7 sposobów na przedłużenie życia rzeczy w domu

Jak przedłużyć żywotność swoich urządzeń elektronicznych? Specjaliści z Centrum Ekspertyz Cyfrowych w Roskachestvo odpowiadają.

Zawartość

Gadżety w bród

Jak podaje firma MTS, Moskali korzystają w swoich mieszkaniach średnio z dziesięciu urządzeń, które pracują z sieci domowej. Takie gadżety składają się na system Smart Home, o którym już rozmawialiśmy.

Korzystając z tak dużej liczby asystentów elektronicznych w życiu codziennym, jak często myślimy o racjonalności ich działania? Gdy tylko urządzenie zacznie powoli działać, bateria słabnie i przestaje działać prawidłowo, pędzimy do sklepu po nowe urządzenie. W efekcie kupujemy droższe urządzenie z zaawansowanymi funkcjami, z których często nie korzystamy. Ale dlaczego nie naprawić tego, co mamy teraz?

Po części same firmy produkcyjne nie są zainteresowane kultywowaniem takich myśli. Zamiast tego uruchamiają kampanie reklamowe z wezwaniami do zakupu nowej rzeczy. Niestety marketing nie służy do generowania wskazówek, jak przedłużyć żywotność już sprzedanych urządzeń elektronicznych.

Od smartfona po ładowarkę, musisz zadbać o swoją elektroniczną rodzinę, aby przedłużyć jej żywotność i zaoszczędzić na zbyt częstych aktualizacjach. Oto siedem sposobów dbania o urządzenia elektroniczne.

Czyste powierzchnie

Dosłownie chodzi o zadbanie o powierzchnię i złącza. Należy je regularnie czyścić, ponieważ w otworach (mikrofon, głośniki, porty ładowania i słuchawek) może gromadzić się kurz i spowodować przegrzanie sprzętu. Im więcej cząstek brudu gromadzi się na urządzeniu, tym gorętsze. Do wyczyszczenia otworów można użyć dmuchawy lub specjalnego odkurzacza.

Naładuj prawidłowo

Nic nie jest wieczne. A także bateria. Z czasem ładowanie zaczyna słabnąć. Istnieje jednak kilka sposobów na wydłużenie żywotności baterii.

Zasadniczo nowoczesne gadżety wykorzystują akumulatory litowo-jonowe (Li-ion). W przypadku tych akumulatorów najlepiej unikać pełnego rozładowania do 0% i ładowania do 100%. Ta metoda skraca ich żywotność. W przeciwieństwie do, na przykład, baterii niklowych. Jeśli są całkowicie rozładowane, nie szkodzi im to.

Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących korzystania z baterii telefonu:

Użyj oryginalnej standardowej ładowarki.

Staraj się nie rozładowywać baterii poniżej 20%.

Unikaj używania gadżetów w niskich lub wysokich temperaturach (mróz, bezpośrednie światło słoneczne).

Najlepiej nie używać telefonu podczas ładowania. Może to spowodować przegrzanie i pogorszenie wydajności baterii.

Wyłącz Wi-Fi, NFC lub Bluetooth, gdy nie są używane.

READ
12 pomysłów na wystrój wnętrz Twojego domu

W obszarach o słabym odbiorze włącz tryb samolotowy.

Trzymaj z dala od wilgoci

Woda i wilgoć nie są dobrymi przyjaciółmi elektronicznych gadżetów. Musiałeś widzieć te małe wybrzuszenia na zielonym talerzu wewnątrz maszyn. Jest to płytka drukowana, która łączy wszystkie umieszczone na niej elementy i doprowadza gadżet do stanu roboczego. Deska wykonana jest z tekstolitu, który sam w sobie nie jest wrażliwy na wilgoć. Jednak umieszczone na nim tranzystory i kondensatory w kontakcie z wilgocią tworzą zwarcie, które może przepalić kilka obwodów zasilania. Dlatego jeśli wrzucisz urządzenie do wody, przestanie działać.

W celu ochrony smartfona wskazane jest użycie wodoodpornego etui.

Okresowo wyłączaj

Jeśli nie korzystasz z urządzeń przez dłuższy czas, odłącz je od sieci lub całkowicie je wyłącz.

Ta prosta metoda ma wiele zalet:

Wydłuża żywotność urządzenia.

Chroni przed przepięciami.

Na przykład wyłączenie komputera powoduje wyczyszczenie pamięci RAM i oszczędność energii.

Kup ochronę

Nikt nie chce, aby jego urządzenia zostały rozbite lub wgniecione. Dlatego nie zaniedbuj zakupu etui. Smartfon bez etui jest jak samochód bez zderzaka.

W połączeniu z osłoną ekranu lub szkłem to etui będzie dobrze służyć Twojemu urządzeniu i zaoszczędzić pieniądze.

Złagodzić stres

Użyj zabezpieczenia przeciwprzepięciowego, aby uniknąć przepięć. Mogą wystąpić, gdy podłączysz jednocześnie potężny gadżet, taki jak klimatyzator lub kuchenka mikrofalowa, który wymaga więcej energii.

Z tego powodu urządzenia elektryczne mogą ulec awarii.

Na przykład komputery są bardzo wrażliwe na takie różnice.

Wybierz usługę naprawy

Znajdź odpowiedni warsztat online lub przez znajomych. Pamiętaj, aby porównać ceny i opinie klientów dotyczące różnych usług, aby podjąć najlepszą decyzję.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: