7 typów osobowości, których należy unikać!

Jedyne relacje z innymi ludźmi, które są dla nas przydatne, to te, które czynią nas lepszymi. Dlatego musisz umieć wybrać odpowiedni krąg komunikacji.

Ostrzeżenie: Jest 7 typów ludzi, których najlepiej pominąć. Żeby zrobić miejsce dla kogoś dobrego.

1. Królowa skandali

Niektórzy ludzie lubią wywoływać napady złości i skandale bez wyraźnego powodu. Nie idź za nimi. Zachowaj spokój, nie wdawaj się w skandale innych ludzi i nie aranżuj własnych. Im głośniej krzyczy twój przeciwnik, tym bardziej chce wywołać skandal, tym spokojniej i pewniej musisz myśleć i mówić. Nie pozwól, by cię to zraniło.

A jeśli potem ktoś będzie próbował narzucić ci swoją negatywność i niepotrzebne skandale, po prostu odwróć się od niego i idź dalej.

2. Zawsze i wszędzie niezadowolona z Ciebie osoba

Każdy z nas na swojej drodze życiowej spotykał ludzi, którzy nas poniżali, traktowali bez szacunku i generalnie patrzyli na nas z góry bez powodu i powodu. Nie trać czasu na ich zmienianie lub zdobywanie ich aprobaty, a już na pewno nie zniżaj się do nienawiści. Niektórych ludzi po prostu nie da się zadowolić – nie możesz do nich dotrzeć bez względu na to, co robisz. Po prostu zaakceptuj ten fakt.

3. Pesymista, który podcina skrzydła twoim marzeniom

Przestań spotykać się z tymi, którzy wyśmiewają się z twoich marzeń. Ci ludzie obniżają Twój potencjał, powoli, ale pewnie gaszą Twoją wewnętrzną pewność siebie swoimi żrącymi komentarzami i niskimi oczekiwaniami. Po prostu się tym cieszą.

Pamiętaj: Twoje możliwości nie zależą od opinii innych ludzi. Bądź więc optymistą, odrzucaj opinie i ograniczenia innych ludzi i staraj się dostrzec w sobie coś znacznie więcej niż komukolwiek się wydaje.

4. Manipulator

Strzeż się manipulatorów, tych, którzy lubią forsować swoje opinie i ogólnie wszystkich, którzy próbują kontrolować twoje myśli za pomocą swojej negatywności. Rozpoznanie ich jest dość proste: jeśli spojrzysz na nich z zewnątrz, możesz zrozumieć, że często są zbyt skupieni na sobie. Innymi słowy, ludzie wokół nich są częścią ich życia tylko w takim stopniu, w jakim mogą być wykorzystani dla osobistych korzyści. A jeśli nagle będziesz potrzebować ich pomocy w zamian, najprawdopodobniej będą „zbyt zajęci” lub nawet odmówią w postaci zwykłego tekstu.

READ
Wskazówki z 1930 r: Z jakim mężczyzną nie powinieneś się żenić

5. Uparty, który myśli, że powinieneś być kimś innym

Niestety, często członkowie rodziny i starzy przyjaciele po prostu nie widzą, jak bardzo zmieniłeś się i dorosłeś przez lata. Albo mają tendencję do etykietowania cię na podstawie tego, kim kiedyś byłeś, a to jest najbardziej niebezpieczna rzecz. Bardzo łatwo zgodzić się z takimi stwierdzeniami, bo sam pamiętasz, że kiedyś były prawdziwe.

Tylko ty możesz naprawdę wiedzieć, co dzieje się w twojej głowie. Nie masz wpływu na to, co myślą o tobie inni ludzie, ale to, jak sobie z nimi poradzisz, zależy od ciebie. Pozwól im robić z nimi, co chcą, nie musisz w żaden sposób na nie reagować.

6. Wymagający przyjaciel, który nie wybacza błędów

Człowiek honoru to nie ten, kto nigdy nie popełnia błędów, a nie ma ich, ale ten, kto je rozpoznaje i próbuje je naprawić.

Uczymy się na własnych błędach i są one częścią każdego przedsiębiorstwa na dużą skalę. Ale jeśli ktoś odmawia ci pomocy w wyrośnięciu i naprawieniu twoich błędów, jest to naprawdę niewybaczalny błąd z jego strony. Trzymanie się przeszłości, której nie można już naprawić, jest marnowaniem energii, która byłaby przydatna do tworzenia lepszej przyszłości. A jeśli ktoś ciągle osądza cię po twojej przeszłości, przypomina ci o wszystkich popełnionych błędach i odmawia ci ich wybaczenia – dlaczego nie poprawisz trochę swojej przyszłości, zostawiając tę ​​osobę w przeszłości?

7. Wewnętrzny krytyk

Proszę bardzo! Nie spodziewali się? Tak, tak, ten sam bezlitosny krytyk, który siedział w twojej głowie.

Taka krytyka często pociąga za sobą brak szczęścia i ogólne niezadowolenie z siebie – i generalnie wcale tego nie potrzebujesz. Po co krytykować siebie bezlitośnie, zagłębiając się we własne myśli za każde niedociągnięcie? Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to odwaga, by być sobą. Twoja wartość tkwi w tym, kim jesteś, a nie w tym, kim nie jesteś.

A te „niedociągnięcia”, których w sobie poszukujesz – być może są to po prostu cechy Twojej osobowości. W końcu musisz mieć coś niepowtarzalnego i niepowtarzalnego. Różnisz się od innych. Nigdy nie będziesz taki jak oni, a oni nigdy nie będą tobą. I tak jak nie ma dwóch takich samych płatków śniegu, Twoje odciski palców są całkowicie wyjątkowe. Różnisz się od innych – i to jest w porządku. Dlatego przyszedłeś na ten świat, aby powiedzieć mu, kim jesteś i cieszyć się każdą chwilą, w której żyjesz. A kiedy to zaakceptujesz, zdasz sobie sprawę, że nie masz powodu porównywać się z kimkolwiek innym. A twój wewnętrzny krytyk na ogół nie ma nic do krytykowania.

READ
Popularna pisarka Julia Nabokowa o nowym konkursie autorskim i modnych trendach pisarskich

:)

Jeśli podobał Ci się post, podziel się nim ze znajomymi!

Wcześniej czy później zdajemy sobie sprawę, że osoba, z którą się komunikujemy, staje się dla nas nieprzyjemna. Ale sortując powody, nie można znaleźć głównego. I tylko jedno słowo brzmi w mojej głowie: „Bieg!”. Jakoś instynktownie staramy się trzymać taką osobę z daleka. Czemu? Być może doświadczyłeś jednego z tych typów osobowości.

1. Manipulatory

Ci ludzie to specjaliści w dziedzinie manipulacji. Manipulatorzy są dobrzy w identyfikowaniu słabości danej osoby i wiedzą, jaką dźwignię pociągnąć, aby inni zrobili to, co jest dla nich korzystne.

– Jakie są niebezpieczne: Przebywanie z tymi ludźmi negatywnie wpływa na twój system przekonań i poczucie własnej wartości. Znajdują sposoby, aby zmusić cię do robienia rzeczy, których nie chcesz robić, a to niszczy cię jako osobę. Zaczynasz żyć według priorytetów i przekonań tych ludzi, a nie według własnych.

2. Żonkile

Są to ludzie o podwyższonym poczuciu własnej ważności, którzy są przyzwyczajeni do przekonania, że ​​świat kręci się wokół nich. Nie są tak przebiegli jak manipulatorzy, ale też starają się dostosować do siebie otaczających ich ludzi. Zwykle tacy ludzie chcą powiedzieć: „Nie jesteś pępkiem wszechświata!”.

– Jakie są niebezpieczne: Są egocentryczni i skupieni wyłącznie na swoich potrzebach. Twoje zainteresowania są im zupełnie obojętne. Wykorzystują cię, mając całkowitą pewność, że jest to w porządku rzeczy, ponieważ wszyscy wokół są zobowiązani do poświęcenia się dla nich.

24

3. Pesymiści

Ci ludzie nie doceniają dobrych rzeczy w ich życiu. Jeśli powiesz im: „Dzisiaj jest wspaniały słoneczny dzień!”, odpowiedzą, że obiecują deszcz i chłód jutro. Jeśli podzielisz radość, że twoja ulubiona drużyna piłkarska dotarła do finału, od razu usłyszysz odpowiedź: „Ale na pewno przegrają w finale”.

– Jakie są niebezpieczne: Ci ludzie kradną radość otaczającym ich ludziom. Patrzą na świat z negatywnością, którą zarażają wszystkich wokół. Komunikując się z takimi ludźmi, sam zaczynasz widzieć wszystko na szaro.

4. Krytycy

Kiedy widzisz coś tak uroczego i dziwacznego, postrzegają to jako dziwne i nieatrakcyjne. Jeśli uważasz, że ktoś utalentowany i obiecujący, uważa go za głupiego i przeciętnego. Ciągle muszą się z kimś kłócić, wierzą, że ich opinia jest jedyną słuszną, a ci, którzy się z nią nie zgadzają, są uważani za głupców.

READ
12 sposobów na szczęście, których nie należy się wstydzić

– Jakie są niebezpieczne: Próbują przerobić cały świat dla siebie i zacząć od otaczających ich osób. Ci ludzie nie rozumieją, że świat jest interesujący, ponieważ wszyscy ludzie są różni i każdy ma swoje zdanie. Żywią się negatywnymi emocjami, które otrzymują w niekończących się sporach.

5. Zabójcy snów

Za każdym razem, gdy masz pomysły, ci ludzie mówią ci, że nie da się ich wdrożyć. Kiedy próbujesz coś osiągnąć, pociągają cię w dół. Kiedy o czymś marzysz, to oni jako pierwsi dadzą Ci znać, że Twoje marzenia są niemożliwe.

– Jakie są niebezpieczne: Zafiksowali się na tym, co jest teraz, całkowicie zaprzeczając temu, co mogłoby być. Mogą łatwo zniszczyć twój szacunek do siebie i wiarę w siebie. Postęp i samorozwój są możliwe tylko wtedy, gdy człowiek jest gotowy na coś nowego.

6. Obłudnicy

To ludzie, którzy nieustannie oddychają nieszczerością. Kiedy opowiadasz zabawną historię, w odpowiedzi słyszysz z ich strony uprzejmy śmiech, chociaż widzisz, że tak naprawdę nie są zabawni. Mówią ci prosto w twarz, że cię kochają, a za twoimi plecami opowiadają swoim wspólnym znajomym, jakim jesteś głupim i nieprzyjemnym człowiekiem.

– Jakie są niebezpieczne: Relacje z takimi ludźmi są nieszczere i powierzchowne. Kiedy poczujesz potrzebę ich wsparcia, nie będzie ich w pobliżu. Ich ciepły stosunek do ciebie to tylko pozory.

7. Ignorant

Są to ludzie, którzy mają zwyczaj robienia wszystkiego w najbardziej nieodpowiednim momencie i w najbardziej nieodpowiedni sposób. Nie boją się niczego. Często jest to wstyd dla takich ludzi.

– Jakie są niebezpieczne: Ci ludzie nie znają żadnych granic i granic. Nie szanują uczuć innych ludzi i łatwo mogą Cię urazić w każdej chwili. Jeśli masz możliwość uniknięcia z nimi kontaktu, skorzystaj z niej. Życie jest zbyt krótkie, by marnować na nie energię i czas.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: