7 sztuczek mistrzów w salonach kosmetycznych, które powinny Cię ostrzec

Wizyta u fryzjera czy kosmetyczki stała się tak samo codzienna jak wizyta u lekarza. Dlatego właściciele salonów kosmetycznych starają się zrobić wszystko, aby przyciągnąć więcej klientów. Ale za jaskrawym szyldem, pięknym wnętrzem i atrakcyjnymi cenami, kryć się mogą nisko wykwalifikowani rzemieślnicy, brak niezbędnych uprawnień i niehigieniczne warunki.

DODAJ MNIE Postanowiłem dowiedzieć się, z którego salonu piękności uciec i gdzie nie należy wracać. Na końcu artykułu zobaczysz mały bonus: czasami wycieczka do „fajnego” salonu może skończyć się zupełnie inaczej, niż się spodziewałeś. Znajdziesz tu również przykład tego, jak dziwni potrafią być czasem klienci.

Wnętrze jest wątpliwe

Salon musi spełniać wszystkie normy sanitarne. Czystość w recepcji i miejscach pracy to oczywistość. Warto zwrócić uwagę na dostępność spisu usług i cennika, licencji na świadczenie usług medycznych (jeśli w salonie jest kosmetyczka), księgi skarg i sugestii.

Jedna mistrzyni i tnie, i podkręca rzęsy, i robi makijaż

Przyszłaś trochę wcześniej na manicure i czekasz, aż manikiurzystka skończy przedłużanie rzęs dla kolejnej klientki. To powinno budzić niepokój. Dobrzy mistrzowie z reguły studiują dogłębnie w jednym profilu, regularnie przechodzą zaawansowane szkolenia i studiują nowe technologie. A jeśli ta sama osoba robi manicure, farbuje włosy i zapuszcza rzęsy, to najprawdopodobniej nie jest wystarczająco kompetentna.

Mistrz nie zadaje żadnych pytań lub zadaje niewłaściwe rzeczy

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest to, jak mistrz przeprowadza „adaptację”. Jeśli rozmowa zaczyna się od słów „Cóż, jak zamierzamy się ostrzyc?”, To zły znak. Specjalista musi dowiedzieć się, z jakim problemem przyszedłeś, jaki jest Twój cel. A potem zaproponuj rozwiązania.

Ważne jest, aby mistrz nie tylko spojrzał na zdjęcie pożądanej fryzury lub koloru, ale także zadawał dodatkowe pytania: czy często chcesz zmieniać swój wizerunek, czy chodzisz na basen, jakie zabiegi na włosy wykonywałeś wcześniej, jak wiele razy w tygodniu myjesz włosy i tak dalej. Wyjaśnił również, jak stylizować nową fryzurę. Najlepiej, jeśli mistrz przeprowadzi pełną konsultację przed barwieniem.

Kolorystka nie robi testu na osobnym pasmie, tylko od razu farbuje włosy

Przed przystąpieniem do rozjaśniania lub farbowania mistrz musi dowiedzieć się, jak i ile razy wcześniej farbowałeś włosy, i zrobić pasmo testowe. Jest to konieczne, aby dokładnie zrozumieć, w jaki sposób farba będzie się układać i czy będą jakieś niespodzianki w postaci ciemnych plam lub zielonego odcienia.

READ
Fryzury na każdy dzień: 12 opcji z wykonaniem krok po kroku

Fryzjer ma kilku klientów jednocześnie

Jeśli przyszedłeś do mistrza, a on ma kilku klientów, których jednocześnie maluje i tnie, lepiej odejść i przełożyć na inny termin. Nie będzie w stanie poświęcić należytej uwagi twoim włosom, więc strzyżenie lub farbowanie wiąże się z ryzykiem złej jakości.

Kolorysta upewni się, że otrzymasz żądany kolor

Przed pójściem do kolorysty musisz zdecydować o kolorze włosów i znaleźć zdjęcie pożądanego rezultatu. Jeśli mistrz zapewni cię, że pojawi się dokładnie taki kolor, jaki chcesz, to albo jest niekompetentny, albo próbuje na tobie zarobić. Musi wyjaśnić, że nie zawsze wszystko wychodzi zgodnie z planem i zaproponować kilka alternatyw, które są zbliżone kolorystycznie do pożądanego.

Salon oszczędza na materiałach eksploatacyjnych

To małe rzeczy składają się na ogólny obraz kabiny. Brak kołnierzyków i jednorazowych prześcieradeł, dziurawych ręczników i brudnych peniuarów może świadczyć o tym, że właściciele salonu oszczędzają na wszystkim i zapewne także na szkoleniu mistrzów.

Kosmetolog nie ma wykształcenia medycznego

Kosmetolog bez wykształcenia medycznego może wykonać tylko niewielką liczbę usług: farbowanie brwi, przedłużanie rzęs, masaż twarzy, depilację, manicure i pedicure. Nie potrzebujesz do tego uprawnień, ale możesz studiować na kursie kosmetyczki.

Kosmetolog wykonujący zastrzyki, masaże lecznicze i skomplikowane zabiegi sprzętowe musi mieć wyższe wykształcenie medyczne. Bez wątpienia musi przejść profesjonalne przekwalifikowanie w specjalności „Kosmetologia”. Aby wykonywać takie usługi, salon musi posiadać licencję.

Pamiętaj jednak, że w krajach zachodnich kosmetolog niczym nie różni się od fryzjera, a wszystkie zabiegi iniekcyjne i sprzętowe może wykonać dermatolog lub chirurg plastyczny.

Wielu z nas znalazło się w sytuacji, w której fryzjer lub manikiurzystka zaczyna oferować usługi dodatkowe. Co więcej, podają tak ważne argumenty, że odmowa jest niewygodna, ale nie chcesz się zgodzić . Jakie sztuczki manipulatorów powinny cię ostrzec?

1 „Najlepszy mistrz będzie malował lepiej! Dlatego jest droższy”.

Najlepsi styliści, tacy jak doktorzy, mają wyższą cenę. Wiedzę jednak można było zdobyć już dawno, a od tego czasu czołowy stylista nie podniósł swoich kwalifikacji. Lepiej iść „nie na regalia”, ale na konkretną osobę, po uprzednim przeczytaniu recenzji o nim w Internecie. Zwykły fryzjer też może mieć złote ręce, ale super profesjonalista potrafi zrujnować fryzurę.

99% profesjonalnych marek nie gwarantuje 100% efektów po jednym zabiegu

5 technik mistrzów w salonach kosmetycznych, które powinny Cię ostrzec

2 „Twoje włosy są w strasznym stanie! Jak ty w ogóle żyjesz?!”

Po takich wypowiedziach mistrz zwykle namawia klienta na pielęgnację włosów o wartości kilku tysięcy rubli. Być może sam zabieg nie jest zły, a efekt rzeczywiście będzie zauważalny, ale utrzyma się do pierwszego mycia włosów. Żadna profesjonalna marka nie gwarantuje całkowitej odbudowy włosów w jednym zabiegu. Mogą stać się gęstsze, gładsze, bardziej jedwabiste, ale do utrzymania efektu potrzebny jest cykl co najmniej 2-3 zabiegów. Jeśli jesteś gotowy wyciąć tę kwotę z portfela, nie będziesz zawiedziony. Ale jeśli na razie jest to dla Ciebie nieopłacalny (a może niepotrzebny?) luksus, poproś mistrza, aby polecił Ci profesjonalne produkty do pielęgnacji włosów do użytku domowego. Chociaż nie są tanie, zwykle opakowanie maseczki o pojemności 250 ml wystarcza na kurs rekonwalescencji trwający od półtora do dwóch miesięcy (w zależności od stopnia uszkodzenia włosów i ich długości). A pielęgnacja domowa to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i czasu na pielęgnację urody.

READ
Fryzury dla brunetek w wieku 40-50 lat: 11 pomysłów na stylowe kobiety

5 technik mistrzów w salonach kosmetycznych, które powinny Cię ostrzec

3 Czy naprawdę tego potrzebujesz?

Taka inna stylizacja . Wielu mistrzów bezwarunkowo tworzy kreatywną stylizację po strzyżeniu. Tłumaczą to tym, że muszą zobaczyć, jak układają się włosy i w razie potrzeby poprawić fryzurę. Jednak kompetentny fryzjer zauważy to nawet po zwykłym suszeniu i stylizacji grzebieniem, które gratis (nie pójdziesz do domu z mokrą głową?!) Jeśli nie planujesz iść na imprezę po salonie, możesz bezpiecznie odmówić „zatrzymania pieniędzy”.

5 technik mistrzów w salonach kosmetycznych, które powinny Cię ostrzec

4 Wygląda na to, że też są w akcji…

Kosmetyczka chwali Cię za krem ​​pewnej marki? W teorii oczywiście może doradzić Ci w sprawie produktów pielęgnacyjnych, oceniając stan Twojej skóry. Ale powinien ostrzegać, jeśli poleca tylko jedną markę i odrzuca wszystkie inne jako niedziałające. Poproś go o wymienienie kilku środków różnych polityk cenowych. Nie zgadzasz się? Najprawdopodobniej jest w udziale u dostawców kosmetyków i od nich lub z salonu będzie otrzymywał procent od sprzedaży produktu.

Dziewczyna przez telefon zaprasza Cię na bezpłatny próbny masaż? Zdajesz sobie sprawę, że nikt nie będzie pracował za darmo, prawda? A ci szczekacze liczą, że oprócz darmowego 45-minutowego masażu zapłacisz za dodatkowe 15 minut. A w najbardziej udanym scenariuszu kupisz kurs 10 zabiegów i pakiet specjalnych kremów.

Na wizycie kosmetolog zaczyna polecać Ci różne „piękne”, ale niezrozumiałe zabiegi, takie jak okład kawiorowy czy masaż drogocennym olejkiem. Z reguły takie troski kosztują dużo pieniędzy, ale wynik z nich to zwykle „grosz”. Nie da się w żaden sposób sprawdzić, czy maska ​​rzeczywiście zawiera rozrzucone diamenty i jak jest skuteczna – historia milczy. Nie zgadzaj się od razu, przeczytaj recenzje o procedurze na forum kosmetologów na przyszłość. Bardzo często sami mówią o tym, co działa, a co nie.

5 Wyraź „fi”

Manikiurzystka jest zobowiązana zapytać Cię jaki rodzaj manicure wykonać: sprzętowy czy klasyczny? Pierwszy kosztuje średnio 300 rubli. kosztowny. A w niektórych salonach pobierają dodatkową opłatę za krem ​​do rąk. Nie ostrzegałeś? Masz prawo nie płacić za tę usługę.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: