7 wskazówek dotyczących organizacji przestrzeni w kuchni od profesjonalistów

Czy wiesz, co odróżnia kuchnię profesjonalną od amatorskiej? Wszystkie znajdujące się w nim przedmioty muszą być w gotowości „bojowej”, pod ręką i „zasadniczo”. Rzadko można znaleźć w kuchni w restauracji liczne szafki i niepotrzebne sprzęty.

Wszystko, czego potrzebują szefowie kuchni, jest na wyciągnięcie ręki – patelnie, rondle i garnki wiszą na szynach lub stoją na otwartych półkach. Wykorzystaj każdy centymetr przestrzeni i ciesz się nią.

Wszystkie sprzęty i przybory niezbędne do codziennego użytku – czyli talerze, patelnie, rondle, durszlak, a także wszystkie garnki i szpatułki – pozostają w domenie publicznej. Dzięki temu skrócisz czas wyszukiwania potrzebnych przedmiotów.

Chcesz, aby praca w kuchni była przyjemniejsza? W takim razie potrzebujesz tylko odpornej na zużycie powierzchni roboczej. Niestety, trzeba będzie pożegnać się z drewnianymi blatami, które doskonale wchłaniają płyny i są słabo oczyszczone z brudu. Najlepszym wytrzymałym i higienicznym materiałem, który nie boi się wilgoci i brudu, jest metal. To prawda, że ​​stalowa powierzchnia robocza to kosztowna przyjemność, ale warto. Godną alternatywą jest kamień naturalny lub sztuczny.

Jaki kolor powinna mieć kuchnia?

Chłodny kolor to priorytet w profesjonalnych kuchniach, wszystkie sprzęty AGD wykonane są ze stali nierdzewnej, a w projekcie nie ma nic, co mogłoby odwracać uwagę kucharzy od pracy. Możesz bawić się tym pomysłem i dodać do wnętrza naturalny/sztuczny kamień lub udekorować projekt w kolorze białym lub szarym. Jeśli styl high-tech nie do końca leży w twoim interesie, w razie potrzeby wnętrze można „rozcieńczyć” cieplejszymi materiałami, takimi jak drewno.

Jakiego sprzętu potrzebujesz

Przed zakupem urządzeń i gadżetów ustal, ile jedzenia będziesz gotować. Tempo życia w dużych miastach jest takie, że nie chce się zbyt często chodzić na zakupy. W takim przypadku uratuje Cię duża lodówka z pojemną zamrażarką. A do gotowania wystarczy parowar, płyta z dwoma lub czterema palnikami, kuchenka mikrofalowa i, jeśli pozwala na to miejsce, grill.

Czy lubisz robić rano soki lub koktajle? W takim razie zdecydowanie potrzebujesz blendera i sokowirówki. I oczywiście będziesz potrzebować centrum kawowego, niezależnie od tego, czy pijesz kawę, czy nie. Jeśli twoi przyjaciele kochają kawę, musisz o nich dbać. Nasi redaktorzy polecają bliższe przyjrzenie się kawiarence z nowej kolekcji znanego na całym świecie producenta AGD Sub Zero i Wilk.

READ
10 nawyków, które przybliżają Cię o krok do starości

A jeśli miejsce na to pozwala, fajnie byłoby kupić szafkę na wino. Niezwykle przydatna rzecz, zwłaszcza jeśli lubisz przywozić różne wina z podróży na degustację z przyjaciółmi.

Gdzie wszystko przechowywać

Jeśli chodzi o przechowywanie, zrób listę wszystkich gadżetów i urządzeń, które już masz. Napisz w nim i co zamierzasz kupić w najbliższej przyszłości. Następnie zastanów się, czy to wszystko wymaga spiżarni lub wyspy, która oprócz tego, że jest dobrym miejscem pracy, może również służyć jako bar.

Czy Twoja kuchnia potrzebuje profesjonalnych urządzeń?

Aby kuchnia zmieniła się z amatora w półprofesjonalną, nie wystarczy powiesić patelnie na szynach i zrobić powierzchnię roboczą ze stali. Pierwszą rzeczą, która określi poziom profesjonalizmu kucharza, jest technika, na której będzie gotować.

Konstantin Ivlev, szef kuchni w Wicked Bar & Restoran / D-light:

– Wybór technologii to sprawa czysto indywidualna. Oczywiście możesz wyposażyć swoją kuchnię tak, jakby twój dom był restauracją, ale w zasadzie nie jest to prawdą dla wszystkich. W naszej szkole kulinarnej sprzęt jest podwójny. Ci, którzy do nas przychodzą, na przykład gospodynie domowe, bardzo boją się jakiegoś sprzętu i znacznie wygodniej jest im pracować na klasycznym.

Ponadto profesjonalny sprzęt różni się od klasycznego wymiarami. A wszystko inne, co znajduje się w kuchni naszej restauracji, to także codzienność. Te same podwójne kotły, blendery i tym podobne. Najważniejsze, abyś czuł się komfortowo pracując w kuchni. Czasami zdarza się, że ludzie wyposażają wszystko w gadżety, a wtedy jest im w tym bardzo niewygodnie. Mam w domu blender, wolnowar, ale nie ma dużego miksera – zajmuje dużo miejsca, ale jeśli się pojawi, będę musiała go użyć.

Jeśli mówimy o bardziej ogólnym sprzęcie, nie można nie wspomnieć o jego wyglądzie. Z reguły profesjonalny sprzęt nie jest ukryty – to integralny, a czasem nawet kluczowy mebel. Nasz ekspert opowie Ci więcej o pozostałych funkcjach.

Alexandra Blagova, Sub-Zero i Wolf:

„Profesjonalny sprzęt zazwyczaj wygląda imponująco i ma taki zestaw funkcji i możliwości, że pozwala kucharzowi w pełni pokazać swoje talenty i ugotować dokładnie to, co sobie w głowie wyobrazi. Oznacza to, że sprzęt zbliżony do profesjonalnego ma minimum funkcji automatycznych, ale wiele opcji ustawień „dla siebie” i konkretnego wyniku w przygotowaniu konkretnego dania.

READ
9 sposobów na ograniczenie marnowania żywności

Wszystko powinno być mocne i jasne. Jeśli 180 stopni – to we wszystkich zakamarkach piekarnika, jeśli tryb marnowania – to płomień płyty gazowej jest jak oddychanie i utrzymuje się w tym formacie przez wiele godzin, jeśli w lodówce lub szafce na wino jest ustawiona jakaś temperatura, to tak powinno być cały czas. Ponadto wszelkie etapy przygotowawcze (na przykład podgrzewanie piekarnika) powinny nastąpić tak szybko, jak to możliwe, podobnie jak sam proces gotowania.

Alexandra Blagova, Sub-Zero i Wolf:

– Jeśli mówimy o urządzeniach chłodniczych, to jest to przemyślany system do przechowywania każdego rodzaju żywności, czy to świeżych owoców czy warzyw, ryb czy mięsa, dań gotowych. Taki sprzęt posiada oddzielne systemy chłodzenia lodówki i zamrażarki, specjalne „strefy świeżości” o wysokiej wilgotności, precyzyjną kontrolę i utrzymanie wymaganej temperatury, doskonały system oczyszczania powietrza zapobiegający przedwczesnemu psuciu się produktów.

Szafki na wino powinny być nie tylko piękne, ale przede wszystkim chronić wino przed wszystkimi „wrogami”: nieprawidłową temperaturą i wilgotnością, światłem, wibracjami. Ponadto wina czerwone i białe przechowywane są w różnych temperaturach, co należy wziąć pod uwagę w profesjonalnej szafce na wino. Profesjonalne urządzenia i te znajdujące się w jego pobliżu powinny mieć pojemne kubatury i przestronne powierzchnie robocze, zarówno do gotowania, jak i sprzętu chłodniczego.

Alexandra Blagova, Sub-Zero i Wolf:

„Jeśli mówimy o kuchenkach, powinny one oferować różne opcje metod gotowania, ponieważ różne potrawy wymagają innego podejścia. Na przykład kuchenki i płyty gazowe Wolf są wyposażone nie tylko w dwupoziomowe palniki gazowe, ale także w dodatkowe moduły, takie jak grill na podczerwień i teppan, a także powierzchnię francuską.

Osobno warto zwrócić uwagę na podgrzewacze żywności, czyli szafki termiczne. Sami trafili do urządzeń kuchennych z branży profesjonalnej. Jest to bardzo wygodne urządzenie do podgrzewania potraw lub utrzymywania żądanej temperatury potraw przed przybyciem gości. Można tam również podgrzać ręczniki lub pozostawić ciasto, aby „osiągnęło” pożądany stan.

I oczywiście kaptur. Jest to niezbędna rzecz w kuchni, w której dużo i często gotuje się.

Dzielić:

Oceń ten artykuł:

Podążaj za nami:

Roomble.com, Rumble 2022
Wszelkie prawa zastrzeżone,
Wykorzystanie materiałów z roomble.com (roomble)
bez zgody redakcji serwisu jest zabronione.
Publikacja internetowa Roomble została zarejestrowana w Federalnej Służbie Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Środków Masowego Przekazu (Roskomnadzor) 19 grudnia 2014 r.
Świadectwo rejestracji EL nr FS 77 – 60250
Założyciel: Domdadom Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

READ
10 przydatnych hacków na życie - daj rzeczom nowe życie!

E-mail do komunikacji: info@roomble.com
Tel.: +74993981087
Redaktor naczelny: Gorbaczow F.G.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: