7 rzeczy, które sprawiają, że twój dom jest niewygodny

Czy myślałeś kiedyś, że dużo luster w sypialni sprawi, że będziesz spędzać więcej czasu na sprzątaniu domu, a ciemne abażury podniosą koszt energii elektrycznej? W domu jest wiele rzeczy, do których jesteśmy przyzwyczajeni i które są dla nas przydatne. Ale w rzeczywistości sprawiają, że sprzątamy częściej, są niewygodne lub tworzą zrelaksowaną atmosferę.

Materiał zawiera kilka wskazówek, które pomogą ci, zwłaszcza jeśli planujesz naprawić mieszkanie.

Chęć zaoszczędzenia miejsca poprzez umieszczenie w pokoju rozkładanej sofy nie jest uzasadniona. Goście nie gromadzą się w domu tak często, a codzienne składanie sofy wiąże się z ciągłym dyskomfortem. Dodatkowo rozkładana sofa jest znacznie mniejsza od łóżka, a spanie na niej jest mniej wygodne.

rzeczy, które sprawiają, że twój dom jest niewygodny zdjęcie 7

Jeśli myślisz o zakupie nowych mebli, lepiej zdecydować się na wspólne łóżko z wysokiej jakości materacem. Oprócz tego, że są wygodne, tego typu meble nie psują się tak szybko jak rozkładane sofy.

Kolekcja pakietów

Nie wyrzucamy toreb foliowych i papierowych, bo mogą się przydać. Ale prędzej czy później to nagromadzenie zamieni się w kompletny bałagan.

rzeczy, które sprawiają, że twój dom jest niewygodny zdjęcie 6

Torby wielokrotnego użytku lepiej przechowywać w małym pudełku. A zamiast przechowywać mnóstwo plastikowych toreb, lepiej oddać je do recyklingu.

Duża liczba pudeł

Przechowywanie rzeczy w pudełkach jest bardzo wygodne. Ale często używamy za dużo i nawet nie pamiętamy, co w nich jest. W rezultacie tracimy cenny czas na bezsensowne poszukiwania.

rzeczy, które sprawiają, że twój dom jest niewygodny zdjęcie 5

Łatwiej jest przechowywać ubrania w schludnych stosach w szafie i mieć do nich szybki dostęp. Aby ułatwić wyszukiwanie, możesz umieścić oznaczenia na półkach.

Zatłoczony wieszak na korytarzu

Wieszaki wejściowe szybko się zapełniają. Wieszak pełen ubrań wygląda na brudny, trwa to dłużej i trudniej znaleźć odpowiedni płaszcz, a ubrania często spadają na podłogę.

rzeczy, które sprawiają, że twój dom jest niewygodny zdjęcie 4

Aby uniknąć pokusy obciążania wieszaka dużą ilością ubrań, wymień go na mniejszy z mniejszą liczbą haczyków. W przypadku toreb można umieścić osobny haczyk obok drzwi wejściowych.

Brak szafki na buty

Nawet starannie poukładane buty w przedpokoju zamieniają się po chwili w brudną górę. Ponadto brak specjalnej szafki lub półki prowadzi w sezonie zimowym do gromadzenia się brudu i kałuż. W ten sposób brud z korytarza przenosi się do innych pomieszczeń, a Ty musisz spędzać coraz więcej czasu na sprzątaniu.

READ
Najpiękniejsza tkanina dla kreatywnej gospodyni domowej

rzeczy, które sprawiają, że twój dom jest niewygodny zdjęcie 3

Istnieją specjalne kompaktowe szafki przeznaczone do małych pomieszczeń, w których buty są przechowywane w pionie. Jedynym minusem jest to, że buty przechowywane w tych szafach nie są dobrze wentylowane, więc warto umieścić saszetkę z lawendą na jednej z półek.

Ogromne lustra

Optycznie powiększają przestrzeń małych pomieszczeń, ale dodatkowo są niepraktyczne, ponieważ wymagają ciągłego sprzątania – kurz jest bardzo widoczny w słońcu.

rzeczy, które sprawiają, że twój dom jest niewygodny zdjęcie 2

Jeśli nie chcesz kilka razy w tygodniu odkurzać i myć dużych luster, najlepiej kupić szafę z maksymalnie jednymi lub dwoma lustrzanymi drzwiami. Aby wizualnie zwiększyć przestrzeń pomieszczenia, kolor nieprzezroczystych drzwi szafki można połączyć z kolorem ścian.

Jasne ściany przy wejściu

Być może jasne ściany w korytarzu służą do wizualnego zwiększenia przestrzeni, ale w rzeczywistości powodują tylko niedogodności. Jasne ściany wraz z nadejściem jesieni od razu stają się szare i brudne. Będziesz musiał spędzać czas na ciągłym czyszczeniu i wreszcie malowaniu.

rzeczy, które sprawiają, że twój dom jest niewygodny zdjęcie 1

Aby uniknąć niedogodności, w strefie wejściowej preferuj kolory, które mniej zanieczyszczają lub zakryj jasne ściany szafką na buty.

A jakie niewygodne rzeczy do wykorzystania w domu dodałbyś do tej listy? Opowiedz nam o tym w komentarzach!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: