7 trików do stylizacji oczu brązowym eyelinerem

Pierwszym, najbardziej uniwersalnym, optymalnym do podstawowego makijażu jest eyeliner z wybarwieniem przestrzeni między rzęsami wzdłuż górnej powieki. Tak prosta technika jest odpowiednia w makijażu naturalnym, a także przy tworzeniu bardziej złożonego wieczorowego looku.

Eyeliner z ołówkiem jest bardzo prosty:

 • podważamy ołówek – tylko cienki wkład pozwoli Ci stworzyć zgrabną linię i wypracować przestrzeń między rzęskami z wysoką jakością;
 • w celu dokładnego zabarwienia można lekko pociągnąć zewnętrzny kącik oka w kierunku skroni;
 • trzymając ołówek prostopadle do powieki, pomaluj tylko linię wzrostu rzęs, nie pozostawiając nad nią skóry ani błony śluzowej, przesuwaj się od zewnętrznej krawędzi w kierunku wewnętrznego kącika do środka oka;
 • kiedy kontur zostanie ukończony do połowy wieku, zaczynamy malować linię od wewnętrznego narożnika do środka i warto cofnąć się od narożnika 3-5 mm;
 • grubość linii w narożniku zewnętrznym może być nieco większa, bliżej narożnika wewnętrznego rysunek powinien być jak najcieńszy;
 • na koniec musisz lekko narysować linię na zewnątrz powieki, aby unieść zewnętrzne kąciki oczu, w tym celu umieszczając ołówek wzdłuż powieki, musisz narysować „ogon” strzałki lekkim ruchem , krótkie, miękkie, zanikające.

Jeśli chcesz narysować grubszą strzałę, pojawia się pytanie: co jest lepsze – ołówek czy eyeliner? Oba narzędzia są niezbędne: płynna kredka jest optymalna dla graficznego eyelinera Diora, a bardziej miękka kredka jest niezastąpiona do makijażu dziennego.

Różnica między makijażem wieczorowym a ślubnym, ich koszt

Makijaż ślubny przeznaczony jest do kilku funkcji jednocześnie. Wizerunek panny młodej musi być odporny na łzy, pocałunki, śmiech, długie tańce, pogodę, fotografię.

Wielozadaniowość przejawia się również w połączeniu kilku rodzajów makijażu jednocześnie: dziennego, wieczorowego, fotomakijażu.

Wizażystka tworzy delikatny, a jednocześnie jasny obraz, który utrzymuje się przez całe wakacje i świetnie prezentuje się na zdjęciach i filmach. Koniecznie wykonaj makijaż próbny na kilka dni przed ślubem, aby wybrać idealną opcję. Jego cena jest zazwyczaj równa wieczorowej stylizacji.

Parametry składające się na cenę makijażu Panny Młodej:

 • potrzeba wizyty wizażysty;
 • złożoność pożądanego obrazu;
 • próba makijażu.

Koszt zależy od preferencji klienta.

Cieniowanie eyelinerem

Istotą cieniowania jest zmiękczenie granic, osłabienie intensywności konturu lub strzałki, sprawienie, aby przejścia tonalne były jak najbardziej miękkie, gładkie i naturalne. Mieszanie można wykonać miękkim, wąskim pędzlem, cienką stożkową gąbką lub w niektórych przypadkach bezpośrednio palcami. Aby uzyskać dokładnie idealnie cieniowaną, a nie rozmazaną linię z przerwami, wszystkie ruchy należy wykonywać bardzo delikatnie. Skóra praktycznie nie rozciąga się podczas cieniowania. Jeśli chodzi o łatwość rozmycia konturów, najlepszym eyelinerem jest krem ​​lub żel, jak NYX Professional Makeup Tres Jolie Gel Pencil Eye Liner, stworzony specjalnie dla eyelinera.

READ
Jaki cień do powiek pasuje do twojego koloru oczu

Zdjęcie jasnego makijażu wieczorowego

Te przykładowe makijaże wieczorowe pomogą Ci się zainspirować i stworzyć niepowtarzalny look.

Makijaż wieczorowy występuje w najbardziej nietypowych odmianach. Teraz, znając jego główne zasady, możesz wybrać swój niepowtarzalny wizerunek.

Kredka do oczu krok po kroku

Aby uzyskać kreskę między rzęsami lub bardziej wyrazisty styl retro, najlepiej wybrać ciemną kredkę, najlepiej klasyczną czarną, taką jak kredka do oczu NYX Professional Makeup Slim Eye Pencil lub długotrwała kredka Slide On Pencil. Przy barwieniu linii rzęs i górnej powieki tak intensywny odcień dobrze prezentuje się nawet na „zimnych” blondach i pozwala wymodelować rzęsy jasnym czarnym tuszem. Schemat podstawowego makijażu oczu czarną kredką jest bardzo prosty:

 • Na górną powiekę nakładamy podkład, pudrowymi lub jasnymi cieniami kruszącymi dopasowującymi się do kolorytu skóry, opracowujemy nieruchomą powiekę. Jest to konieczne, aby łatwiej i dokładniej usunąć odcisk ołówka, który często pojawia się po cieniowaniu.
 • Rysujemy standardową strzałkę międzyrzęskową. Można go cieniować, aby uzyskać najbardziej naturalny wygląd lub odwrotnie, uczynić go bardziej graficznym, stopniowo zwiększając grubość od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Aby wizualnie powiększyć oczy, wykonujemy podstawowe pociągnięcie konturu ołówkiem wzdłuż dolnej powieki do jej środka, zgodnie z powyższymi instrukcjami.
 • Wykonujemy podstawową aplikację cieni: przyciemniamy zewnętrzny kącik górnej powieki i załamanie, rozjaśniamy ruchomą powiekę bez malowania eyelinera, cieniujemy przejścia cieni – to poprawi kształt oczu i podkreśli ich kształt.
 • Pod brwi nakładamy rozświetlacz lub lekkie cienie, pracujemy nimi również nad wewnętrznym kącikiem oka.
 • Rzęsy malujemy czarnym tuszem do rzęs.

Jeśli w makijażu potrzebujesz skupić się na oczach, warto wzmocnić ich ukojenie poprzez przyciemnienie załamania powieki i zewnętrznego kącika oraz aktywne światło rozjaśnienia na ruchomej powiece. Jeśli nacisk kładziony jest na usta, uzupełnij makijaż różem i szminką.

Makijaż wieczorowy w zależności od typu twarzy

Tworząc makijaż na oczy, upewnij się, że jest on w harmonii z ogólnym wizerunkiem. Aby to zrobić, musisz znać swój typ twarzy, jej zalety i wady, prawidłową aplikację kosmetyków w zależności od rodzaju.

Kształty twarzy są następujące:

 • Owalny. Prawie idealny typ twarzy, nie wymaga wielu manipulacji. Podkreśl kości policzkowe bronzerem lub w ogóle nie konturuj. Makijaż z tą formą zależy tylko od Twoich upodobań lub wyobraźni.
 • Round. Makijaż wieczorowy najlepiej wygląda na takich twarzach, ponieważ do korekty konieczne jest skupienie się na elementach graficznych. To są oczy i usta. Gładkie strzałki bez cieniowania i matowe koralowe usta sprawią, że nie będziesz się mógł oprzeć na każdym wydarzeniu.
 • Kwadrat. W przypadku tego typu głównym zadaniem jest zwężenie twarzy. Graficzne strzałki są dla Ciebie przeciwwskazane, ale smokey ice i jaskrawoczerwony kolor ust będą wyglądać świetnie. Keira Knightley, właścicielka naprawdę szerokiej, kwadratowej twarzy, rzadko pojawia się na czerwonym dywanie bez „zadymionego” makijażu we wszystkich jego odmianach.
 • Trójkątne (serce). Przy takiej twarzy konieczne jest zrównoważenie trójkątnego podbródka i masywnego czoła za pomocą konturowania. Bazą wieczorowego makijażu dla Ciebie są usta w kolorze ciemnego wina i wyraźne krótkie strzałki w kolorze czarnym (dla brązowych oczu) lub grafitowym (dla zielonych i niebieskich oczu).
 • Rozciągnięty. Właściciele tego typu muszą również wizualnie zmniejszyć czoło i zaokrąglić podbródek. Półcieniste strzałki i ciemne cieliste kolory ust nadają się jako makijaż.
READ
30 oszałamiających pomysłów na makijaż dla dziewczyn o brązowych oczach

Prawidłowe rzeźbienie dla każdego kształtu twarzy pokazano na rysunku.

Makijaż z brązowym eyelinerem

W przypadku eyelinera z brązowym ołówkiem możesz użyć dowolnej z powyższych technik. Aby oczy były bardziej wyraziste i unikały zbędnych kontrastów i ostrości, musisz zrobić klasyczną strzałkę między rzęsami i narysować linię wzdłuż jej górnej granicy brązowym ołówkiem, zwiększając jej grubość do zewnętrznego kącika. Następnie za pomocą wacika, aplikatora z pędzelkiem lub gąbką cieniujemy taką podwójną strzałkę podłużnymi miękkimi ruchami. Przejście od koloru brązowego do koloru skóry jest bardzo łatwe – łatwiejsze niż wtapianie czarnego konturu. Strzałka okaże się jednocześnie średnio intensywna – idealna do naturalnego makijażu.

Nie tylko czarny

Jak prawidłowo i pięknie uzupełnić oczy ołówkiem - zalecenia etapami

Klasycznym kolorem do rysowania konturu oczu jest oczywiście czarny. Możesz i powinieneś jednak odejść od klasyki. Zwróć uwagę na ołówki w innych kolorach, na których wybór wpływa kolor włosów i oczu.

Jak prawidłowo i pięknie uzupełnić oczy ołówkiem - zalecenia etapami

Na przykład prawie wszystkie kolory są odpowiednie dla właścicieli szarych oczu, brązu i szarości dla niebieskookich, miedzianych, brązowych, brązowych dla zielonookich. Blondynki mogą używać jaśniejszych odcieni. Ciemnofioletowe, śliwkowe, brązowe kolory są odpowiednie dla brunetek. Rudowłosy – zielony, brązowy, czerwono-brązowy, złoty.

Makijaż z białym eyelinerem

Eyeliner z białą kredką wykonuje się zwykle w dwóch przypadkach – w celu powiększenia oczu lub umieszczenia akcentów. W obu wersjach pomocniczym będzie jasny, intensywny odcień, zarówno matowy, jak i połyskliwy. Aby uzyskać efekt otwartego spojrzenia, musisz uzupełnić strzałkę między rzęsami i podstawowy makijaż cieniami o białym konturze wzdłuż błony śluzowej dolnej powieki. Najwygodniej jest to wykonać miękkim kajalem. Biały ołówek jest również wygodny do podkreślenia wewnętrznych rogów, najważniejsze jest delikatne zacienienie linii. Może być również używany do podkreślenia dolnej linii brwi, aby wizualnie ją unieść. W wieczorowym makijażu z podwójnymi orientalnymi strzałkami można wykonać intensywne pociągnięcie od zewnętrznego kącika oka w kierunku skroni, zgrabnie pomiędzy „ogonkami” strzałek.

Kosmetyki do makijażu wieczorowego

Oto lista pomocników produktów:

 • Podkład na powieki. Zapobiega rolowaniu się cieni i sprawia, że ​​są bardziej nasycone.
 • Palety cieni. Do makijażu wieczorowego wybierz albo specjalistyczne palety na 9 kolorów, które będą jasne i nasycone, albo duże, które z łatwością stworzą zarówno delikatny codzienny makijaż, jak i odważny zielony smokey ice.
 • Kredki do oczu. Teraz w branży kosmetycznej ołówki kayala są u szczytu popularności. Z ich pomocą spojrzenie staje się bardziej wyraziste, a różnorodność palety pozwala na stworzenie niemal każdego makijażu.
 • Tusz do rzęs Może być stosowany zarówno do rzęs naturalnych, jak i przedłużanych. W pierwszym przypadku należy wybrać produkt bez olejków w składzie, które mogą zniszczyć klej, natomiast w drugim jest wiele opcji. Często do makijażu używa się kilku tuszów jednocześnie.
 • Kredka do oczu. Może być płynny, w postaci markera lub w postaci cieni. Wybór zależy od tego, jak wygodniej jest tworzyć strzały. Profesjonalni wizażyści najpierw rysują kontur cieniami, a następnie malują go markerem lub płynnym eyelinerem.
 • Cekiny. Nie każda paleta cieni ma duży wybór musujących cieni, które łatwo rekompensują brokaty, prezentowane na rynku w całej swojej musującej odmianie.

Kolejnym ważnym elementem są pędzle. Aby makijaż oczu był wysokiej jakości i podobny do kursów mistrzowskich, które zobaczysz w następnej kolejności, koniecznie kup wysokiej jakości pędzle do nakładania i mieszania cieni.

Pierzaste strzały

Dla dziewczyn, które uwielbiają zadymiony makijaż, istnieje ciekawa alternatywa w postaci pierzastych strzał. Takie strzałki rysuje się w zwykły sposób ołówkiem, ale na ostatnim etapie za pomocą aplikatora jego ogon jest zacieniony.

READ
Delikatny makijaż: 10 oszałamiających zdjęć na każdy dzień

Możesz narysować ciemne cienie nad samą strzałką i trochę ją przyciemnić ołówkiem. Aby uzyskać jaśniejszy kontrast, musisz zastosować matowe beżowe cienie na ruchomej powiece.

Aby uzyskać większy efekt zadymionego narożnika, możesz podświetlić ogon opierzonej strzały w ciemnym odcieniu cieni.

logotyp do makijażu

W przypadku brązowego ołówka najważniejsze jest dobranie odpowiedniego koloru. Najbardziej udaną opcją są zimne odcienie: te, które podczas cieniowania „wychodzą” na szaro, a nie na cegłę. W obecności aktywnego czerwonego pigmentu brązowy eyeliner może nadać zmęczony i nieco chorowity wygląd.

W zależności od faktury ołówka może być używany do różnych celów. Dzięki temu twarda kredka lepiej się trzyma, dzięki czemu idealnie nadaje się do delikatnej korekty kształtu oka.

Aby uzyskać efekt kocich oczu, narysuj kreskę od środka górnej powieki do zewnętrznej krawędzi. Następnie podkreśl wewnętrzny kącik, kontynuując linię wzrostu dolnych rzęs. W ten sposób uniesiesz zewnętrzny kącik i nieco obniżysz wewnętrzny, co nada oczom bardzo „koci” kształt. Jeśli zrobisz to samo czarnym ołówkiem, korekta będzie zbyt oczywista i „ciężka”. Czarny kolor może być przydatny do wzmocnienia efektu: górną powiekę narysuj czarnym eyelinerem tak, aby strzałka znalazła się nad linią narysowaną brązową kredką.

Miękki brązowy ołówek idealnie nadaje się do blendowania:

 • Narysuj strzałkę o pożądanym kształcie, odczekaj kilka sekund i rozetrzyj jej brzegi specjalnym aplikatorem lub pędzelkiem, aby uzyskać modny efekt dymu.
 • Aby uzyskać szybkie przydymione oko, kreskuj ruchomą pokrywkę i od razu zmiksuj. Ta sama technika może być użyta do przyciemnienia tylko zewnętrznego kącika oka: narysuj linię w górę od zewnętrznego kącika oka, jakbyś rysował ogon strzały, dodaj jeszcze jedną lub dwie równoległe linie, przesuwając się w kierunku środek powieki. Następnie narysuj kilka prostopadłych linii i wymieszaj.
 • Pierzasty ołówek może być doskonałą bazą do ciemnych cieni. Jednocześnie brąz, w przeciwieństwie do czerni, nie zniekształci ich odcienia, a jedynie zwiększy intensywność.

Podobnie jak wiele innych produktów kosmetycznych, brązowy eyeliner może być używany więcej niż jest to jego przeznaczenie.

Jeśli nie masz odpowiedniego odcienia rzeźbiarza, przeciągnij chłodnym brązowym ołówkiem na nadgarstek, zmieszaj go, a następnie nałóż niewielką ilość na palec serdeczny, aby podkreślić kości policzkowe i nos.

READ
Kolory i tekstury cieni, które sprawiają, że wyglądasz staro

Jeśli kredka okazała się zbyt twarda, a jej używanie nie jest zbyt wygodne dla oczu, idealnie nada się do dorysowania brakujących włosków na brwiach. Wystarczy dobrze go wyostrzyć i pociągnięciami wypełnić brew.

L

L’Oreal Paris Eye Pencil Paradise – Le Khol Naturel, Odcień 102, Coffee Istanbul, Trwały, 4 g

Kredka do oczu L

Zasubskrybowany prezent czeka na Ciebie!

Spotkaj się w Przyjaciół!

Spotkaj się w Przyjaciół!

Spotkaj się w Przyjaciół!

Spotkaj się w Przyjaciół!

Nie według zasad: 10 produktów, które świetnie sprawdzają się do innych celów Zaoszczędzą zarówno pieniądze, jak i miejsce w kosmetyczce

Warto wiedzieć: krótka historia kosmetyków dekoracyjnych Czy zastanawialiście się kiedyś, komu podziękować za wynalezienie szminki, tuszu do rzęs i pudru? Opowiadamy, jak pojawiły się pierwsze kosmetyki

Czy mogę używać przeterminowanych kosmetyków? Sytuacja znana wielu: produkt w słoiku właśnie zaczął być używany, a data ważności już minęła. Wyrzucić czy dalej używać?

5 mitów na temat zagrożeń związanych z podkładem Nawet w 2022 roku wiele osób nadal wierzy, że podkład zatyka pory i psuje skórę. Omówienie najbardziej uporczywych nieporozumień

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: