7 wskazówek dotyczących organizacji przestrzeni w łazience

Niezależnie od wielkości łazienki, chcesz czuć się w niej tak komfortowo, jak w każdym innym pomieszczeniu. Sposobów na optyczną rozbudowę i uczynienie łazienki bardziej przestronną jest mniej niż w przypadku np. salonu, ale nadal istnieją. Zwróciliśmy się do specjalistów niemieckiej marki KEUCO za radę, jak to zrobić, i otrzymał aż siedem.

1. Wybierz meble kompaktowe

Nawet w dużej łazience ciężkie szafki na zawiasach i niewygodne otwarte półki stworzą przytłaczającą atmosferę. Ważne jest właściwe wykorzystanie każdego centymetra, aby mebel stał się częścią całego wnętrza. Na KEUCO Istnieje wiele modułowych modeli mebli łazienkowych, co oznacza, że ​​możesz zmieniać ich wymiary, dodawać i usuwać moduły według potrzeb. A przestrzeń w łazience pochłaniają niepotrzebne detale: uchwyty, nóżki, podstawy. Dlatego lepiej wybrać szafki wiszące bez uchwytów. Zobaczysz, w łazience od razu łatwiej będzie oddychać.

2. Użyj odpowiedniego wykończenia

Jeśli chcesz lekkości i przestronności, musisz poszukać środka. Porzuć płytki, które są za małe i za duże, i znajdź coś pomiędzy, a nie za krzykliwe. Lepiej wybrać rozwiązanie monofoniczne, ponieważ ze względu na skomplikowane wzory i duże wzory będzie marszczyć się w oczach. Szwy między płytkami również wizualnie zmniejszają pomieszczenie. Na szczęście istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, od farb po panele ścienne, które mogą pomóc w stworzeniu efektu monolitycznej ściany i otwartej wolnej przestrzeni.

3. Zwróć uwagę na lustra

Błyszczące i odblaskowe powierzchnie mogą wizualnie podwoić przestrzeń łazienki. Ale nie zapomnij o stronie praktycznej: lustro zajmuje dużo miejsca na ścianie i nie ma z niego większego zastosowania. W tym przypadku KEUCO oferuje pomysłowe i proste rozwiązanie: szafki z lustrem. Mogą być zarówno na zawiasach, jak i wbudowane lub częściowo wbudowane we wnękę w ścianie. Wewnątrz znajdziesz pełnowymiarową przestrzeń do przechowywania z gniazdkami elektrycznymi, regulowanym oświetleniem i podgrzewaną taflą lustra, która zapobiega zaparowaniu.

4. Zadbaj o oświetlenie

Zapewne wiesz, że w różnych scenariuszach oświetleniowych to samo pomieszczenie może wyglądać zupełnie inaczej. Oznacza to, że światło powinno znajdować się na wszystkich poziomach pomieszczenia i można je wykorzystać na kilka sposobów. Na przykład górne oświetlenie punktowe stworzy przytłaczające wrażenie, więc lepiej zrekompensować to kinkietami, lampami wiszącymi, a nawet podświetleniem niektórych obszarów, nisz. Spróbuj połączyć oświetlenie w różnych zakamarkach łazienki i przekonaj się, o ile wygodniejszy i bardziej żywy stanie się pokój.

READ
Strefowanie heteroseksualnych dzieci dzieci: 20 świetnych pomysłów

5. Wybierz kompaktowe akcesoria

Jeśli chcesz stworzyć przewiewną, jasną przestrzeń, musisz wziąć pod uwagę każdy drobiazg, aby uzyskać jedno wnętrze. Jaka jest rola akcesoriów? Po pierwsze, powinni być w harmonii z sytuacją i nie wyróżniać się na jej tle, a raczej wspierać. Po drugie, powinny być kompaktowe i wygodne. Półki, pojemniki na mydło, haczyki – wszystko to nie powinno rzucać się w oczy, ale doskonale spełnia swoje funkcje. Praktyczność Niemiecka marka KEUCO nie do zrobienia: akcesoria łazienkowe tutaj jak kameleon wtapiają się w otoczenie, ale jeśli przyjrzysz się uważnie, zrozumiesz, jak ułatwiają życie.

6. Zdecyduj się na kolorystykę

Najprawdopodobniej jasne odcienie będą musiały zostać całkowicie porzucone, jeśli mówimy o małej łazience, lub mądrze z nich korzystać, jeśli jest to duża. Zbyt mały rysunek, kontrastujące detale, które zwracają na siebie uwagę, od razu niweczą poczucie swobody i lekkości. Lepiej jest, jeśli pokój jest zaprojektowany w jednym schemacie kolorów i zwykłych naturalnych odcieniach. A tak przy okazji, nie bój się ciemnych kolorów. Całkowicie czarna łazienka może być wizualnie szeroka, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie inne punkty jej projektu.

7. Znajdź odpowiednią instalację wodociągową

Być może tutaj obowiązuje ta sama zasada, co w innych przypadkach. Najważniejsze są lakoniczne linie, brak zbędnych szczegółów i maksymalne korzyści przy minimalnej wymaganej przestrzeni. Oznacza to, że stosowane są wiszące umywalki i toalety, kabiny prysznicowe bez brodzika i oczywiście odpowiednie baterie i systemy prysznicowe. Przy marce KEUCO posiada opatentowaną technologię IXMO, obejmuje tylko jeden otwór w ścianie na baterie lub prysznic i tylko jeden element, który pełni funkcje zarówno zaworu odcinającego, przełącznika dla kilku odbiorców, jak i termostatu. Z zewnątrz wygląda tak schludnie i prosto, jak to tylko możliwe.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: