7 ukrytych sekretów makijażu oczu celebrytów

Każda osoba jest z natury wyjątkowa i rodzi się w niepowtarzalnym kształcie. Niektórzy są całkiem zadowoleni ze swojego wyglądu, niektórzy znajdują pewne wady w wyglądzie. Makijaż pomaga korygować niedoskonałości wyglądu, magiczna różdżka dla wielu płci pięknej. Każda z Pań będzie mogła się przemienić, zbliżyć kształt twarzy do ideału, podkreślić godność, wystarczy opanować podstawowe techniki nakładania kosmetyków.

Trzeba tylko pamiętać, że każdy obszar twarzy ma inne cechy. Weźmy jako przykład oczy, ich kształt można łatwo skorygować różnymi technikami nakładania cieni na powiekę. Możesz łatwo zmniejszyć lub powiększyć ich krój, nadać spojrzeniu szczególnej wyrazistości.

Wszelkiego rodzaju techniki nakładania cieni do powiek, przydatne wskazówki, filmy szkoleniowe – nasza recenzja pomoże Ci zrozumieć wszystkie zawiłości makijażu oczu. Zaczynajmy!

Podstawowe zasady makijażu oczu: zasady nakładania cieni i niezbędne składniki

Należy pamiętać o trzech podstawowych składnikach perfekcyjnego makijażu oczu:

 • Tworząc makijaż warto zdecydować się na strefę akcentu. Są tylko dwa – oczy i usta. Jeśli twój wybór ust – oczy mają mniejszy nacisk, jeśli odwrotnie – makijaż oczu jest tak wyraźny, jak to możliwe, a usta są wykonywane techniką nago.
 • Wybierając cienie, należy wyjść z naturalnego odcienia skóry. Na przykład na bladej twarzy fioletowe odcienie wywołają bolesny efekt, a ciemnobrązowe odcienie mogą postarzyć opaloną skórę.
 • Makijaż oczu powinien zawierać co najmniej dwa odcienie, najlepiej trzy. Górna powieka zawsze wyróżnia się w najjaśniejszym odcieniu. Eksperymenty z opcją ciemną mogą pozwolić tylko doświadczonym stylistom na pokazach tematycznych.

Zanim przejdziemy do pytania, jak prawidłowo nakładać cień do powiek, należy zdecydować o niezbędnych składnikach makijażu oczu. Ponownie będziesz potrzebować trzech ważnych elementów:

Podkład pod cień

Jest również nazywany bazą, podkładem. Wielu zaniedbuje to w najlepszym przypadku, używając zwykłej bazy do makijażu. Tymczasem jakość makijażu oczu zależy od bazy. Baza pod cienie, w przeciwieństwie do bazy pod makijaż, ma gęstszą konsystencję. Silikon, który jest częścią jego składu, wypełnia wszystkie najmniejsze fałdy i zmarszczki na skórze, zapobiegając w ten sposób rolowaniu i osypywaniu się cieni. Zadbaj więc o dobrą bazę.

Drugą rzeczą, której potrzebujesz, są pędzle

Do makijażu oczu potrzebny będzie zestaw co najmniej trzech rodzajów pędzli:

 • płaski z długim stosem do nakładania cieni;
 • duży puszysty do cieniowania;
 • cienkie z elastycznym włosiem na eyeliner.
READ
Najpiękniejszy makijaż dla brązowych oczu: 45 nieporównywalnych pomysłów

Wielu będzie się zastanawiać, ale co z aplikatorami, które są umieszczane w pudełkach z cieniami? Są również odpowiednie, ale tylko w ostateczności. Cienie z nimi nakładane są zbyt gęsto i trudno je cieniować aplikatorem.

Po trzecie, same cienie

Wiele opcji cieni:

 1. Kruchy
 2. Kompaktowy
 3. Pieczone
 4. Krem
 5. Naklejki
 6. Ołówki

Będziesz potrzebować co najmniej trzech kolorów cieni do powiek:

 • Baza – wiodący odcień makijażu
 • Jasny kolor. Powinien być nieco jaśniejszy niż baza, tworząc kontrastowy efekt bieli.
 • Marker (pigment rozświetlający lub akcentujący). Konieczne jest, aby był ciemniejszy niż wersja podstawowa.

Ważna uwaga – kolory użytych cieni powinny współgrać ze sobą.

Używanie bazy pod cieniami to niezaprzeczalny punkt. Z kolei pędzle są używane głównie do cieni sypkich i zbitych oraz zapieczonych. Wiele osób ma pytanie – jak aplikować kremowe cienie? Pędzle tutaj nie będą działać. Najlepszą opcją jest nałożenie pigmentu na powieki opuszkami palców. Można użyć aplikatora. Cienie w sztyfcie i kredki do cieni są rysowane bezpośrednio na powiece. Jeśli konsystencja cieni jest dość gęsta, pigment można początkowo przenieść na opuszki palców, a następnie za ich pomocą nałożyć kolor na powieki.

Jak nakładać cień do powiek krok po kroku (zdjęcie)

Tak więc, aby stworzyć wysokiej jakości makijaż oczu, potrzebujesz bazy, cieni i pędzli. Ale o tym, jak pięknie zastosować cienie, powinieneś porozmawiać osobno. Istnieje kilka wariantów makijażu oczu. Rozważ podstawowe techniki nakładania cieni na oczy i zdjęcia dla nich, aby uzyskać większą przejrzystość.

Przed wyborem konkretnej wersji makijażu oczu należy wziąć pod uwagę wszystkie niuanse budowy twarzy, kształtu i kształtu oczu. Nieprawidłowo dobrany makijaż oczu może uwydatnić istniejące niedoskonałości lub zniekształcić rysy twarzy.

Klasyczny makijaż oczu

Ta opcja jest uważana za uniwersalną. Pasuje do absolutnie każdego kształtu i kształtu oczu. A zastosowanie różnych kombinacji cieni pozwoli na stworzenie innego makijażu, od dziennego do wieczorowego.

Technika nakładania cieni na oczy w tym wykonaniu obejmuje następujący schemat:

 1. Kolor główny należy nałożyć na całą ruchomą część powieki górnej.
 2. Obszar pod brwią i wewnętrzny kącik są zabarwione jaśniejszym pigmentem.
 3. Marker nakłada się na załamanie powieki, mniej więcej od jej środka (pigment uwalniający, ciemniejszy niż główny o 1-2 tony). Marker nakłada się wzdłuż konturu rzęskowego brzegu, również zaczynając od środka powieki. Stopniowo unosi się i gęstnieje w miarę zbliżania się do zewnętrznej granicy oka.
 4. Jeśli chcesz stworzyć bardziej zaakcentowany makijaż, możesz użyć 4. bardziej nasyconego koloru, który powinien narysować linię wzrostu rzęs. W wersji wieczorowej dopuszczalne jest podkreślenie dolnej powieki.
 5. Wszystkie obszary połączenia pigmentu są starannie zacienione.
READ
Jak odmłodzić o 15 lat w 1 godzinę: fajny makijaż przeciwstarzeniowy przed i po zdjęciach

Klasyczna technika nakładania cieni jest z natury podstawowa. Pozostałe wariacje makijażu oczu są zbudowane według tego samego schematu, ale z pewnymi odchyleniami i dokonywaniem własnych korekt.

Makijaż oczu w technice „Ptak”.

„Ptak” lub jak to się nazywa „Skrzydła” pomaga poprawić oko: podnieś zewnętrzny róg i optycznie zwiększ rozmiar. Wzór cienia przypomina nieco ptasie skrzydło, stąd nazwa.

Jak malować cienie do powiek w tej wersji? Technika aplikacji jest nieco podobna do klasycznej: ruchoma część powieki jest barwiona głównym pigmentem; jasny obszar znajduje się na brwiach iw zewnętrznych częściach oczu. Tylko w tym przypadku większy nacisk kładzie się na załamanie powieki, a linia wzdłuż rzęskowej krawędzi jest rysowana mocniej. Zewnętrzny róg jest nieco podciągnięty.

Makijaż nadaje się zarówno jako opcja wieczorowa, jak i dzienna, tylko w tym drugim przypadku odcienie pigmentu są jaśniejsze.

Makijaż oczu „Pętla”

Inną nazwą tej techniki jest „Fala”. Idealna opcja dla wąskiego cięcia oczu, a także zainteresuje tych, którzy są zaniepokojeni pytaniem, jak nałożyć cień na zbliżającą się powiekę. Łukowaty akcent pomaga podkreślić powiekę. W tym przykładzie wykonania strefa narożnika zewnętrznego jest dodatkowo podświetlona, ​​tworząc tzw. pętlę lub falę. Zewnętrzna krawędź lekko unosi się i staje się bardziej zaokrąglona. Poza tym wszystko jest takie samo jak w wersji klasycznej.

„Zadymione oczy”

Najpopularniejsza technika cieniowania. Zastanów się, jak w tym przypadku pięknie nałożyć cień do powiek.

W przypadku tej opcji bardzo ważny jest eyeliner z ciemnymi cieniami w pobliżu krawędzi rzęskowej, zarówno górnej, jak i dolnej. Potrzebujesz bardzo grubego, który jest starannie zacieniony. Makijaż wykonuje się zarówno w układzie poziomym (jasne cienie nakłada się na wnętrze oka, a następnie ton staje się ciemniejszy), jak iw układzie pionowym (ciemny pigment nakłada się w pobliżu rzęs, unosząc się do brwi, rozjaśniają się) .

Efekt zamglenia będzie zależał od tego, jak cienie są cieniowane na oczach. Im dokładniejsze cieniowanie, tym efektowniejszy makijaż. I nie zapomnij o tuszu do rzęs, powinno być go dużo.

Ta technika pozwala stworzyć zarówno luksusowy makijaż wieczorowy, jak i wersję nude, jeśli wybierzesz pigment zbliżony do naturalnego odcienia skóry.

READ
5 błędów w urodzie, które postarzają Cię o 10 lat

Makijaż nude, mimo swojej naturalności, wymaga więcej makijażu i więcej czasu. To paradoks, ale „naturalne piękno” wymaga więcej „dekoracji”.

Jak nakładać cienie na oczy za pomocą techniki rozświetlania

Dość rzadka technika. W tej wersji zewnętrzne i wewnętrzne strefy oczu są zamalowane akcentowymi cieniami. Główna część stulecia jest wypełniona kloszem podstawowym. Najjaśniejszym pigmentem jest górna powieka. Ponadto za pomocą rozświetlacza lub jasnych pigmentów na ruchomą powiekę nad źrenicą umieszcza się mały pasemka.

Ta technika jest idealna dla kobiet o głęboko osadzonych oczach, ponieważ optycznie powiększa oko. Ta technika pomoże również skorygować szeroko rozstawione oczy, ponieważ wewnętrzne ciemnienie pomoże ukryć dużą odległość między oczami.

Zasady nakładania cieni w technice „Kocie oko”

Nazwa nie jest przypadkowa. Jeśli dobrze nałożysz cienie, uzyskasz efekt kocich oczu. Ta opcja sprawia, że ​​oczy są bardzo wyraziste, optycznie je zaokrąglają, a jednocześnie rozciągają, sprawiają, że są nieco skośne.

Jak malować oczy cieniami w tej technice? Wszystko jest bardzo proste. Cienie są ułożone w tej samej kolejności, co w wersji klasycznej. Tylko cienie akcentujące podkreślają wewnętrzne i zewnętrzne kąciki oczu. W tym przypadku wewnętrzny róg jest ściągany w dół, a zewnętrzny jest podciągany. Podwodne jest wymagane.

Ta opcja, ze względu na swoją jasność, jest bardziej odpowiednia do makijażu wieczorowego. Biorąc pod uwagę, że oczy są maksymalnie podkreślone, ust nie należy podkreślać, aby nie przeciążać makijażu.

Technika podwójnej strzały

W tej wersji tak naprawdę dwie linie są narysowane cieniami akcentującymi – jedna wzdłuż naturalnego załamania powieki, druga powtarza linię górnych rzęs. Następnie obie linie łączą się w zewnętrznych kącikach oczu. Ta technika pomaga podkreślić oczy i unieść zwisającą powiekę.

Prezentowana wersja bardziej przypomina wieczorową, ale jeśli użyjesz neutralnych odcieni cieni, sprawdzi się również do makijażu dziennego.

Gwiazdy zawsze wyglądają nieskazitelnie, co jest w dużej mierze zasługą ich wizażystów. Zebraliśmy kilka interesujących wskazówek od guru piękna, którzy tworzą gwiazdy zagraniczne i rosyjskie. Uwaga!

Bliżej gwiazd: 10 sekretów znanych wizażystów

1. Wizażystka Kim Kardashian Mario Dedivanović Korektor polecam nałożyć na końcu. „Jeśli zrobisz np. smokey eyes, ciemne cienie na pewno będą kruszyć się pod oczami i przyklejać do korektora, trudno będzie te ślady usunąć” – mówi wizażystka. Dodatkowo podkreśla, że ​​bardzo ważne jest, aby na czas myć pędzle do makijażu. Idealny do tego jest środek do demakijażu twarzy lub szampon dla dzieci.

READ
Trendy w makijażu na jesień 2023: ciekawe i jasne motywy

Nie stosuj samoleczenia! W naszych artykułach zbieramy najnowsze dane naukowe oraz opinie autorytatywnych ekspertów w dziedzinie zdrowia. Ale pamiętaj: tylko lekarz może zdiagnozować i przepisać leczenie.

2. Wizażystka Beyoncé John Barnett Jak prawidłowo nakładać rozświetlacz. Aby uzyskać bardziej naturalny efekt, potrzebne są dwie warstwy. Najpierw rozprowadź płynny rozświetlacz palcem serdecznym, a następnie suchym, ale już pędzlem. „Chodzi o nakładanie warstw, a nie tylko nakładanie jak największej ilości środka” — wyjaśnia John.

3. Tonya Crooks – mistrzyni brwi Megan Fox i inne gwiazdy. Wierzy, że każda brwi może być piękna. „Odrost włosów zajmuje 52 dni, więc chcę, żebyś na chwilę zapomniała o pęsetach. Zamiast tego spróbuj codziennie stymulować mieszki włosowe i nakładać serum na porost włosów” – mówi Tonya.

4. Znana rosyjska wizażystka Елена Кирыгина zaleca nakładanie olejku zamiast rozświetlacza. Wyjaśnia to, mówiąc, że naturalny połysk jest w modzie: skóra powinna być nawilżona, a blask powinien być naturalny. Aby osiągnąć ten efekt, nałóż olejek na wystające części twarzy już na podkład. Ważny punkt: ruchy powinny być lekkie. “Wypchaj” olejek, ledwo dotykając twarzy, aby uniknąć tłustego połysku.

Ojciec piosenkarki Beyoncé nieustannie obrażał jej matkę Tinę Knowles. Wszyscy dookoła wiedzieli o zdradach mężczyzny. W 2009 roku okazało się, że mężczyzna ma na boku dziecko. Tina Knowles złożyła pozew o rozwód, który został sfinalizowany w 2011 roku. Beyoncé oficjalnie ogłosiła, że ​​jej ojciec nie reprezentuje już jej interesów biznesowych i zaprzestał wszelkiej komunikacji z nim.

5. Charlotte Tilbury – słynna brytyjska wizażystka, która maluje całe Hollywood. Pracowała z kultowymi markami, fotografami, modelkami, gwiazdami makijażu na czerwone dywany i światowymi błyszczącymi okładkami. Aby uzyskać efekt sztucznych rzęs, używa kilku tuszy do rzęs: „Zdarza się, że nakładam do pięciu różnych tuszów pod rząd, aby osiągnąć zamierzony efekt. Zaczynam od rozdzielenia, następnie przemalowuję wydłużając, dodaję wolumetryczną intensywność. Możesz więc uzyskać wynik nie gorszy niż ze sztucznych rzęs. I zaleca nakładanie podkładu ruchami napędowymi. „Poprawia krążenie i daje efekt liftingu. Potem twarz promienieje” — mówi Charlotte.

6. R’RёR · R ° R¶RёSЃS ‚ Susie Gerstein podzieliła się swoim osobistym chwytem kosmetycznym: „Uwielbiam tę sztuczkę: nałóż małą czerwoną szminkę na środek ust, na beż. To świetny sposób na przywrócenie ustom życia, ponieważ neutralne beże i brązy mogą sprawić, że twarz będzie wyglądać na pustą”.

READ
Makijaż nude dla brązowych oczu: 15 opcji na nieskazitelny wygląd

7. Deanna Melluso opowiedziała o ciekawej technice przeciwstarzeniowej w makijażu. Wystarczy nałożyć rozświetlacz w wewnętrzne kąciki oczu i rozetrzeć wzdłuż dolnej powieki.

8. makijażystka gwiazd James Vincent zaleca przyjmowanie nie jednego, ale kilku odcieni różu jednocześnie. „Róż i wszystkie odcienie czerwieni są idealne dla jabłek na policzkach. W tym obszarze wyglądają jak najbardziej naturalnie. Nałóż brzoskwinie, koralowce i inne odcienie pomarańczy nieco wyżej – na szczyt kości policzkowych. Tworzą objętość. Kroplę matowego bronzera nanieś na uwydatnione punkty twarzy: grzbiet nosa, kości policzkowe, czoło, podbródek. To tak, jakbyś był trochę opalony.

9 Caitlin Wouters zauważa, że ​​najłatwiejszym sposobem na rozjaśnienie podkładu jest zmieszanie go z kremem na dzień. Dyrektor kreatywny Inglot Cecilia Munch powiedział, jak zagęścić podkład: wystarczy dodać do niego trochę sypkiego pudru.

10. Jak nadać wyrazistości wyglądowi bez oczywistej strzałki? „Jeśli zamalujesz przestrzeń między rzęsami kredką do oczu, zapewni to efekt objętości i doda wyrazistości spojrzeniu. Jednocześnie nikt nie zauważy eyelinera tak wyraźnie, jakbyś nałożył go wzdłuż górnej krawędzi ”, mówi Karolina Dali.

Zdjęcie: Instagram (Sieć społecznościowa jest uznawana za ekstremistyczną i zakazana na terytorium Federacji Rosyjskiej)

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: