7 trądzikowych błędów, które popełnia każda kobieta

Wbrew powszechnemu przekonaniu, trądzik to nie tylko problem nastolatków. Chociaż w młodym wieku występowanie trądzik znacznie częściej na twarzy. Jeśli jesteś już osobą dorosłą, dojrzałą, możliwe, że taki problem może Ci się przydarzyć. Przyczyną ich pojawienia się są te same zatkane pory, stres i zaburzenia hormonalne.

Jeśli masz do czynienia trądzik, to zanim przystąpisz do samoleczenia, skonsultuj się ze specjalistami, a mianowicie: kosmetologiem, dermatologiem, a nawet gastroenterolog. Jeśli nie jesteś gotowy do pracy do lekarza i postanowili rozwiązać problem na swój własny sposób, a następnie uniknąć następujących typowych błędów w leczeniu węgorze.

1. Nadmierne mycie lub szczotkowanie

Wiele osób z zatkanymi porami i zaskórniki Uważają, że ciągłe mycie twarzy pomaga uporać się z problemem. Ale może to powodować podrażnienie skóry, w wyniku czego trudniej będzie zastosować inne środki. trądzik. Nie używaj peelingów, które mogą powodować więcej stanów zapalnych, i nie kupuj środków czyszczących, które usuwają naturalne olejki z twarzy.

Pomiń peelingi i pieniące się mydła i zamiast tego używaj delikatnego środka czyszczącego rano i wieczorem.

2. Wyskakiwanie pryszczów

Jak wielka jest pokusa, by wycisnąć ten nieszczęsny pryszcz, który psuje cały twój piękny wizerunek, ale kategorycznie nie zaleca się tego. Może to prowadzić do podrażnień, blizn, a także zwiększa ryzyko infekcji rany. Krosty i grudki z trądzik mogą wnikać w głąb skóry, a ich ściskanie może powodować długotrwałe i trwałe zaczerwienienie depresja skóra. Najlepszym sposobem na pozbycie się tego „piękna” na twarzy jest pozostawienie go do samoistnego zagojenia się, ale jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, przyłóż do niego ciepły kompres.

3. Unikanie wilgoci

Skóra skłonna do trądzik, może być sucha, zwłaszcza jeśli do jej leczenia stosuje się retinoidy. Wydawałoby się, że nawilżanie i tak już tłustej skóry nie ma sensu i może pogorszyć jej wygląd trądzik. Użyj „nie zatyka porów” kremu nawilżającego, aby zachować zdrową skórę podczas zabiegu trądzik. Produkty niekomedogenne nie zatykają porów.

4. Przestań używać kremów przeciwsłonecznych

Częsty błąd w leczeniu skóry problematycznej. Przede wszystkim skóra każdej osoby powinna być chroniona przed światłem słonecznym. Podczas gdy niektóre środki zaradcze i leki na węgorze może spowodować oparzenia skóry.

Oprócz niekomedogennych środków nawilżających do twarzy istnieją filtry przeciwsłoneczne tego samego rodzaju. Producenci oferują kremy do różnych typów cery, w tym do cery skłonnej do przetłuszczania się trądzik. Dlatego nie krępuj się używać filtrów przeciwsłonecznych, pozwoli to uniknąć innych problemów i ochroni skórę przed promieniami ultrafioletowymi.

5. Ignorowanie łupieżu

Wszystko w naszym ciele jest ze sobą połączone. Często przyczyną jest łupież węgorze. Dlatego konieczna jest pielęgnacja skóry głowy. Używaj szamponów przeciwłupieżowych zawierających cynk i kwas salicylowy, aby uporać się z łupieżem i wypryskami skórnymi.

6. Przedwczesne zakończenie leczenia

Chciałbym, żeby wynik wykorzystanych środków przyszedł jak najszybciej. Jednak wynik leczenia trądzik nie przychodzi w jeden dzień. Poprawa sytuacji w domu trwa od 1 do 2 miesięcy. Później, gdy cera się rozjaśnia, eksperci zalecają kontynuowanie tej rutyny jako środka zapobiegawczego. węgorze w przyszłości.

READ
Prognozy najsilniejszych psychików na 2023 rok

Pamiętaj, że pielęgnacja skóry wymaga kompleksowego podejścia, od znalezienia przyczyny problemu po odpowiednie leczenie. Unikaj prostych błędów, a Twoja skóra zabłyśnie świeżością i pięknem!

Niektóre kobiety mogą tylko pomarzyć o czystej i promiennej skórze. Począwszy od okresu dojrzewania na twarzy tworzą się liczne trądziki, które wymagają szczególnej uwagi i pilnego działania.

Jakie błędy w pielęgnacji skóry utrudniają pozbycie się trądziku i co zrobić, aby problem został ostatecznie rozwiązany? Informuje MedAboutMe.

Trochę o zdrowiu skóry: dlaczego występuje trądzik

Trochę o zdrowiu skóry: dlaczego występuje trądzik

Bezstronne statystyki pokazują, że około 20% osób cierpiących na trądzik to osoby dorosłe. Istnieje wiele powodów, dla których trądzik pozostaje na twarzy po okresie dojrzewania. To podwyższony poziom męskich hormonów (androgenów), brak równowagi w funkcjonowaniu tarczycy, niezbilansowana dieta, stres i napięcie nerwowe, niewłaściwa pielęgnacja kosmetyczna.

Aby poznać prawdziwą przyczynę, kobieta musi przejść pełne badanie lekarskie – odwiedź endokrynologa, dermatologa, ginekologa i kosmetologa. Ważne jest, aby zrobić to jak najwcześniej, ponieważ z biegiem lat proces regeneracji skóry ulega spowolnieniu. A jeśli w młodości po trądziku pozostawiono małe, ledwo widoczne blizny, to w wieku dorosłym mogą również prowadzić do zauważalnych blizn.

Sytuację pogarsza fakt, że procesy zapalne osłabiają odporność skóry. Teraz trudniej jest jej oprzeć się agresywnym czynnikom środowiskowym, wcześniej tworzą się na niej zmarszczki i plamy starcze. Czy można to zmienić? Oczywiście!

Terminowa terapia lekowa zalecona przez lekarza pomoże uporać się z problemem, a wysokiej jakości pielęgnacja domowa przyspieszy proces odbudowy skóry i utrwali osiągnięte rezultaty na wiele lat.

Według statystyk 85% światowej populacji cierpiało na trądzik w różnych okresach swojego życia. Ale mieszkańcy Papui Nowej Gwinei nigdy nie mają problemów ze skórą. Naukowcy przypisują to zjawisko swojej diecie. W diecie wyspiarzy brakuje rafinowanego cukru i przetworzonej żywności.

Błędy, które kobiety popełniają w walce z wysypką

Zastanówmy się, co uniemożliwia osiągnięcie idealnego rezultatu!

Błąd 1: Kierowanie na wypryski

Błąd 1: Kierowanie na wypryski

Kiedy pojawia się nowy pryszcz, kobieta ma naturalną chęć go „spalić”, tak aby raczej się ukrywał i nie „drażnił oczu”. Ale niewiele osób bierze pod uwagę, że na powierzchni ludzkiej skóry znajdują się dziesiątki tysięcy porów, z których każdy może stać się „schronieniem” dla bakterii i brudu, co w efekcie doprowadzi do nowych wysypek. Dlatego nie ma sensu walczyć z trądzikiem punktowo. Chorobę trzeba leczyć kompleksowo – od zewnątrz i od wewnątrz.

Błąd 2: Sporadyczne nakładanie makijażu

Wiele marek rynku masowego i marek farmaceutycznych produkuje całe linie produktów przeznaczonych dla skóry problematycznej. Uwzględniają możliwe reakcje alergiczne i nadwrażliwość skóry, a także zawierają substancje aktywne, które nie tylko zwalczają istniejące wysypki, ale także działają na przyszłość.

READ
Prognozy Juna na 2023

Tak więc kwas salicylowy sprawdził się doskonale w składzie kosmetyków. Daje wyraźne działanie przeciwzapalne, minimalizuje podrażnienia skóry i zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się nowych wysypek. Kwas azelainowy, który jest przepisywany w kursach lub zalecany do codziennego stosowania, również ma udowodnioną skuteczność.

Błąd 3: Używanie chusteczek do demakijażu

Co zdrowa skóra może z łatwością przetrwać, problematyczna skóra z pewnością odbierze to osobiście. Używanie chusteczek do demakijażu zamiast mycia jest obarczone pojawieniem się nowych wysypek.

Po pierwsze, chusteczki w przeciwieństwie do wody nie usuwają wszystkich zanieczyszczeń z powierzchni skóry, co może prowadzić do zatykania porów. Po drugie, po ich zastosowaniu na skórze mogą pozostać ślady środków myjących, podczas gdy przy stosowaniu kosmetyków z surfaktantami (surfaktantami) te ostatnie są całkowicie zmywane wodą. Skóra staje się idealnie czysta. Wybór jest oczywisty!

Błąd 4: Postaw na „mocny” filtr przeciwsłoneczny

Błąd 4: Postaw na „mocny” filtr przeciwsłoneczny

Wysokiej jakości krem ​​przeciwsłoneczny powinien znajdować się w kosmetyczce każdej kobiety z trądzikiem. Zapobiegnie pojawianiu się pigmentacji i spowolni proces starzenia się skóry. Jednak w przypadku skóry problematycznej lepiej używać produktów o lekkiej konsystencji – balsamów i mleczek, kremów do powietrza i fluidów. Kosmetyki „ciężkie” zawierają substancje, które mogą prowadzić do zatkania porów i pojawienia się nowych wysypek.

dr Karen Hammerman, Dermatolog radzi szukać produktów z napisem „nie zatyka porów” i bezolejowych.

Podczas leczenia trądziku nie trzeba rezygnować z makijażu. Jednak stosowanie produktów dekoracyjnych należy uzgodnić z lekarzem.

Błąd 5: Intensywne oczyszczanie skóry

Widząc nowe rozprzestrzenianie się trądziku, płeć piękna czasami ucieka się do ekstremalnych środków – codziennego stosowania peelingów i peelingów. W ostatecznym rozrachunku prowadzi to do zaostrzenia problemu – wielokrotne wypryski zlewają się w jedno opuchnięte miejsce, skóra staje się jeszcze bardziej sucha i reaktywna.

Kosmetolodzy radzą w przypadku trądziku porzucić peelingi i grube gommages, zastępując je produktami złuszczającymi na bazie kwasów owocowych. Dawkowanie tego ostatniego, a także częstotliwość stosowania, powinien ustalić kosmetolog podczas wizyty wewnętrznej.

Błąd 6: Niezdrowe środowisko snu

Według naukowców około XNUMX/XNUMX naszego życia spędzamy we śnie. A od dobrego nocnego odpoczynku zależy nasz nastrój i dobre samopoczucie. Ale nie jest tajemnicą, że chroniczny stres negatywnie wpływa na stan skóry! Ale źle przemyślana organizacja snu może obiecać inne problemy.

Tak więc, jeśli kobieta rzadko zmienia pościel, gromadzą się na niej bakterie, które w kontakcie ze skórą wywołują pojawienie się nowych wysypek. Jeśli masz skłonność do trądziku, pościel powinna być zmieniana przynajmniej raz w tygodniu, a poszewki na poduszki co drugi dzień.

Błąd 7: Nieprawidłowe wyskakiwanie pryszczy

Błąd 7: Nieprawidłowe wyskakiwanie pryszczy

Ręczne sprzątanie w domu jest zawsze obarczone niebezpieczeństwem. Bez szkolenia i odpowiednich umiejętności niewielu osobom udaje się prawidłowo usunąć zaskórniki. Jeśli nie zostanie to wykonane profesjonalnie, mogą pojawić się nowe ogniska zapalne, blizny i infekcje. Dlatego w domu lepiej nie eksperymentować, ale zaufać doświadczonemu kosmetologowi.

Błąd 8: Korzystanie z life hacków z sieci

Sieci społecznościowe są pełne hacków na życie, które w krótkim czasie powinny uratować twarz przed licznymi wysypkami. Problem polega jednak na tym, że jednorazowo mogą nadal “pracować”, a przy ciągłym użyciu pociągną za sobą całą kupę smutnych konsekwencji.

READ
Tajne frazy, za którymi szaleją znaki zodiaku

Tak więc przy stosowaniu alkoholu lub pasty do zębów do „wysuszenia” trądziku może wystąpić reakcja alergiczna i podrażnienie, skóra stanie się jeszcze bardziej sucha, a przez to bardziej podatna na zewnętrzne negatywne czynniki. Zamiast korzystać z ludowych receptur, zaufaj „złotemu standardowi” kosmetologii – produktom z kwasem salicylowym i nadtlenkiem benzoilu.

Błąd 9: Niewłaściwe odżywianie

Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele przyczyn trądziku, a jedną z nich jest niedożywienie. Trądzik może zaostrzyć spożywanie słodkich i bogatych w skrobię pokarmów, jeśli zastępują one główne posiłki.

Po spożyciu organizm wytwarza insulinę, która z kolei wpływa na hormon testosteron, który stymuluje produkcję sebum na powierzchni skóry. Jeśli gruczoły łojowe działają w trybie rozszerzonym, mało prawdopodobne jest uniknięcie trądziku. Tak więc każda kobieta musi ustalić priorytet: co jest dla niej ważniejsze – zdrowa skóra czy słodycze?

Badania pokazują, że prawidłowy stosunek kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 w diecie pomaga zmniejszyć stany zapalne w organizmie, a co za tym idzie poprawić stan skóry trądzikowej.

Błąd 10: Ignorowanie potrzeb skóry

Błąd 10: Ignorowanie potrzeb skóry

Ostatnim częstym błędem w pielęgnacji skóry trądzikowej, który może powodować nowe wypryski, jest brak nawilżenia.

Skóra każdego rodzaju musi otrzymać „życiodajny oddech wilgoci”, dlatego należy ją nawilżać co najmniej 1 raz dziennie. Jeśli odpowiedzialnie podejdziesz do tego procesu, stan skóry stanie się zauważalnie lepszy.

Bądź zdrowy, zadbaj o swoją skórę!

Pojawienie się trądziku lub wyprysków to rodzaj wrażliwości skóry na czynniki agresywne, czyli jeden z parametrów określających typ cery. Niektórzy mają spokojną skórę, inni mają czerwone plamy, inni mają egzemę.

Trądzik pojawia się ze względu na to, że sebum jest zbyt lepkie i gęste (indywidualna cecha organizmu) nie może przejść przez cienkie kanaliki, zatyka je. Na powierzchni skóry, na skutek nadmiernego wydzielania wydzieliny skórnej, zmienia się równowaga kwasowo-zasadowa i zaczynają się namnażać chorobotwórcze drobnoustroje, takie jak paciorkowce.

Paciorkowce wnikają do gruczołów i powodują stan zapalny – pojawia się trądzik.

Kosmetyczka może znacząco poprawić stan skóry poprzez:

– dobór kosmetyków przywracających równowagę kwasowo-zasadową skóry i zapobiegających rozmnażaniu się drobnoustrojów na jej powierzchni.

— wykonać zestaw zabiegów regenerujących skórę (trądzikowi towarzyszy pojawienie się mikroblizn i przebarwień) — mogą to być peelingi, polerowanie, mezoterapia, terapia ozonem.

– wybierz dietę, bo odpowiednia żywność to połowa sukcesu. Z trądzikiem usuwamy szybkie węglowodany, skrobię, słodkie owoce i warzywa, konserwanty, przyprawy.

– szkolenie z prawidłowej pielęgnacji twarzy. Tak, co dziwne, wiele osób nie wie, jak prawidłowo oczyścić skórę, używać niektórych produktów kosmetycznych, a często po prostu nakładać na skórę wszystko, co ma, nawet nie myśląc o tym, jak te produkty wchodzą ze sobą w interakcje.

READ
Jak rozpoznać w sobie syndrom Baby Jagi - główny problem współczesnych kobiet

Bądź nieodparta i odpowiednio zadbaj o swoją twarz i ciało!

Zhanna Vladimirovna Blagochevskaya, kosmetolog, iniektor, mistrz sprzętowej depilacji i ręcznej depilacji, specjalista od makijażu permanentnego

Statystyki mówią, że 90% ludzi cierpi na trądzik, zwłaszcza w okresie dojrzewania – od 13 do 20 lat, ale wysypki pojawiają się u osób powyżej 20 roku życia. Całkowite pozbycie się trądziku jest niemożliwe, ponieważ nie ma takiego leku pomogłoby, ale istnieją skuteczne zabiegi kosmetyczne, które mogą zapobiec tej wysypce.

Procedura oczyszczania twarzy składa się z dwóch etapów:

1. Konieczne jest ustalenie, co powoduje te wysypki, najpierw trądzik, który przechodzi w stadium trądziku.

2. Tylko właściwa pielęgnacja skóry może pomóc skórze problematycznej.

Co powoduje trądzik?

Istnieją trzy powody pojawienia się trądziku:

1. na poziomie genetycznym;

3. hiperkeratoza to tworzenie się zrogowaciałych łusek na skórze, które zatykają pory, które są już zatkane podskórnym tłuszczem.

Wystarczy jeden czynnik, aby pojawiła się nadmierna ilość trądziku i trądziku. Istnieje wiele czynników, które mogą nie pogarszać, ale powodują problemy z taką skórą.

Metody leczenia trądziku

Pamiętaj, że w żadnym wypadku nie powinieneś używać kąpieli wodnej, różnych peelingów, wyciskać pryszcze niemytymi rękami, używać mydła do prania, alkoholu, różnego rodzaju masek, które są pokazywane w mediach dzień po dniu.

Najskuteczniejsze środki zalecane przez kosmetologów:

1. Oczyszczanie twarzy to różnorodne zabiegi wykonywane przez doświadczonego kosmetologa, obejmujące techniki manualne i sprzętowe, dzięki którym skóra zostaje znormalizowana dzięki pracy gruczołów łojowych.

2. Peeling to głębokie oczyszczenie twarzy, tj. złuszczanie martwych zrogowaciałych komórek, nadaje skórze równomierny koloryt, oczyszczanie z różnych zanieczyszczeń dzięki czemu naskórek ulega odnowie.

3. Mezoterapia – ta procedura odnosi się do odmładzania: poprzez wstrzykiwanie specjalnej substancji, dobranej do rodzaju skóry.

4. Właściwa pielęgnacja w domu to najprostszy i ulubiony sposób, najpopularniejszą metodą w walce z trądzikiem jest maseczka kefirowa i balsamy z wywarem z rumianku.

Bądź piękna i nieodparta.

dr n. med. Oksana Anatolyevna Orlova, pracownik naukowy Instytutu Bioregulacji i Gerontologii w Petersburgu, laboratorium bioregulacji starzenia, kosmetolog

Słyszałem kiedyś bardzo ciekawą dyskusję młodych hollywoodzkich aktorek na temat ich osobistych doświadczeń z pozbyciem się trądziku. Metody były oferowane na różne sposoby: ci, którzy próbowali uzyskać leczenie, ci, którzy regulują odżywianie, były opcje z okresowymi wizytami w salonie kosmetycznym, z nieudanymi próbami „zamalowania” zapalnej skóry. Ale jeden z nich zasługuje na szczególną uwagę: gdy tylko porzucono próby „ukrycia” problemu, a kosmetyki z kwasami owocowymi wprowadzono do stałego użytku domowego, opanowano chorobę.

Faktem jest, że nasza skóra ma kwaśne pH 5,6 i póki jest zdrowa, równowaga jest zachowana, gdy tylko spadnie odporność organizmu, wskaźnik kwasowo-zasadowy zmienia się na stronę zasadową, co stwarza dogodne warunki do życie wszelkiego rodzaju drobnoustrojów żyjących w przewodach łojowych, gruczołach potowych i na powierzchni skóry, co prowadzi do nawracających stanów zapalnych – trądziku lub trądziku pospolitego i trądziku.

READ
Jesteś szalony? 6 symptomów twojej nieadekwatności

Niedrogimi i prawidłowymi środkami leczniczymi zarówno w kosmetologii leczniczej, jak iw warunkach domowych są preparaty zawierające alfa-hydroksykwasy (AHA). Do pielęgnacji skóry w warunkach domowych stosuje się preparaty o niskiej zawartości AHA, jednak do zabiegów klinicznych przeznaczone są znacznie wyższe stężenia kwasów i metody te nazywane są peelingami chemicznymi.

ANA jest wielofunkcyjna. Mają działanie: keratolityczne (złuszczające), keratoplastyczne (regenerujące lub gojące), przeciwzapalne, bezpośrednio bakteriobójcze (niszczące bakterie), antyoksydacyjne, zwężające pory, wybielające, regulujące wydzielanie sebum (normalizujące pracę gruczołów łojowych). W gabinecie występują głębokie, średnie i powierzchowne peelingi chemiczne. Różnią się nie tylko składem kwasów, ale także poziomem pH i ich stężeniem. Jeśli kwas ma pH 2 i stężenie od 5 do 30%, są to peelingi średnie i powierzchowne.

Biorąc pod uwagę medyczną zasadę „podrażnione nie drażnić”, bardziej traumatyczne lub oparzeniowe peelingi w celu rozwiązania wszystkich problemów na raz, nie są stosowane w leczeniu trądziku. Agresywne metody mogą jedynie zaostrzyć stan zapalny skóry, a po drodze wywołać trądzik różowaty i przebarwienia.

Peelingi laserowe frakcyjne nie nadają się również do leczenia trądziku, ponieważ są przeznaczone przede wszystkim do wygładzenia powierzchni skóry i nie są stosowane w przypadku nieleczonego procesu zapalnego. W leczeniu skóry w stanach klinicznych na uwagę zasługuje technologia sprzętowa – IPL (Intense Pulse Light) – szerokopasmowe światło pulsacyjne, widzialne i terapeutyczne widmo. Zasada działania: destrukcyjna energia światła jest wychwytywana przez określony pigment skóry. Jest ich wiele, każdy z własnym kolorem i długością fali. W przypadku trądziku punktem aplikacji jest porfiryna, barwnik toksyny bakteryjnej (produkt odpadowy), w tym przypadku działanie jest etiotropowe (wpływa na przyczynę stanu zapalnego – trądzik propionowy). Ale AHA to nie wszystko, czego potrzebuje nasza skóra.

Należy pamiętać, że w leczeniu trądziku nie ma monoterapii, że jest to trudne zadanie, ma wiele przyczyn i należy się nim zająć kompleksowo, zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. A przede wszystkim w celu przywrócenia zdrowia przewodu pokarmowego – źródła dobrego samopoczucia całego naszego organizmu. A do tego trzeba zadbać o prawidłowe odżywianie i wzmocnić układ odpornościowy. Lwia część sukcesu to rehabilitacja domowa po zabiegach gabinetowych oraz regularna pielęgnacja produktami zawierającymi ratujące życie kwasy AHA i oczywiście fosfolipidy, czyli stabilizatory błon, które chronią skórę przed stresem i wysuszeniem. Nie powinieneś być jak struś i chować głowy w piasek, opuszczać ręce i zamalowywać problem, gdy jest jeszcze wyjście.

Każdy z nas reaguje na pogodę. Słoneczny dzień sprzyja dobremu samopoczuciu. Kiedy pada deszcz na zewnątrz, nasze twarze rozciągają się. Ale niczego nie należy uogólniać. Są ludzie, którzy lubią spacerować w deszczową pogodę, ale w upale płakać się chce. Właśnie po to, aby móc sprawdzić, czy pogoda bardzo ci pomaga, czy przeszkadza, oferujemy ten test.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: