarkowanie zwiotczałej skóry. „Dokładne fale ultradźwiękowe przenikają przez skórę właściwą, stymulując produkcję kolagenu i zwiększając gęstość tkanek” – wyjaśnia dr. Aurélie Fabi-Boulard, chirurg plastyczny. „Jest to idealna interwencja dla osób w wieku od 35 do 40 lat w leczeniu wczesnego stadium i zapobieganiu dalszemu opadaniu powiek”.

W drugim etapie rozwoju grawitacyjnego opadania powieki szeroko stosowany jest lifting ultradźwiękowy. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a efekt wzrasta z każdą sesją przez dwa do trzech miesięcy.

Wypełniacze kwasu hialuronowego i biorewitalizacja pomagają w pierwszym etapie opadanie powieki. Jednak lifting nici, według najnowszych badań, dobrze radzi sobie z zadaniem na drugim etapie ze względu na stymulację wzrostu nowych włókien kolagenowych wokół nici.

Laser zamiast skalpela

W przypadku ptozy trzeciego stopnia metody iniekcyjne, biowitalizacja i ultradźwięki nie pomogą osiągnąć trwałego rezultatu. Wyjściem jest chirurgia plastyczna, ale skalpel może nie być metalowy, ale laserowy.

„Praktyk może użyć skalpela laserowego do skorygowania opadającej powieki” – mówi dr. Fabi-Bularda. „Laser prowokuje proces koagulacji w tkankach, co z kolei powoduje cofanie się skóry. W niektórych przypadkach terminowe zastosowanie laseroterapii może osiągnąć dobre wyniki porównywalne z klasyczną blefaroplastyką. Aby uzyskać efekt podobny do operacji chirurgicznej, może być wymagane kilka sesji.”

READ
Uniwersalne wskazówki dotyczące organizacji przestrzeni w Twojej kuchni

Blepharoplastyka: radykalna, ale bardzo skuteczna!

Blepharoplastyka: radykalna, ale bardzo skuteczna!

„Żadna metoda medycyny estetycznej nie może być tak skuteczna w ostatnim etapie opadania powieki, jak chirurgia plastyczna w celu skorygowania opadającej powieki z powodu znacznego nadmiaru skóry” – mówi dr. Fabi-Bularda. „Ten zabieg chirurgiczny polega na usunięciu nadmiaru fałdów skóry w znieczuleniu miejscowym. W załamaniu powieki znajduje się prawie niewidoczna blizna. Chirurgiczną plastykę powiek można wykonać osobno lub w połączeniu, na przykład jako dodatek do liftingu brwi.”

Nie musisz zadawać sobie i innym pytania, która plastyka powiek lub która metoda jest lepsza. Zapytaj kosmetologów i chirurgów plastycznych, co jest dla Ciebie odpowiednie!

Należy pamiętać, że sprzętowe i iniekcyjne metody plastyki powiek nie obejmują badania lekarskiego, co oznacza, że ​​istnieje ryzyko powikłań z powodu nieuwzględnionych cech zdrowotnych.

Jeśli górna powieka jest w porządku lub występują tylko niewielkie zmiany, zwróć się do metod profilaktycznych i niechirurgicznych. Zasadniczo dają efekt przez 3-5 lat.

Jeśli opadanie powieki jest wyraźne lub masz ponad 45 lat, najlepszą opcją jest chirurgiczna plastyka powieki górnej.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: