7 sposobów na wyczyszczenie łazienki w mniej niż 15 minut

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Wskazówki dotyczące czyszczenia dla tych, którzy kochają lśniącą wannę.

Każda gospodyni dokłada wszelkich starań, aby jej łazienka lśniła czystością. Jednak bez względu na to, jak ostrożne są wysiłki, płytka nazębna, rdza nadal pojawiają się na płytce lub instalacji wodociągowej i pachnie pleśnią. Aby ułatwić gospodyniom domowym mającym obsesję na punkcie czystości, zebraliśmy 17 wskazówek, które pomogą im poradzić sobie z tym trudnym zadaniem.

1. Szczotka do WC

Czysta muszla klozetowa.

Większość ludzi zwraca minimalną uwagę na stan szczotki toaletowej. Jednak głupotą jest uruchamianie narzędzia, za pomocą którego regularnie czyścisz toaletę. Aby szczoteczka była czysta i wymagała jak najmniejszej uwagi, dodaj trochę środka dezynfekującego do uchwytu szczoteczki. W ten sposób zmniejszysz liczbę zarazków, a każde użycie pędzla zamieni się w mini zlew muszli klozetowej.

2. Płytka nazębna i rdza

Środek na płytkę nazębną i rdzę.

Z osadem nazębnym i rdzą, które prędzej czy później pojawiają się na powierzchni wanny i zlewu, soda oczyszczona i woda utleniona mogą sobie poradzić. Algorytm działania jest dość prosty: posyp sodą oczyszczoną obszary problemowe, nałóż kilka kropli nadtlenku wodoru na wierzch i pozostaw na kilka minut. Po upływie czasu dokładnie przetrzyj mieszaninę sztywnym pędzlem, a następnie spłucz pod bieżącą wodą. Ta metoda jest dobra do czyszczenia zlewów metalowych i ceramicznych.

3. Czyszczenie odpływu

Czyszczenie kanalizacji.

Użyj wyrzuconej szczoteczki do tuszu do rzęs, aby wyczyścić odpływ w wannie i umywalkę z włosów i zanieczyszczeń.

4. Czyszczenie suszarki

Czyszczenie suszarki.

Każda suszarka jest zaprojektowana w taki sposób, że przepuszcza powietrze przez tylną kratkę, zasysa je i wydmuchuje przez przednią rurę. W tym czasie wraz z powietrzem do kraty dostaje się kurz, brud i włosy. Z powodu braku terminowego czyszczenia suszarka do włosów traci zdolność zasysania wymaganej ilości powietrza i w rezultacie przegrzewa się. Aby zapobiec awarii urządzenia z wyprzedzeniem, nie zapomnij go wyczyścić. Aby to zrobić, zdejmij tylną kratkę i wyczyść siatkę miękką, suchą szczoteczką do zębów.

5. Trudno dostępne miejsca

Czyszczenie trudno dostępnych miejsc.

Podczas czyszczenia toalety pamiętaj, aby zwracać uwagę na wąskie szczeliny. Na przykład szczelinę między spłuczką a muszlą klozetową można wyczyścić serwetką nałożoną na końcówkę spłaszczonego śrubokręta, igły dziewiarskiej lub innego cienkiego urządzenia.

READ
12 prostych pomysłów na domowe biuro

6. Dbałość o szczegóły

Dbałość o drobne szczegóły.

Rozpoczynając ogólne sprzątanie, przynajmniej od czasu do czasu pomyśl o drobnych szczegółach, takich jak uchwyty kranów, uchwyty zbiornika toalety, uchwyty drzwi i szafek. W szczelinach takich rzeczy gromadzi się ogromna ilość brudu i zarazków. Aby wyczyścić trudno dostępne miejsca, zaleca się zdjęcie uchwytów i dokładne wyczyszczenie ich ostrymi środkami chemicznymi.

7. Części chromowane

Czyszczenie części chromowanych.

Pokrój cytrynę na dwie równe części i użyj ich do czyszczenia chromowanych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz wanny. Kwas cytrynowy doskonale radzi sobie ze śladami rdzy i płytki nazębnej, a krany po takim czyszczeniu lśnią jak nowe.

8. Skuteczny peeling

Peeling do wanny i umywalki.

Nasze wanny i umywalki, podobnie jak nasza skóra, czasem potrzebują peelingów. Na przykład grejpfrut i drobna sól będą skutecznym środkiem do czyszczenia starego żeliwnego, ceramicznego lub emaliowanego zlewu. Pokrój owoc na dwie części, połowę zanurz w soli i natrzyj zanieczyszczone miejsca.

9. Zwalczaj blokady

Alkoseltzer do usuwania blokad.

Zatkaną rurę można wyczyścić bez użycia specjalnych narzędzi. Na przykład tablet Alcoseltzer doskonale nadaje się do czyszczenia rur. Zawarty w tych tabletkach kwas doskonale rozpuszcza tłuszcz gromadzący się na ściankach rur i zapobiega ruchowi wody.

10. Dezynfekcja gąbki

Płyn dezynfekujący do gąbek i myjek.

Wilgotne środowisko sprawia, że ​​gąbki i myjki są prawdziwą pożywką dla zarazków. Aby nie zaszkodzić zdrowiu, nie zapomnij o częstej i regularnej wymianie starych gąbek na nowe, a także ich dezynfekcji. Aby to zrobić, wymieszaj kilka łyżek soli w niewielkiej ilości wody i raz w tygodniu moczyć gąbki i myjki w powstałym roztworze.

11. Wyczyść lustra

Lśniące lusterka.

Zwykła czarna herbata może być alternatywą dla chemicznych środków do czyszczenia luster. Ten budżetowy, niedrogi i co najważniejsze naturalny środek może bardzo pomóc, jeśli nie ma nic innego pod ręką.

12. Rdza na butelkach

Pozbądź się kręgów rdzy.

Z pewnością zauważyłeś żółte kręgi rdzy, które pozostają pod puszkami produktów przechowywanych w Twojej łazience. I nie jest to zaskakujące, ponieważ wysoka wilgotność, zmiany temperatur i brak odpowiedniej wentylacji prowadzą do uszkodzeń wszelkich powierzchni. Aby ulubione butelki nie psuły półek, pokryj ich dno cienką warstwą bezbarwnego lakieru.

13. Zasłona prysznicowa

Pranie zasłon.

Jeśli Twoja zasłona prysznicowa z ceraty wygląda na brudną i mętną, upierz ją w pralce z odrobiną octu. Szybki cykl prania bez wirowania i Twoja roleta znów jest jak nowa.

READ
10 niesamowitych pomysłów na przechowywanie w małych kuchniach

14. Odśwież szwy

Odśwież wyblakłe szwy.

Aby zaktualizować szare szwy między płytkami, pomoże roztwór proszku, kredy i wody. Po takim myciu płytki należy spłukać i wytrzeć do sucha, aby nie pozostały smugi.

15. Mydło w mydelniczce

Aby mydło nie było kwaśne.

Aby zapobiec zakwaszeniu mydła w mydelniczce, umieść na dnie cienką część gąbki do mycia naczyń. Podkład wchłonie wilgoć, a mydło dłużej zachowa swój kształt i wygląd.

16. Czyszczenie rury wydechowej

Oczyścić rurę wydechową.

Najczęściej ignorujemy odpływ w wannie i umywalkę, przez co gromadzi się w niej ogromna ilość śmieci. Aby wyczyścić tę rurę, zatkaj odpływ i wciągnij pełną kąpiel z wodą, aby dotarła do rury wylotowej, a następnie gwałtownie otwórz otwór spustowy i ciężko pracuj tłokiem.

17. Kratka wentylacyjna

Czyszczenie kratki wentylacyjnej.

Najczęściej nie zwracamy uwagi na stan kratki wentylacyjnej, która z czasem zarasta ogromną warstwą kurzu i brudu. Puszka ze sprężonym powietrzem pomoże szybko i skutecznie wyczyścić kratkę, za pomocą której zdmuchniesz wszelkie zanieczyszczenia.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: